Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Veriaci a veriaci
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: To su mi paradoxi Téma Next Topic: Tragedia dnesnej doby  

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 august 2006 :  18:24:04  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Boh nas a vsetky veci stvoril z nicoho.

Nie len ze nas stvoril, ale nas aj svojou volu neustale udrzuje v existencii - keby prestal nasu existenciu chciet, budeme nicim. Nemysim teraz, ze zomrieme, myslim, ze budeme nic.

Ak nepozname tieto dve pravdy znamena to, ze sa mylime vo vsetkom. Ak vynechame Boha, nevidime nic tak ako to je, ale vidime vsetko, tak ako to nie je - co je takmer definicia sialenstva.

Boh je vysvetlenie vsetkeho. Vynechajte Boha a vynechali ste vysvetlenie vsetkeho, ostalo vam vsetko nevysvetlitelne. Veda sa zaobera zlozenim hmoty, z coho su veci spravene. Ale ziadna veda nemoze studovat dve omnoho viac zivotne dolezite otazky - kym boli spravene a naco boli spravene.

Nazyvame ich viac zivotne dolezite a skutocne takymi su. Vezmime si iba jednu vec. Nic nemozete inteleigentne pouzivat, ak neviete naco to bolo spravene. Veda Vam nepovie naco bol spraveny vesmir - to vie iba ten kto ho urobil, teda Tvorca, pretoze vie, co mal na mysli, ked ho robil.

A nie je to len cely vesmir, ktory vidime chybne, ked vynechame Boha. Ani jednu jedinu drobnu vec nevidime spravne. Boh je v centre bytia kazdej jednej veci, davajuc jej existenciu a udrzujuc ju v existencii. Ak vidite hocico - naprikald seba - bez toho aby ste sucasne videli Boha, ktory vas udrzuje v existencii znamena to, ze zijete vo svete fantazie, nie v realite.

Vidite kabat vysiaci na stene. Telesnymi ocami nevidite hacik, pretoze je ukryty pod kabatom, ale duchovnym zrakom ho tam vidite. Predpokladajme ale, ze by ste ho nevideli - znamenalo by to, ze predpokladate, ze kabat vysi na stene pomocou vlastnej sily. A tym by ste sa mylili v prirodzenosti kabatu, prirodzenosti steny, zakone gravitacie. Zili by ste vo svete fantazie. A ak neschopnost vidiet taku malu vec ako hacik na stene znamena rozhodenie reality vesmiru, o kolko viac tuto realitu rozhodi, ak nevidite Boha - na ktorom vsetko zavisi, vratane toho hacika.

Boh nie je iba vzneseny bonus. Nie je to tak, ze my vidime tie iste veci ako ini ludia, plus Boha. Dokonca aj veci ktore my a oni vidime sucasne nevyzeraju rovnako a vlastne ani rovnake nie su. Vezmime si priklad vychodu slnka na pozadi krasnej krajiny - nie je to tak, ze vidite tie iste kopce, stromy a domy ako predtym a teraz vidte este aj slnko. Slnko nie je iba dalsia vec, v skutocnosti vidite vsetko zaliate slnkom.
Boh nie je iba dalsia polozka, musime vidiet vsetko zaliate Bohom. Iba takto vidime vsetko tak ako je.

Samozrejme to nie je iba otazka nieco vidiet, tato pravda ovplyvnuje aj nase ciny. Hriech je napriklad snaha ziskat nieco proti voli Boha, ale vola Boha je tym, co nas drzi v existencii. Ked hresime, snazime sa odrezat od nasej jedinej podpory. Co moze byt viac idiotske? Uvedomenie si tohoto faktu nam pravdepodobne nezabrani hresit, ale zaisti, ze sa pri pachani hriechu budeme citit ako blazni. Bozia vola je jedinym zakonom pre ludi pri zmysloch.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2006 :  09:50:24  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
..... Bozia vola je jedinym zakonom pre ludi pri zmysloch.



... typicky - nechutne!...Mato, to mi chces tvrdit, ze vsetci v tvojom pribuzenstve su naozaj pri zmysloch ?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2006 :  12:41:39  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
... typicky - nechutne


Na viac sa nezmozes?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2006 :  12:45:47  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Akože nie?
Maťo máš selektívne videnie.
Toto si prehliadol?:
Maťo to mi chceš tvrdiť že všetci v tvojom príbuzenstve sú naozaj pri zmysloch?

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2006 :  13:51:25  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal mint

quote:
Co moze byt viac idiotske? ..


..hmm...a skusil si este raz precitat co tvrdis v prispevku?



Co tvrdí Maťo v příspěvku?
Já čtu, obrazně řečeno, že je idiotské podřezávat si pod sebou větev.
A vysvětluje v čem spočívá nesmyslnost toho jednání.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lubica

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2006 :  22:25:33  Zobraziť profil  Pridať Lubica do zoznamu priateľov
Mato,
podla mna je to super prispevok. Kolko krat si myslime, co vsetko sami dokazeme, neradi priznavame, ze sme na niekom zavisli. Ale ako povedal Jezis: "Bezo mna nic nemozete urobit."

Je skvele, ze Boh je vsade okolo nas, ze nas nikdy neopusta. Niekedy obdivujem ateistov ako dokazu zvladat zivotne problemy bez viery, pre mna by zivot bez Boha stratil akykolvek vyznam.

BTZ

 Počet príspevkov: 71  ~  Člen od: 14 jún 2004  ~  Posledná návšteva: 22 september 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2006 :  17:20:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lubica

Mato,
.... Niekedy obdivujem ateistov ako dokazu zvladat zivotne problemy bez viery, pre mna by zivot bez Boha stratil akykolvek vyznam....





... ja zas obdivujem veriacich, veriacich z velkym V, ktorích zivot je ozaj naplneny ich vierou v svojho Boha a ich zivot je toho dôkazom... co sa neda povedat o mnohich veriacich, co si to len namyslaju a maju tu drzost prezentovat sa ako ludia, ze su nieco viac .....


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2006 :  18:43:24  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Milan, je velmi tazke byt veriacim s velkym V, ba tazke je sa o to coi len snazit.
Preto mi je trochu smutno, ked sa z nich potom vysmievate.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2006 :  19:03:01  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
milan som rad ze si tak vsimas veriacich. mam pre teba jedne navrh, sksus zit tyzden tak ako veriaci? alebo aby si to nemal take tazke tak dva tyzdne co povies? oki? mne ako neveriacemu zit pporblemy nerobi, takze ani take skusat nechcem z lasky k Panu Bohu.... oki? ci vydrzis a ako sa potom budes citit.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2006 :  14:59:18  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Vlkodlak

Milan, je velmi tazke byt veriacim s velkym V, ba tazke je sa o to coi len snazit.
Preto mi je trochu smutno, ked sa z nich potom vysmievate.



- mal so cest poznat zatial dvoch takych ludi osobne
- z takychto ludi sa normalny clovek nevysmieva



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2006 :  15:31:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

milan som rad ze si tak vsimas veriacich. mam pre teba jedne navrh, sksus zit tyzden tak ako veriaci? alebo aby si to nemal take tazke tak dva tyzdne co povies? oki? mne ako neveriacemu zit pporblemy nerobi, takze ani take skusat nechcem z lasky k Panu Bohu.... oki? ci vydrzis a ako sa potom budes citit.



... Alesko, nezabudaj ze clovek nemusi byt veriacim aby zil prikladnym zivotom pre ostatnych, dokonca i pre tych co o sebe tvrdia, ze su veriaci....

- tym samozrejme nemusim mysliet seba, ale co ty vies ako ja zijem a co robim, skoro je to to, na co som narazal,zivot veriaceho je nieco viac ?, ako ostatnich?

- poznam tiez cloveka, tvrdi o sebe ze je veriaci, pravidelne chodi do kostola, dobre ze nesikanoval deti v okoli, ktore nechodili alebo nechodia do kostola, a ! tento clovek spava s cudzou zenou, pretoze jeho zena prisla o nohu. Toto je napriklad ta drzost, ktoru som spominal. Ako si moze takyto clovek mysliet, ze jeho modlitby mozu byt vyslysane!?





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2006 :  15:40:18  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
milan, Boh nas miluje vsetkych bez rozdielu. Ale toto co ty hovoris su aj predsudky. Ja ako krestan hned nie som dokonaly. Ja sa len snazim ako veriaci o dokonalost.

Ty lepsi nie si. Mozno v niektorych veciach si na tom lepsie, ale v niektorych je zase ten isty clovek co si ho POSUDZOVAL moze byt lepsi od teba. A prave preto ze je veriaci. Laska nie je o to ze urobim zo seba robota, ale v tom ze beriem kazdeho takeho aky je. Ja neviem co si ten clovek mysli, alebo preco tak kona. Ja ho mam milovat. To samozrejem neznamena ze mu nemozem dohovorit alebo ze ho mam odkopnut pretoze sa nesprava podla nejakej "sablony krestana". byt krestanom neznamena len chodit do kostola alebo sa len modlit.

To iste by som mohol povedat ja: Si neveriaci, takze klames, smilnis, kradnes, vrazdis.... lebo to neveriaci mozu kedze nie su veriaci. a sme tam kde na zaciatku. Ak mas moznost dohovor mu, porozpravaj sa preco taky je, urcite uvita aj tvoju pomoc.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2006 :  15:42:28  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Milan:
Toto je napriklad ta drzost, ktoru som spominal. Ako si moze takyto clovek mysliet, ze jeho modlitby mozu byt vyslysane!

No mysliet si moze. A Boh kludne moze obcas vyslysat i hriesnika.

Ja vsak ani tohoto cloveka posudzovat a sudit nemienim. Je to medzi nim a Bohom.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2006 :  10:48:50  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
.... Niekedy obdivujem ateistov ako dokazu zvladat zivotne problemy bez viery, pre mna by zivot bez Boha stratil akykolvek vyznam....

To je dovod, preco ateisti zvyknu vravievat, ze viera je len barlicka na psychicku podporu v tazkych casoch problemov! A ze to je zaroven dovod, preco su oni silnejsi, vyspelejsi a neviem este ake superlativy.

Hlbokyu omy a nepochopenie!!!

quote:
... ja zas obdivujem veriacich, veriacich z velkym V, ktorích zivot je ozaj naplneny ich vierou v svojho Boha a ich zivot je toho dôkazom... co sa neda povedat o mnohich veriacich, co si to len namyslaju a maju tu drzost prezentovat sa ako ludia, ze su nieco viac .....

Prd. Veriaci, ako ti s velkym V, tak i ti s malym v su ti len predmostim na atak na pozicie veriacich.

quote:
Pôvodne poslal Milan
... Alesko, nezabudaj ze clovek nemusi byt veriacim aby zil prikladnym zivotom pre ostatnych, dokonca i pre tych co o sebe tvrdia, ze su veriaci....

Veta to naskutku pravdiva a predsa zla! Hoci by sa s konstatovanim aj suhlasit, v skutocnosti ti ide len o atak!

A tu ho mame:
- poznam tiez cloveka, tvrdi o sebe ze je veriaci, pravidelne chodi do kostola, dobre ze nesikanoval deti v okoli, ktore nechodili alebo nechodia do kostola, a ! tento clovek spava s cudzou zenou, pretoze jeho zena prisla o nohu. Toto je napriklad ta drzost, ktoru som spominal. Ako si moze takyto clovek mysliet, ze jeho modlitby mozu byt vyslysane!?

Ako si mozes mysliet, ze by jeho odlidby vyslysane byt nemali, ci nemohli? Preco by nemohol dufat vo vyslysanie?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2006 :  22:01:34  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

Ako si mozes mysliet, ze by jeho odlidby vyslysane byt nemali, ci nemohli? Preco by nemohol dufat vo vyslysanie?



- urobim vynimku, staci si precitat bibliu!, na ktoru sa tak casto odvolavate!

- konkretne :
Malachiáš 2:13–14

a i Peter dava rovnake varovanie manzelom, ktori nakladaju zo svojimi manzelkami zle: „Podobne muzi, zite s nimi v porozumeni a preukazujte zenskemu pohlaviu cest ako slabsiej nadobe a ako spoludedickam milosti zivota, aby vase modlitby nemali prekazku“ (1. Petr 3:7).

Nehovori Petr vlastne: „Nemôzes cely tyzden trapit svoju manzelku, potom ist do kostola a ocakavat, ze Boh vypocuje tvoje modlidby. Take chovanie nieje predsa od Krista. Je z diabla! Ale ty neveris, ze ta za to bude Boh sudit. Hovorim ti, ze tvoje modlidby boli z neba prerusene!"

Ked Pismo hovori: „Bud si isty, žz ta tvoj hriech dostihne,“ ukazuje to na viac nez len verejne odhalenie. Zahrnuje to kazdu oblast tvojho zivota, vcetne modlidby. Boh zavrie svoje usi pre tvoje slova. A tvoje spolecenstvo s nim bude prerusene.....

Malachiáš poskytuje varovanie: „Beries svoj hriech na lahku vahu. A cim dlhsie se budes snazit si ho udrzat, tim bude pre teba lahsie ho akceptovat.Uz teraz si presvedceny, ze si duchovnejsi so svojou milenkou nez zo svojou manzelkou. Nie! Ztratil jsi Boziu bazen. Nazyvas zlo dobrom a zamienas tmu za svetlo. Pan nebude pocut ani slovo z tvojej modlitby.“


Ci Malachias nepovedal: „Pytate sa, ako sa mozu vase modlidby omrziet Bohu. Dôvod je jasny. Svojvolne pokracujete v hriechu proti vasej manželke. A mate tu drzost verit, ze ma z vas Boh radost.“

- Hnus je nieco ine, ako takeho cloveka akceptuju ostatni veriaci medzi sebou v chrame bozom?

- ale dnes je to samozrejme ........asi



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 25 september 2006 :  22:15:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
Ficova put na národnej púti v Šaštíne :



- to sa uz cirkev prepozicia na hocico?!
- je to na smiech, ked sa sudruhovia ako Kovac, Schuster a im podobni prezehnavaju a pomaly ronia krokodilie slzy pri omsi.....
- to mi chce niekto tvrdit, ze cirkev veri v ich "obrodenie"...

- je to na smiech, ci zaplakanie?!


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2006 :  07:16:16  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Milan, prosto v čo verí Cirkev, je nateraz s Tebou dosť nemožné diskutovať, lebo Ťa premáha irónia, pohŕdanie a pod.. Či to Fico a jemu podobní myslia úprimne, to vie naozaj len Ten, Kto im vidí do duše. To platí i na Teba. Prístup na púť majú všetci, ako sa budú na nej správať, tak sa k nemu postavia organizátori. Keď príde na spoveď tak sa vypočuje a podľa nej sa mu udelí rozhrešenie. Ale to už nie je Tvoja vec. Ňou je jedine kritika Tvojho vlastného správania a sebaretrospektíva. Aká je Tvoja viera, Tvoja prítomnosť v tomto živote a pod. a myslím si, že hneď máš nad čím dumať. To Ti píšem nie preto, aby som Ťa urazila, to vôbec nie, len aby si sa zamyslel. Lebo i Ty, keď sa raz tak rozhodneš, môžeš ísť na spoveď, do kostola, na púť a nik Ti brániť nebude a tiež dostaneš rozhrešenie podľa kvality Tvojej spovede a ľútosti a podľa kvality Tvojej viery a života raz dostaneš i celkové odpustenie. Samozrejme, Ty si o Ňom počul a teda podľa tohoto Tvojho terajšieho postoja sa skús zamyslieť nad tým, ako to vníma sám Najvyšší. Koho pokrytectvo to v skutočnosti naozaj je. Cirkev je jednoducho otvorená a prístupná každému kajajúcemu sa hriešnikovi, teda aj Tebe!

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2006 :  13:06:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov

... Juja, nemam sa preco urazat, je to len take zovseobecnenie, nic viac...

... v prispevku Ficovej puti som mal tiez napisat :

- to mi chce niekto tvrdit, ze napriklad ti menovani to myslia uprimne ? ...

- a v jednom mas pravdu, je to mnohokrat ironia a pohrdanie... tak ako s tym clovekom v spominanom prispevku o nieco vyssie...jemu som to dal patricne i najavo.

- a ta ironia a pohrdanie, preco ju tak casto citim napriklad tu?...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2006 :  13:27:05  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
Myslím, že je rozdíl:
- konat vědomě zlo
- konat zlo ze slabosti
- konat zlo z nevědomosti

K tomu je také třeba vnímat: nesuďte, abyste nebyli souzeni.

A je rozdíl při diskusi být na někoho tvrdší, kritický a ironický, když se může bránit a reagovat, a soudit před druhými někoho, kdo se k tomu nemůže vyjádřit.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2006 :  14:03:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
urobim vynimku, staci si precitat bibliu!, na ktoru sa tak casto odvolavate!

Milan vdaka! Ty si taky vynimocny muz...

quote:
- konkretne :
Malachiáš 2:13–14

No a? Aj Kristus sam upozornuje, ze nie kazdy, kto mu vravi Pane, bude v NK. To nie je ziadne novum!

Mame vsak aj ine priklady: Kajucny hriesnik sa dockal svojej odmeny!

quote:
Nehovori Petr vlastne: „Nemôzes cely tyzden trapit svoju manzelku, potom ist do kostola a ocakavat, ze Boh vypocuje tvoje modlidby. Take chovanie nieje predsa od Krista. Je z diabla! Ale ty neveris, ze ta za to bude Boh sudit. Hovorim ti, ze tvoje modlidby boli z neba prerusene!"

Odpoved znie: Peter toto nehovori.

quote:
Ked Pismo hovori: „Bud si isty, žz ta tvoj hriech dostihne,“ ukazuje to na viac nez len verejne odhalenie. Zahrnuje to kazdu oblast tvojho zivota, vcetne modlidby. Boh zavrie svoje usi pre tvoje slova. A tvoje spolecenstvo s nim bude prerusene.....

Tak, tak. Ale: mame Krista, ktory hriech porazil. Nie je to taka pesimisticka buducnost, aku mi tu vykreslujes!

quote:
Malachiáš poskytuje varovanie: „Beries svoj hriech na lahku vahu. A cim dlhsie se budes snazit si ho udrzat, tim bude pre teba lahsie ho akceptovat.Uz teraz si presvedceny, ze si duchovnejsi so svojou milenkou nez zo svojou manzelkou. Nie! Ztratil jsi Boziu bazen. Nazyvas zlo dobrom a zamienas tmu za svetlo. Pan nebude pocut ani slovo z tvojej modlitby.“

Ty to prekladas z nejakej ceskej brozurky? Akej?

quote:
- Hnus je nieco ine, ako takeho cloveka akceptuju ostatni veriaci medzi sebou v chrame bozom?

Lebo nam neprinalezi sudit.

quote:
- ale dnes je to samozrejme ........asi

Od cias Kristovych to je samozrejme.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2006 :  14:04:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
- to sa uz cirkev prepozicia na hocico?!
- je to na smiech, ked sa sudruhovia ako Kovac, Schuster a im podobni prezehnavaju a pomaly ronia krokodilie slzy pri omsi.....

Otazka znie: Je to hanba sudruhov a ci RKC?

quote:
- to mi chce niekto tvrdit, ze cirkev veri v ich "obrodenie"...

Viera cirkvi je irelevantna. Tak ako su irelevantne tvoje snahy o manipulaciu a vmanevrovanie do neznasanlivosti.

quote:
Pôvodne poslal juja
Či to Fico a jemu podobní myslia úprimne, to vie naozaj len Ten, Kto im vidí do duše.

Mna vsak zaraza cosi ine: Ci tu uz bol papez, ci to je teraz ****o, vzdy sa im prepozicaju prve rady na vyslni.

Je zasadaci poriadok vypracovany v sulade s principom "prvy budu poslednymi a posledny prvymi" v duchu podobenstva o kajucom hriesnikovi trhajuom si saty vzadu v chrame a podobenstve o zasadacom poriadku na svadbe?

quote:
Koho pokrytectvo to v skutočnosti naozaj je. Cirkev je jednoducho otvorená a prístupná každému kajajúcemu sa hriešnikovi, teda aj Tebe.

Myslim, ze toto je skutocny dovod Milanovho odmietania. Ked si uvedomi, aky hnus je cirkev schopna a ochotna pojat za svoj...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2006 :  14:09:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
To platí i na Teba. Prístup na púť majú všetci, ako sa budú na nej správať, tak sa k nemu postavia organizátori.

Mozu vsetci obsadit prve rady? Pre lepsi vyhlad (ich aj na nich)?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2006 :  14:12:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
- to mi chce niekto tvrdit, ze napriklad ti menovani to myslia uprimne ? ...

Nie, toto ti naozaj nikdo nechce tvrdit. Tvoja mienka a nazor su totiz irelevantne.

quote:
- a ta ironia a pohrdanie, preco ju tak casto citim napriklad tu?...

Preco ju tu tak casto umiestnujes?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2006 :  14:58:55  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
Mna vsak zaraza cosi ine: Ci tu uz bol papez, ci to je teraz ****o, vzdy sa im prepozicaju prve rady na vyslni.


Bude to asi nejako tak, ze dajte cisarovi co je cisarovo a Bohu, co je Bozie.
Ak si oni sami narokuju prve miesta v chrame z titulu svojho postavenia vo svete, je to ich vec a ja im v tom nebudem branit. Na moje prezivanie slavenia omse to nema ziaden vplyv, ani negativny, ani pozitivny.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2006 :  15:03:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
Bude to asi nejako tak, ze dajte cisarovi co je cisarovo a Bohu, co je Bozie.
Ak si oni sami narokuju prve miesta v chrame z titulu svojho postavenia vo svete, je to ich vec a ja im v tom nebudem branit. Na moje prezivanie slavenia omse to nema ziaden vplyv, ani negativny, ani pozitivny.

A nie tak, ze pride zenich a poziada tych, co sa samozvane posadili do poprednych miest, aby si sadli na miesta menej cestne?

Stredoveke prepojenie moci a nabozenstva?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 september 2006 :  15:46:29  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ano, ked sa tlacia na prve miesta riskuju to, co pises. Ja to ale necham radsej na toho zenicha, nech si to poriesi. Nejako prilis vela ludi tu zacina rozhodovat, co treba robit s podla nich hriesnymi ludmi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: To su mi paradoxi Téma Next Topic: Tragedia dnesnej doby  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06