Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 zena ma mlcat?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Judasov syndrom Téma Next Topic: Je to tento pripad?
Strana: z 13

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  15:54:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre
Ba dokonca uz to prekracujete, zachadzate uz skutocne pridaleko, narokujete si rozhodovat o zivote a smrti dietata, ktore ma len tu smolu ze je este vo vasom brusku.

Toto ale nie je len fenomen tohoto detskeho zivotneho obdobia, je to fenomen, dlhodobejksi. Matke sa to porodom v hlavicke poprehadzuje, ze si mysli, ze dieta je jej a moze si robit s nim co len chce a za neho rozhodovat, najlepsie do jeho smrti.

quote:
Tiez to ako sa tisnete do muzskeho sveta, mozno ze niektora zena zvladne oboje, ale zda sa ze vela zien nie, zeny ktore sa zacali venovat kariere v muzskom svete, zanedbavaju zensky svet, nemaju kedy sa starat o deti a vychovavat ich k dobremu. Detska kriminalita stupa a i cela spolocnost sa nachadza v moralnom upadku.

Neviem, mozno mi nieco uniklo, ale toto je rovnako zodpovednost otca, ako matky.

Tvoje volanie je len alibisticke obvinovanie druheho za vlastne zlyhanie.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  15:56:43  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pavl este jedna poynamka mimo temz: kdesik v biblii je napisane: aj diabol veri ze Boh je. Ja sa pytam: Je aj teda diabol svaty? dufam ye ti neuniklo ye viera sa v biblii ponimani ako dovera. a to je to co som uz raz pisal: kazdy hriech je len nedoverou Bohu. ciye ked nedoverujem Bohu nemusi to este ynamenat ye Boh nie je.
a tu nejde o to akz obraz ponuka rkc a aky ty - Boh je len jeden.

gmk tu nejde o splnenie a nesplnenie predstavy. tu ide o ochotu pomoct v tazkej situacii- a je to neico co riesim 25 rokov. a ked nevies co sa deje so mnou tak sa do toho prosim nemiesaj.

pavel to co mam problem by bol problem bez ohladu na denominaciu ci cirkev v ktorej sa nachadzam.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  15:59:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal juja
Žena má právo rozhodovať o sebe a nepopieram, nie o živote dieťaťa, pokiaľ však jeho život neohrozuje jej - tu i RKC dáva výnimky. To sú vážne prípady.

Hopci to je len akademicke teoretizovanie - i v takomto pripade ma prednost dieta pred zenou.

quote:
Ale tu by sme sa len zbytočne navzájom obviňovali a hádali. Mužský svet kontra ženský a naopak, toto je práve to, čo sa mi nepáči.

Samozrejme, lebo sovinizmus si najde hocijaku vyhovorku, aby sa udrzal pri zivote, co tam po tom, ze aj za cenu pokrutenia Bopzich prikazov!

quote:
Ak hovoríme o dvoch svetoch, tak si myslím, že tu niečo nie je celkom v poriadku, o to skôr, že ten mužský, vymedzuje pomerne malý akčný rádius v tom ženskom.

Jasne, a je divne, ze si akceptovala tento sovinisticky pseudoargument... Je to typickla segregacna snaha, ktopra uz ako taka je chora.

quote:
Nemožno jedno odtrhnúť od druhého, potom to pôsobí drzo a provokatívne a znemožňuje vôbec takúto požiadavku prijať.

Nic noveho - len brat a nic nedavat, len prava bez zodpovednosti. Nic ine len ciste sebectvo.

quote:
Čo sa výchovy a upadajúcej morálky týka - no to nie je len parketa žien, za toto sú zodpovední obaja rodičia, tak ako aj za starostlivosť i o výchovu sa majú postarať obaja!

A nielen oni.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  16:01:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko
gmk tu nejde o splnenie a nesplnenie predstavy. tu ide o ochotu pomoct v tazkej situacii- a je to neico co riesim 25 rokov.

Tu ide presne o splnenie a nesplnenie predstavy. O nic ine.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  16:05:18  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
dobre, dr. gmk. prepac ye som mzlil. a uy dry hubu ty priblbly chrapun.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  16:08:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko
dobre, dr. gmk. prepac ye som mzlil.

Prepacim. Ty sa hlavne vyzur a ukludni, i ked to bude trvat mozno dlho.

Len neviem, ci bude ten chrapun ticho, to vies, za druheho nemozem rozhodovat...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  16:10:01  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
gmk

Gefährlich ist wer Schmerzen kennt
vom Feuer das den Geist verbrennt
gefährlich das gebrannte Kind
mit Feuer das vom Leben trennt
ein heisser Schrei
Feuer frei!


Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  16:13:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

gmk

Gefährlich ist wer Schmerzen kennt
vom Feuer das den Geist verbrennt
gefährlich das gebrannte Kind
mit Feuer das vom Leben trennt
ein heisser Schrei
Feuer frei!

Uz zas ta basnicka? Pyromanska nalada ta chytila?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  17:05:13  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Feuer frei ynamena aj Strielaj(te)! debil sprosty.

tak sa citim co je v tej basnicke od Rammsteinu

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  17:39:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

Feuer frei ynamena aj Strielaj(te)!

Ale sa tam o spalovani ducha cosi spomina....

Ak chces ale spachat samovrazdu, odporucam kyanidovu kapsulu, ktoru zozenies v kazdom sluznom ciernom trhu, ci od predstavitelov miestnej mafie.

quote:
debil sprosty.

Alesko, podpis mas uviest az nakoniec.

quote:
tak sa citim co je v tej basnicke od Rammsteinu

Najlepsi lekar je cas, ten zahoji vsetky rany. Teda pokial nehnisaju, vttedy je lepsejsia masticka.

Najme vsak v takomto pripade treba, aby vsetko odoznelo. Vyhladaj spoplocnost doprych priatelov a tych, co ta podrzia, odporucam, daj sa dohromady s Lajosom (pokial mu to cas dovoli).

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  17:49:59  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
lajos uy sa ponukol. kzanid urcite vela stoji. ale aj predavkovanie liekmi je celkom prijemna smrt.
a co sa tzka ran. ide o to ye Boh neustale v nich vrta a nedopusti abz sa hojili. ak neratam to ye obcas umyselne vytvori nejaku navyse

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  18:45:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

Pavelba: Uz som ti to vysvetlil, ze nas vzor je Jezis. A neprekrucuj moje slova, ako toto:

Píšeš, že preto sa obraciate k svätým ako ku vzoru, lebo sú z radov ľudí a dokonale následovať Krista sa ani nedá.

Precitaj si to este raz priatelu.
Nic take netvrdim, vobec netvrdim ze sa nasledovat Krista neda, naopak, to ini tvrdili i tvrdia ze sa to neda. My tvrdime ze sa to da a mame vzdy po ruke i mnozstvo svatych ktori to v pohode dokazali, hlavne v tomto zmysle su vzorom. Oni to dokazali.



Aha, takže Vaši svätí dokázali nasledovať Krista, a preto sú pre Vás vzorom. Hej? Pochopil som to správne?
A koho nasleduješ Ty? Vzor Krista, či vzor svätých? Chceš žiť ako tí svätí, ktorí to dokázali? Uveď konkrétny príklad podľa koho vzoru chceš žiť!

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  18:48:47  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nasledovat Krista podla vzoru svatych. asi tak to myslel.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  19:03:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Díky za odpoveď, ja si radšej vypočujem (prečítam) originál (Pierra).

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  21:23:30  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tz uy davno nikoho nepocuvas.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  22:10:40  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Alesko,
quote:
dufam ze ti neuniklo ze viera sa v biblii ponimani ako dovera.


myslím, že medzi dôverou a presvedčením je rozdiel. Definíciu viery najdeš v Liste Židom 11:1.

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2006 :  23:49:55  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Juja:

Muzi makaju ako vzdy, neviem ci sa muzi v minulosti venovali detom viac, myslim ze ani moc nie, nechavali to vacsinou na zeny. No a zeny sa uz o deti nechcu starat, radsej idu makat za muzmi. Bolo to tradicne rozdelenie uloh, muzi to rozdelenie neporusili, spravili to zeny. Takze ich obvinujem hlavne. Muzi robia to co vzdy, to zeny prestali robit to co vzdy robili.

Si predstavte keby to bolo opacne, zeny by sa klasicky venovali detom, a muzom by sa odrazu prestalo chciet pracovat a sli by sa tiez venovat len detom, nikto by nemakal, alebo len velmi malo. To je jasne, nastal by hlad a bieda. Potom by som obvinoval muzov, samozrejme, ze sa na svoje tradicne poslanie vykaslali. A tiez by mi tu mohli hadzat take argumenty, akoze ten ich muzsky svet je len sama drina a ze je to otrava a ze ten zensky svet je krajsi...

Ak su obaja rodicia v muzskom svete a zensky nechavaju prazdny, je to podobny kolaps. Takze obvinujem zenu, prestala plnit svoju ulohu, utiekla od svojej prace a nechala to na pospas, vacsinou si ani nedohodla s muzom ako vyplnit ten prazdny priestor co po nej zostal, jednoducho odisla. Teraz su obaja v muzskom svete a zensky zostava opusteny.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2006 :  00:01:59  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Pavelba: Je to aj tak ako ti napisal Alesko. Ale mozeme i svatych ukazat ako vzor tym ludom co nam tvrdia ze tak sa zit neda, ze obycajny smrtelnik to nedokaze. Mozeme teda ukazat, aha tamten to dokazal a henten tiez...

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2006 :  06:08:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

Pavelba: Je to aj tak ako ti napisal Alesko. Ale mozeme i svatych ukazat ako vzor tym ludom co nam tvrdia ze tak sa zit neda, ze obycajny smrtelnik to nedokaze. Mozeme teda ukazat, aha tamten to dokazal a henten tiez...



Potiaľto by to bolo v poriadku. Lenže je tu i akási "komisia", ktorá určuje, že ten či onen bol svätý, ten či onen svätejší. Volá sa to: Vatikánska Kongregácia pre kauzy svätých.

Je tu beatifikácia (blahorečenie) a kanonizácia (svätorečenie). A nie je to lacný špás. V prepočte stojí cca 4 mil. Sk a to musí zaplatiť ten kto o blahorečenie, či svätorečenie žiada! Teda cirkev toho či onoho štátu, resp. štát zo svojho rozpočtu.
Do nástupu JPII mala cirkev 808 blahorečených a 296 svätých. JPII bol v tomto jednotka, "stroj" na blahorečenie a svätenie ľudí (mŕtvych podotýkam). Ku koncu roku 2002 bolo jeho pričinením blahoslavených (blahorečených) 1284 ľudí a za svätých vyhlásil 296 ľudí.
1284+296=1580x4.000.000=6.320.000.000

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

putnik

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2006 :  06:12:02  Zobraziť profil  Pridať putnik do zoznamu priateľov
[quote]Pôvodne poslal juja

Môže, ak je dostatočne inteligentná a vzdelaná. Ak viem a mám ako vysvetľovať a poučovať, tak môžem, nie nadarmo som i ja učiteľom.

Juja, ja s tebou v podstate suhlasim, ale skus mi prosim ta odpovedat na toto:
-Ako ma fungovat rodina, kde zena ma svoju pracu a plany s nou spojene?
-Maju byt ulohy muza a zeny v rodine (po porodeni a uvodnom vypiplani potomstva) rovnake?

 Počet príspevkov: 4  ~  Člen od: 24 jún 2006  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2006 :  07:01:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre
Muzi makaju ako vzdy, neviem ci sa muzi v minulosti venovali detom viac, myslim ze ani moc nie, nechavali to vacsinou na zeny.

Ako kto. Nemozeme za to, ze pochadzas z emocionalne mrzackeho prostredia, ktore na tebe zanechalo taketo viditelne stopy.

quote:
Bolo to tradicne rozdelenie uloh, muzi to rozdelenie neporusili, spravili to zeny.

Moc o vyvoji socialnych uloh a roli a ich obsadeni nevies, ze?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2006 :  07:05:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
1284+296=1580x4.000.000=[b]6.320.000.000

Uvazoval si s inflaciou a preniesol si hodnotu k jednemu datumu? Zjavne nie, teda tam mas dost velku chybu vo vypocte hodnoty...

Ostatne - co ta do toho, ako si kto naraba s vlastnymi peniazmi? Keby ich aj v peci spalil?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2006 :  07:26:52  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Neviem, či stihnem teraz ráno odpovedať.
1. Ako má rodina fungovať, keď má žena svoju prácu a plány s ňou.
Nuž asi by bolo pre oboch dobré uvedomiť si, že obaja majú rodinu a povinnosti s ňou a tiež prácu a povinnosti s ňou. A nehovorím, že sa takýto manželia - rodičia nenájdu. Určite sú a vedia, že to vôbec nie je jednoduché, najmä pri celkom malých deťoch. Takže všetka úcta im!!
Ak ste si všimli, tak odkedy sme sa skapitalizovali, tak dokonca aj sobota sa už v kalendári neoznačuje červenými písmenami a ja mám pomaly obavy, že čoskoro ani nedeľa. A to je chyba spoločnosti, ktorá nevytvára dostatočný tlak na vládu, ktorá jednoducho ustupuje obchodníckej lobby, ktorej vrecká nikdy nie sú dosť plné. V popredí spoločnosti nie je rodina a jej potreby, ako sa často vládami proklamuje, ale peniaze a moc - stará pesnička. Nie nadarmo Cirkev bráni voľný víkend, resp. nedeľu, pretože to je čas, ktorý by mal byť venovaný Bohu a rodine!
Pokiaľ je žena zamestnaná a zároveň je matkou, ak je dobrou mamou, tak nikdy jej zo zreteľa vlastné deti nevypadnú, tak ako by to malo platiť i pre otcov. Keď sa deťúrence z toho najmenšieho obdobia "vypiplú" a žena si nejakým zázrakom nájde prácu, alebo sa vráti do pôvodnej, pokiaľ sa má kam, teda neprišla o svoje miesto, tak by sa mali manželia deň dopredu dohodnúť, čo kto na ten druhý deň má zabezpečiť a zariadiť pre rodinu. Aby to nebolo vždy len na pleciach mám. Teda nakupovať, prísť po práci včas domov a tak trochu tiež skúsiť "obmedziť" kamarátstva - myslím aj zo strany manželov - otcov. Ten, kto príde domov, urobí v tej chvíli, čo v domácnosti treba urobiť - preto je dobré, keď aj manžel trafí občas skôr domov a nesadne si hneď k počítaču. Varenie, upratovanie možno skúsiť robiť spoločne aj s deťúrencami - samo primerane veku a kvôli nim i hravou formou, nevadí, že sa byt nebliští, veď podstatné je, aby boli spolu a aby sa i tie poriadku naučili, postupne ich v tom riadiť a naučiť, že domáce práce sú práve tak spoločné, ako je spoločný obed pri stole - tu je určite na mieste autorita tak otca, ako i mamy - a tu i deti vidia, že otec trvá na tom, že mamu treba rovnako poslúchať!
2. Úlohy nie sú rovnaké, ale spoločné, pretože aj rodina, byt, deti sú spoločné, rovnako ako zodpovednosť za nich a toto všetko.
Už nie som ja a ten druhý, ale už sme jedno, jedno telo a jedna duša. Rozdeľovanie povinností a práce podľa pohlaví a nie podľa ich samotného zorganizovania, je presne to, čo podľa mňa, vyvoláva spory a nevôľu nakoniec oboch. Pamätám sa, ako som ako desať ročná zaprotestovala, že musím stále iba ja upratovať, teda z môjho pohľadu, lebo som nevidela, čo robili moji rodičia - teda, že medzitým, nakupovali, pripravovali obed, boli v záhrade a pod. Mame som si dovolila odpapuľovať, lebo v škole som počula, že ženy majú domáce práce robiť a ja predsa som ešte nie ženou! Otec to počul prišiel ku mne, pozrel sa mi do očí a povedal: " U nás doma sa nerozdeľujú práce podľa toho, kto má aké pohlavie, ale kto koľko vie, môže a vládze! Teraz ti môžem ponúknuť výmenu, pôjdeš do práce, nakupovať, vybavovať, uvariť obed, doopravovať auto a my dvaja si sadneme a budeme sa pozerať! Chceš?" Samozrejme som radšej zostala pri vysávaní a poutieraní prachu. Neskôr, keď mama ochorela aj tak to potom na mňa dopadlo oveľa tvrdšie. Ale napr. počas dôchodku, keď obaja moji rodičia boli dôchodcami, všade, všetko robili, radili sa spoločne a i ako dospelá som si nedovolila jedného z nich nerešpektovať, tak otca, ako mamu a dodnes pre mňa tvorili obaja spoločne jednu hlavu, pretože naozaj rozmýšľali a fungovali ako jedna hlava.
A teraz už končím, lebo musím aj ja do tej mojej práce - uf.
Všetkým želám príjemný, alebo aspoň znesiteľný deň .

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2006 :  09:52:43  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad

Alesko,
quote:
dufam ze ti neuniklo ze viera sa v biblii ponimani ako dovera.


myslím, že medzi dôverou a presvedčením je rozdiel. Definíciu viery najdeš v Liste Židom 11:1.




ako aj tebe unikilo ze verit ze Boh je nestaci.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 03 júl 2006 :  10:28:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal juja
1. Ako má rodina fungovať, keď má žena svoju prácu a plány s ňou.

Ach, ako sklbit vlastne zaujmy so zaujmamy inych? Ale nebojme sa toho, mame predsa skveleho radcu - vlastny sebecky zaujem.

quote:
A nehovorím, že sa takýto manželia - rodičia nenájdu. Určite sú a vedia, že to vôbec nie je jednoduché, najmä pri celkom malých deťoch. Takže všetka úcta im!!

V akej smutnej dobe to zijeme, ze realitu, ktora by mala byt bezna a normalna, vyhlasujeme za uctihodny raritny priklad.

quote:
Ak ste si všimli, tak odkedy sme sa skapitalizovali, tak dokonca aj sobota sa už v kalendári neoznačuje červenými písmenami a ja mám pomaly obavy, že čoskoro ani nedeľa.

B.I.N.G.O.

Dosla si na to, a to je len zaciatok. Od zaciatku priemyselnej revolucie sa kapitalistickemu zriadeniou podarilo rozorvat vsetky zaklady a vztahy zdravej spolocnosti a zdravych medziludskych vztahov.

quote:
V popredí spoločnosti nie je rodina a jej potreby, ako sa často vládami proklamuje, ale peniaze a moc - stará pesnička.

Dobre rano!

quote:
tak by sa mali manželia deň dopredu dohodnúť, čo kto na ten druhý deň má zabezpečiť a zariadiť pre rodinu. Aby to nebolo vždy len na pleciach mám.

Co brani tomu, aby taketo zdrave a normalne stavy boli kazdodennou realitou?

quote:
Teda nakupovať, prísť po práci včas domov a tak trochu tiež skúsiť "obmedziť" kamarátstva - myslím aj zo strany manželov - otcov.

A to zase nie - chapem, ze zeny byvaju vacsinou ziarlive na vsetko, co im "kradne" manzela ale trvat na rozvracani inych medziludskych vztahov je rovnako chore ako trvat na rozvracani rodinnych vztahov.

quote:
Ten, kto príde domov, urobí v tej chvíli, čo v domácnosti treba urobiť - preto je dobré, keď aj manžel trafí občas skôr domov a nesadne si hneď k počítaču. Varenie, upratovanie možno skúsiť robiť spoločne aj s deťúrencami - samo primerane veku a kvôli nim i hravou formou, nevadí, že sa byt nebliští, veď podstatné je, aby boli spolu a aby sa i tie poriadku naučili, postupne ich v tom riadiť a naučiť, že domáce práce sú práve tak spoločné, ako je spoločný obed pri stole - tu je určite na mieste autorita tak otca, ako i mamy - a tu i deti vidia, že otec trvá na tom, že mamu treba rovnako poslúchať!

Ach, ako pekne si to len predstavujes!

Ale preco spolocny obed? Ja rad obedujem pri telke a vychutnavam ako audiovizualne, tak i gastronomicke vnemy sucastne.

quote:
2. Úlohy nie sú rovnaké, ale spoločné, pretože aj rodina, byt, deti sú spoločné, rovnako ako zodpovednosť za nich a toto všetko.

Vypis z danoveho priznania:
Medzi moj majetok patri: byt, osobny automobil znacky Skoda, dvaja synovia a manzel.

quote:
Rozdeľovanie povinností a práce podľa pohlaví a nie podľa ich samotného zorganizovania, je presne to, čo podľa mňa, vyvoláva spory a nevôľu nakoniec oboch.

Samotne zorganizovanie je aj podla pohlavia...

quote:
naozaj rozmýšľali a fungovali ako jedna hlava.

Tak ma vyzerat manzelstvo a partnerska put zivotom manzela a manzelky.

quote:
A teraz už končím, lebo musím aj ja do tej mojej práce.

Ako dobre, ze som este len sopliak, taketo veci sa mi vyhybaju. A ked budem velky - budem hladat zamestnanie, nie robotu...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 13 Previous Topic: Judasov syndrom Téma Next Topic: Je to tento pripad?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06