Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 warez - kradez alebo nie ?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Panna Mária a Boh Téma Next Topic: Manželstvo, rodina
Strana: z 9

miki

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2005 :  17:04:12  Zobraziť profil  Pridať miki do zoznamu priateľov
Prosím vás o názor na pouzívanie programov v rozpore s autorským právom,
teda nelegálneho softweru,
je to jednoducho krádež a basta, alebo nie je to také jednoznacné.
Vopred dakujem.

 Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 27 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora 

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2005 :  21:00:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Prosím vás o názor na pouzívanie programov v rozpore s autorským právom, teda nelegálneho softweru, je to jednoducho krádež a basta, alebo nie je to také jednoznacné.
Vopred dakujem.

Je to jednoduche a jednoznacne: Software (SW) je majetkom a vytvorom jeho autora so vsetkymi pravami - vratane prava povedat kedy a za akych okolnosti moze niekto iny tento majetok pouzivat.

Pouzivanie nelegalneho software je vlastne jeho zaobstaranie proti voli majitela a na jeho ukor - co je jednoducho kradez. A v pripade komercneho pouzitia taktiez neopravnenie obohatenie, ci uzera.

Nepekna pravda o vacsine z nas, ze?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Odijan

Stav: offline

 Odoslaný - 12 december 2005 :  18:16:40  Zobraziť profil  Pridať Odijan do zoznamu priateľov
nuž,nelegálne to iste je,čo všetko tam máš namysli?Asi kópie filmov,CD nosičov,napaľovanie hudby,filmov atď.že?A kto z vás si prizná že je to u nich bežné?

Johnny:-)

 Počet príspevkov: 245  ~  Člen od: 11 december 2005  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 12 december 2005 :  18:35:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Odijan

nuž,nelegálne to iste je,čo všetko tam máš namysli?Asi kópie filmov,CD nosičov,napaľovanie hudby,filmov atď.že?A kto z vás si prizná že je to u nich bežné?


Prave vcera som vykonal najvacsi objav posledneho roku. Doma som nasiel tri HDD s celkovou kapacitou cca 300 GB plne narvate DivX filmov a paradneho SW.

Tesim sa najme z akvizicie macromedie Adobe.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  05:44:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
GMK, waw, mas taky velky dom, alebo sa Ti v nom bezne povaluju take velke HDD?:) Mam vsak prosbu, nevies mi zohnat klasicku rozpravku POLEPETKO? Zatial som uplne totalne vsade, vratane STV neuspesny... na nosici nezalezi...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

quisutdeus

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  06:45:02  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: quisutdeus  Pridať quisutdeus do zoznamu priateľov
So SW je to jasné, čo sa týka hudby a videa, tam, pokiaľ viem, nie je trestné stiahnuť si pre vlastnú potrebu, ale akonáhle nazdieľaš, už porušuješ zákon.

 Počet príspevkov: 342  ~  Člen od: 08 február 2004  ~  Posledná návšteva: 17 september 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  08:07:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
presne. nezhanam to pre dalsie sirenie, ani obohatenie sa. Aky je potom vlastne rozdiel, ak si nahram film z telky na videokazetu, alebo si od kamarata zozeniem film na CD? Podotykam, ze ak je moznost kupit si original za normalnu cenu, volim tuto moznost.
A bavime sa teraz len o filmoch a hudbe, nie nelegalnom SW.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  08:12:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mirec mal by som, ale iba audiokazetu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  08:15:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
vdaka Alesko, mne (resp. mojim detom:) ) vsak ide o filmove spracovanie, ak sa dobre pamatam, s M. Nogom v hlavnej ulohe.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  08:22:27  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak potom nist, to ja len tak ak by si nemal moznost filmoveho spracovania, aby bolo aspon zvukove, samozrejme ze je to s Nogom, a ako dospelak si to obcas prehram a zasmejem sa tiez.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  08:54:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
GMK, waw, mas taky velky dom, alebo sa Ti v nom bezne povaluju take velke HDD?:)
Zjavne ano.

Mam vsak prosbu, nevies mi zohnat klasicku rozpravku POLEPETKO? Zatial som uplne totalne vsade, vratane STV neuspesny... na nosici nezalezi...
Neviem.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  08:56:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal quisutdeus

So SW je to jasné, čo sa týka hudby a videa, tam, pokiaľ viem, nie je trestné stiahnuť si pre vlastnú potrebu, ale akonáhle nazdieľaš, už porušuješ zákon.


Jedine, ak vlastnis legalne zakupeny originalny nosic. Inak si nadobudol neopravneny prospech (vlastne potesenie) na ukor majitela prav.

Ked zdielas, dopustas sa dalsieho zlocinu.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  09:00:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
presne. nezhanam to pre dalsie sirenie, ani obohatenie sa. Aky je potom vlastne rozdiel, ak si nahram film z telky na videokazetu, alebo si od kamarata zozeniem film na CD?
Velky. Majitelovi prav za retransmisiu autorsky chraneneho diela zaplatila televizia, ci radio.

Ty majitelovi prav nezaplatis nic a predsa si nezakonym sposobom nadobudol autorsky chranene dielo.

Na Vychode je vseobecne problem s respektovanim dusevneho prava a vlastnictva.

Podotykam, ze ak je moznost kupit si original za normalnu cenu, volim tuto moznost.
A ked nie je - tak volis kradez?

Aplikujme tuto strategiu na automobilovy priemysel. Strasne chcem nove Audi S8 quatro. Keby ho mali za prijatelnu cenu (tak kolom 400 000,-SKK), tak by som volil legalne nadobudnutie kupou. Kedze vsak cena novej takejto audiny prevysuje niekolko milionov, radsej si ho kupim od zlodeja aut, ci sam ukradnem?

Upozornujem, ze nehovorim o dodavke, ci kamione, ktory by som pouzil na vlastne obohacovanie sa.

A bavime sa teraz len o filmoch a hudbe, nie nelegalnom SW.
Aky je v tom rozdiel? (Ja ziadny nevidim)

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

quisutdeus

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  10:41:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: quisutdeus  Pridať quisutdeus do zoznamu priateľov
Par. 24 z. 618/2003 - Autorský zákon

"Rozmnoženinu zverejneného diela môže fyzická osoba vyhotoviť bez súhlasu autora pre svoju osobnú potrebu a na účel, ktorý nie je priamo ani nepriamo obchodný, za také použitie nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu."

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

 Počet príspevkov: 342  ~  Člen od: 08 február 2004  ~  Posledná návšteva: 17 september 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

quisutdeus

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  10:46:31  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: quisutdeus  Pridať quisutdeus do zoznamu priateľov
A čo ešte hovorí SOZA?

Podľa platného autorského zákona každý autor diela, ktorého rozmnoženinu možno vyhotoviť, má právo na tzv. náhradu odmeny. Ide o náhradu autorskej odmeny z nenahratých zvukových a zvukovo – obrazových nosičov a za výrobu a dovoz prístrojov na vyhotovenie zvukových alebo zvukovo – obrazových záznamov pre osobnú potrebu. SOZA uskutočňuje výbery náhrady odmien za nosiče a prístroje aj v mene ostatných organizácií kolektívnej správy práv (OKS) : LITA,OZIS, SLOVGRAM. Každému zasiela jeho podiel.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

 Počet príspevkov: 342  ~  Člen od: 08 február 2004  ~  Posledná návšteva: 17 september 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  10:55:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
Najlepsie to vyriesili opat cesi. V Prahe je klub Musicworld /www.musicworld.cz/ ktoreho som aj ja clenom. Ako spoluvlastnik vyse 25 000 CD s hudbou a DVD s filmami po vlozeni jednorazoveho vkladu 500 korun si mozem pozicat lubovolne CD alebo DVD a urobit z neho legalnu zaloznu kopiu, pretoze som jeho spolumajitel. Je to otvorene zdruzenie majitelov a pristup tam ma kazdy. A kazdy je tym padom legalnym drzitelom vsetkych CD a DVD.

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  11:17:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

presne. nezhanam to pre dalsie sirenie, ani obohatenie sa. Aky je potom vlastne rozdiel, ak si nahram film z telky na videokazetu, alebo si od kamarata zozeniem film na CD?
Velky. Majitelovi prav za retransmisiu autorsky chraneneho diela zaplatila televizia, ci radio.

A ked si stiahnem z netu film, nahraty z vysielania nejakej televizie? (s logom v rohu obrazovky)? Kradnem?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  11:29:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
Všetci, čo uverili, boli pospolu a všetko mali spoločné. Predávali pozemky a majetky a rozdeľovali ich všetkým, podľa toho, ako kto potreboval. Sk 25.44-45
Množstvo veriacich malo jedno srdce a jednu dušu. A nik z nich nehovoril, že niečo z toho, čo mal, je jeho, ale všetko mali spoločné. Sk 4.32
Utopia? V Nebeskom kralovstve skutocnost...

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2005 :  16:10:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal quisutdeus

Par. 24 z. 618/2003 - Autorský zákon

"Rozmnoženinu zverejneného diela môže fyzická osoba vyhotoviť bez súhlasu autora pre svoju osobnú potrebu a na účel, ktorý nie je priamo ani nepriamo obchodný, za také použitie nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu."


Neviem o tom, ze by povedzme DivX filmy, ako i mp3 boli zverejnene diela...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2005 :  06:39:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal quisutdeus

Par. 24 z. 618/2003 - Autorský zákon

"Rozmnoženinu zverejneného diela môže fyzická osoba vyhotoviť bez súhlasu autora pre svoju osobnú potrebu a na účel, ktorý nie je priamo ani nepriamo obchodný, za také použitie nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu."


Neviem o tom, ze by povedzme DivX filmy, ako i mp3 boli zverejnene diela...


Ehm, a onee, coze si to doma nasiel na tych HDD?:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2005 :  13:39:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal mirecnr
Ehm, a onee, coze si to doma nasiel na tych HDD?:)


Filmike v Div-X a Xvid formate, plno mp3 suborov s najnovsimi skladbami a hitmi posledneho roku vratane tych tazko zohnatelnych a nejaky ten software.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2005 :  13:54:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A ako sa tam dostali? Ci si ako V.M, ze si nasiel na stole obalku?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2005 :  16:45:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

A ako sa tam dostali?

Potahal som ich, ci skopcil od kamosov.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2005 :  17:05:53  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Kelišová, nepokradneš!

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2005 :  21:07:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

Kelišová, nepokradneš!


Lenze ja nie som Kelisova a nikdy som netvrdil, ze sa v tomto ohlade spravam tak, akoby som sa eventualne mal.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2005 :  05:57:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal alesko

Kelišová, nepokradneš!


Lenze ja nie som Kelisova a nikdy som netvrdil, ze sa v tomto ohlade spravam tak, akoby som sa eventualne mal.


Fnuk, dalsi kto vodu kaze a vino pije, a ani len Polepetka mi nechce vediet zohnat:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 9 Previous Topic: Panna Mária a Boh Téma Next Topic: Manželstvo, rodina  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06