Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Pascha a Kristova obeť
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pre katolikov - Prijimanie Eucharistie Téma Next Topic: Pavlove a vaderove
Strana: z 4

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  14:08:22  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Pozri, priateľu. Jediný z nás dvoch, ktorý uhýba si Ty. Na základe vytrhnutého verša a odmietaním kontextu Písma, podobne ako v prípade "Peter a jedinej správnej cirkvi".

/Pascha jednoznačne súvisí s Obetou Krista na kríži. Slávnosť baránka symbolizuje záchranu pred smrťou Ex 12:5-6. Smrť prišla ako trest od Boha lebo Boh vykonával súd nad celým Egyptom. Baránkova krv spôsobila, že Izraelci boli zachránení. Tí, ktorí neverili Bohu, nestáli o Milosť sa sami presvedčili, že neverili pravde. Jedine krv baránka mohla zabrániť vykonaniu rozsudku a zmeniť rozsudok na Milosť. Ex 11:7; 12:13! /

Poďme ďalej:
/Pán Ježíš pri poslednej Večeri nastoluje nový typ obradu. nezrušil baránka, ani chlieb ale dal im náplň.
Namiesto krvi baránkovej je tu krv Ježiša Krista. Jan 1:29. Je tu záchrana skrze krv. Na rozdiel od SZ záchrana nespočíva v rozlíšení ale vo vykúpení.
Každou kúpou, sa mení vlastník. Farón si neprávom privlastnil Izraelcov s ktorými Boh mal zmluvu. Preto mal Boh právo ich zachrániť, na základe Jeho zmluvy.
Nás vlastnil svet a žili sme bez známosti Boha. Preto nás Boh vykúpil krvou svojho Syna z otroctva tohoto sveta. Preto na nás už svet nemá právo, lebo sme Božím vlastníctvom. 1Pet 1:18-19!/

/Namiesto nekvaseného chleba je tu lámaný chlieb, a to je SYMBOL Kristovho tela, ktorým je novozmluvný Boží ľud.

Každý Boží jednotlivec v Božom ľude, pri každom zídení sa k Pamiatke Pánovej večere, si opätovne pripomína vykúpenie. Tým, že lámaním chleba z neho prijíma určitý diel potvrdzuje, že chce byť v Kristovom tele práve tým dielom, ktorý mu bol daný aby toto telo tvorilo celistvosť. Opakujem pripomína, nie obetuje!!! 1Kor 10:16-17!/

/Neoddeliteľnou súčasťou lámania chleba je akt, kde si pripomíname, že platidlom bola Kristova krv, teda kalich a víno a výkupným bola smrť! 1Kor 11:26!!!/

Všetko toto smeruje k pripomínaniu si, nie k obeti, preto Tvoje úvahy o tom, že kedy sa začala Kristova obeť, kedy skončila, a či ešte máme obetovať, sú bezpredmetné. Bolo dokonané a potvrdzuje to i desiata kapitola židom, načo si ani nedokázal reagovať. Odpoveď je v tomo ponímaní Pamiatky Pánovej s prihliadnutím na kontext Písma, SZ+NZ.

PS. Ty skutočne veríš, že víno v kalichu bola Kristova krv pri poslednej Večeri? Hovorí ti niečo výraz "alegória, prirovnanie, symbol a podobenstvo"? Asi len tam, kde sa Ti to hodí, čo?

Pri odpovedi som použil i myšlienky z: Dialóg o ekuménii; Dušan Seberíni.1998

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  14:18:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
No na mna slovo ekumenia posobi ako cervene sukno na byka
Ano , verim , ze Kristus pri poslednej veceri daval apostolom svoje skutocne Telo a Krv a obetoval Bohu nekrvavym sposobom Svoje Telo a Krv O ziadnu alegoriu nejde Ide o skutocnu obetu , ktora je zavrsena obetou kriza
Takze ked Kristus hovori Toto je kalich mojej krvi , tak v skutocnosti to bolo vino Tak Kristus klamal ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  14:22:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A Pavel co v Zahrade Aky ze to kalich prima Pan z Otcovych ruk Ten naplneny vinom , alebo krvou ?
A neobetuje sa opat Kristus Otcovi slovami Nie tak ako ja chcem , ale ako ty ?
A naco ta smrtelna agonia Neobetuje sa tym Kristus Otcovi Ta agonia nie je prijatim utrpenia za nase hriechy ?
A krv nasho Pana , ktora steka ako kropaje potu Tato bozska krv sa neobetuje , nevylieva za spasu sveta ?
Kristova krv preliata v zahrade ma inu hodnotu ako ta preliata na krizi ?
A krv preliata pri bicovani
A pokora pri Prorokuj , kto ta udrel ? A posmech ? A vyber zlocinca pred Bohom ?
Tu sa Kristus neobetuje ako nas velkonocny baranok ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  14:46:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Krv v pohári bola víno, symbol.
Krv na kríži bola už skutočná, podobne ako v Getsemane.
Krv (skutočná) dotiekla po smrti Krista na kríži.
Krv Kristova je vykupujúcim prostriedkom Spasiteľa.

Chlieb predstavuje jednotu Cirkvi Kristovej.
Chlieb sa láme z jednoho kusa, teda je súčasťou jednoho kusu.
Chlieb ako telo Krista Mat 26, Mar 14; Luk 22; 1Kor 11.. je interpretované v zmysle "toto predstavuje moju obeť" a "toto som ja sám". Slovo predstavuje, neznamená že fakticky fyzicky je!!!

Ktorú časť tela zjedol Lukáš? a ktorú Matúš? Zo stehna, lýtka? Čo je hodnotnejšie? Srdce, sval? obličky? Nebuď smiešny.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  14:50:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Aha takze ked Kristus hovori ze
Kto je moje telo a pije moju krv, ostáva vo mne a ja v ňom. Jn 6 , 56
tak Kristus je smiesny ? Aku cast tela jedia stehno , lytko ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  14:52:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Krv v pohári bola víno, symbol.
Krv na kríži bola už skutočná, podobne ako v Getsemane.
Krv (skutočná) dotiekla po smrti Krista na kríži.
Krv Kristova je vykupujúcim prostriedkom Spasiteľa.

Chlieb predstavuje jednotu Cirkvi Kristovej.
Chlieb sa láme z jednoho kusa, teda je súčasťou jednoho kusu.
Chlieb ako telo Krista Mat 26, Mar 14; Luk 22; 1Kor 11.. je interpretované v zmysle "toto predstavuje moju obeť" a "toto som ja sám". Slovo predstavuje, neznamená že fakticky fyzicky je!!!

Ktorú časť tela zjedol Lukáš? a ktorú Matúš? Zo stehna, lýtka? Čo je hodnotnejšie? Srdce, sval? obličky? Nebuď smiešny.



Pavel Pavel Kristus sa vzdy prijma nerozdeleny , cely . S celym svojim telom a krvou , so svojou Bozskou a ludskou prirozenostou , so svojim Telom a Dusou

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  14:53:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A je po Sola Scriptura ! Kde je napisane , ze predstavuje To si si vymyslel !!!
Je interpretovane ? Kym interpretovane ? Odkial to mas ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  17:54:14  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Čo to splietaš?:

Cit:Pavel Pavel Kristus sa vzdy prijma nerozdeleny , cely . S celym svojim telom a krvou , so svojou Bozskou a ludskou prirozenostou , so svojim Telom a Dusou

A hneď za tým:

A je po Sola Scriptura ! Kde je napisane , ze predstavuje To si si vymyslel !!!
Je interpretovane ? Kym interpretovane ? Odkial to mas ?


Týmto odpovedáš na biblický význam Pamiatky Pána a krvi Kristovej, Jeho obete? Klesáš v mojich očiach, priateľu.

Ani na jednu otázku si neodpovedal, ani na list židom nezareagoval, ani si mi symbol krvi a chleba nevyvrátil, ani na predobraz paschy... jednoducho nič. Vytrhávaš, a poukazuješ na vytrhnuté.... kde je kontext? Ak sa mýlim, teda nielen ja ale i kopa evanjelikánov, biblistov, prečo kladieš otázky a prečo nevysvetluješ?

Označiť niekoho za bludára je také ľahké.... ale dokázať mu to Písmom... to chce nielen znalosť Písma, ale i Jeho významu a Božej vôle. Nie len opakovať frázy z KKC.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  17:58:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Tak odpovedam na tvoje tvrdenie , ze Kristove Telo a Krv nie je raealne pritomna , ale ze predstavuje Kde je napisane , ze predstavuje
Kto tu znizuje vyznam obety Panovho Tela a Krvi a kto ho obhajuje ?
Ako ze som ti symbol nevyvratil ? Ziadny tam nie je Telo Kristovo je Telo Kristovo a Krv Pana Krvou Pana

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  18:00:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ak sa mýlim, teda nielen ja ale i kopa evanjelikánov, biblistov,

Po dlhsom case nieco s cim bez vyhrady suhlasim Cela ta vasa kopa sa myli !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  18:02:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
je po Sola Scriptura ! Kde je napisane , ze predstavuje To si si vymyslel !!!
Je interpretovane ? Kym interpretovane ? Odkial to mas ?

Týmto odpovedáš na biblický význam Pamiatky Pána a krvi Kristovej, Jeho obete? Klesáš v mojich očiach, priateľu.

A kde je odpoved ?

Nie Pavel takto sa odpoveda na otazku

Ktorú časť tela zjedol Lukáš? a ktorú Matúš? Zo stehna, lýtka? Čo je hodnotnejšie? Srdce, sval? obličky? Nebuď smiešny.

A co mysli Pavelba ? Obetoval sa za Pavelbove hriechy cely Kristus , alebo mu za jeho hriechy len prebodli ruku Ktoru ? Pravu , alebo lavu ? Alebo nohy ? Alebo ho za Pevelbove hriechy len zbicovali ? To je uzasna sofistika , krou cast tela jedli ? Tu ktora sa obetovala na krizi za ich hriechy a hriechy celeho ludskeho spolocenstva A ktora to bola ? Co mysli Pavelba ? Ktora ?

A este ti pripominam 24 Oct 2005 : 14:22:07

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  19:58:02  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Takže ešte raz a prečítaj si to v celku:

/Čo myslíš, jedli učeníci pri poslednej večeri skutočné Pánove telo? Pili z kalicha skutočnú krv Pánovu? Asi ťažko, však.

A slová o tom, že toto budete robiť na Moju Pamiatku, s tým čo urobíš? Nepovedal budete ma takto obetovať, ale povedal budete to činiť na Moju Pamiatku.

Pýtaš sa kedy začala Kristova Obeť. S kľudom hovorím, že predobrazom Kristovej obety je prvé zviera zabité, ktoré malo prikryť Hriech. Predobrazom je každá krvavá obeť v SZ. Zavŕšenie týchto obetí bol baránok Boží na kríži. Žiadna ďaľšia obeť už nenasleduje. Ani krvavá, ani nekrvavá.

Prečítaj si celú 10 kap. židom. Vyberám:

Židom 10:17 a na ich hriechy a na ich neprávosti viacej nikdy nespomeniem.
18 A kde je toho odpustenie, tam viacej netreba obeti za hriech.
19 Keď tedy máme, bratia, smelosť do vchodu do svätyne v krvi Ježišovej -
20 ktorý to vchod nám vysvätil ako cestu novú a živú cez oponu, to jest cez svoje telo -
21 a veľkého kňaza nad domom Božím,
22 pristupujme s pravdivým srdcom v plnej istote viery majúc pokropené srdcia a tak očistené od zlého svedomia
23 a telo umyté čistou vodou držme vyznanie nádeje neochvejne, lebo je verný ten, ktorý zasľúbil.


/Pascha jednoznačne súvisí s Obetou Krista na kríži. Slávnosť baránka symbolizuje záchranu pred smrťou Ex 12:5-6. Smrť prišla ako trest od Boha lebo Boh vykonával súd nad celým Egyptom. Baránkova krv spôsobila, že Izraelci boli zachránení. Tí, ktorí neverili Bohu, nestáli o Milosť sa sami presvedčili, že neverili pravde. Jedine krv baránka mohla zabrániť vykonaniu rozsudku a zmeniť rozsudok na Milosť. Ex 11:7; 12:13! /

Poďme ďalej:
/Pán Ježíš pri poslednej Večeri nastoluje nový typ obradu. nezrušil baránka, ani chlieb ale dal im náplň.
Namiesto krvi baránkovej je tu krv Ježiša Krista. Jan 1:29. Je tu záchrana skrze krv. Na rozdiel od SZ záchrana nespočíva v rozlíšení ale vo vykúpení.
Každou kúpou, sa mení vlastník. Farón si neprávom privlastnil Izraelcov s ktorými Boh mal zmluvu. Preto mal Boh právo ich zachrániť, na základe Jeho zmluvy.
Nás vlastnil svet a žili sme bez známosti Boha. Preto nás Boh vykúpil krvou svojho Syna z otroctva tohoto sveta. Preto na nás už svet nemá právo, lebo sme Božím vlastníctvom. 1Pet 1:18-19!/

/Namiesto nekvaseného chleba je tu lámaný chlieb, a to je SYMBOL Kristovho tela, ktorým je novozmluvný Boží ľud.

Každý Boží jednotlivec v Božom ľude, pri každom zídení sa k Pamiatke Pánovej večere, si opätovne pripomína vykúpenie. Tým, že lámaním chleba z neho prijíma určitý diel potvrdzuje, že chce byť v Kristovom tele práve tým dielom, ktorý mu bol daný aby toto telo tvorilo celistvosť. Opakujem pripomína, nie obetuje!!! 1Kor 10:16-17!/

/Neoddeliteľnou súčasťou lámania chleba je akt, kde si pripomíname, že platidlom bola Kristova krv, teda kalich a víno a výkupným bola smrť! 1Kor 11:26!!!/

Všetko toto smeruje k pripomínaniu si, nie k obeti, preto Tvoje úvahy o tom, že kedy sa začala Kristova obeť, kedy skončila, a či ešte máme obetovať, sú bezpredmetné. Bolo dokonané a potvrdzuje to i desiata kapitola židom, načo si ani nedokázal reagovať. Odpoveď je v tomo ponímaní Pamiatky Pánovej s prihliadnutím na kontext Písma, SZ+NZ.

Záver:

Krv v pohári bola víno, symbol.
Krv na kríži bola už skutočná, podobne ako v Getsemane.
Krv (skutočná) dotiekla po smrti Krista na kríži.
Krv Kristova je vykupujúcim prostriedkom Spasiteľa.

Chlieb predstavuje jednotu Cirkvi Kristovej.
Chlieb sa láme z jednoho kusa, teda je súčasťou jednoho kusu.
Chlieb ako telo Krista Mat 26, Mar 14; Luk 22; 1Kor 11.. je interpretované v zmysle "toto predstavuje moju obeť" a "toto som ja sám". Slovo predstavuje, neznamená že fakticky fyzicky je!!!/

Reaguj na celok, nie na jednotlivé vety otázkami. Vysvetli mi kde je chyba!!!!!!!! Prosím. A ja Ti budem oponentom.


Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  20:33:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Chyba je v tom ze nechapes pojem spritomnovanie obety a nie vykonavanie novej obety Ziadna nova obet sa vo svatej omsi nevykonava , len sa spritomnuje nekrvavym sposobom obeta kriza , tak ako pri poslednej veceri Kristus nekrvavym sposobom spritomnil apostolom obetu kriza
Takze kedy zacala ta Kristova obeta zavrsena na krizi
Kristova obet nemoze zacinat obetou zvierata lebo to nie je Kristova obeta , ale obeta Starej zmluvy a Jezis hovori Toto je krv novej zmluvy Takze kedy zacala ta obeta novej zmluvy ?
Takze ked Kristus hovori toto je moja krv tak to je vino ?
Toto je kalich mojej krvi , ktora sa vylieva za vas , tak to sa vino vylievalo To si apostoli len predstavovali , ten kalich len symbolizoval krv , ale ako sa potom nieco , co len symbolizuje moze vyliat za nase hriechy ?
Aka krv , okrem skutocnej Panovej krvi ma tu moc , ze sa vylieva za nase odpustenie hriechov ?
A aky kalich to prijma v Zahrade Jezis s Otcovych ruk ?
Aky kalich ho to ma minut ? Nie ten , co je naplneny Panovou krvou , a ktory obetoval Pan Otcovi pri poslednej veceri ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  20:37:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ježiš im odvetil: "Veru, veru, hovorím vám: Nie Mojžiš vám dal chlieb z neba, ale môj Otec vám dáva pravý chlieb z neba.
33 Lebo Boží chlieb je ten, ktorý zostúpi z neba a dáva svetu život." 34 Povedali mu: "Pane, vždy nám dávaj taký chlieb."
35 Ježiš im povedal: "Ja som chlieb života. Kto prichádza ku mne, nikdy nebude hladovať, a kto verí vo mňa, nikdy nebude žízniť.
41 Židia na neho šomrali, lebo povedal: "Ja som chlieb, ktorý zostúpil z neba,"
48 Ja som chlieb života. 50 Toto je ten chlieb, ktorý zostupuje z neba, aby nezomrel nik, kto bude z neho jesť.
51 Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Kto bude jesť z tohoto chleba, bude žiť naveky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo za život sveta." 58 Toto je ten chlieb, ktorý zostúpil z neba, a nie aký jedli otcovia a pomreli. Kto je tento chlieb, [red]bude žiť naveky." [/red


Takze chlieb je Panove telo Ale podla Pavelbu to nie je Panovo telo , ale stale len chlieb Chlieb , ktory Pan da , ktory je jeho telom to telo kto je bude mat zivot vecny
A ako dnes mozeme jest Panove Telo ? Presne tak , ako ho jedli apostoli pri poslednej veceri !
A predobraz toho je zazracne rozmnozenie chleba

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  21:37:39  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: Chyba je v tom ze nechapes pojem spritomnovanie obety a nie vykonavanie novej obety Ziadna nova obet sa vo svatej omsi nevykonava , len sa spritomnuje nekrvavym sposobom obeta kriza

A prečo si chceš sprítomňovať obetu, teda byť jej znova účastný, keď si ju máme iba pripomínať?
Sprítomňovanie obety je znovuobetovanie, kým pripomínanie si obety je konanie prijímania chleba a vína na Jeho Pamiatku.

Cit:Takze kedy zacala ta Kristova obeta zavrsena na krizi

Kedy?

Cit: Kristova obet nemoze zacinat obetou zvierata lebo to nie je Kristova obeta , ale obeta Starej zmluvy a Jezis hovori Toto je krv novej zmluvy Takze kedy zacala ta obeta novej zmluvy ?

Kedy?

Cit:Takze ked Kristus hovori toto je moja krv tak to je vino ?

Pri poslednej Večeri určite.

Cit:Toto je kalich mojej krvi , ktora sa vylieva za vas , tak to sa vino vylievalo To si apostoli len predstavovali , ten kalich len symbolizoval krv , ale ako sa potom nieco , co len symbolizuje moze vyliat za nase hriechy ?

Vylialo sa až na kríži. Ak by sa krv vyliala už pri poslednej Večeri nebolo by treba podstúpiť kríž. Bol to predobraz toho, čo bude následovať.

Cit:Aka krv , okrem skutocnej Panovej krvi ma tu moc , ze sa vylieva za nase odpustenie hriechov ?
A aky kalich to prijma v Zahrade Jezis s Otcovych ruk ?


Kalich horkosti. Miešaš opäť nemiešateľné.

Cit: Aky kalich ho to ma minut ? Nie ten , co je naplneny Panovou krvou , a ktory obetoval Pan Otcovi pri poslednej veceri ?

Nie. Mal by Ho minúť ten kalich horkosti viny za nás, ak by to bolo čo len trošku môžné. možné to však nebolo, ak malo byť spravodlivosti učinené zadosť.

Cit:Takze chlieb je Panove telo Ale podla Pavelbu to nie je Panovo telo , ale stale len chlieb Chlieb , ktory Pan da , ktory je jeho telom to telo kto je bude mat zivot vecny

Zmätená veta-otázka, nerozumiem.

Cit: A ako dnes mozeme jest Panove Telo ? Presne tak , ako ho jedli apostoli pri poslednej veceri !

1.Pri Pamiatke Pána tak, ako to robil On. Jeden bochník, jeden chlieb z ktorého sa ulamuje. Robíte tak? Alebo sa spoliehate na pečivárne Sereď?
2.Jesť telo Pánovo znamená tiež v prenesenom význame prijímať Jeho Slovo, ktorým On v skutočnosti tiež bol a Jeho Slovo, učenie, Jeho samotného.

Ján 1:1  Na počiatku bolo Slovo a to Slovo bolo u Boha a to Slovo bol Bôh.
2 Ten, to Slovo bolo na počiatku u Boha.
3 Všetko povstalo skrze neho, a bez neho nepovstalo ani jedno z toho, čo povstalo.
4 V ňom bol život, a ten život bol svetlom ľudí,
5 a to svetlo svieti vo tme, a tma ho nezadržala.




Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  21:51:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Cit: Chyba je v tom ze nechapes pojem spritomnovanie obety a nie vykonavanie novej obety Ziadna nova obet sa vo svatej omsi nevykonava , len sa spritomnuje nekrvavym sposobom obeta kriza

A prečo si chceš sprítomňovať obetu, teda byť jej znova účastný, keď si ju máme iba pripomínať?
Sprítomňovanie obety je znovuobetovanie, kým pripomínanie si obety je konanie prijímania chleba a vína na Jeho Pamiatku.


Kde je napisane , zue mame iba spominat ? Na Kristovi pamiatku maju apostolia ich nastupcovia konat to , co konal Kristus Toto robte ! Toto , co ja som urobil !
Prave to posvatne knazstvo kona
Spritomnovat ju mame preto , aby vsetci ludia vsetkych cias sa mohli ucastnit realnej Kristovej obety

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  21:53:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Zmierna obeta zacina pri poslednej veceri Kedy Kristus sa obetuje Otcovi a od tejto chvole je to stale obetovanie sa Otcovi az po zavrsenie na krizi , kde je Dokonane Ta obeta , ta zmierna obeta je na krizi dokonana ! Co ine by mohlo byt asi tak dokonane !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  21:55:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Cit:Toto je kalich mojej krvi , ktora sa vylieva za vas , tak to sa vino vylievalo To si apostoli len predstavovali , ten kalich len symbolizoval krv , ale ako sa potom nieco , co len symbolizuje moze vyliat za nase hriechy ?

Vylialo sa až na kríži. Ak by sa krv vyliala už pri poslednej Večeri nebolo by treba podstúpiť kríž. Bol to predobraz toho, čo bude následovať


Ale , ano ? A ked sa vyliala v Zahrade a pri bicovani , preco ju bolo treba vyliat aj na krizi ? Alebo v Zahrede a pri bicovani sa taktiez nevylieva Panova Krv ? Ta krv nema spasonosny ucinok ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  21:59:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Cit:Aka krv , okrem skutocnej Panovej krvi ma tu moc , ze sa vylieva za nase odpustenie hriechov ?
A aky kalich to prijma v Zahrade Jezis s Otcovych ruk ?

Kalich horkosti. Miešaš opäť nemiešateľné.



Kalich je biblicky pojem pre obetnu nadobu , to sa mylite Kde je Pisme napisane , ze kalich horkosti Ved to vzdy odcituj , aby nedoslo k omylu , lebo mame rozlicne preklady

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  22:00:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Cit: Aky kalich ho to ma minut ? Nie ten , co je naplneny Panovou krvou , a ktory obetoval Pan Otcovi pri poslednej veceri ?

Nie. Mal by Ho minúť ten kalich horkosti viny za nás, ak by to bolo čo len trošku môžné. možné to však nebolo, ak malo byť spravodlivosti učinené zadosť.


A nie nahodou kalich vyliatia krvi ako spasonosnej obety? Cim Kristus priniesol zmiernu obetu Svojou krvou , alebo horkostou ? Potrebne je obetovat krv , nie horkost !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  22:04:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Cit: A ako dnes mozeme jest Panove Telo ? Presne tak , ako ho jedli apostoli pri poslednej veceri !

1.Pri Pamiatke Pána tak, ako to robil On. Jeden bochník, jeden chlieb z ktorého sa ulamuje. Robíte tak? Alebo sa spoliehate na pečivárne Sereď?
2.Jesť telo Pánovo znamená tiež v prenesenom význame prijímať Jeho Slovo, ktorým On v skutočnosti tiež bol a Jeho Slovo, učenie, Jeho samotného.


Pocuvaj ty bochnik z pecivarni Sered
Toto si nikdy necital ?

Budú ju sláviť na štrnásty deň druhého mesiaca v podvečer. Budú ho jesť s nekvasenými chlebmi a horkými zelinami. Nm 9 , 11


Tak aky bochnik ? To ste si zase vymysleli !
Videl si niekedy nekvaseny chlieb ? Tak chod do obchodu a kup si Macesy a uvidis ten bochnik
Ano presne tak knaz pri omsi lame Hostiu , co predstavuje rozmnozenie Tela Pana Kazda cast Hostie je celym Telom a Krvou Pana
Zase nepoznas Katolicke ucenie

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2005 :  11:46:14  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: Kde je napisane , zue mame iba spominat ? Na Kristovi pamiatku maju apostolia ich nastupcovia konat to , co konal Kristus Toto robte ! Toto , co ja som urobil !

/V gréčtine je možné frázu „na moju pamiatku“ (doslovne „k pripomínaniu mňa“, Lukáš 22:19) pochopiť dvoma možnými spôsobmi. Jedna možnosť je, že máme jesť Večeru Pánovu na to, aby sme si spomenuli na Ježiša (pohľad do minulosti). Druhá možnosť je, že máme jesť Večeru Pánovu na to, aby sme niečo pripomenuli Ježišovi (pohľad do budúcnosti). Pre koho je toto pripomenutie? Kontext nám pomôže vymedziť to, na čo Ježiš myslel.
V Lukášovi 22:15 Ježiš vyjadril svoju veľkú túžbu jesť posledného Veľkonočného baránka spolu so svojimi učeníkmi, pretože ho už viac „nebude jesť, až keď sa naplní v kráľovstve Božom“. Tu vidíme pohľad Večere Pánovej do budúcnosti. Ježiš zopakoval tento motív založený na budúcnosti vo verši 22:18, keď podával kalich a pritom povedal, že viac nebude piť z plodu viniča, „dokiaľ neprijde kráľovstvo Božie.“ Pánova Večera sa pozerá do budúcnosti a typizuje (symbolizuje) hostinu, ktorá sa uskutoční, keď príde Božie kráľovstvo. Je ako proroctvo, ktoré sa raz „naplní“ (22:16). Krátko po tom, ako im podal kalich, povedal Ježiš svojim učeníkom: „A ja vám závetím, ako mne závetil môj Otec, kráľovstvo, aby ste jedli a pili za mojím stolom v mojom kráľovstve...“ (22:29 – 30). Jedenie Pánovej Večere v podobe riadneho jedla je znova spojené s budúcim jedením a pitím v kráľovstve./

/V židovskom myslení večerať s niekým dokonale zobrazovalo spoločenstvo a prijatie. Kvôli tomu si Židia úplne samozrejme predstavovali prichádzajúce Mesiášske kráľovstvo ako čas nepretržitého hodovania (Lukáš 14:15, 16:19 – 31, Matúš 8:11). Tento obraz jedenia v kráľovstve podporil aj sám Ježiš v Lukášovi 22:15 – 16 a 29 – 30. Apoštol Ján zase píše v knihe Zjavenie: „Radujme sa a plesajme a vzdajme jemu chválu, lebo prišla svadba Baránkova.... Blahoslavení povolaní k večeri svadby Baránkovej.“. (19:7 – 9)./

/Toto spojenie Večere Pánovej s budúcou udalosťou druhého príchodu ukazuje na to, že „pripomenutie“ je pre Ježiša. Pánova Večera v podobe riadneho jedla je
názorná ukážka/modlitba, ktorá pripomína Ježišovi jeho zasľúbenie, že sa vráti a zaháji Mesiášsku hostinu!/

/Preskúmanie gréčtiny nachádzajúcej sa za slovami „moju/mňa“ vypovedá v tejto veci dokonca ešte silnejšie než preskúmanie kontextu, ktorý obklopuje frázu „na moju pamiatku.“ Je tu použité grécke slovo emos namiesto bežnejšieho slova mou. Ak by bolo použité slovo mou, potom by bol význam menej jednoznačný. Táto fráza sa teda dá preložiť ako: „toto robte, aby ste (cirkev) mohli rozpamätať mňa“. Slovo emos však vždy označuje vlastnenie (v tomto prípade ide o Kristovu pamäť a nie o pamäť cirkvi). Preto sa fráza „to čiňte na moju pamiatku“ dá lepšie preložiť takto: „toto čiňte, aby ste mi pripomenuli“. Pripomienka patrí Ježišovi. Je to naozaj jeho pripomenutie./

/V 1. Korintským 11:26 „zvestujeme“ Pánovu smrť, kedykoľvek jeme chlieb a pijeme kalich. Komu ju „zvestujeme“? Zvestujeme ju Ježišovi ako pripomenutie. Ale prečo ju „zvestujeme“ (aký je zmysel tohto ohlasovania)? Zvestujeme ju „až dokiaľ neprijde“ (1. Korintským 11:26). Grécka fráza preložená ako „až dokiaľ“ neoznačuje len obyčajnú časovú hranicu, je to zároveň cieľ. Naše jedenie a pitie má podstatu prorockej aktivity, ktorá napomáha k privodeniu Kristovho príchodu. Ako keď ranní veriaci hovorili: „Maranatha“ („Príď, Ó Pane“)!/

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2005 :  13:01:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: Spritomnovat ju mame preto , aby vsetci ludia vsetkych cias sa mohli ucastnit realnej Kristovej obety

A to si kde vyčítal?

Židom 10:11  A každý kňaz stojí svätoslúžiac deň ako deň a často donáša tie isté obeti, ktoré nemôžu nikdy sňať hriechy.
12 Ale on donesúc jednu bitnú obeť za hriechy navždy sa posadil po pravici Božej.
13 A teraz už len očakáva, až budú jeho nepriatelia položení za podnož jeho nôh.
14 Lebo jednou obeťou zdokonalil navždy tých, ktorí sa posväcujú.
15 A svedčí nám i Svätý Duch. Lebo potom, keď prv povedal:
16 Toto je smluva, ktorú uzavriem s nimi po tých dňoch, hovorí Pán: Dám svoje zákony na ich srdcia a napíšem ich na ich mysle
17 a na ich hriechy a na ich neprávosti viacej nikdy nespomeniem.
18 A kde je toho odpustenie, tam viacej netreba obeti za hriech.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2005 :  09:30:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A co si tym chcel povedat Opat ti hovorim , ze obeta je jedna Ta sa spritomnuje , ta na krizi Nevykonava sa ziadna nova Ale ty to zase vsetko popleties

Ale oni naň naliehali: "Zostaň s nami, lebo sa zvečerieva a deň sa už schýlil!" Vošiel teda a zostal s nimi.
A keď sedel s nimi pri stole, vzal chlieb a dobrorečil, lámal ho a podával im ho.
Vtom sa im otvorili oči a spoznali ho. Ale on im zmizol.
Tu si povedali: "Či nám nehorelo srdce, keď sa s nami cestou rozprával a vysvetľoval nám Písma?"
A ešte v tú hodinu vstali a vrátili sa do Jeruzalema. Tam našli zhromaždených Jedenástich a iných s nimi
a tí im povedali: "Pán naozaj vstal z mŕtvych a zjavil sa Šimonovi."
Aj oni porozprávali, čo sa im stalo cestou a ako ho spoznali pri lámaní chleba.


Takze , co Pan Emauzskym ucenikom mohol asi tak pripominat , ked vo veceradle boli len apostoli ? Preco ho spoznavaju pri lamani chleba ? Lebo sa im spritomnuje obeta kriza ! Spritomnuje sa im nieco dolezite , preto ho hned spoznavaju !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2005 :  20:10:34  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Amerika

Cit: Opat ti hovorim , ze obeta je jedna Ta sa spritomnuje , ta na krizi Nevykonava sa ziadna nova

Alôe napísal si: (všimni si podčiarknuté slová, vyjadrenia)

Cit: Kde je napisane , zue mame iba spominat ? Na Kristovi pamiatku maju apostolia ich nastupcovia konat to , co konal Kristus Toto robte ! Toto , co ja som urobil !
Prave to posvatne knazstvo kona
Spritomnovat ju mame preto , aby vsetci ludia vsetkych cias sa mohli ucastnit realnej Kristovej obety


Takže ju nemáme spomínať? Reálna obeť bola na kríži. Účastnenie sa reálnej obety Kristovej, nie je nič iné ako znovuobeta. Pripomínanie a činenie Pamiatky je v súlade s tým čo píše Písmo.

Na druhej strane píšeš:

Cit: Takze , co Pan Emauzskym ucenikom mohol asi tak pripominat , ked vo veceradle boli len apostoli ? Preco ho spoznavaju pri lamani chleba ? Lebo sa im spritomnuje obeta kriza ! Spritomnuje sa im nieco dolezite , preto ho hned spoznavaju !

A pri tom o sprítomnovaní nie je v Písme ani slovko, iba o činení Pamiatky, pripomínaní si, sa,.. tak ako som vyššie písal. Vlastne teda ani sám nevieš čo píšeš. Si akýsi polepetko...

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Pre katolikov - Prijimanie Eucharistie Téma Next Topic: Pavlove a vaderove  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06