Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Pavlove a vaderove "vtipne" poznamky na Rim
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pascha a Kristova obeť Téma Next Topic: Komu (comu) vlastne verime?
Strana: z 7

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2005 :  23:39:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Fotky sú pekné a objekty nádherné.... škoda, že z toho nemajú nič hladujúce deti v Afrike, či nezamestnaní v Taliansku...

Jakub 5:1  Nože teraz vy, boháči! Plačte a kvíľte nad svojimi biedami, ktoré prijdú na vás!
2  Vaše bohatstvo zhnilo, a vaše rúcha požraly mole;
3  vaše zlato a striebro zhrdzavelo, a ich hrdza bude na svedoctvo proti vám a bude žrať vaše telá jako oheň. Nahromadili ste pokladov na posledné dni.


Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora 

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2005 :  23:51:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
a Pali Ty si tu? Ja ze si siel pomahat obetiam zemetrasenia v Azii...

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 10 október 2005 :  23:54:18  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Very funny...

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  06:35:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Fotky sú pekné a objekty nádherné.... škoda, že z toho nemajú nič hladujúce deti v Afrike, či nezamestnaní v Taliansku...

Jakub 5:1  Nože teraz vy, boháči! Plačte a kvíľte nad svojimi biedami, ktoré prijdú na vás!
2  Vaše bohatstvo zhnilo, a vaše rúcha požraly mole;
3  vaše zlato a striebro zhrdzavelo, a ich hrdza bude na svedoctvo proti vám a bude žrať vaše telá jako oheň. Nahromadili ste pokladov na posledné dni.



Paly, az by vasa banda pomahala tretiemu svetu aspon tak ako RKC, potom by si mozno mal mandat na taketo vyhlasenia. Takto je to iba taky hlas kuvici.
Ja som si uz na podobne(tvoje) prejavy zvykol.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  08:48:15  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Vlkodlak
Cit: Ja som si uz na podobne(tvoje) prejavy zvykol.

To som rád....

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  08:49:28  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pali, neodpovedas na otazky...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  08:54:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
To som rád...
Ja nie som, lebo si to ty, co by mal zmenit spravanie v tomto ohlade.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  08:56:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: pali, neodpovedas na otazky...

Zvyčajne odpovedám, teda aspoň sa snažím. Hlavne na tie, čo majú zmysel...

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  08:57:49  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: GMK
Cit:Ja nie som, lebo si to ty, co by mal zmenit spravanie v tomto ohlade.

Už sa na tom pracuje....

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  09:01:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Už sa na tom pracuje...
To dufam. Potom budem rad aj ja. Ale uz som si uvedomil v praxi, ze ma ani tak nezaujima pracovanie, ako skor vysledok, ktory z toho vynde.

P.S. Radsej sa pripravuj na jedenastu.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  10:11:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Maťo, vďaka za fotky! Sú parádne!
Ozaj sa tam aj ja niekedy vyberiem...
A ako ste tam boli? Väčšia skupina, alebo individuálne...?

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  10:47:49  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
A vy neviete, ze vecne mesto je Jeruzalem??? Taketo ruhanie. Velku smilnicu nazyvat vecnym mestom. Ze vam nie je hanby. Ved samotny vyklad v rkc biblie, pod ciarou, oznacuje smilnicuako rim a na druhej strane ho oznacuje za vecnemesto.

Revelation 18:15 Kupci s tými vecami, ktorí boli zbohatli z neho, budú stáť zďaleka pre bázeň jeho múk plačúc a žalostiac
16 a budú hovoriť: Beda, beda, to veľké mesto, ktoré bolo odiate kmentom, purpurom a šarlátom a bolo pokryté zlatom a drahým kamením a perlami, že v jednej hodine je spusnužené také veľké bohatstvo.
17 A všetci kormidelníci a všetci, ktorí sa plavia na lodiach, a plavci a všetci, ktorí robia na mori, budú stáť zďaleka
18 a budú kričať, keď budú vidieť dym jeho požiaru a budú hovoriť: Kde ktoré mesto bolo kedy podobné tomu veľkému mestu?!
19 A sypali prach na svoje hlavy a kričali, plakali, žialili a hovorili: Beda, beda, to veľké mesto, v ktorom zbohatli všetci, ktorí mali lode na mori, z jeho drahocennosti, že tak v jednej hodine spustlo!
20 Veseľ sa nad ním nebo, i vy svätí a apoštolovia a proroci, pretože Bôh vykonal váš súd na ňom.

Pokial viem, Jeruzalem z mora nevidiet a nie su tam obrovske pristavy. Obrovsky pristav je akurat v rime. Kazdy vie, o com tu Jan hovori. Vo vnutri to kazdy dobre vie, ale bude sa byt do prs, ze to nie je ono. Klamu sami seba.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  11:03:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A tych 100 000 mucenikov klamali samych seba

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  11:06:45  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Stale odpovede odveci...

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  11:47:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pohansky Rim , ten , ktory ma na svedomi tych 100 . 000 pochovanych v katakombach

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  17:04:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Pozri Amerika, za vieru v Krista zomrelo na svete nespočet ľudí... ich telá sú väčšinou obrátené na prach a v anonymite..

Robiť rozdiely, či ten bol viac veriaci-svätejší ako ten druhý, nie je nič iné ako sortírovanie do kategórií, na vrchole ktorých stojí Mária...
Uchovávanie pozostatkov, tiel, relikvií, nie je nič iné ako modlárstvo.
Preto pokladám nejaké katakomby plné symbolov, mŕtvol a odkazov iba za miesto modiel.
Náš pohľad má byť uprený na Krista, Jeho obeť a Jeho učenie...

Tým, že máte pozostatky svätých ako "turistické" miesto iba dokazujete, že verše o tom, že Boh je Bohom živých a nie mŕtvych, používate iba tam, kde sa Vám hodia...

Nuž ale čo, biznis je biznis... koľko stojí návšteva katakomb Mato?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  17:25:37  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Skoda, ze pohansky rim uz neexistuje a zjavenie hovori o veciach buducich.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  18:14:17  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
Preto pokladám nejaké katakomby plné symbolov, mŕtvol a odkazov iba za miesto modiel.


Logicky musis odmietat to, co nam katakomby hovoria o zivote prvych krestanov, lebo inak by si musel pripustit, ze Tvoje odvolavanie sa na tychto ludi, su len plane reci, nevies o nich nic. Na nestastie sa existancia katakomb popriet neda (aj ked by si urcite rad) a tak pises taketo nezmysli.
Dufam, ze Tvoji rodicia este ziju, lebo inak asi nemozu ocakavat, ze by si prisiel navstivit ich hrob, ved nebudes chodit na miesto modiel, ze?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  19:34:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: Na nestastie sa existancia katakomb popriet neda (aj ked by si urcite rad) a tak pises taketo nezmysli.
Dufam, ze Tvoji rodicia este ziju, lebo inak asi nemozu ocakavat, ze by si prisiel navstivit ich hrob, ved nebudes chodit na miesto modiel, ze?


Už nežijú... myšlienka na milovanú osobu je viac ako nosenie vencov. Preto židia dávajú na hroby kamienky....

A či by som rád poprel existenciu katakomb? Nebuď smiešny... Je mi to jedno.. aj rusi majú svojho svätého na červenom námestí... pod sklom, ako modlu. Kult osobnosti sa to volá...., nepripomína Ti to nič?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2005 :  22:13:19  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Pozri pavelba, ak dokazes s prehladom tvrdit, ze prvy krestania boli modlary a ze jedine Tvoje zbory su pravi krestania, tak skutocne akakolvek diskusia s Tebou je len strata casu a nervov.
Tu uz nie ze hranici, ale to je absolutna strata sudnosti. Najprv sa odvolavat na prvych krestanov, a ked sa ukaze, ze prvy krestania ani nahodou nerobili to co by pavelba rad, tak z nich spravi modlarov. Des...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2005 :  05:04:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Fotky sú pekné a objekty nádherné.... škoda, že z toho nemajú nič hladujúce deti v Afrike, či nezamestnaní v Taliansku...

Jakub 5:1  Nože teraz vy, boháči! Plačte a kvíľte nad svojimi biedami, ktoré prijdú na vás!
2  Vaše bohatstvo zhnilo, a vaše rúcha požraly mole;
3  vaše zlato a striebro zhrdzavelo, a ich hrdza bude na svedoctvo proti vám a bude žrať vaše telá jako oheň. Nahromadili ste pokladov na posledné dni.





Takze uz aj socialna demagogia . Co na tom ze z turistickeho ruchu zije len v Taliansku asi 200 000 rodin

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2005 :  06:47:24  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Fotky sú pekné a objekty nádherné.... škoda, že z toho nemajú nič hladujúce deti v Afrike, či nezamestnaní v Taliansku...



Paly, trocha mozno po termine, ale na moju reakciu na tvoju poznamku si odpovedal svojsky ...
Mudrovacky necham vam, mocnym ludom, ja len tak, sprosto ...

Kazde 2 tyzdne mame stretko, rodinne spolocenstvo. Na konci, kazdy podla svojho zvazenia prispeje nejakou sumou, niekto stoveckou, niekto menej, iny viac. Tieto peniaze sa potom posielaju na misie ...
A teraz povedz ako ty, konkretne ty - tvoja osoba, ako ty zmiernujes hlad deti v Afrike.

Tak to som teda naozaj zvedavy. Zvedavy na ovocie stromu ...

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2005 :  09:23:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Takze uz aj socialna demagogia . Co na tom ze z turistickeho ruchu zije len v Taliansku asi 200 000 rodin
To ani nespominaj, ci sa vari jedna len o ekonomicke zaujmy pri cestach nabozensky motivovanymi?

Poznamka pre obcas mierne natvrdelho Ameriku1: To bola sarkasticka poznamka snaziaca sa ukazat, ze tak ci onak sa palica na bitie najde.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2005 :  11:20:42  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Opakujem, prve krestanske zbory su popisane v Skutkoch a navody su v listoch apostolov. My sa mame drzat pisma a nie vymyslenych historiek a babylonskych tradicii.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2005 :  11:23:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A preco sa teda nedrzite?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2005 :  11:33:54  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Chcel si povedat, preco SA nedrzime? My si nevymyslame kraviny navyse, nedoplname a nemenime pisma a nerypeme sa do politiky.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Pascha a Kristova obeť Téma Next Topic: Komu (comu) vlastne verime?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06