Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Milovat
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Komu (comu) vlastne verime? Téma Next Topic: Ako som dnes stretol Boha
Strana: z 3

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  08:54:27  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no dobre ale je rozdiel ci sa tak prejavuje(nie som proti pomoci) ale ide o to aby nebola laska podmienena.
rozhodnutie je maximalne podmienene mojou slobodnou volou. ale na druhej strane laska bude existovat a budem milovany, bez ohladu ci to ja chcem, alebo nie. cize je na mne ci budem posuvat lasku dalej(laska sa chce sirit) a bude teda prudit cezo mna, alebo ci ma bude obchadzat.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  09:07:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Láska je osobný vzťah k osobám, neosobný napr. k národom, istým miestam, predmetom, v týchto prípadoch už sa ale nedá hovoriť o láske akú má Boh na mysli.
Je to priťažlivosť pohlaví bez zábran a pocitov nečistoty, tiež je to v neosobnom význame vzťah, ktorý nesúvisí so sex. pudom.

V podstate vždy ide o vnútornú silu, Deut 6:5, ktorá vedie k jednaniu a konaniu činností poskytujúcich potešenie, alebo vedie jedinca k sebaobetovaniu pre dobro milovaného a k vernosti.


Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  09:53:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
no dobre ale je rozdiel ci sa tak prejavuje(nie som proti pomoci) ale ide o to aby nebola laska podmienena.
Pomoc z lasky vyplyva. S laskou ide ruka v ruke aj pomoc bliznemu a zaviazanost k nej. To neobkecas.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  10:01:50  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Láska je osobný vzťah k osobám, neosobný napr. k národom, istým miestam, predmetom, v týchto prípadoch už sa ale nedá hovoriť o láske akú má Boh na mysli.
Takze predsa je to tak, ze ked hovori krestan a Boh o laske, nehovori o tom, co sa pod tymto pojmom bezne predstavi. Alebo si len niektory naivkovia idealizuju Boha.

Je to priťažlivosť pohlaví bez zábran a pocitov nečistoty, tiež je to v neosobnom význame vzťah, ktorý nesúvisí so sex. pudom.
Cize laska je sexualne podmienena pritazlivost. Poviem ti jednu vec: Nemyslim, ze by som bol homosexual a nemavam homosexualne predstavy, ale pritahuju ma aj isty ludia rovnakeho pohlavia. Su to vzajomne sympatie, naklonnost priatela.

Uz zacinam chapat tvoje postoje a teba sameho - vyplyva to z tebou prijatych nazorov a viery - ty si sa pri svojom obrateni nestal krestanom, ty si len prijal istu nazorovu konstrukciu blizku krestanstvu.

V podstate vždy ide o vnútornú silu, Deut 6:5, ktorá vedie k jednaniu a konaniu činností poskytujúcich potešenie, alebo vedie jedinca k sebaobetovaniu pre dobro milovaného a k vernosti.
Takze predsa sebectvo a na[plnanie svojich emocionalnych a biologickych potrieb?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  13:30:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

no dobre ale je rozdiel ci sa tak prejavuje(nie som proti pomoci) ale ide o to aby nebola laska podmienena.
Pomoc z lasky vyplyva. S laskou ide ruka v ruke aj pomoc bliznemu a zaviazanost k nej. To neobkecas.



no ty zas neobkecas to, ze sa bavime o definici laksy, resp. milovat a nie o tom ako sa ma laska prejavovat - alebo potom vymenuj vsetky prejavy.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  13:34:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
no ty zas neobkecas to, ze sa bavime o definici laksy, resp. milovat a nie o tom ako sa ma laska prejavovat - alebo potom vymenuj vsetky prejavy.
S tymto tvrdenim suhlasim s malou poznamkou, ze to nie je GMK, kto sa definicii vyhyba.

Kludne mi ju tu uved.

A co sa tyka tych prejavov, ty si mi tu tvrdil, ze milujuci a ani krestan nema povinnost pomahat, co je teda riadna blbost.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  13:40:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vies, ja som sa uplne prvy pytal na definiciu.

za druhe. JA NEMUSIM. cize ked nemusim tak to znamena ze nemam povinnost. a keby prisiel niekto za mnou ziadat o pomoc (v pripade ze by to nebolo zivotne dolezite) len preto, som krestan nie som povinny to spravit ani Pan Jezis nevyhovel vsetkym poziadavkam - vid Jezisa pred Herodesom.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  13:51:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
vies, ja som sa uplne prvy pytal na definiciu.
Demonstrujes umenie propagandy? Lebo si to bol ty, kto ako prvy kladie tieto otazky vyse roka, ze?

JA NEMUSIM. cize ked nemusim tak to znamena ze nemam povinnost.
Ako som povedal, mylis si nutnost s povinnostou:
• Ty mas povinnost, teda musis, v zmysle ze by si mal nieco vykonat z povinnosti. Napr.: Musim poupratovat. Musim ist vyniest smeti.
• Nie je nutne, aby si svoju povinnost naplnil, teda nemusis ak nechces. Takemuto spravaniu sa vsak hovori nezodpovedne spravanie. Spolu s dosledkami.

Cokolvek urobite malickym, mne robite, cokolvek im neurobite, mne neurobite.
Hospodin


a keby prisiel niekto za mnou ziadat o pomoc (v pripade ze by to nebolo zivotne dolezite) len preto, som krestan nie som povinny to spravit ani Pan Jezis nevyhovel vsetkym poziadavkam - vid Jezisa pred Herodesom.
Este raz: Si povinny to spravit, ak nie je prioritnejsia uloha, ktora ti bola zverena.

Napriklad: Oddychujes a pozeras vecer Vyvolenych. Dost sa v tom vyzivas, jak sa tam Luis rozohnuje. Dojde sused, ze by potreboval, aby si mu pomohol s prackou - treba vymenit tesnenie. Je tvojou krestanskou povinnostou mu ist pomoct.

Ak vsak miesto Vyvolenych sledovania sa venujes choremu cloveku, tak vtedy mu nemusis pomoct, s tym, ze by si mal dohodnut nahradu, alebo to nejak zorganizovat.

A urobis tak z lasky k danemu cloveku, cim prezentujes i lasku k Bohu.

Chapem, ze sa z lenivosti a sebectva snazis zodpovednosti zbavit, no neobkecas to.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  14:03:41  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
Napriklad: Oddychujes a pozeras vecer Vyvolenych. Dost sa v tom vyzivas, jak sa tam Luis rozohnuje. Dojde sused, ze by potreboval, aby si mu pomohol s prackou - treba vymenit tesnenie. Je tvojou krestanskou povinnostou mu ist pomoct.
Iná situácia: Aleska starí rodičia neustále tlačia, aby s nimi býval a tak im pomáhal. Alesko však vnútorne cíti, že by sa mal osamostatniť. Čo má spraviť? Nie sú oni tým "blížnym"? Má urobiť čo oni chcú či má hľadieť na seba?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  14:08:33  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vobec nie gmk. lenivost a nezodpovednost nie su u mna padne dovody. a napriklad ten sused s prackou - pomozem mu o tom niet debat, ale nie v pripade ked mi kecme - ty si krestan tak pomahaj(panovacnym stylom). a ty to tu obkecavas.

aniko. myslim si ze to je cosi ine.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  14:20:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
aniko. myslim si ze to je cosi ine.
Neviem Aleško.., možno príklad toho, ako sa dá pomoc zneužiť. Ťažko sa to ale v živote rozsudzuje...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  15:22:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Aniko

Napriklad: Oddychujes a pozeras vecer Vyvolenych. Dost sa v tom vyzivas, jak sa tam Luis rozohnuje. Dojde sused, ze by potreboval, aby si mu pomohol s prackou - treba vymenit tesnenie. Je tvojou krestanskou povinnostou mu ist pomoct.
Iná situácia: Aleska starí rodičia neustále tlačia, aby s nimi býval a tak im pomáhal. Alesko však vnútorne cíti, že by sa mal osamostatniť. Čo má spraviť? Nie sú oni tým "blížnym"? Má urobiť čo oni chcú či má hľadieť na seba?


A co tak hladiet na seba a z lasky k starym rodicom ich navstevovat a porobit vsetko potrebne?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  15:24:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

vobec nie gmk. lenivost a nezodpovednost nie su u mna padne dovody. a napriklad ten sused s prackou - pomozem mu o tom niet debat, ale nie v pripade ked mi kecme - ty si krestan tak pomahaj(panovacnym stylom). a ty to tu obkecavas.

Ale ze sa nenechas zneuzivat je samozrejme a je tiez sucastou pomoci druhemu. O tom ale nediskutujeme. Hovorime, ze ci as povinnost pomoct. Odpoved: Ano, mas. Samozrejme, ze nie vzdy sa pomoc zhoduje s predstavou domahajuceho sa pomoci.

Vacsmi pomozes, ze naucis rybarcit, akoby si mu mal kazdy den davat rybu.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2005 :  09:01:44  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
GMK, snale sa snazis pocut definiciu, definiciu a definiciu... a zasa definiciu. Skus lasku v tom pravom slova zmysle praktizivat v spolocenstve s ludmi a prides na to co to je (osobne si myslim, ze to aj vies, len si to neuvedomujes). Spominam si, ako si mi hovoril, ze niekedy sa ti zda ze vela nad vecami filozofujeme... tak toto je asi ten pripad. Ked niekto nieco robi, bez akehokolvek naroku na cokolvek ked je to treba, nie ked sa jemu chce, tak zacne chapat, co to asi laska k bliznemu moze byt.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2005 :  21:04:07  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
No vidíš GMK, nie vždy je rozum tým, čím sa máš riadiť.....

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2005 :  10:10:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Ale bez rozumu to tiez nejde

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2005 :  10:31:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Preto som napísal: "nie vždy" a preto som nenapísal: neriaď sa rozumom!

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  09:41:19  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vies rozmyslal som, gmk na d tym co si hovoril. vysledok napisem neskor. ale tvoje smerovanie nie je spravne. nemam povinnost.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  12:14:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
GMK, snale sa snazis pocut definiciu, definiciu a definiciu... a zasa definiciu.
Iste, lebo

Skus lasku v tom pravom slova zmysle praktizivat v spolocenstve s ludmi a prides na to co to je (osobne si myslim, ze to aj vies, len si to neuvedomujes).
toto som robil (teda si aspon myslim) a odpovedou bolo, ze som hrozba a neviem co este. Najvyssou hodnotou pre mna bolo priatelstvo medzi ludmi a maximalizacia pozitivnych interpersonalnych vztahov. A co sa nestalo: narusom hento, toto, som taky a taky.

Lebo, ako sme v diskusii prisli na to, laska uspokojuje iste potreby. A ked sa najde niekto iny, kto uspokojuje potreby tych, co im ich chceme uspokojovat my, toho cloveka nam kradne a on sa dopusta nevery.

Tak chcem vediet, co to je a kedy robim zle a kedy dobre? Chcem vediet, ako to vlastne je?

Spominam si, ako si mi hovoril, ze niekedy sa ti zda ze vela nad vecami filozofujeme... tak toto je asi ten pripad.
Mozno. Preto skusme hovorit prakticky a z praxe.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  12:15:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

No vidíš GMK, nie vždy je rozum tým, čím sa máš riadiť.....


A cim este? Niecie predstavy?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  12:16:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

vies rozmyslal som, gmk na d tym co si hovoril. vysledok napisem neskor. ale tvoje smerovanie nie je spravne. nemam povinnost.


Skor ako tu uverejnis svoju uvahu, nemam moznost sa k nej nejakym sposobom fundovane vyjadrit. Preto mi neostava nic ine len zopakovat: Mas takuto povinnost!

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  13:55:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nemam casu sa venovat blumentalu. skus porozmyslat, kedy veci urobis lepsie? S laskou alebo bez nej? Keby urobis vec lepsie ked musis alebo ked sam chces?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  15:34:35  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
konecne mam trochu casu. ide mi o pripad ked je pomoc nutna.
ide o sposob ako tu pomoc prevediem. ak ju urobim sice ako krestan ale nutne z povinnosti, urobim to mozno s hnevom, so zatrpknutostou. a to nie je spravne. to ako by som tomu cloveku daval najavo ze je na pritaz.
mnoho veci ja ososbne nevnimam ako povinnost, mozno aj preto sa nevieme dorozumiet, ale pre mna je prirodzenejsie, ked aj sam chcem cloveku pomoct. s radostou a laskou. cize v prvom rade zo mna ta pomoc musi vychadzat(nie odo mna ale skrze mna).
cize aj tam to spojenie - miljem gmk, lebo Boh miluje Gmk, - tam nie je podmienka, je to len nedokonalost jazyka. lebo ta prava laska pochadza iba od Pana Boha, cize, ja by som mal len otvorit svoje srdce a nechat prechadzat Boziu lasku na GMK. cize milujem GMK nie mojou ale Bozou laskou.
este jedna vec - laska k predmetom, veciam, situaciam, cinnostiam ... a k osobam, ktore mi robia dobre, to je vlastne sebalaska a tam mieri aj Pan Jezis. Pan Jezis neprikazuje ale otvara oci.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  20:16:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
mnoho veci ja ososbne nevnimam ako povinnost, mozno aj preto sa nevieme dorozumiet, ale pre mna je prirodzenejsie, ked aj sam chcem cloveku pomoct.
Ved to sa nevylucuje, naopak - doplna. Krestan ma povinnost robit veci, ale nerobi ich z povinnosti ale z lasky. Ved to je predsa jasne.

Ja som mal skor pocit, ze sa chces tejto zodpovednosti zbavit.

cize aj tam to spojenie - miljem gmk, lebo Boh miluje Gmk, - tam nie je podmienka, je to len nedokonalost jazyka. lebo ta prava laska pochadza iba od Pana Boha, cize, ja by som mal len otvorit svoje srdce a nechat prechadzat Boziu lasku na GMK. cize milujem GMK nie mojou ale Bozou laskou.
A to zasak nie. Ty mas GMK milovat aj sam od seba.

este jedna vec - laska k predmetom, veciam, situaciam, cinnostiam ... a k osobam, ktore mi robia dobre, to je vlastne sebalaska a tam mieri aj Pan Jezis. Pan Jezis neprikazuje ale otvara oci.
Spravne. Na to poukazuujem.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  09:15:07  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

A co tak hladiet na seba a z lasky k starym rodicom ich navstevovat a porobit vsetko potrebne?

.. Pán sused, počkajte ešte hodinku, potom Vám pomôžem s tesnením...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Komu (comu) vlastne verime? Téma Next Topic: Ako som dnes stretol Boha  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06