Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Ako vytvorit modlitbu?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co som Bohu nepovedal v modlitbe Téma Next Topic: anjelikovia
Strana: z 8

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  21:27:59  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Vidis, to som si v rozculeni ani neuvedomil. Ale aka neznalost, ved vaderovi jeho vedomsoti hovori DS


Preco pripustis, aby Ta hnev ovladol? Sice ak das v Biblii hladat slovicko hnev, hned Ti vypluje hromadu citacii bozieho hnevu. Aj ked mozno povedat Ef. 4:
31 Akákoľvek zatrpknutosť, hnev, rozhorčenie, krik a rúhanie aj každá iná zloba nech sú ďaleko od vás.
32 Buďte k sebe navzájom láskaví a milosrdní, navzájom si odpúšťajte, ako aj vám odpustil Boh v Kristovi!

Alebo zeby co je dovolene bohovi, nie je dovolene Bohovi?

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2005 :  22:27:23  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Vidis, obcas aj googlovi vzdelanci pridu s niecim hodnotnym a obcas aj CTRL+F da zmysluplny vysledok.
Mas pravdu, nemal som sa hnevat. Ale zatial k svatosti len smerujem a ani nahodou nie som, takze obcas sliapnem vedla. Ty nie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2005 :  09:56:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Obcas treba spravit bic z povrazkov a vyhnat kupcov z chramu

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2005 :  10:15:49  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Kedysi som bol v GB v jednej katedrale. A tam predavali suveniry - rozne predmety z nabozenskymi motivmi. Hned som si predstavil, ako ich odtial Kristus vyhana z bicom. Tato predstava ma pobavila.

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2005 :  10:44:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Mna pobavi , ked si predstavim , ako by niektorych bludarov vyhnal Pan z tohto fora

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2005 :  13:32:18  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
To by vas tu vela nezostalo. Vsetci by ste mazali marii pod plast. Na toto uz nemam slov. Sami tvrdite, ze sa schovavali, to mam od vas.

A pavol bol letnicny tiez, pretoze hovoril v jazykoch ako ostatni, ktori boli pritomni na letnice a tiez kazal bozie slovo charizmaticky, nie na omsiach ako vtedajsia sucha nabozenska cirkev. Dnes je k tomu nabozenstvu este pridane modlarstvo.

Som zvedavy, ako dlho by ste vydrzali, keby vas prestal financovat stat. Chcete povedat, ze Pavlove zbory financovalo vtedajsie statne zriadenie?

Podla ovocia spoznas strom. JA som uz spoznal vase.

Homosexualita, pedofili, modlarstvo a modlosluzba, obrady a tradicia. Zneuzivanie statnej moci a obmedzovanie nestatnych cirkvi. Mucenie a prenasledovanie svedkov Jezisovych... atd.

Pozrite sa na cirkvi, ktore si komplet vsetko vybudovali sami z desiatkov a milodarov veriacich. V ktorych mocne posobi DS. Vy mozete o tom iba snivat. Ani len oci si nechcete otvorit. Tak mate zatvrdnute srdcia. Ci Peter, Jan a dalsi apostoli boli nejaki ucenci? Prave obycajni ludia vedia lepsie kazat evanjelium, ako ti odeti v purpure a zlatom vysivani s kalichom v ruke.

Ze sa nehanbite. Pane odpusti im, oni nevedia co cinia.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2005 :  17:23:51  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Pane odpust vaderovi, lebo nevie co pise. Azda to mysli dobre, ale v svojej zaslepenosti sliape po vsetkom co Ti je svate. Nerozumne uraza Tvoju svatu Cirkev a odmieta vsetko to, co si nam tu zanechal. Ak je to Tvoja vola, otvor mu oci a srdce, aby spoznal chybu, ktoru svojou nezrelostou robi, aby prejavil ochotu najprv spoznat to, po com tak nadsene sliape.
Sv. Maria, Matka Bozia oroduj za neho aj Ty, Tvoj prihovor mal vzdy zvlastnu moc aj u ludi tak tvrdeho srdca ako jeho. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2005 :  20:58:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Matko, a čo keby som sa tak isto pomodlil ja, okrem tej Márie samozrejme......, v súvislosti s Tebou - Vami.
Nazval by si to bludárstvom?

PS Nie je mi jasné, po čom šliape Vader.... po Vašich predstavách, či po Božom Slove?


Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  12:03:36  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Nechaj tak, Pablo. Ked niekto miluje viac kriz ako Krista, je to jeho problem.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  12:19:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ibaze ten kriz je posvateny Kristovou krvou , tento detail samozrejme neberies do uvahy

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  12:27:40  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
kriz je znakom spasy, kriz ten dreveny, Kristom neseny z lasky, kriz krvou zmacany za nas.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  12:29:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Krizu sa klaniame so slovami
Klaniame sa ti a dobrorecime ti Kriste , lebo si svojim svatym krizom vykupil svet !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  13:34:16  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Nebudes sa klanat podobizniam, zas je to modlarstvo. Ale kristus zije, nie je na krizi takze aleshu, nepis si aspon v podpise ze on zije, ked sa sklanas pred krizom. Jezis zije a treba sa prihovarat jemu a nie drevu a vytvoru ruk. Vidim ze ste dobre pomotany. Ale to je satanov zamer, takze nic nove na svete. K spaseniu vedie len jedna cesta, nie desat.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  13:53:57  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
neviem kde vidis klananie krizu ale ked povies. vies suhlasim ze vedie jedna cesta, ale tou je pre mna Jezis, neviem ako pre teba. nechapem ani kde vidis modlosluzbu. Vies vidiet za kazdym rohom zlocinca s kyjakom, nevravi sa tomu paranoia?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  16:10:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Satanov zamer je , aby sa clovek neklanal kristovmu krizu , ktory zlomil moc diabla nad clovekom , ktoreho odsudzil Bohu tym , ze ho naviedol na hriech

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2005 :  20:45:10  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Satanov dokonaly tah su falosne nabozenstva. Ked uz nemoze pouzit bezboznost, pouzije toto. Ludia si myslia, ze sa klanaju Kristovi, ale v skutocnosti pouzivaju dreveny kriz ako symbol na sprostredkovanie bozej pritomnosti a to je blud a modlarstvo. Dobry trik, co?

Mame sa sklanat pre Jezisom, ktory je zivy a neviditelny. Ci stale nerozumiete druhemu prikazaniu, ktore dostal Mojzis na svatej hore? Neucinis si ziadne podoby veci ktore su na nebi ci na zemi, aby si sa im klanal. To znamena ze ani podobyzne svatych ci samotneho Jezisa. A kto toto robi, sam sebe skodi a prinasa kliatbu na svoje potomstvo.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  07:45:50  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
No vidis Vader ! Blud je proste blud ! Jezis je neviditelny ? Ako moze byt neviditelny , ked je vteleny Boh a teda ma ludsku prirozenost , ktora nie je neviditelna Bol Jezis neviditelny aj pocas pozemskeho ucinkovania ? Tak ako nespravis si podobu , ked sam Boh vtelenim berie na seba podobu cloveka Skutocneho ludskeho tela ! A tak Jezisa si mozeme predstavit velmi konkretne v duchu podla Pisma On je neviditelny len takym slepcom ako si ty , ktori vedu slepych a vsetci padnu do jamy

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  08:36:10  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Ked ho uvidis niekde, nemyslim na drevenom krizi alebo sochu, potom daj vediet. Je len velmi malo ludi dnes na svete, ktori ho videli. Zije v neviditelnom svete. Ma oslavene telo. Ked si predstavis nove auto a potom otvoris oci a mas ho pred domom?

Ak si ho videl, tak len vo sne. Nechytaj za slova.

To prikazanie, neucinis si podoby aby si sa klanal nebolo urcene pre Boha. On ucinil cloveka na podobu svoju. Prikazania su pre ludi.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  08:43:17  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vader, vies, ze ludia najprv odstranuju kriz, aby im nebol neustalou pripomienkou Jezisa? a ze az potom zacinaju tie zverstva? Co myslis komunisti a aj ostatni odstranovali krize?
Ked sa ja modlim nemusim mat pri sebe kriz a poviem ti aj to ze ho nenosim aj na krku. urcite nie. ale mat v ucte kriz, pretoze ho Pan Jezis kazal zobrat na svoje plecia nie je modlarstvo. Alebo chces urobit uz z Jezisa modlara?
A nikto nehovori ze si mame robit podobizne Boha. To nikto nerobi, ale ked sam Jezis zanechal odtlacok svojej tvare, svojho tela - nemyslis si, ze by tym neporusil Mojzisove prikazanie a tak nas miesto spasy len uvrhol do pekla. Chces povedat ze Jezis nas prisiel zatratit?
Cital si niekedy pismo? Uvedomujes si to co hovoris? Pochopil si niekedy vyznam obrazkov svatych? su ludia aj v RKC ktori to prehanaju, s tym nesuhlasim ani ja, ale ani RKC. Takze sa mi vidi, ze na zaklade jedneho dvoch ludi odsudzujes rad radom celu RKC. S teba by bol dobry komunista.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  09:23:15  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

No vidis Vader ! Blud je proste blud ! Jezis je neviditelny ? Ako moze byt neviditelny , ked je vteleny Boh a teda ma ludsku prirozenost , ktora nie je neviditelna Bol Jezis neviditelny aj pocas pozemskeho ucinkovania ? Tak ako nespravis si podobu , ked sam Boh vtelenim berie na seba podobu cloveka Skutocneho ludskeho tela ! A tak Jezisa si mozeme predstavit velmi konkretne v duchu podla Pisma On je neviditelny len takym slepcom ako si ty , ktori vedu slepych a vsetci padnu do jamy


Zdá sa mi, že aký uhoľ pohľadu, taký výklad.. Amerika1, je Pán Ježiš v našom vnútri? Viditeľný?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  10:00:22  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
aniko, Pana Jezisa treba hladat aj v druhych ludoch, ale treba ho hladat aj v sebe. a ked bude Pan Jezis chciet, tak sa ti ukaze, co povies ako emauzskym ucenikom? ale treba ho hladat.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  10:19:18  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Pokial nie je clovek znovuzrodeny, Kristus v nom neprebyva, pretoze DS dostane clovek, ked sa znovuzrodi :)

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  10:22:14  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ale moze ho navstivit, hoci na chvilku. aj ked nie je znovuzrodeny. Co myslis, obratenia? Nie je zakazdym dotyk Bozej ruky na neveriace srdce?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

vader

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  10:43:49  Zobraziť profil  Pridať vader do zoznamu priateľov
Je, ale nie je to este trvale, DS sa dotyka srdca a pracuje v nom, obmakcuje ho, az sa clovek obrati. Znovuzrodenie je prijatie Pana, ked odpusti hriechy, dalej krst ponorenim do vody a nakoniec sa uzatvara krstom DS, ktory dava hovorit v jazykoch.

Romans 8:14 Lebo všetci, ktorí sú vedení Duchom Božím, tí sú synmi Božími.

 Počet príspevkov: 399  ~  Člen od: 08 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 20 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  10:48:24  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
takze podla teba sa DS prejavuje iba hovorenim v jazykoch. uzasne. takze svaty pavol klamal. naco ja mam este svate pismo? len ho vyhodit. vader, nebud smiesny.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Co som Bohu nepovedal v modlitbe Téma Next Topic: anjelikovia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06