Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Staci sa spravat..., uloha RKC, trojjedinost
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Vaderovo vysvetlenie Téma Next Topic: Povzbudenie pre katolikov
Strana: z 2

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2005 :  19:02:36  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Staci sa spravat k ostatnym ludom podla krestanskych zasad, alebo koli vecnej blazenosti (v Nebi) treba aj verit?
Lebo podla Biblie treba aj verit. Ale co potom sa stane z tymi ludmi, co jednoducho nemali moznost precitat si Bibliu a napriek tomu sa spravali ako sa patri? (napr. obyvatelia juznej ameriky v roku 789)
Dalsi problem sa tyka sirsieho problemu - svatopeterskej tradicie.
Treba sa koli vecnej blazenosti hlasit ku RKC? A aktivne sa zapajat do jej cinnosti? (Omse, spoved, krst...)
Neprekrocila a nezneuzila RKC svoje pravomoci? Nemala byt iba hovorcom? Lebo ako by sa stavala do pozicie Bozej zastupkyne. Vadi mi dogma o neomylnosti papeza o vieroucnych otazkach. Ved vsade Biblia varuje o Satanovych snahach a o jeho moci. Ved on mohol uz pokazit scasti cirkev. Predsa o tom co je pravdive a co nie je ma pravo rozhodovat iba Boh a cirkev ma len hlasat to co Boh hlasal prostrednictvom Krista a sirit to dalej. Ved co ak Boh nie je trojjediny, ale podla ucenia RKC uz taky musi byt aj keby sa rozkrajal? To mi tiez nie je velmi jasne, ved co ak je tam dalsia osoba? A co ak DS znamena v preklade len Boziu mudrost a moc ale nie osobu? Trojjedinost nie je explicitne definovana v Biblii, takze Boziu povahu nie je lespie ponechat ako Bozie tajomstvo? Ved ak by Boh bol trojjediny a malo by to byt pre nas prospesne, tak by o tom bola zmienka aj Biblii, nie?

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2005 :  22:50:51  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alg1
Vadi mi dogma o neomylnosti papeza o vieroucnych otazkach.


A dogma o neomylnosti sv. Pavla Ti nevadi?

quote:

Predsa o tom co je pravdive a co nie je ma pravo rozhodovat iba Boh a cirkev ma len hlasat to co Boh hlasal prostrednictvom Krista a sirit to dalej.


Boh prostrednictvom Krista? Kto bol potom podla Teba Kristus?
Odhliadnuc od tejto cudesnej formulacie, co podla Teba ine Cirkev robi?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2005 :  16:39:40  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

quote:
Pôvodne poslal alg1
Vadi mi dogma o neomylnosti papeza o vieroucnych otazkach.


A dogma o neomylnosti sv. Pavla Ti nevadi?

quote:

Predsa o tom co je pravdive a co nie je ma pravo rozhodovat iba Boh a cirkev ma len hlasat to co Boh hlasal prostrednictvom Krista a sirit to dalej.


Boh prostrednictvom Krista? Kto bol potom podla Teba Kristus?
Odhliadnuc od tejto cudesnej formulacie, co podla Teba ine Cirkev robi?


sv. Pavol bol este pri koreni veci. Teraz sme uz velmi (generacne) vzdialeni Jezisu Kristu.
Kristus bol dvojakej povahy. Bol clovek a zaroven Boh. (Bozie telo.) Takze chcel som napisat, ze prostrednictvom smrtelneho tela z masa a kosti. Ktore sa vzkriesilo, ako prorokoval o chrame svojho tela, ktore vystavia za 3 dni. Uz v tychto castiach Biblie vidno dvojitu povahu Krista. Boh co si pritom zobral na seba ludsku podobu, aby mohol byt k nam blizsie a mohol nam lepsie a v priatelskej atmosfere vysvetlit duchovne bozie tajomstva (svoje). Aby nam odhalil svetlo a ochranil nas pred tmou.

Povodne mi nebolo jasne, ci cirkev nehlasa dogmy, co nemaju dost silnu oporu v Biblii. Ci sa prilis nevzdialila alebo si mnohe veci nedotvorila co boli v Biblii. Ved uz len ten "generacny rozdiel" je markantny, takze ci niektore dogmy by bolo lepsie nevyhlasit - a ich platnost nechat ako sucast Bozieho tajomstva (iba Boh vie ci plati). Ved trojjedina podstata Boha je iba odvodena z Biblie, nie je tam explicitne napisana. Teda ci by nebolo lepsie keby cirkev nic naviac neodvadzala a hlasala len to co je priamo v Biblii.

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2005 :  17:20:53  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: alg1
Cit: Teda ci by nebolo lepsie keby cirkev nic naviac neodvadzala a hlasala len to co je priamo v Biblii.

/Nuž ale by potom musela RKC upustiť od svojej jedinečnosti, neomylnosti, od svojich dogiem, ktoré práve na základe učiteľského úradu a neomylného magistéria vyhlásila... Vieš si predstaviť, čo by to znamenalo? Dokonalú reformu cirkvi, jej obrodu, ale zároveň i stratu prestíže a príjmov! K tomu nikdy nedôjde. Možno časom nejaké čiastkové ústupky urobia, ale toť vše.
Preto skús pohľadať nejakú reformovanú cirkev, ktorá sa drží iba Písma a poverení v ňom sa nachádzajúcich, ergo, že to, čo učí nikdy nemôže Písmo meniť dopĺňať, či inak znehodnocovať, pretože je to Slovo Božie a ako také je nemenné a dostatočné!/

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2005 :  20:15:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ved nam to tu predvadzas ! Kristus nezomrel !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2005 :  20:18:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ved trojjedina podstata Boha je iba odvodena z Biblie, nie je tam explicitne napisana. Teda ci by nebolo lepsie keby cirkev nic naviac neodvadzala a hlasala len to co je priamo v Biblii.

Pavel a ty neveris , ze Boh je trojjediny Tak to vysvetli nasmu bratovi , preco veris , co nie je v Pisme explicitne napisane ?
Co sa tvrdi na zaklade Pisma

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  05:46:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

To: alg1
Cit: Teda ci by nebolo lepsie keby cirkev nic naviac neodvadzala a hlasala len to co je priamo v Biblii.

/Nuž ale by potom musela RKC upustiť od svojej jedinečnosti, neomylnosti, od svojich dogiem, ktoré práve na základe učiteľského úradu a neomylného magistéria vyhlásila... Vieš si predstaviť, čo by to znamenalo? Dokonalú reformu cirkvi, jej obrodu, ale zároveň i stratu prestíže a príjmov! K tomu nikdy nedôjde. Možno časom nejaké čiastkové ústupky urobia, ale toť vše.
Preto skús pohľadať nejakú reformovanú cirkev, ktorá sa drží iba Písma a poverení v ňom sa nachádzajúcich, ergo, že to, čo učí nikdy nemôže Písmo meniť dopĺňať, či inak znehodnocovať, pretože je to Slovo Božie a ako také je nemenné a dostatočné!/


No, pali, zasa si si kopol do RKC, pomadlil si si ruky...takze, v sulade s Pismom, vyjadri sa k trojjedinosti Boha: Tu na fore operujes pojmami BOH, JEZIS a aj DUCH SVATY... su to tri rozne osoby, alebo jeden Boh, alebo ako to zasa RKC poprekrucala???

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  08:19:11  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pavel, ani ty sam nevies zit z biblie tak, ze by si si nic nedomyslel nedovysvetloval. sam to robis co vycitas druhemu.

a este jedna vec: na jednej strane beries sv. Pavla a ostatne listy ako nieco rovne evanjeliu, a pritom mnohe veci su v listoch spomenute, ktore nie su v evanjeliu. akym sposobom a na koho sa odvolavas, ze aj tie su platne? Svojim sposobom prijimas v zivote rozne ine dogmy, len problem je ten, ze to nemas explicitne zadefinovane ako dogmy. a to ti nevadi. cize problem nie je v tom, zeby RKC vytvarala dogmy(keby ludia verili, nebolo by ich implicitne treba), ale problem ty vidis v tom, ze uz tu mas nieco presne a jasne definovane a uz nemozes si tam davat to svoje.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  08:35:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
presne... mnohe dogmy mu "nehraju do kariet"...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  09:03:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Len je zaujímavé, že tradičná "dogma" sola scripture mu nevadí...
A v Písme nie je ani len zmienky, že "jedine Písmo". Ale jasne tam vidím "slovom a písmom" - Písmo a Tradícia...

Palino, chcem presné súradnice, podľa ktorých sa mám riadiť "sola scripture"...
Ale necituj lutherovu dogmu... :))

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  13:16:16  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
NIKDY SOM NEPOPIRERAL TROJJEDINOSŤ! NIKDE!
UKÁŤE MI KDE?

Môj príspevok, ako i všetky ostatné si otáčate tak ako sa Vám to hodí. Tu som jasne reagoval na časť príspevku alg1- Cit:

Dalsi problem sa tyka sirsieho problemu - svatopeterskej tradicie.
Treba sa koli vecnej blazenosti hlasit ku RKC? A aktivne sa zapajat do jej cinnosti? (Omse, spoved, krst...)
Neprekrocila a nezneuzila RKC svoje pravomoci? Nemala byt iba hovorcom? Lebo ako by sa stavala do pozicie Bozej zastupkyne. Vadi mi dogma o neomylnosti papeza o vieroucnych otazkach. Ved vsade Biblia varuje o Satanovych snahach a o jeho moci. Ved on mohol uz pokazit scasti cirkev. Predsa o tom co je pravdive a co nie je ma pravo rozhodovat iba Boh a cirkev ma len hlasat to co Boh hlasal prostrednictvom Krista a sirit to dalej.


Ak by som nesúhlasil s "trojjedinosťou" zmienil by som sa o nej.

Keďže však viete s čím v Duchu Písma nesúhlasím, vehementne ste sa opäť do mňa pustili, len aby ste môj postoj k otázkam alg1 znevierohodnili a postavili ma do svetla bludára, o čo sa snažíte takmer všade.

Vaša taktika, raz jeden, potom druhý, miešanie tém a pohľadov, konštatovania že neviem odpovedať, lebo neviem kam z konopí,nepoznám Písmo, nemám za sebou KC, je veľmi priehľadná, podobne ako neakceptovanie už uvedených veršov a príspevkov.
Nech sa páči, kľudne v tom pokračujte. Ale nevkladajte mi do úst a vyjadrení myšlienky, ktoré tam jednoducho nie sú!!!!!

A nezabúdajte, nie v početnosti je sila...

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  13:26:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
quote:
NIKDY SOM NEPOPIRERAL TROJJEDINOSŤ! NIKDE!
UKÁŤE MI KDE?


A ako vieš, že Boh je trojjediný...?

Toto učenie a túto pravdu predsa ako dogmu vyhlásil jeden z koncolov...
Ak si iba "sola scriptura", tak nesmieš v trojjedinost Boha veriť! V Písme som nikde nenašiel slovko "trojica", "trojjediny"...
Takže ako? Si "sóla..." alebo nie?

Leda ak by nejaký program theophilos, či preklad toto slovo obsahoval... ;)

P.S.
Palinoko, ja Ťa mám naozaj úprimne rád. Ako človeka a aj ako oddaného krostovca. Ale, prosím, netlač nám svoju vierouku do hláv...
Boh s Tebou!

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  13:29:21  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Toto by patrilo do témy Biblia, ale odpoviem aj tu... vaša taktika je priehľadná.

Ot:Palino, chcem presné súradnice, podľa ktorých sa mám riadiť "sola scripture"...
Ale necituj lutherovu dogmu... :))


Takže kresťanský názor, a nie lutherove dogmy, nech sa páči:

/Biblické posolstvo vdýchnuté Bohom je zjavením v písomnej forme (2. Timoteovi 3:15-16). Biblia tvrdí, že to, čo Boh inšpiroval, je Jeho písané slovo (2. Petra 1:20-21). Keď Pán Ježiš Kristus povedal, že „Písmo nemôže byť zrušené“ (Ján 10:35), hovoril o Božom písanom slove.
V Novej zmluve je to písané Božie Slovo a jedine ono, na ktoré sa Pán Ježiš Kristus a Jeho apoštoli odvolávajú ako na konečnú autoritu. Pri pokúšaní sa Pán Ježiš trikrát vzoprel Satanovi hovoriac „Je napísané“, ako napríklad u Matúša 4:4: „On však povedal: Napísané je: Nie samým chlebom bude človek žiť, ale každým slovom, ktoré vychádza z úst Božích.“ Tým, že vyhlásil „Je napísané“, Pán použil presne takú istú vetu, aká je použitá v Svätej Biblii štyridsaťšesťkrát. Opakovaný výskyt tejto frázy podčiarkuje jej dôležitosť. Pánovo úplné prijatie autority Starej zmluvy je zjavné z Jeho slov, ktoré nachádzame u Matúša 5:17-18: „Nemyslite si, že som prišiel zrušiť zákon alebo prorokov; neprišiel som zrušiť, ale naplniť; lebo veru vám hovorím: Dokiaľ sa nebo a zem nepominú, nepominie sa ani jediné písmenko, ani jediná čiaročka zo zákona, kým sa všetko nestane.“

Naviac, pri vyvracaní chýb Saducejov Písmo zaznamenáva, ako Pán hovorí: „Blúdite, pretože neznáte Písmo ani moc Božiu.“ (Matúš 22:29) Ježiš Kristus sústavne ostro kritizoval a napomínal farizejov, pretože postavili svoju tradíciu na úroveň Božieho Slova. Odsúdil ich, pretože sa pokúsili narušiť samotný základ pravdy postavením znamienka rovnosti medzi svoje tradície a Slovo Božie. Tak to o nich vyhlásil v Markovi 7:13: „Takto rušíte slovo Božie svojím podaním, ktoré ďalej podávate; a mnoho tomu podobného robíte.“ Keďže jedine Písmo je inšpirované, ono samotné je konečnou autoritou a sudcom Tradície.
Slovo Pánovo hovorí v Prísloviach 30:5,6 „Každá reč Božia je prečistená, On je štítom tým, čo sa k nemu utiekajú. Nepridávaj nič k Jeho slovám, aby ťa nestrestal a neoznačil za luhára.“ Boh prikazuje, že nemáme nič pridávať k Jeho Slovu: tento príkaz je s dôrazom ukazuje, že jedine Božie Slovo je inšpirované a ono samotné je čisté a nepoškvrnené.
V jednom rade s Prísloviami stojí Hospodinovo silné, jasné vyhlásenie v Izaiášovi 8:20: „K učeniu a svedectvu! Naozaj pre slovo, ktoré hovorím, nekynie úsvit.“ Pravda je takáto: keďže jedine Božie Slovo je inšpirované, ono a len ono samotné je výhradným pravidlom viery./

Zdroj:"Biblia, absolútny základ pravdy a rímskokatolícka autorita "
Autor: Richard M. Bennett


Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  13:45:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
NO lenže to sú dedukcie... Presne to, čo vyčítaš nám, keď ponúkame citáty /dokonca predobrazy/ Máriinho panenstva, bezhriešnosti a nanebovzatia...

Teda naposledy a bez vykrúcania:
Nájdi mi v Písme jasný verš o "sola scripture".
Ak nájdeš alebo aj nie a i tak budeš tvrdiť, že jedine Písmo, tak mi nájdi presné verše o Trojjedinosti Boha (ktorú definoval a ako učenie a pravdu viery nám ukázal koncil)...
Ak to nie je v Biblii jasne napísané, trojjedinosti veriť nesmieš... Ale Ty, ako si tu ukázal, trojjedinosti veriš... Potom ale nie celkom sleduješ líniu "sola scriptura"...
Tak? Ako to je...?

A ak by si pevne veril "sola criptura", určite by si videl verš: "ohlasujte slovom a písmo"... (vidím tam spojku "a" - logický "AND")
Čomu vlastne a ako veríš...?

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  17:49:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: Čomu vlastne a ako veríš...?

Pravde Boha v Písme. Je to jednoduché. Ak niečo Boh v Písme vyhlási ako pravdu, napr. hriešnosť človeka an-block, nemôže ho človek dedukciou poprieť.
Ak niečo deduktívne vychádza z Písma, nemôže to byť v ropore s vyhláseniami Boha.

A tento princíp, Vy nerešpekujete!!!!

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  20:43:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pavel , pozri ako ty odo mna
Boh je trojjedinny najdem : Kniha , kapitola , vers

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  20:45:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ak niečo deduktívne vychádza z Písma, nemôže to byť v ropore s vyhláseniami Boha.


Ved ti dokazujem , ze bezhriesnost Marie deduktivne vychadza z Pisma !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  21:09:52  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Nedokazuješ, lebo verše v Rimanoch jej bezhriešnosť popierajú....!!!

Dedukcia môže fungovať len na základe nepopierania iných veršov, právd Písma!!!

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  21:12:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: Boh je trojjedinny najdem : Kniha , kapitola , vers

Toto tvrdím?: poprosím čas príspevku a konkrétnu citáciu.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  21:27:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
NIKDY SOM NEPOPIRERAL TROJJEDINOSŤ! NIKDE!
UKÁŤE MI KDE?


Ak by som nesúhlasil s "trojjedinosťou" zmienil by som sa o nej.


Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2005 :  21:30:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Nedokazuješ, lebo verše v Rimanoch jej bezhriešnosť popierajú....!!!

Dedukcia môže fungovať len na základe nepopierania iných veršov, právd Písma!!!



Evanjelium Jana potvrdzuje , lebo prijala Krista a preto sa musela narodit z Boha a narodit sa z Boha znamena ospravedlnenie spod dedicneho hriechu

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2005 :  08:12:41  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Pavlove argumenty su velmi presvedcive, zaujali ma. Ja netvrdim ze boh nie je trojjediny, ale ze moze aj nemusi byt. (Asi aj Pavelba?) Proste je lepsie poedat neviem na tuto otazku odpoved, ako vehementne bohorovne tvrdit, ze je trojjediny. Trojjedinost sa nielenze podla pisma neda vyvratit ale ani potvrdit. Teda z tohoto hladiska je bozia podstata zahalena, a my si nemame dosadzovat svoje predstavy za pravdu. Ak by Boh chcel, aby sme vedeli ze ci je trojjediny, tak by nam to vyjavil v pisme. Preco tak nespravil sa mozeme len dohadovat, ale iste mal na to vynikajuci dovod.
Este sa vratim k prvej prapovodnej otazke:
Mne je velmi tazko ludom vysvetlovat, ze nestaci sa "korektne" spravat a nehanobit Boha, ale ze treba aj uprimne a upenlivo verit. Ake mate z tymto skusenosti?

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2005 :  08:40:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pavlove argumenty su velmi presvedcive, zaujali ma. Ja netvrdim ze boh nie je trojjediny, ale ze moze aj nemusi byt. (Asi aj Pavelba?)

Nuz ozaj velmi presvedcive ! To musi byt sila argumentov !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2005 :  08:41:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ak by Boh chcel, aby sme vedeli ze ci je trojjediny, tak by nam to vyjavil v pisme.

Ved nam to vyjavil . Nemozem za to , ze este stale niektori slepci vedu slepych a obaja padaju do jamy

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2005 :  10:53:54  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Pisom sa da chapat, aj tak ze Boh je jediny (jednojediny). DS je personifikacia, pomenovanie pre jeho supervedomosti. Jezis je clovek, ale velmi specialny prorok, akysi superprorok. Ktory uz nechodi na iste miesta stretnutia z Bohom ako napr. Mojzis. Ale Boh priamo hovori jeho ustami. Teda je to akysi prorok, ktory prepoziciava svoje usta, telo Bohu, bozim ucelom. A preto bol aj vzkrieseny, ako najdolezitelsi prorok - ved aj napr. Elias bol nanebozvaty, tak tym skor mal byt Kristus. Ved on sam na krizi povedal, otce preco ma opustas? Teda tym vyjadroval, to ze Boh v ten moment nemal prepozicanu vladu nad jeho telom, ustami.
Taketo vysvetlenie je uplne kompatibilne z NZ a SZ!

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2005 :  12:44:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Nie je! Kristus je pravy Boh z Boha praveho Boh nie je jednojedinny , ale trojjedinny
Kristus nie je superprorok , lebo hovori
Ja a Otec sme jedno Jn 10 , 30
Ja a Otec = dve osoby , Sme jedno = jeden Boh
Otec a Syn = jeden Boh Zatial jasny dokaz o dvoch osobach
Hlasate bludy a popierate Kristovo Bozstvo !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Vaderovo vysvetlenie Téma Next Topic: Povzbudenie pre katolikov  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06