Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Hladam Boha...
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: A dost Kajo Téma Next Topic: Neomylnost - taka neurcita diskusia
Strana: z 5

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2005 :  19:59:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
http://www.sme.sk/c/2265242/Hladam-Boha-Zn-Som-ateista.html



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora 

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2005 :  20:04:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
ten clovek nehlada Boha, ten hlada postavicku, ktora by vyhovovala jeho predstavam a sadla by mu do jeho situacie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2005 :  20:05:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos

ten clovek nehlada Boha, ten hlada postavicku, ktora by vyhovovala jeho predstavam a sadla by mu do jeho situacie.


Ani to nie. Len si mysli, ze takymto pseudosakastickym tonom vytrie zrak vsetkym krestanom. Zaujme to vsak iba ludi typu Adama, ostatni, co do toho trosku vidia sa na tom iba tak pousmejhu a so sucitom idu dalej.

Niektopri naivni na to skocia a zacnu sa zapajat do diskusie.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2005 :  12:36:16  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
mne sa na Bohu paci, ze nie je podla mojich predstav ako som si Ho mohla a mozem predstavovat...je ovela uzasnejsi...a nebavilo by ma to s Nim dlho, keby skakal ako ja piskam...som stastna, ze Boh je osoba...samostatne mysli, kona a citi!!! a ma na mna naroky, pretoze mozem rast!!!

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  10:39:45  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Teraz dám otázku ktorú kresťani môžu považovať za provokáciu.
Ale.
Kým som bol katolíkom, mal som pocit že bez boha sa nedá žiť.
Dnes vidím že úúúplne v pohode.
Prečo to voľakedy neskúsite aby ste keď nič iné, aspoň rozumeli ako asi cítia život ateisti?

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  11:07:20  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Kaja:
Priatelu ja som bol neveriaci a teraz som katolikom. Viem ze sa da zit tak i tak. Takze neboj, vyskusane je .

Ale inak to co navrhujes sa hadam ani neda. Bud si veriaci alebo nie si. Ako si to teraz mam vyskusat nebyt veriaci? Azda mozem tvrdit ze moja mama nezije, ked viem ze zije? Mozem to sice tvrdit, mozem si to aj 100x opakovat, ale vo svojom vnutri budem vediet ze len kecam. A tak je to aj s Bohom, mozem vkuse opakovat Boh neexistuje, no co z toho ked aj tak viem ze je.

Teoreticky by sa to mozno dalo akurat niekomu co ma pochybnosti, co si nie je isty, inak asi tazko.



 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  11:11:16  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Máš pravdu.
Je to buď alebo.
Zle som sa spýtal.
Respektíve dobre ale zle som to formuloval.

Pointa je, že voľakomu vyhovuje nebyť slobodný, ako napr. kresťanom.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  11:30:42  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Kaja:

Zda ze si vo svojej viere nedostal prilis daleko, ked to vnimas ako tarchu. Nedostal si sa do tych spravnych vysok. Inak by si citil obrovsku a zaroven slastnu slobodu ducha.


 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  11:38:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja
Pointa je, že voľakomu vyhovuje nebyť slobodný, ako napr. kresťanom.


Hej, tiez nechapem ako moze byt niekto spokojny neslobodny viac ako byt napr. krestanom.

Ja odpoved poznam. A ty?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  11:46:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja
Pointa je, že voľakomu vyhovuje nebyť slobodný, ako napr. kresťanom.
Podla mna, mnich v stredovekom klastore, ktory sa v svojej cele bicoval a cele dni bol iba o vode a chlebe bol slobodnejsi ako vy, ludia 3-tieho tisicrocia.


 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  11:56:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Vlkodlak

quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja
Pointa je, že voľakomu vyhovuje nebyť slobodný, ako napr. kresťanom.
Podla mna, mnich v stredovekom klastore, ktory sa v svojej cele bicoval a cele dni bol iba o vode a chlebe bol slobodnejsi ako vy, ludia 3-tieho tisicrocia.

Mozno bol slobodnejsi - ale sadomaso uchylak.

Pustime sa teda do disputy, ze co je to ta sloboda:
- robim si, co chcem
- nie som som na nicom zavisly
- schopnost zrealizovat svoje rozhodnutie

V jednom aj druhom pripade ostane nasa sloboda tak trosku na frak, iste okliestenia.

Nuz, ale podme teda disputovat, ak sami chcete.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  12:33:20  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Vľakto z toho robí zbytočnú vedu.
Všetky viery sú o strate slobody, samé príkazy zákazy a morálne zábrany lebo tresty atď.
Starí židia boli samý príkaz, došlo kresťanstvo a voľačo z príkazov ubralo.
Momentálne majú katolíci stále najviac zákazov a príkazov, majú dokonca zákonník cirkvi.
Toto nemajú luteráni ani metodisti ani iní protestanti.

Príkazy v nedeľu do kostola, piatky nejesť mesko a milión iných, to mi už len je sloboda.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  13:17:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja

Vľakto z toho robí zbytočnú vedu.
Všetky viery sú o strate slobody, samé príkazy zákazy a morálne zábrany lebo tresty atď.

Takze znovu:

Co je to sloboda? Navrhol som sam par moznych definicii:
- robim si, co chcem
- nie som som na nicom zavisly
- schopnost zrealizovat svoje rozhodnutie


GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  13:18:13  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
Pustime sa teda do disputy, ze co je to ta sloboda:
- robim si, co chcem
- nie som som na nicom zavisly
- schopnost zrealizovat svoje rozhodnutie



Myslím, že člověk si může podle svého uvážení do jisté míry volit ze všech tří možností, má tu schopnost.
Je otázka jak svou schopnost využije.
Pokud není Bůh, neexistuje žádný stvořený řád přirozený pro člověka, je logické tuto schopnost využít tvrdě evolucionisticky, a podle toho jakou mám moc, šířit své geny.
Pokud je Bůh, existuje stvořený řád přirozený pro člověka, je logické tuto schopnost využít k hledání stvořeného řádu.
Zvláštně iracinálně působí humanistické řeči od ateistů, když se snaží omezovat svou "svobodu" nějakými pravidly, a ještě při tom poukazují na nemorálnost teistů, když pravidla pro morálku si určuje člověk nějakou zdánlivou shodou, ve skutečnosti vždy diktátem toho, kdo má moc.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  13:22:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Krestanom si dobrovolne. Sloboda.
Clovek veduci konzumny sposob zivota je otrokom. S nedoziernymi nasledkami, i ked na prvy pohlad vsetko vyzera lakavo. Liberalizmus vsak nakoniec poziera svoje deti. Ak ma takyto jedinec stastie, ci milost, nasleduje prinajmensom iba bolestne precitnutie.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  13:25:09  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Radek vidno že si mój človek, Maximuskovi si dobre vytrel kocúra.
Jednoducho, jednou vetou.
Ale aj keď si radek mój človek teraz trepoceš somariny.
Ateistickámorálka neni o nič iná než tá vaša. Vaša má iba navyše hromadu zbytočných zákazov a príkazov.

Je jasné že kto je v skutočnosti slobodný.
Presnejšie, slobodnejší.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  13:34:56  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja
Ateistickámorálka neni o nič iná než tá vaša. Vaša má iba navyše hromadu zbytočných zákazov a príkazov.



Ateistická morálka ja příteli jen iluze.
Nemáš podle čeho posoudit co je dobré a co zlé.
Zbývá Ti jen tvrdá evoluce. Přírodní výběr.
Dokud tvoji potomci nezmutují tak daleko, že budou lidi považovat za podčlověka.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  13:39:49  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Podlož svoje tvrdenia.
ľahko sa píše bez skúsenosti od stola churchspeakom.
Radek, no no no.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  13:43:46  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja

Podlož svoje tvrdenia.
ľahko sa píše bez skúsenosti od stola churchspeakom.
Radek, no no no.



Jak chceš dokázat něco, co neexistuje (ateistickou morálku).
Každý ateista ji má jinou.
Jak mu jeho přesvědčení, pocity, míra vymytosti mozku společností dovolí.
Nebo mají ateisté nějaká morální pravidla?
sem s nimi:

Zatím jsem slyšel jen o sobeckém genu a evoluční úspěšnosti v míře zplozených potomků.

Ale možná je to pouze moje nevědomost.
Napiš něco o morálce ateistů.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  13:55:57  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Radek chlapec mój ty ma snáď skúšaš nebo co.
Samozrejme že existuje ateistická morálka.
Pametám si ešte z katolíckych čias prednášku na gymnáziu na náboženstve, ževšetci ľudia majú morálku, voľajaký prirodzený boží zákon či čo to zabezpečuje.
Vy kresťani máte navyše svoje normy, voľajaký pozitívny boží zákon či čo.
Ateisti tiež vedia že čo je zlé a čo dobré.
Ateisti nemajú inú morálku ako vy, len v nej nemáme zbytočné normy ako vy.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  14:04:06  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja

Radek chlapec mój ty ma snáď skúšaš nebo co.
Samozrejme že existuje ateistická morálka.
Pametám si ešte z katolíckych čias prednášku na gymnáziu na náboženstve, ževšetci ľudia majú morálku, voľajaký prirodzený boží zákon či čo to zabezpečuje.
Vy kresťani máte navyše svoje normy, voľajaký pozitívny boží zákon či čo.
Ateisti tiež vedia že čo je zlé a čo dobré.
Ateisti nemajú inú morálku ako vy, len v nej nemáme zbytočné normy ako vy.



Tak nás nenapínej a napiš kde si můžeme něco o ateistické morálce nastudovat, když už sám nic nenapíšeš.
To co jsi slyšel v náboženství se týkalo teistického pohledu na věc.
Doufám, že dokážeš něco o dobru a zlu napsat i z pohledu, že Bůh není, když v Boha nevěříš.
Potom není žádný přirozený zákon vložený Bohem do člověka a svědomí jsou nějaké signály které nemájí žádnou morální hodnotu. To je Ti snad jasné.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  14:15:35  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Radek Radek.
Toľko miesta tu neni aby som ti vypísal všetky zdroje v ktorých sa dá nájsť morálka ateistov.
Neni v nej žiadna veda.
Kategórie dobra a zla má v sebe každý človek, tam je jadro ateistickej morálky.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  14:21:15  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja

Radek Radek.
Toľko miesta tu neni aby som ti vypísal všetky zdroje v ktorých sa dá nájsť morálka ateistov.
Neni v nej žiadna veda.
Kategórie dobra a zla má v sebe každý človek, tam je jadro ateistickej morálky.



Kecáš Kájo.
Dobro a zlo jsou jen pojmy.
Důležité je co znamenají.
Nemusíš psát všechny zdroje ze kterých čerpáš.
Napiš ty, ze kterých je jasné, co je to ateistická morálka.


rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  14:21:45  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja
Kategórie dobra a zla má v sebe každý človek, tam je jadro ateistickej morálky.


Aha odkial sa to do neho dostalo? Ako posudzujes co je dobra kategoria a co zla?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  14:41:52  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
A čo ja viem odkiaľ jsa to v ľuďoch berie?
neviem odpoveď na milión otázok.
A čo.
Ja viem kam smeruješ otázku.
K nanucovaniu božieho autorstva.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 15 august 2006 :  14:49:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Ja viem kam smeruješ otázku.
K nanucovaniu božieho autorstva.

Kajo, nie si taky blby ako vyzras, sam si na to prisiel

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: A dost Kajo Téma Next Topic: Neomylnost - taka neurcita diskusia  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06