Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Přesvědčování nevěřících
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: prihovor <3 Téma Next Topic: Pápež František  

poutník

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2015 :  22:16:26  Zobraziť profil  Pridať poutník do zoznamu priateľov
Má cenu přesvědčovat zatvrzelé nevěřící, zatvrzelé v bludu, nenávistné, posměváčky, pomlouvače, není to ztráta drahocenného času?

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 113  ~  Člen od: 20 október 2013  ~  Posledná návšteva: 25 august 2018 Upozorniť moderátora 

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2015 :  22:23:37  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Milý brat Poutník, má to cenu, aj za cenu že ťa vyhlásia za blázna. Človek nikdy nevie... Veď čo ak sa anti-teista, antiklerikál, raz nalomí?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2015 :  23:10:26  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
To nieje také jednoduché. Sám som to spoznal a ešte spoznávam. Určite nemá cenu reagovať na všetko. Nieje dobré vieru vnucovať. Reagovať iba ak mám istotu, že hovorím katolícku pravdu. Je lepšie ak nepoviem nič, alebo ak poviem že neviem, ako začať tápať, tipovať, skúšať loviť v spomienkach a spájať slová a vytvoriť tak nezmysel, ktorý nikomu neprospeje. Každým nepresným a zlým slovom len utvrdzujeme neveriacich v tom, v čom sa snažia utvrdzovať. A vnucovaním tiež, ak za každú cenu do niekoho chceme natlačiť vieru, tak sa automaticky bráni. Nátlakom to nefunguje. A každý potrebuje čas a priestor na premýšľanie. Čím menej toho neveriacemu napíšem, tým má väčší priestor na zamyslenie sa. Je už na ňom či to urobí, ale ak to začnem preháňať, neurobí to určite.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2015 :  00:39:39  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Ja som bol od takýchto vecí oslobodený. Raz mi Pán povedal, že bojujem tam, kde ma neposlal. V tej súvislosti som si uvedomil, že Ježiš nám neprikázal presviedčať iných. My máme ohlasovať Krista a to ukrižovaného. Nie rozumkárčiť, ohlasovať ako rozsievač, čo rozsieva Božie Slovo. A Božia pravda má silu sama v sebe, nepotrebuje nás k tomu, v zmysle, že z hriechov usvedčuje iba Duch Svätý (a vedomie si hriešnosti je podmienkou pre prijatie viery, aspoň ja to tak vidím).

Áno, je veľmi dôležité poznať katolícke pravdy a mať naštudované veci, ale nepresviedčať. Odpovedať na otázku, ak v nej cítime úprimný záujem, alebo obrániť vieru, ak vidíme snahu o pošpinenie, ale nevnucovať. Viem, komu som uveril, zvestoval som aj Tebe, sprav si s tým, čo chceš. Je to Tvoja zodpovednosť. Ja som si svoju povinnosť pred Bohom splnil.

Tu na fóre je to ale iné. Na niektoré otázky totiž neodpovedám tomu, kto sa pýtal, ale tým, ktorí to čítajú.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2015 :  11:32:31  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
Svedectvo života je dôležitejšie ako slová. Ak náš život s Kristom zaujme a okolie sa začne zaujímať odkial berieme silu na lásku, službu, pokoj a radosť vtedy môžeme začať hovoriť. A platí to aj naopak ak hovoríme a Kristovi a evanjelizujeme a ale náš život nie je v láske, sme konfrontační, posudzujeme a odsudzujeme, alebo jednáme s pozície nadradenosti s "úbohými neveriacimi" potom sa na nás vzťahujú Ježišove slová: "beda vám zákonníci a farizeji". Vstupenkou do neba nie sú vedomosti ale vzťah s Bohom a hlavne Láska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2015 :  18:46:09  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
mak, ale treba, treba... Treba do nich aj hučať, niekedy to ináč nejde, len nasadiť všetok svoj rozum a výrečnosť. Niekedy zas nemožno hovoriť, iba konať dobro, ale to na fóre vždy nejde.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2015 :  19:55:56  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
o.k. to moje sa vzťahuje na život a nie na fórum tam platí čo hovoríš ty

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: prihovor <3 Téma Next Topic: Pápež František  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06