Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Viera
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Adam a Eva Téma Next Topic: Jeden život - mnoho osudov  

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 31 december 2013 :  11:41:45  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Podme sa zamysliet nad vierou, co vsetko dokaze viera? Vsetko.

Toto som poslal Kokimu, urcite to pomoze aj vam ostatnym, tak citajte:

http://www.slovozivota.sk/index.php/sk/zamyslenia/temy/bozia-laska/99-lebo-bohu-nic-nebude-nemozne

;-) Bohu nic nie je nemozne. Jezis povedal, ze tomu, kto veri, nie je nic nemozne, a taku vieru by sme mali mat v Boha a ak by sme mali vieru velku aspon ako horcicne zrnko mohli by sme povedat vrchu, aby vstal a premiestnil sa niekde inde v mene Jezis. Teraz som si uvedomil, ze v Biblii je 1 podobenstvo o horcicnom zrnku, ze zo zaciatku je sice male, ale ked vyrastie, prerastie vsetky polne byliny a potom vyrastie z neho taky strom, ze na no mozu hniezdit nebeske vtaky. => o tomto je viera - vsetko to zacina malym horcicnym zrnkom a ak mu budeme verit, ze raz vsetko prerastie, tak to vsetko prerastie, aj ked je vsetko ostatne take velke, lebo Bohu nie je nic nemozne. :)

Biblia je plna takychto krizoviek a spojovaciek a hadaniek, a je len na nas, ci sa na ne pozrieme a ci si zacneme uvedomovat jednotlvie pojmy a spajat si ich a pozerat sa na ne.

v 1 podobenstve Jezis hovori o tomto:
citácia:
Evanjelium podľa Marka
(KAT - Katolícky preklad)
Mk 12, 1-44
1 Potom im začal hovoriť v podobenstvách: „Istý človek vysadil vinicu. Obohnal ju plotom, vykopal jamu a postavil vežu. Potom ju prenajal vinohradníkom a odcestoval. 2 V stanovenom čase poslal k vinohradníkom sluhu, aby od nich prevzal podiel úrody z vinice. 3 Ale oni ho chytili, zbili a prepustili späť naprázdno. 4 Znova k nim poslal iného sluhu. Tomu prebili hlavu a potupili ho. 5 Poslal ďalšieho, toho zabili. A ešte mnoho iných: niektorých zbili, iných pozabíjali. 6 Mal ešte jedného, milovaného syna. Napokon k nim poslal i jeho, lebo si povedal: »K môjmu synovi budú mať úctu.« 7 Ale vinohradníci si povedali: »To je dedič. Poďte, zabime ho a dedičstvo bude naše!« 8 Chytili ho, zabili a vyhodili z vinice. 9 Čo teda urobí pán vinice? Príde, vinohradníkov zahubí a vinicu dá iným. 10 Nečítali ste v Písme: »Kameň, čo stavitelia zavrhli, stal sa kameňom uholným. 11 To sa stalo na pokyn Pána; vec v našich očiach obdivuhodná«?“

a ked som sa raz zamyslal nad podobenstvami, zo zaciatku som si myslel, ze to su vymyslene priklady, ale cim dalej to islo, tym viac som videl, ako Jezis ukazuje na velmi konkretne veci, co sa skutocne udiali.

Napr. to s tymi robotnikmi v zahrade - ze ti, ktori prisli neskor, dostali taku istu odmenu ako ti, ktori tam boli cely den a to ukazoval na to, ze niekto sa dostane do neba mlady, niekto stary, niekto prezil cely zivot v radosti, niekto v utrpeni... a ze niektori ludia maju rovnaku odmenu aj ked urobili nieco uplne ine a niektori dokonca toho urobili menej a Jezis potom tam hovori na konci, ze co na Neho ten clovek tak zazera, ze azda na to, ze je dobry? Za to, ze je dobry, ze na Boha zazera ten clovek sa ho pytal Boh.

A potom som si uvedomil postupom casu to s tym podobenstvom, ktore som tu odcitoval, ze aj toto by mohla byt skutocnost, ak by Jezisa neukrizovali a ze toho, koho posielal Boh-Otec, bol Mojzis a dalsi vodcovia Kristovej Cirkvi, ale lud ich nepocuval, a tak nam Boh-Otec poslal svojho Jednorodeneho Syna, lebo dufal, ze konecne dostali rozum a stalo sa to, ze sme ten rozum nenabrali. Jezis bol nakoniec urkziovany.

Na tomto prispevku sa da spoznat, aka velka je moc Bozia, ze Boh je nekonecne mocny a ukryva Jeho Slavu do Jeho diel, Nebesia ohlasuju Boziu Slavu, nebesia, cele Nebo..

toto sluzi tiez Bozej Slave, je to na Jeho oslavu a na ukazanie Jeho Slavy, aky je On mocny a nekonecne vsetko presahujuci, nikto nie je ako On.

Nikto nie je dobry, jedine Boh-Otec, povedal Jezis, lebo Jezis a Duch Sväty sa Nim riadia a plnia Jeho volu z lasky k Nemu. A ak by toto vsetko nebola vola Boha-Otca, nestalo by sa to, co sa stalo. Aj toto chcel Boh aby sa stalo a stalo sa, vzdy to dopadne tak, ako si to zvoli Boh-Otec, lebo vsetko od Neho plne a uplne zavisi a je len na Nom, co sa stane, pred Bohom opravnene len pokora.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora 

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 01 január 2014 :  11:54:55  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ak by mal niekto zaujem si to precitat, tak si to precitajte, je to velmi dolezite: (to som posielal Koki-mu, urcite to pomoze aj vam, treba si to precitat:)

A este ked sa pozries na to, ze preco Jezis povedal, ze ak by mal clovek vieru velku aspon ako horcicne zrnko. Ked som sa nad tym zamyslal, tak som si povedal, ze preco nie ako hrasok, ale prave to horcicne zrnko. A v tom 1 podobenstve sa pise o tom, ako to horcicne zrnko raz vyklici a prerastie vsetky porasty az na nom potom hniezdia nebeske vtaky - ze na to, aby clovek veril tomu, ze pravda je taka, aka je, nepotrebuje mat k tomu ziadne informacie, ze to tak raz bude, ze raz to zrnko vsetko prerastie, lebo oni to proste vedia a aj ked by sa tak nestalo, ajtak by tomu verili. Ked sa pozries na dnesny svet - kolko je takych ludi, ktori si nieco namyslaju a sa aj chvalia pred druhymi a nehanbia sa za to a aj ked vsetci vedia ze co ten clovek robi, ten clovek sa nehanbi a ajtak veri tomu, comu veri, priklad v 1 spevackej sutazi, ktoru som davnejsie videl, 1 pan prisiel aj do jednej aj do druhej a neviem kde vsade a hovoril ze vie spievat ci co a pritom vsetci nie ze vedeli ale aj on vedel ze je to tak ale aj napriek tomu tam isiel a to je len priklad ze takyto clovek ktory ma taku vieru tak jemu je jedno co sa deje ale on proste vie ze je to vsetko uplne inak aj ked je vsetko uplne insie, a toto chce Boh - aby sme mali taku vieru, ak verime pravde, ze Boh nekonecne vsetko presahuje, tak potom to je pravda a verime tomu, ze nikto nie je ako Boh, ze jedine Boh je Pan a toto berieme ako fakt a ak toto berieme ako fakt, potom mame vieru, ze skutocne to je tak a tak to aj naozaj je a je jedno, kto co spravi, Boh je Pan a nikto iny, On nenecha nic bez trestu, On sa na to pozrie, kto co stvaral a vyuctuje s nami pekne po 1 za to, co sme robili, kym sme zili v tele. Vsetko hned nejde - ved aj to horcicne zrnko raz musi vyrast, ale na to, aby vyrastlo, mu musime verit, ze ono vyrastie, lebo ak mu budeme nahovarat, ze nic nedokaze, tak ono to prijme za pravdu a prestane tomu verit, ze raz vsetko prerastie a vzda to alebo uz na to nebude mat odvahu a je jedno, co nam hovori svet, co si hovoris ty, ale nie je jedno, co nam hovori Boh. Jedine Jemu treba verit. Ludia ta mozu sklamat, dokonca aj ty sam seba mozes sklamat, ale Boh ta nikdy nesklame, a aj ked by si si myslel, ze sa tak stalo, tak to bolo len a len preto, lebo si Mu neveril a to je tvoj trest za to, za tu neveru, ktory treba prijat a poucit sa z toho - ze netreba popierat pravdu, lebo ak je raz niekto Pan, nekonecne vsetko presahujuci a prevysujuci, tak je to naozaj tak a je jedno, co kto urobi/l, ajtak kazdy uzna, ze Boh je Pan a ze Jeho sudy su pravdive a spravodlive, lebo je to napisane v Biblii. Boh nenecha nic bez trestu. Kazdy mame talent na nieco ine a tie talenty treba rozvijat, aj napriek tomu, ze si myslime, ze to je zbytocne, nie ze to treba aspon skusit, ale treba to urobit, lebo az potom, ked to urobime, si mozeme povedat, ze z nasej strany je splnene to, co od nas vyzadoval Boh a je len a len na Nom, ci potom nieco urobi alebo nie, lebo Boh je Bohom na to, aby bol Bohom a je len a len na Nom, ci nieco urobi alebo nie, On ma pravo na vsetko a treba to prijat a respektovat. 1 vymyslena legenda hovori:
citácia:
V perských súrách existuje legenda. Kdysi řekl 1 mudrc, že přijde den, kdy všechna voda na zemi - kromě té specielně uschované - bude znehodnocena. Na její místo přijde nová voda. Každý, kdo se této vody napije, přijde o rozum. 1 muž vraj vzal toto proroctví vážně a začal si dělat zásoby vody. Když nastal onen den - muž pil vodu pouze ze svých nádob. Ostatní lidé zatím pili obyčejnou vodu a brzy přišli o rozum. Jediný člověk, který uposlech rad proroků, zůstal v pořádku. Zůstal jediným normálním mezi blázny - a protože byl jediný, ostatní jej prohlásili za blázna. Ze zoufalství své zásoby vylil a začal pít vodu, kterou pili ostatní - a zbláznil se taky. A blázni tvrdili, že konečně nabral rozum.


takze si treba uvedomit, komu budeme verit - ci svetu, ktory je cely poblazneny alebo Bohu, Ktory je nekonecne mudry a rozumny. Co je rozumnejsie? Verit svetu alebo Bohu? Vyber je len na tebe. Boh ti dal slobodnu volu, ktoru On plne respektuje, ale aby to bolo spravodlive, On nenecha nic bez trestu.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 01 január 2014 :  12:18:06  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
"On nenechá nič bez trestu" má byť mottom katolíka? Čo sme v stredoveku, keď sa dokonca pre vieru upaľovalo?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2014 :  17:58:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
"On nenechá nič bez trestu" má byť mottom katolíka? Čo sme v stredoveku, keď sa dokonca pre vieru upaľovalo?

Pôvodne zaslal Koki - 01 január 2014 :  12:18:06



Prvá veta nijak nesúvisí s druhou...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2014 :  19:08:49  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Len nech sa RKC pekne vráti k mentalite prvotných kresťanov. Kdeže bol stredovek a doba predkoncilová! Keď sa spreneveríme evanjeliu, nedivme sa ako to dopadlo.

Počul som vtip o misionárovi čo prišiel k domorodcom hlásať vieru a pritom im hrozil že keď to neprijmú, Boh ich zatratí v pekle. Blbé však?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2014 :  20:08:10  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ani velmi nie. Pozri sa do Biblie - prorok Jonas.
On varoval lud, aby sa zmenil, aby konal pokanie.

Koki, je toto zastrasovanie?:

Je len na nas, do ktorych dveri vstupime - ci do dveri Bozej milosti alebo do dveri Bozej spravodlivosti.

Boh je milosrdny, ale aj spravodlivy.

Kto si co zvoli, to bude mat.

Vyber je len na nas, ale aby to bolo spravodlive, mame len obmedzeny cas na to, aby sme si vybrali, do ktorych dveri vstupime - ci do dveri Bozej milosti, kde budeme ospravedlneni alebo do dveri Bozej spravodlivosti, kde budeme odsudeni, lebo nikto z nas nie je dokonaly, lebo clovek moze byt spaseny len z Bozej milosti, aby sa nikto nechvalil - je to napisane v Biblii.

S temou Viera suvisi toto:
Viera je duchovná moc - T.B. Joshua
citácia:

Ja som si to pozrel, odporucam vam si to pozriet.

Ak sa chcete vyjadrit ku videu, pozrite si ho cele, inak tie nazory budu vytrhnute z kontextu.

Bez toho, aby ste sa na to video pozreli, nehovorte o nom nic a nech vam ani len na mysel nepride zareagovat na to bez toho, aby ste sa na to pozreli.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2014 :  20:14:28  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Tak to rob tak, hlásaj radostnú zvesť s hroziacim prstom, možno budeš mať úspech. Myslím že na to treba ísť trošku ináč. Spomeň si ako Ježiš vravel apoštolom, že im má ešte veľa čo povedať, no teraz by všetko nezniesli... To je dnes niečo ako príklad pre nás.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2014 :  20:20:16  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Koki, vies co je to nabozenstvo? Nabozenstvo je vztah cloveka k Bohu.
Pocuval som kazen 1 knaza, v ktorej povedal, ze nabozenstvo bez kriza je nanic.

Byt krestanom znamena byt s Bohom nielen v tom dobrom, ale aj v tom zlom.

Laska - to nie su len tie dobre chvile, to su aj tie zle - treba milovat, lebo to Boh chce, aby sme Ho milovali a aj druhych a bez Neho sa neda urobit nic, Bohu nie je nic nemozne.

Koki, moze si clovek vybrat, do ktorych dveri vstupi? Mame slobodnu volu?

Boh nas respektuje a naozaj, kto si co zvoli, to bude mat, je len na nas, do ktorych dveri vstupime - ci do dveri Bozej milosti, kde budeme ospravedlneny, kde si nas vezme Boh do narucia ako svoju ovecku alebo do dveri Bozej spravodlivosti, kde budeme odsudeni. Co sa ti na tom nepaci, ak je vyber na nas?

Ved Boh nam daroval slobodnu volu z nesmiernej lasky k nam a je len na nas, ci si zvolime zit s Nim. Ale aby to bolo spravodlive, Boh nenavidi zneuzivanie pravdy, nefer pristup k nej, On je Pravda, preto nas varuje, co sa s nami stane, ak... Ak by toto Boh neurobil, tak by Mu na nas vobec nezalezalo, ale Jemu na nas zalezi. Biblia je plna varovani a proroctiev - hlavne kniha Zjavenia.

Je pravda, ze:
citácia:
Druhý list Timotejovi 1, 6 - 8. 13 - 14

Milovaný, pripomínam ti, aby si roznecoval Boží dar, ktorý je v tebe prostredníctvom vkladania mojich rúk. Veď Boh nám nedal Ducha bojazlivosti, ale Ducha sily, lásky a rozvahy. Preto sa nehanbi za svedectvo o našom Pánovi ani za mňa, jeho väzňa, ale trp spolu so mnou za evanjelium, posilňovaný mocou Boha.
Maj za vzor zdravých slov to, čo si počul odo mňa, vo viere a v láske, ktoré sú v Kristovi Ježišovi. Zverený poklad chráň mocou Ducha Svätého, ktorý v nás prebýva.

, ale treba si uvedomit nasledky hriechu! Boh nam nechce zle, On nam chce dobro, ale ak uz si raz niekto nieco vyberie, tak by mal pocitat so vsetkymi tymi nasledkami, lebo Boh nenavidi nespravodlivost, nefer pristup k pravde, nepravost-hriech.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2014 :  20:34:19  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Veď ja nepopieram peklo ani neodmietam morálku, ale skúsený rybár - či skôr Duch Svätý - má svoj systém. Hlavne treba človeku predstaviť kresťanské hodnoty a krásu evanjelia. Ani Pavlove listy nie sú prešpikované strašením.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2014 :  21:06:05  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Proroctva su proroctva. Biblia je plna toho, co vsetko sa stane, ak...
Niektore veci v nej su uz smerodajne - ze stane sa to a to - to boli tie proroctva v minulosti, kde sa niekto choval zle k niekomu a dostal svoj terst - takze to uz nebolo proroctvo, to bol len oznam - za to, co si urobil, sa stane to a to... To je spravodliva odplata. Take veci su v starom zakone.

Niektori sa neriadili heslom oko za oko, zub za zub v starom zakone a pochopili, o com je zivot - o laske.

Treba mysleit na to, co povedal Jezis - neprisiel dat svetu pokoj, ale rozdelenie - mec. Prisiel postavit syna proti vlastnemu otcovi... prisiel nas rozdelit na 2 skupiny - na spravodlivych a nespravodlivych.

Clovek moze byt spravodlivy len z Bozej milosti.

Jezis povedal, ze ak Ho niekto chce nasledovat, nech zaprie sam seba, vezme svoj kriz a nasleduje Ho. Prisiel tvrdo a nekompromisne oznamit, ze ten, kto neberie na seba svoj kriz a nenasleduje Ho, nie je Ho hoden.

Lebo - bez kriza nie je mozne najst pravu lasku a bez pravej lasky nie je mozne uniest kriz.

Jezis nam hovori, ze ak Ho chceme nasledovat, budeme musiet trpiet a hned na to dodava - neboj sa, ja som s tebou, ja som dobry pastier, ktoremu zalezi na svojom stade a je len a len na nas, ci sa pripojime k Jezisovmu stadu oviec alebo nie, vyber je len na nas, ale aby to bolo spravodlive, Boh nenavidi nepravost-hriech a to nenecha bez trestu, ak si clovek zvoli dvere Jeho spravodlivosti a ak nevojde do dveri Jeho milosti, bude musiet byt spravodlivo potrestany, lebo nikto z nas nie je dokonaly a clovek mzoe byt spaseny len z Bozej milosti, aby s anikto nechvalil. Ak je niekto spravodlivy, tak len z Jeho milosti.

Ak si clovek zvoli dvere Jeho milosti, tak tam bude ospravedlneny, a na to, aby sa tak stalo, nam Boh zoslal Bibliu, poslal svojho Jednorodeneho Syna Jezisa Krista, aby svet spasil a nie aby ho odsudil, lebo lekara nepotrebuju zdravi, ale chori, Boh neprisiel volat spravodlivych, ale hriesnikov.

Toto je kruta realita, toto je pravda, len pozorne sleduj:
citácia:
Evanjelium podľa Matúša - kapitola 10
37 Kto miluje otca alebo matku viac ako mňa, nie je ma hoden. A kto miluje syna alebo dcéru viac ako mňa, nie je ma hoden.
38 Kto neberie svoj kríž a nenasleduje ma, nie je ma hoden.
39 Kto nájde svoj život, stratí ho, a kto stratí svoj život pre mňa, nájde ho.

Prava laska boli. Boh nam uz dopredu ukazuje, co mame urobit, aby sme si to predtym nerozmysleli s dovodom, ze sme si mysleli, ze laska - to su len tie dobre chvile. Pritom ak sa nad tym zamyslime, zistime, ze laska - to su aj tie zle chvile, ktore treba prijat, ze Boha treba chvalit aj v dobrych, ale aj v zlych casoch, netreba Mu zlorecit, treba Mu vzdy dobrorecit, je to velmi dolezite, On nam chce tym vsetkym povedat, ze prava laska je taka, ktora boli, preto je to utrpenie take dolezite.

Su ludia, ako Sväta Faustina Kowalska, ktora prezivala radost, lebo verila Bohu a zasa Matka Tereza po urcitom case prestala vnimat Boha, videl som 1 dokument o nej, v ktorom pisala listy knazovi a ze bola cela zarmutena z toho, ze ju Boh opustil, ale to bol jej terst - lebo ci Boha citime alebo nie, On existuje a to aj vtedy, ked si myslime, ze Ho necitime, aj vtedy je pri nas. To bol jej trest to utrpenie z toho, lebo pokial clovek veri, ze Boh je s nim, tak je to naozaj tak aj ked by vedel, ze to tak nie je, ale on by Bohu ajtak veril a prave taku vieru by sme mali mat my vsetci a bez Bozej moci sa to neda, lebo vsetko je to Jeho moc, vsetko je to od Neho, nic nemame od seba, este aj ta viera je Jeho milost, vsetko to su nezasluzene Bozie milosti z nesmiernej lasky k nam, este aj tie spravodlivosti su Jeho milosti, lebo mohlo to byt horsie, ale nie je to tak.

Boh nas varuje a ukazuje nam, co je to prava laska. Ze to je aj utrpenie, ze to nie su ziadne srandy a prechadzky ruzovou zahradou, ze prava laska boli a ak chce clovek milovat, bez kriza to nejde a bez lasky kriz clovek neunesie, lebo Boh je Laska, vsetko to je od Neho, my sme len Jeho prostriedky.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2014 :  21:20:18  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Koľko životopisov svätých si si preštudoval? Ako to robili oni, aký mali prístup k iným?

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 02 január 2014 :  23:23:39  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Ja len pisem, ze ak niekto chce milovat, mal by s tym pocitat, ze bude musiet aj trpiet a ze ten, kto nevstupi do dveri Bozej milosti, tak bude musiet vojst do dveri Bozej spravodlivosti, lebo Boh nenavidi nepravost-hriech.

Ti, ktori padli, lebo urobili velke skutky, ale lasku nemali, tak nepadli by, ak by tu lasku mali, lebo pokial clovek miluje, tak svoje skutky, ktore urobil z lasky k druhym, nelutuje, lebo ich nelutoval vtedy ked ich robil a tak by to aj malo byt.

Treba sa zamyslat a spravne pochopit, co od nas Boh ziada. Boh od nas nechce vieru na zaklade pocitov, On chce zivu vieru.

Hovorim tu otom, ze nam bol dany mozog, rozum... od Boha, aby sme uvazovali a premyslali a nie na to, aby sme to vsetko zneuzivali.

Ten, kto si to vylozi zle, potom cely zivot robi nieco uplne ine v domnienke, ze za kazdy 1 skutok dostane odmenu, pritom si neuvedomuje, ze dobre skutky nie su samozrejme, ze milosti nie susamozrejmosti, ze laska nie je samozrejma, ze laska neberie, laska dava.

1 knaz raz povedal, ze ak si clovek zhromazduje pre seba, zivi pychu a ak rozdava druhym, zivi pokoru.

Mas pravdu v tom, ze netreba ludi strasit, ale treba si uvedomit, co je to laska, a bez Boha toto nie je mozne pochopit, lebo to On je Laska.

On je pramen, my sme nadoby, ktore nam dal, aby kazdy pil a maj hojne a aby tu boli druhi pre druhych, kazdy pre kazdeho, aby kazdy len daval. Kto chce davat, uvazuje o davani, kto chce prijimat, uvazuje o prijimani.

Boh toto vsetko nestvoril na vecnu smrt, On to stvoril na zivot, aby malo vsetko zive zivot a aby to toho zivota malo hojne, a na to, aby to tak bolo, je potrebne plnit Boziu volu, lebo to On stvoril to, co stvoril a bez Neho nepvostalo nic z toho, co povstalo. On nam dal slobodnu volu, aby sme sa slobodne rozhodli zit v laske k Nemu a k druhym, ale aby to bolo spravodlive, On nenavidi nepravost, a tu On nenecha bez trestu.

Daroval nam mozog a rozum na to, aby sme premyslali a aj ostatne veci, On nenavidi zneuzivanie, nic nie je nase, vsetko to patri Jemu a preto On nenecha nic bez trestu, lebo On je Ten, Ktory nenavidi nepravost.

Boli sme stvoreni pre lasku, mame tak zit, lebo nas Boh stvoril pre lasku. Boh je Bohom na to, aby bol Boh a => treba to vsetko plne respektovat. On je sudca, nie my.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 03 január 2014 :  10:45:14  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Netrpíš zbytočným strachom a až sektárskym odstupom od sveta, a nevidíš ty hriech aj tam kde nie je? Skús v rámci Cirkvi rešpektovať aj odlišnú spiritualitu, veď kresťanstvo nespočíva v zavrhnutí všetkých svetských vecí, aj keď radikálny mníšsky pôst je hodný obdivu.

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 03 január 2014 :  12:40:36  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
To je ukazka toho, ze Bohu nie je nic nemozne. Netreba sa spoliehat na svoje sily, treba sa spoliehat len na Boziu moc, lebo On nekonecne vsetko presahuje a nikto nie je ako On.

Vsetko, co mame, nie je nase, patri to Bohu, my sme len toho spravcami, Boh nam to dal, Boh nam dal prostriedky - sviatosti, aby sme mohli byt takymi, akych nas chce mat - v Biblii je napisane, ze mame byt sväti, lebo Boh je sväty. A bez Bozej moci sa to neda. Pri vsetkych tych padoch si uvedomujeme, ze sa to nemuselo stat, ak by sme sa nad sebou zamysleli a tam, kde sa Boh nad nami zmiloval, tak to netreba prehliadat a treba sa pozriet do minulosti, kolko toho Boh spravil v nasom zivote, kolkokrat nas vyviedol a vyslobodil. On je Laska a dal nam slobodnu volu z lasky k nam, nic nam nenuti, ale aby to bolo spravodlive, mame svedomie - Bozi hlas v nas, Ktory sa v nas ozyva a na to, aby sme Ho mohli pocut, musime pouzivat prostriedky, ktore nam daroval Boh z lasky k nam, aby sme mohli byt svätymi, lebo On je sväty a takych nas chce mat. Bez Jeho moci sa neda urobit nic, sme uplne od Neho zavisli a uplne od Neho zavisime, my nie ze sme slabi, sme uplne bezmocni.

V Biblii je napisane, ze: ,,Pravda vas oslobodi."
Boh je Pravda.
Ak si clovek uzna chybu, potom ho oslobodi Boh a pomoze mu vsetky tie priznane chyby odstranit.

Vidis ako sa o nas stara Boh? Zalezi Mu na nas, ale respektuje nasu slobodnu volu, preto robi to, co robi.

Boh nam ukazuje uzku cestu, ktora vedie do vecneho zivota a je len a len na nas, ci si zvolime zivot alebo smrt a treba pamätat aj na druhych, a nie ze aj, ale hlavne na nich, lebo laska tu nie je pre seba, laska je tu pre druhych, laska nemysli na seba, mysli na druhych a ak sa niekomu nieco zleho stalo, to este neznamena, ze sa to musi stat aj tomu druhemu. Skor je to na to, aby to tomu druhemu pomohlo, aby neurobil taku istu chybu, ako urobil on. O tom to je. O laske. Cely zivot.

Bez Boha sa neda urobit nic. Jemu nie je nic nemozne.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco44

Stav: offline

 Odoslaný - 08 január 2014 :  23:14:22  Zobraziť profil  Pridať Laco44 do zoznamu priateľov
citácia:

Počul som vtip o misionárovi čo prišiel k domorodcom hlásať vieru a pritom im hrozil že keď to neprijmú, Boh ich zatratí v pekle. Blbé však?

Pôvodne zaslal Koki - 02 január 2014 :  19:08:49




Ani by som nepovedal, že blbé. Len pravdivé. Ježiš hovorí, že ešte aj sodomským a gomorským bude lepšie, než tým čo odmietnu vieru.

Sv. J. Zlatoústy: "Sväté Písmo nebolo napísané pre našich predkov, ale tak isto pre nás."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 21  ~  Člen od: 08 január 2014  ~  Posledná návšteva: 10 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 09 január 2014 :  15:29:49  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Koki, ber si od Laca44 priklad.

To nie je blbe, to je hrozne. To je kruta realita. Ale mas pravdu, ze netreba ludi strasit, lebo Boh nechce, aby sme v Neho verili a plnili Jeho prikazania v strachu, ze budeme zatrateni, On chce od nas, aby sme to vsetko robili z lasky k Nemu.

Chces vidiet priklad? Boh dal na zaciatku vsetkym svätym anjelom vieru, ze ak sa spolocne spoja, mozu porazit Boha, a 1/3 sa proti Nemu spojila a On ich vrhol do pekla, peklo bolo stvorene pre tych, ktori Bohu odmietnu sluzit.

Boh im tu vieru dal z lasky k nim, aby mohli dat Bohu a druhym este väcsiu lasku a aby v Nebi panovala naozajstna laskyplna atmosfera, a na to, aby to tak bolo, na to, aby v armade plnej zbrani a respektu panovala medzi vojakmi a hlavnym velmi tvrdym velitelom dokonala laska, musia mat ti podriadeni pocit, ze ten vojak je slabsi ako oni. Inak sa pred nim budu bat, a to velitel nechce. Boh nechce, aby sme Ho posluchali zo strachu, On chce, aby sme Ho posluchali z lasky. Z lasky k Nemu.

Boh od nas nechce poslusnost zo strachu, Boh od nas nechce poslusnost, On od nas chce poslusnost z lasky, lebo On sam je Laska a to, co si urci, take to aj ma byt, lebo Boh je Bohom na to, aby bol Boh, a ako povie On, tak bude a treba to respektovat.

Odpustit druhemu nemusi byt vzdy lahke. Ked som sa modlil modlitbu Otce nas, tak potom som si uvedomil, ze co povie Boh, to plati a ze to treba respektovat a ze sudca je jedine On a nikto iny a ze vsetky sudy treba prenechat Jemu, ci sa nam to paci alebo nie, treba to proste respektovat, tak som nakoniec odpustil.

Jedine Jemu patria sudy. On je alfa a omega a nikto iny a treba to respektovat.

Ja uz sa do tych sudov nestaram. Ako si povie Boh, tak to bude. Ja nie som ziaden sudca. Boh vie najlepsie, co je pre nas dobre a nie my.

On sa o nas vzorne a laskyplne stara a zelzi Mu na nas. Chce nas vsetkych vyliecit. Jezis Kristus neprisiel volat spravodlivych, On prisiel volat hriesnikov, lebo nikto z nas nie je dokonaly.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Adam a Eva Téma Next Topic: Jeden život - mnoho osudov  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06