Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Katolícka cirkev v Nórsku
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: obrad Téma Next Topic: Prečo sa stále živí kauza Bezák ?  

Dirk

Stav: offline

 Odoslaný - 07 júl 2013 :  20:01:51  Zobraziť profil  Pridať Dirk do zoznamu priateľov
V poslednom case sa zaoberam myslienkou vycestovania do Norska. Hlavne kvoli praci a vpodstate aj kvoli spolocenskym pomerom u nas. Mam kamarata v Oslo, cize urcite zazemie na zaciatok by som mal. Ako katolika ma zaujima aj moznost ist na sv. omsu. V Norsku je vseobecne malo katolikov, tak zrejme aj katolickych kostolov je malo. Vie niekto, resp. ma niekto skusenosti, kde a ci mozno na internete najst poriadok sv. omsi v kostoloch v Oslo? Dakujem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 07 júl 2013  ~  Posledná návšteva: 22 júl 2013 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 08 júl 2013 :  06:53:18  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Skusenosti osobne nemam ale jeden z kostolov v oslo ma omse takto

http://www.visitoslo.com/en/product/?TLp=183731

Zoznam kostolov je napr. tu
http://www.thecatholicdirectory.com/directory.cfm?fuseaction=search_directory&country=NO&absolutecity=Oslo

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dirk

Stav: offline

 Odoslaný - 08 júl 2013 :  08:40:27  Zobraziť profil  Pridať Dirk do zoznamu priateľov
Dakujem za tip. Zaujmave, ze v polcine je tolko omsi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 07 júl 2013  ~  Posledná návšteva: 22 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 júl 2013 :  16:39:09  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov


no pozrime sa na katolikov, plne usta katolickej moralky a nadsenia narastajucej reliogizity v zaostalych kutoch sveta...

a co ze si nehladate pracu trebars v juznej amerike ?... co vam je zrazu dobry najmenej religiozny stat ?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dirk

Stav: offline

 Odoslaný - 08 júl 2013 :  22:51:05  Zobraziť profil  Pridať Dirk do zoznamu priateľov
Ako som pisal, v Oslo mam kamarata, dost mi rozpraval o zivote v Norsku. Vedu ma k tomu osobne a vpodstate aj spolocenske dovody. Neviem, ci je ucelne a potrebne tie osobne dovody tu rozpisovat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 07 júl 2013  ~  Posledná návšteva: 22 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 09 júl 2013 :  15:32:41  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
samozrejme ze nie, nik to po vas neziada, moja poznamka bola viac menej vseobecna, netykala sa len a len konkretne vas...

prislo mi zabavne, ze katolik ide za pracou, uteka z katolickokrestanskeho Slovenska, religiozne zaostavajucej krajiny, co je fakt coraz viac ...

clovek by myslel ze krajina plna krestanov pri tych svojich mravnych jedine spravnych zakladoch musi pukat blahobytom a ono je to cele inak

nadava sa tu na zapadnu kulturu, moralku zapadu, ale peniaze nesmrdia ani mravnym katolikom zo Slovenska

tak co moralisti, preco nehladate pracu v najviac religioznych krajinach, medzi svojimi

odpadla by starost najst aspon daky katolicky kostol



„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

cristiano

Stav: offline

 Odoslaný - 27 júl 2013 :  20:30:42  Zobraziť profil  Pridať cristiano do zoznamu priateľov
Nórsko má ropu a prakticky žije len z nej.
Slovensko nemá žiadne nerastné suroviny, z ktorých by mohlo čerpať svoje príjmy.

Prosím nespájajte svetské dôvody (ekonomická situácia) s duchovnými.

 Krajina: Mexico  ~  Počet príspevkov: 72  ~  Člen od: 22 jún 2013  ~  Posledná návšteva: 13 január 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 29 júl 2013 :  06:50:42  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Nórsko má ropu a prakticky žije len z nej.
Slovensko nemá žiadne nerastné suroviny, z ktorých by mohlo čerpať svoje príjmy.

Prosím nespájajte svetské dôvody (ekonomická situácia) s duchovnými.

Pôvodne zaslal cristiano - 27 júl 2013 :  20:30:42




„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 04 august 2013 :  13:10:06  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Hmm - Nórsko - severské a mnohé iné destinácie - dosť ma šokoval obraz o týchto krajinách z iného zorného uhla:

http://www.ostrava-online.cz/blogy/norska-statem-organizovana-pedofilie-a-incest
http://uogcc.org.ua/cz/actual/article/?article=8386
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/bez-synu-neodejdu-ceska-bojuje-s-norskymi-urady-o-sve-deti_271978.html

Vyzerá to tak, že to neostáva len problémom iných krajín, ktorý sa nás netýka:

http://www.magnificat.sk/2013/07/aktualne-vsetkym-matkam-a-rodinam-slovenska-ktore-si-chrania-svoje-deti/

Na internete sa nájde dosť ďalších dôkazov...

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: obrad Téma Next Topic: Prečo sa stále živí kauza Bezák ?  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06