Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Kňaz odmietol dať prijímanie praktikujúcej lesbe
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Masívny útok na kresťanstvo Téma Next Topic: Tradícia
Strana: z 4

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2012 :  23:27:04  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Keď sa modlil s tými, čo menujete, to je len dobre, nie?

Pôvodne zaslal slovenka - 25 marec 2012 :  16:53:10




Mimochodom ak spolocnu modlidbu s inovercami schvalujete , tak schvalujete hriesny akt nabozenskeho synkretizmu

Pôvodne zaslal amerika1 - 25 marec 2012 :  17:18:31



A ak niekto odmieta modlitbu tak je neverec. Neide o to ským sa odlím ale ku komu sa modlím. Ak sa radšej nebudeš modliť ako by si sa mal modliť s niekým kto je iného vyznania tak sa dopúšťaš hriechu pýchy

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2012 :  23:57:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Ďakujem za vtip na dobrú noc, ešte som o takom hriechu nepočul a chcel by som vidieť katolícku mravouku, ktorá by takýto hriech uvádzala.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2012 :  06:46:09  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja osobne si spolocnu modlitbu so samanom kultu voodu neviem predstavit. Spolocna modlitba za nieco predpoklada okrem spolocneho umyslu aj vzyvanie spolocnej vyssej bytosti a tu ja s tymto samanom spolocnu nemam.
Miestna autorita mak to ale oznacil za pychu...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2012 :  08:25:40  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
To viete, až do bl. JPII. sme mali na pápežskom stolci len samých pyšných pápežov, ktorí nevedeli, ako na to

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2012 :  10:38:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Keď sa modlil s tými, čo menujete, to je len dobre, nie?

Pôvodne zaslal slovenka - 25 marec 2012 :  16:53:10




Mimochodom ak spolocnu modlidbu s inovercami schvalujete , tak schvalujete hriesny akt nabozenskeho synkretizmu

Pôvodne zaslal amerika1 - 25 marec 2012 :  17:18:31



A ak niekto odmieta modlitbu tak je neverec. Neide o to ským sa odlím ale ku komu sa modlím. Ak sa radšej nebudeš modliť ako by si sa mal modliť s niekým kto je iného vyznania tak sa dopúšťaš hriechu pýchy

Pôvodne zaslal mak - 25 marec 2012 :  23:27:04



Nie je to bahno , ktore by ste neslahli katolikovi do tvare , ak odmieta to , co Cirkev vzdy odmietala


V rozhovore pre internetovú televíziu „gloria.tv“ povedal Ex-kardinál Kurt Koch, že na stretnutí v Assisi ani v roku 1986 k spoločným modlitbám náboženstiev nedošlo, vraj sa každý modlil zvlášť.

Prečo to povedal? Pretože bol konfrontovaný s otázkou, či pri tohtoročnom stretnutí v Assisi nehrozí znova synkretizmus. Snažil sa teda poslucháčov presvedčiť, že žiadny synkretizmus a zrada kresťanskej viery nehrozia, lebo vraj „na stretnutí v Assisi ani v roku 1986 k spoločným modlitbám náboženstiev nedošlo“. -



Ale robite riadnu medvediu sluzbu Wojtylovi a Ratzingerovi , ked obhajujete spolocnu modlidbu s inovercami
http://www.societasbm.sk/sk/actual/article/?article=829

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2012 :  21:11:59  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Keď sa modlil s tými, čo menujete, to je len dobre, nie?

Pôvodne zaslal slovenka - 25 marec 2012 :  16:53:10




Mimochodom ak spolocnu modlidbu s inovercami schvalujete , tak schvalujete hriesny akt nabozenskeho synkretizmu

Pôvodne zaslal amerika1 - 25 marec 2012 :  17:18:31


Nie. Ja verím pápežovi. A vy, čo ste tu?.....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2012 :  21:24:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Nie vy neverite papezovi , neklamte , vy ste schvalovali ako dobru ,spolocnu modlidbu s inoveracami a teda synkreticky akt , a papez tvdi , ze sa ziadna spolocna modlidba sa nekonala , pretoze ak by sa konala , bol by to synkreticky akt

A tu mame jasny dokaz

Keď sa modlil s tými, čo menujete, to je len dobre, nie?

A stkrat va clovek moze dokazovat , ze sa spolocna modlidba popiera , pretoze by to znamenalo akt odpadu od viery a tu je dokaz

Snažil sa teda poslucháčov presvedčiť, že žiadny synkretizmus a zrada kresťanskej viery nehrozia, lebo vraj „na stretnutí v Assisi ani v roku 1986 k spoločným modlitbám náboženstiev nedošlo“. -


Ak ste totiz presvedcena , ze sa konala spolocna modlidba s inovercami a ak ju povazujete za dobru usvedcujete papeza z odpadu od katolickej viery

A dame si dalsi dokaz

Zásada, ako nám to posledné roky hovorí Panna Mária - byť zajedno s pápežom.

Ak verite papezovi , ukazte vsetkym ,kde Panna Maria posledne roky hovori , a ktory papez uzanal a neomylne vyhlasil tieto zjavenia za prave ?

Vy sa len papezom ohanate , ale dokazy dosvedvuju , ze vam nie je jasna nauka papezov o synkretizme ,ani papeza neposluchate v tom , ze ziadne sukromne zjavenia ,papezom nevyhlasene za prave, nesmie katolik povazovat za zjavenie Panny Marie

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mak

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2012 :  21:49:04  Zobraziť profil  Pridať mak do zoznamu priateľov
ale ale páni, ako ste sa rozbehli.
Modliť sa za inoverca je hriechom? nie! Modliť sa za invoreca tak aby on bol pri tom je podľa vás už hriechom? divné! Pretože modliť sa za niečo k Bohu a niekto iného vyznania počúva moju modlitbu už sa modlí so mnou a toto považujete za hriech synkretizmu ?! Toto ja považujem za pýchu = radšej sa nemodliť aby prítomný inverec nemohol počuť moju modlitbu a nebodaj sa do nej nezapojil.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 606  ~  Člen od: 28 október 2011  ~  Posledná návšteva: 05 apríl 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2012 :  21:52:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Je toto vobec mozne , aby Boh dopustil taketo zatemnenie rozumu ? Moj Boze prosim ta , ukaz mi , kde tvrdim , ze modlit sa za inoverca je zle , ze je to hriech

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ambrobene

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2012 :  22:47:19  Zobraziť profil  Pridať Ambrobene do zoznamu priateľov
Nemohli by ste použiť pojmy, ktorým rozumejú aj bežný ľudia čiže ja? :D

Pozrite si ešte raz film winetu a tam je taka scena, kde umrie niekto od oldšetrhenda a zvonia tam zvony. A winetu sa tam pyta Oldšetrhenda, že čo su tie zvony. A potom povie niečo v tom duchu: Že Boh a Manitu sú len mená, ale že je to to iste... nie každy dostal dar viery, aby mohol veriť v pravého Boha... možno ho aj dostal, len toho pravého Boha nenazýva Jahve, ale nejako inak... problem???

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 175  ~  Člen od: 28 august 2011  ~  Posledná návšteva: 06 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2012 :  06:10:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Modliť sa za invoreca tak aby on bol pri tom je podľa vás už hriechom? divné! Pretože modliť sa za niečo k Bohu a niekto iného vyznania počúva moju modlitbu už sa modlí so mnou a toto považujete za hriech synkretizmu ?!
Pôvodne zaslal mak - 26 marec 2012 :  21:49:04


vs
citácia:
Ak sa radšej nebudeš modliť ako by si sa mal modliť s niekým kto je iného vyznania tak sa dopúšťaš hriechu pýchy

Miestna autorita mak postupne meni retoriku - modlit sa S inovercom sa postupne meni na modlit sa ZA inoverca... Nakoniec ten rozdiel pochopi, aleluja.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2012 :  08:15:51  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Ja by som nebol taký optimista. Očividne sa podľa neho JPII. potichu modlil za obrátenie inovercov, napriek tomu, že sa tam všetci modlili ku svojim bohom za svetový mier. Vystupovali pekne jeden vedľa druhého, ako keby si boli všetky náboženstvá rovnocenné a rovnako pravdivé a ako keby modlitby každého z nich boli určené pre toho Pravého.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2012 :  21:27:25  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Keď sa modlil s tými, čo menujete, to je len dobre, nie?

Pôvodne zaslal slovenka - 25 marec 2012 :  16:53:10




Mimochodom ak spolocnu modlidbu s inovercami schvalujete , tak schvalujete hriesny akt nabozenskeho synkretizmu

Pôvodne zaslal amerika1 - 25 marec 2012 :  17:18:31


Nie. Ja verím pápežovi. A vy, čo ste tu?.....

Pôvodne zaslal slovenka - 26 marec 2012 :  21:11:59



ja neverím ani anjelovi z neba ak hlása herézu, či podporuje heretické konanie. Zadanie témy dobre vyčerpané, dokonca na konci zostalo miesto aj na inú tému, a myslím si, že s tou prvou veľmi súvisí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Masívny útok na kresťanstvo Téma Next Topic: Tradícia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06