Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Co som Bohu nepovedal v modlitbe
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Modlitba Téma Next Topic: Ako vytvorit modlitbu?
Strana: z 3

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  12:14:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
A co som ja Bohu nepovedal v modlitbe? Tak ma napadlo... je vela veci ktore sa Bohu neodvazim v modlitbe hovorit... akesi 13 komnaty... mate s tym este nikto skusenosti ci problemy?

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora 

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  12:19:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Patrik

A co som ja Bohu nepovedal v modlitbe? Tak ma napadlo... je vela veci ktore sa Bohu neodvazim v modlitbe hovorit... akesi 13 komnaty... mate s tym este nikto skusenosti ci problemy?


Iste. Nie s kazdym sa o vsetkom rozpravam.

Tato situacia ma vsak istu vadu - Boh je vsade a teda informovat ho o tom, co sa stalo je zbytocne a redundantne.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  12:23:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Iste. Nie s kazdym sa o vsetkom rozpravam.
Tato situacia ma vsak istu vadu - Boh je vsade a teda informovat ho o tom, co sa stalo je zbytocne a redundantne.

Ked Peter zaprel Jezisa... potom sa ho Jezis 3 krat nieco spytal. Ci ho miluje viac ako ostatni. Preco sa ho Boh na to pytal, ked to vedel??? Preco Boh chcel pocut z jeho ust tie slova?

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  12:25:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Podla mna nestaci, ze Boh vie. On chce, aby sme mu to povedali, vyznali, chce viest s nami dialog, nie nas spehovat a sledovat...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  14:14:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Ked Peter zaprel Jezisa... potom sa ho Jezis 3 krat nieco spytal. Ci ho miluje viac ako ostatni. Preco sa ho Boh na to pytal, ked to vedel?
Aby Petera usvedcil.

Podla mna nestaci, ze Boh vie. On chce, aby sme mu to povedali, vyznali, chce viest s nami dialog, nie nas spehovat a sledovat...
Ked chce s nami viest dialog, potom nechce, by sme sa pred nim zvijali v zachvatoch menejscennosti a ponizeneho klakania.

Ked nas nechce smirovat, nebude vsadepritomny a vsevediaci.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  15:21:56  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
boh naozaj chce aby sme mu hovorili...
povedal: o co poprosite...
je uz jedno ci v myslienkach , potichu, nahlas...mame vlastnu volu a boh ju respektuje a pokial nieco nevyslovime, on nekona...
a tiez on ma vlastnu volu, takze sa zda, ze niekedy mlci...ale nemlci...keby konal vzdy ked to chceme my...uz by to nebol boh, ale autosugescia...neviem ako vy, ale ja nelutujem, ze mi nie vzdy vsetko splnil alebo, ze mi splnil prosbu neskor...

s tym nehovorenim niecoho bohu...hm...myslim, ze mu hovorim vsetko aspon teraz si to myslim...postupne sa nas vztah vyvyja...zo zaciatku som mu vravela len pekne veci, proste, ze je vsetko ok a tak...a potom ma priviedol k tomu, ze on chce uprimnost...ked mi je tazko, chce pocut, ze mi je tazko...ked mi je fajn, chce pocut, ze mi je fajn...zaujima sa o mna...nie o nikoho dokonaleho, kto sa ma stale fajn, nema problem, je dokonaly...jednoducho boh chce mna!

GMK:
preter sa usvedcil ked sa rozplakal, ze zradil jezisa...vtedy bol usvedceny...nie ked vyznaval jezisovi lasku...
a k tym zachvatom menejcennosti...mno...ak mas takuto modlidbu, bolo by s tym nieco robit...lebo takato modlidba nevedie k bohu, skor od neho odvracia...a to nieje modlidba aku chce od nas boh...a ponizene klakanie...raz som tak bola v kostole vsetci klacali a ja som si povedala: naco kalkat, vsak jezis je moj priatel...a pred priatelom sa neklaci a tak som si tak pysne sedela...a potom mi prislo strasne luto, za kolko mu vdacim, ze keby som sa mu klanala do konca svojho zivota stale by to nebolo nic...od vtedy ma take myslieny uz nenapadli...nejde teda o ponizovanie sa, ze bohu to robi dobre alebo nebodaj mne alebo co...proste ked si clovek uvedomi kto je boh...neda sa inak...
a klacanie pri modlidbe je inak jeden z naj postojov na udrzanie pozornosti...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  18:29:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
preter sa usvedcil ked sa rozplakal, ze zradil jezisa...vtedy bol usvedceny...nie ked vyznaval jezisovi lasku...
A preco sa rozplakal? Lebo bol konfrontovany so spomienkou na Jezisove otaszky a jeho odpovede a realitou skutku.

proste ked si clovek uvedomi kto je boh...neda sa inak...
Nebranim ti, ak mas potrebu ponizovat sa.

a klacanie pri modlidbe je inak jeden z naj postojov na udrzanie pozornosti...
Mna osobne to roptylovalo.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miska

Stav: offline

 Odoslaný - 28 marec 2005 :  16:04:35  Zobraziť profil  Pridať miska do zoznamu priateľov
Ahoj Patrik, myslim, ze toto je velmi zaujimava tema...
Niekedy mam problem definovat, nazvat svoj problem pred Bohom a potom poviem - tu je moje srdce, Pane precitaj si...a Boh naozaj vie a lepsie chape ako ja...,
ale niekedy su veci, co odkladam, ze potom sa spolu o tom s Panom porozpravame...ale to je istym sposobom utek a raz ma takto Boh dostihol s tym, ze: Jezis sa nam daroval cely - nic pred nami neskryval, dal nam vsetko - i sameho seba a ved Boh vsetko vie, len chce nasu uprimnost, doveru...inymi slovami to nazyvam detinsku odovzdanost do jeho ruk. A verte je to uzasne - hodit sa Bohu do narucia, taki aki sme...
Patrik, veruze sa neboj, Pan dokaze tak krasne veci zariadit...ved s Bohom mame mat doverny vztah.Vyskusaj.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 638  ~  Člen od: 03 január 2004  ~  Posledná návšteva: 17 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

urbi

Stav: offline

 Odoslaný - 28 marec 2005 :  16:36:38  Zobraziť profil  Pridať urbi do zoznamu priateľov
Ide asi hlavne o pravdivost...pred sebou i pred Bohom...
Nejde o ponizovanie..ale o pravdu...ak som daco spiskala, tak som spiskala, naco sa schovavat? Boh ma nevysmeje ani nezahanbi... Nase strachy plynu z nepravdiveho obrazu o Bohu a velakrat z pychy pripustit, ze nie sme taki, za akych sa povazujeme... Bojime sa pozriet Bohu do oci...a pri tom v Jeho ociach nenajdeme nic ine, len lasku...

 Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 25 október 2004  ~  Posledná návšteva: 18 jún 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2005 :  00:05:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Patrik, veruze sa neboj, Pan dokaze tak krasne veci zariadit...ved s Bohom mame mat doverny vztah.Vyskusaj.

Dakujem Miska... viem o com pises.. ale su chvile ked sa ten vztah mojou vinou akosi ruca... mozno su to pochybnosti... nedockavost... stare zranenia,ktore vychadzaju na povrch...a neviem ako u Teba ale u mna nastava akoby utek pred Panom... hlavne ked urobim nejaky hriech... je to zvlasnte ale robim presne to, co urobil uz prvy clovek... skryvam sa... mozno hanba alebo co sposobi ze sa pred Panom skryvam a vrucny vztah velmi rychlo chladne... modlitby zacinaju byt strojene... vyumelkovane ale bez srdca a vrucnosti... a samozrejme su veci ktore ma trapia ale nedokazem o nich s Panom hovorit... ako z tohoto von?

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2005 :  00:14:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
sviatosnou spovedou

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2005 :  01:39:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
ako z tohoto von?
Uprimnostou. A obratenim sa priamo na Boha. Tak ako si sa vyrozpravala nam, povedz to aj jemu.

Preco, ked ti to nerobi povedat nam, robi ti problem povedat to Jemu? Najma ak je vsevediaci a vie to?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2005 :  07:28:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
sviatosnou spovedou

Nepomaha

quote:
Preco, ked ti to nerobi povedat nam, robi ti problem povedat to Jemu? Najma ak je vsevediaci a vie to?

To neviem... akesi duchovne odchrnutie... chces, ale nedokazes...

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2005 :  09:54:53  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

ako z tohoto von?
Uprimnostou. A obratenim sa priamo na Boha. Tak ako si sa vyrozpravala nam, povedz to aj jemu.


Skutocne to napisal GMK, alebo mu niekto ukradol nick?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2005 :  10:02:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Skutocne to napisal GMK, alebo mu niekto ukradol nick?
Skutocne to povedal skutocny GMK.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2005 :  13:51:58  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Patrik, mozno neviem o com sa rozpravate ale bude reagovat na tvoj posledny komentar:
ak sviatosna spoved nepomaha, chyba moze byt v cloveku. Lebo pri spovedi treba olutovat(tam je aj to rozhodnutie napravit sa) to je mierou spovede: Ano, urobil som zle, chcem to napravit a zlepsit sa. Ak toto chyba, tak spoved nemoze pomoct. A pri spovedi si treba dat predsavzatie, pocul som a aj som zazil, ze netreba si davat vseobecne predsavzatia. Netreba povedat si ze chcem toto a toto vylepsit. Napr. Mam problem so sebazapieranim a starostlivosotu o seba - ja som to riesil predsavzatim, ze si budem do najblizsiej spovede umyvat zuby pred spanim(to je u mna ako za trest) a trochu to pomohlo - naucil som sa pred spanim umyt si zuby a zacal som sa akosi aj v inych smeroch starat o svoje zdravie. A tu nastupuje i modlitba - povedat o vsetkom a dakovat za vsetko aj za to zle(ono to len vypada, ze je to to zle). skus kazdy den(rano vecer, ked mas cas) sa len ticho pozerat na kriz(ako dlho chces). alebo len tak mrknut(so sibalskym usmevom) na kriz, Pan Jezis, to pochopi, ze mu chces cosi povedat.
A ked to priznas pred druhym clovekom(nie nutne knazom), aj to staci. Alebo sa porozpravaj sam so sebou o danej veci(a predstav si ze sa rozpravas s knazom...), ale nahlas(priemerane nahlas, alebo i šeptom). mozem ti to vysvetlit aj ako fyzik, ale myslim si ze chapes, ze?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miska

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2005 :  21:34:21  Zobraziť profil  Pridať miska do zoznamu priateľov
Ahoj Patrik,
Tvoj pripad uteku od Boha pri spachani hriechu - myslim, ze to vsetci dobre pozname na vlastnej kozi.Ale pri citani Tvojho problemu sa mi vynorilo aj riesenie. A to je naruc Bozieho milosrdenstva. Neboj sa vrhnut do nej. Sam Jezis v Posolstve sv. Faustine vravi:
Ak dusa spozoruje tarchu svojich hriechov a pred svojimi ocami spozna celu otvarajucu sa priepast vlastnej ubohosti,do ktorej sa vrhla, nech nezufa,ale nech sa s doverou vrhne do mojho milosrdenstva ako dieta do narucia svojej matky.
Nech sa neboji priblizit ku mne ziadna dusa, hoci by jej hriechy boli ako sarlat.
Jednoducho povedane, prid a povedz Jezisovi,ze mas s tym a s tym problem/napr.utek pri hriechu a ze tuzis doverovat Jeho milosrdenstvu/
a ja Ti z vlastnej skusenosti poviem ako uzasne lieci nasu dusu jeho milosrdna laska...
Osobne mam problem viac s tym, ze vycitam a trucujem Bohu, ale prave tato dusi mila milosrdna laska lahodi a ona ma naucila, ze Boh ma v prvom rade/i ked neviem co hrozne spacham/miluje, az potom sa hneva a potom sudi.Doverujem v Teba, Jezisu.
Jezis Ti chce najprv ukazat svoju lasku, ale treba sa priznat k tomu, co sme pobabrali./aj Adam s Evou v raji, ak by nezhadzovali vinu jeden na druheho a poprosili by Boha o odpustenie...mozno by nezazili vyhnanstvo./
Odvahu a doveru Patrik, Boh Ta miluje a chce Ta obdarovat nadherou svojho milosrdenstva,tak sa neboj, Pan je velmi dobry a uz na Teba caka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 638  ~  Člen od: 03 január 2004  ~  Posledná návšteva: 17 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 04 máj 2005 :  20:28:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
Dakujem Miska!

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 máj 2005 :  10:39:48  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Nebojte sa!

Myslim si,a pripojim sa k Miske - netreba sa bat. Kde je strach, nie je laska. Tam kde je laska, tam je dovera.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 05 máj 2005 :  11:14:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Myslim si,a pripojim sa k Miske - netreba sa bat. Kde je strach, nie je laska. Tam kde je laska, tam je dovera.

Ano Alesko...keby to bolo tak jednoduche... ale strach sa niekedy neda ovladat... je ako hladke svalstvo... co s tym?

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 máj 2005 :  12:33:58  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
keby som aj ja vedel, ako sa da ovladnut.....
ale v prvom rade treba doverovat. pripustit, ano bojim sa, ale velmi sa nezaoberat tym strachom. Vravi sa, ze vec, ktora ma svoje meno, tak tej veci sa clovek neboji. Treba spravne pomenovat svoj problem a nejako to vlozit do Bozich ruk. Aj ja som sa zacal bat, ze sa musime s kamaratkou rozist, ale teraz to vnimam tak, ze ak lekari povedia nie, tak poruceno Panu Bohu.
Boh je milosrdny, on po nas neziada bravurne vykony. Jemu staci ked sa snazime. ak si pozeral inauguráciu, aj sv. otec pozrel bojazlivo nalavonapravo. a bola to len chvilkova neistota. Aj strach je Bozi dar(lebo keby nebol, nebol by ho Pan Boh stvoril).

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 máj 2005 :  16:50:47  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak ma napada jeden vtip.
Jeden ujko dostal v pusti defekt. zacal ho opravovat ale akosi mu chybal hever(neviem ci to, ale to nie je teraz podstatne). Tak sa vybral hladat usadlost kde by mu ho pozicali. Ako tak ide rozmasla:"daju mi ho, pozicaju mi ho? nebudu pytat vela za pozicanie, alebo za kupu....?" proste kopa zbytocnych otazok. a ako dojde k domu, domaci su pri veceri, otvoria sa dvere, tento ujko povie nahnevane:"tak si ho teda nechajte!" Tresne dverami a odchádza.

Priznam sa, ja som sa casto ocitol v ulohe tohto ujka a zistil som ze je to omyl.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 08 máj 2005 :  17:52:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Ak myslis ten nastroj na zdvihanie, tak to je hever.

Aj GMK sa ocita v takejto chvily: ide o paranoidne predstavy(ich modifikaciu), pesimizmus a nedoveru.

Otazka: ako s tym bojovat?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miska

Stav: offline

 Odoslaný - 10 máj 2005 :  19:31:27  Zobraziť profil  Pridať miska do zoznamu priateľov
Myslim, ze strach vlozit treba cely do Bozich ruk. Strach je aj mne dost blizky a doposial som sa ho nevedela vzdat, ale da sa to len cez uplnu Boziu doveru.Taktiez viem, ze to nie je jednoduche a len skusky nas otestuju, akeho mame "boja".
Ja sa napriklad bojim pavukov a kobyliek,iba ked su v byte a tak minule leto mi raz jedna vletela pod postel a ja som si myslela ze tam zaspi, lenze v noci som sa zobudila, ako mi sedi na tvari...skoro infarkt, potom zase inokedy som isla v noci do kuchyne, ze si nieco "zobnem" a kobylka sedi na tanieri...skoro druhy infarkt...
No a ked by som upne do tretice zinfarktovala z kobyliek a pavukov, to by sa v podstate nic nestalo, ale zradit a sklamat v duchovnom boji to je vaznejsia vec. A tak mi nic ine neostava iba dodavbat si odvahu a prosit Boha o pomoc a tento rok namontovat sietku na okna .

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 638  ~  Člen od: 03 január 2004  ~  Posledná návšteva: 17 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2005 :  09:19:26  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

Ak myslis ten nastroj na zdvihanie, tak to je hever.



nevedel som, ci to bol hever, koleso, alebo nieco ine.

A ako treba bojovat? Doverou, ako to uz miska spomenula.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Monikalv

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2005 :  17:08:03  Zobraziť profil  Pridať Monikalv do zoznamu priateľov
13 komnata.
Veru najlepšie je ju otvoriť na modlitbe.
Mám jednu tému, o ktorej mám problémy rozprávať s Bohom,ale verím a viem,že mi rozumie viac,ako mnohokrát ja sama sebe.

Pozrime sa aj na žalmy. Žalmista sa pred Bohom na modlitbe na nič nehrá otvorene hovorí aj o svojej nenávisti, o svojej únave... Zároveň aj dostáva silu,a nezabúda Boha chváliť, prosiť o pomoc...

Žalm 51.8
Preto s odvahou a s láskou otvorme svoje trináste komnaty pred Bohom,lebo On je verný priateľ,ktorý nikomu nič o nás neprezradí.

Hľadajme pravdu, lebo pravda nás vyslobodí, a to pravda o Ježišovi...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 30  ~  Člen od: 27 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 06 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Modlitba Téma Next Topic: Ako vytvorit modlitbu?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06