Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Co mi Boh nepovedal v modlitbe
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: ako sa mám znovu začať modliť? Téma Next Topic: surna prosba o modlitbu  

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2005 :  06:30:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Skoda, ze jedinou odpovedou Boha na nase volanie je: mlcanie.

Pozeral som vcera jeden film. Malemu chlapcovi zomrela mama. Jeho pestunk mu citala z Biblie, pribeh o vzkrieseni Lazara. Maly chlapec mal poznamku: Tak poprosme Jeziska, aby aj nasu mamu vzkriesil. Hadajte, co sa stalo? Ano, nic. Ba nieco predsa. Chlapcovi zomrel este aj starsi bracek.

Otazka: Ako by ste odpovedali malemu chlapcovi vy?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora 

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2005 :  07:17:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
GMK:Skoda, ze jedinou odpovedou Boha na nase volanie je: mlcanie.


Nemas pravdu. Zalezi vela na tom, ako volas, ci to myslis uprimne, o co Ti ide (vyhrat zapalovac?). Nie vzdy je odpovedou mlcanie. a nie je spravne na zaklade nejakeho filmu robit si nazor na Nebeskeho Otca.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2005 :  08:26:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Nemas pravdu.
Mozno ani naozaj azda nemam. Chcel by som sa spytat na jednu vec. Vcera som s deckami hral nahanacku a zaobstaral som si pri tom nad kotnikom pekny vyron, velky jak moja pest. Bolel jak slak, uplne strasna vec, aj ked nie ako navsteva u dentistu, aby sme boli objektivny. Asi za 3 hodinky som na mieste urazu pocitil nieco ako dotyk. Dalsiu hodinu som necitil nic a miesto vyrazne odpuchlo. Vyron uz nesposoboval bolest a uz je na tom mieste iba jedna modrina. (Poznamka: Liecivu mast som si dal az teraz pri pisani tohoto clanku, tzv. post mortem)

Bolo to Bozie uzdravenie?

Zalezi vela na tom, ako volas, ci to myslis uprimne, o co Ti ide (vyhrat zapalovac?).
V tom pripade islo o najdenie Boha skrze takyto lukolapny dokaz.

Otazka trva: Ako by ste chlapcovi odpovedali VY?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  07:32:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Skoda, ze jedinou odpovedou Boha na nase volanie je: mlcanie.
Pozeral som vcera jeden film. Malemu chlapcovi zomrela mama. Jeho pestunk mu citala z Biblie, pribeh o vzkrieseni Lazara. Maly chlapec mal poznamku: Tak poprosme Jeziska, aby aj nasu mamu vzkriesil. Hadajte, co sa stalo? Ano, nic. Ba nieco predsa. Chlapcovi zomrel este aj starsi bracek.
Otazka: Ako by ste odpovedali malemu chlapcovi vy?

Zasa si odviedol temu do tramtarie GMK... ale ved to by si uz ani nebol Ty...
Premyslal som co by som mu odpovedal. Co ked doslo k stretu zaujmov? Koho Boh skor vypocuje? Skusim fikciu... chlapec sa s pestunkou modlili aby sa mamicka vzkriesila z mrtvych. Mamicka bola vtedy uz v Bozom kralovstve a hovorila Bohu o tom, ze ju trapi ze ostali jej 2 synovia na zemi ne pestuna. Mozno sa Bohu prihovarala: nemohol by si urobit aby som bola aspon s jednym mojim synom? A Boh tuto modlitbu vyslysal... a zomrel tomu chalpcovi bracek...
Vidis len jednu stranu mince GMK. Vidis zivot ktory konci tu, ale nie ten ktory zacina inde... Takymto jednostrannym pohladom budes vzdy mimo chapanie tohoto sveta...

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  07:47:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Zasa si odviedol temu do tramtarie GMK...
Ako do tramtarie? Tema je, ze co mi povedal Boh v modlidbe. A niekedy je, Bohuzial, Bozia odpoved: mlcanie a ticho. Mozes to ignorovat alebo to nejakym sposobom vyriesit. Ja sa nevyhybam ani tejto veci.

Premyslal som co by som mu odpovedal.
Aj GMK premyslal.

Co ked doslo k stretu zaujmov? Koho Boh skor vypocuje?
A narazil si na dalsiu zaujimavost. Koho Boh preferuje? Preco?

Skusim fikciu... chlapec sa s pestunkou modlili aby sa mamicka vzkriesila z mrtvych. Mamicka bola vtedy uz v Bozom kralovstve a hovorila Bohu o tom, ze ju trapi ze ostali jej 2 synovia na zemi ne pestuna. Mozno sa Bohu prihovarala: nemohol by si urobit aby som bola aspon s jednym mojim synom? A Boh tuto modlitbu vyslysal... a zomrel tomu chalpcovi bracek...
Ano, lenze tu narazame hned na dve slabopsti tejto fikcie: V NK by mali byt tvoje myslienky venovane iba Bohu, tak sa mi uz velakrat odpovedalo. Nie je to tak?

A druhou strankou mince je: To este aj v NK sme len na to, aby sme niekomu uspokojovali jeho potreby? A co tie nase?

Vidis len jednu stranu mince GMK. Vidis zivot ktory konci tu, ale nie ten ktory zacina inde... Takymto jednostrannym pohladom budes vzdy mimo chapanie tohoto sveta...
Poopravim: Takymto pohladom budem len v ramci chapania tohto sveta, bez pripadnych externych suvislosti.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  07:54:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
teraz odbovcim ja, prave si napisal svoj 3000 prispevok GMK, gratulujem...
P.S. Nechces to krasne zivotne prispekove jubileum oslavit? No nemusis hned skoncit s pisanim... ale niektori by sa potesili

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  07:57:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Ano, lenze tu narazame hned na dve slabopsti tejto fikcie: V NK by mali byt tvoje myslienky venovane iba Bohu, tak sa mi uz velakrat odpovedalo. Nie je to tak?

Nie, nie je. Jezis povedal, ze budeme jedno ako je On jedno s Otcom. Ze v NK budu ludia akoby jednym telom... a telo vzdy mysli na svoje casti... ruka si nemoze mysliet ze nepotrebuje nohu... atd. A cisto logicky, ak tu Boh prikazuje milovat svojho blizneho, preco by to nemal clovek robit vo vacnosti? Tam uz tejj laske nebude branit ani hriech...

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  08:18:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Nie, nie je. Jezis povedal, ze budeme jedno ako je On jedno s Otcom. Ze v NK budu ludia akoby jednym telom... a telo vzdy mysli na svoje casti... ruka si nemoze mysliet ze nepotrebuje nohu... atd. A cisto logicky, ak tu Boh prikazuje milovat svojho blizneho, preco by to nemal clovek robit vo vacnosti? Tam uz tejj laske nebude branit ani hriech...
Ani nevies, ako si ma upokojil.

Ale hned ma napada dalsia rypacna otazka: Co v pripade, ze potrebujem niekoho, kto bude v OJ? Bude potom este NK pre mna rajom?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  08:41:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Ale hned ma napada dalsia rypacna otazka: Co v pripade, ze potrebujem niekoho, kto bude v OJ? Bude potom este NK pre mna rajom?

Ale ja som sa pytal prvy!!!

podobnu otazku ako sa pytas som polozil skoro pred rokom ako prvy prispevok v tomto fore... http://www.blumental.sk/forum_old/topic.asp?TOPIC_ID=103
vlastne dodnes neviem odpoved...

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  08:44:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Ale ja som sa pytal prvy!!!
A ja som ti ako druhy odpovedal.

podobnu otazku ako sa pytas som polozil skoro pred rokom ako prvy prispevok v tomto fore... http://www.blumental.sk/forum_old/topic.asp?TOPIC_ID=103
Ano. Vlastne to ukazuje moje priority.

vlastne dodnes neviem odpoved...
Bohuzial, ani ja.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

urbi

Stav: offline

 Odoslaný - 28 marec 2005 :  16:46:47  Zobraziť profil  Pridať urbi do zoznamu priateľov
Chlapci, nie ste sami, kto sa toto pyta....
Casto som sa modlievala: Boze, nech su u Teba vsetci, ktorych poznam a milujem, ak bude niekto tam...moze byt pre mna blazena vecnost skutocnym stastim?
Otazka aj znie...moze byt Boh dokonale, naozaj dokonale, Bohom nekonecne stastnym v plnosti, ked ti, ktorych miluje, polozil za nich zivot a dal im vsetko, sa mu otocia chrbtom a rozhodnu sa proti nemu?

Su otazky, ktore asi nebudu zodpovedane hned a zaraz...sme obmedzeni a ohraniceni...

 Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 25 október 2004  ~  Posledná návšteva: 18 jún 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

urbi

Stav: offline

 Odoslaný - 28 marec 2005 :  16:58:18  Zobraziť profil  Pridať urbi do zoznamu priateľov
GMK,
tiez som videla tu scenu. V tom filme sa mi ale zdala snaha zamlcat umrtie matky pred chlapcom, ze bol este maly, chora. Deti by sa mali viest aj k tomu, ze k zivotu patri aj smrt, aj bolest. Ti, ktori pracuju s nevyliecitelne chorymi detmi vravia, ze deti vedia prijat zakon smrti prirodzdenejsie ako dospeli.
Ako mu odpovedat?
Hm...
Bola som prakticky este dieta, ked zomrela mama mne. O tom, ze je stastna a mam ju nechat v pokoji odist ma presvedcil usmev, ktorym sa zaliala jej strapena tvar, usmev, aky som uz v zivote na cloveku nevidela.
Zmysel utrpenia je stale velkym tajomstvom. Boh mohol utrpenie zo sveta odstranit, keby chcel. jeho odpovedou na tuto nasu velku otazku bola prave Velka Noc. Neznicil bolest, ale jej dal vykupnu cenu..a ukazal, ze je Panom aj nad smrtou.
Naozaj Boh mlci?

 Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 25 október 2004  ~  Posledná návšteva: 18 jún 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2005 :  00:54:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
V tom filme sa mi ale zdala snaha zamlcat umrtie matky pred chlapcom, ze bol este maly, chora.
Bola to nielen snaha, ale aj realita. Ten foter dobabral co mohol, to si povedzme na rovinu. O tom to ale nebolo.

Deti by sa mali viest aj k tomu, ze k zivotu patri aj smrt, aj bolest. Ti, ktori pracuju s nevyliecitelne chorymi detmi vravia, ze deti vedia prijat zakon smrti prirodzdenejsie ako dospeli.
Tazko povedat, ci prirodzenejsie. Deti si este neuvedomuju, co to smrt je.

Zmysel utrpenia je stale velkym tajomstvom.
Utrpenie nemusi mat zmysel. Aky zmysel ma, ze hrdza oblapi zelezo? Ziaden, skratka sa kyslik dostal na iste miesto, zacal reagovat so zelezom a vysledkom je hrdza.

Podobne aj utrpenie a choroby - vysledok posobenia mikroorganizmov.

Uz som tu spominal, ze ked ludia nevedeli liecit chorobu, bolo jej zmyslom a Bozou volou ludi tresta, pripadne ucit. Ked sa ju liecit naucili (a zistili, ze ide o posobenie spominanych mikroorganizmov), situacia sa dramaticky zmenila.

Boh mohol utrpenie zo sveta odstranit, keby chcel.
IMHO, nemohol. A taktiez nechcel. Co zas vzbudzuje otazku: PRECO?

Naozaj Boh mlci?
Ano.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2005 :  11:30:05  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
BOH NIKDY NEMLCI.
Tieto sviatky sa mi prihovaral mozno ani nie tak slovami, ako tym, ze riadil mnohe situacie, ktore keby som ja riadil, tak by som porobil neplechu. Chvala Ti Boze, ze nas tak milujes.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2005 :  15:24:28  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
To ze ho velmi mrzi, ze pouzil princip kolektivnej viny voci mne. A preto som smrtelny. Ale nemoze on porusit vlastne pravidla. Ze sice nemozem trpiet za hriech Adama a Evy, ale zaroven musim. Sam som mu dobre nepochopil.

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 02 október 2005 :  15:47:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ved prave ze si Boha nepochopil , ale vies , kde su logicke chyby a co je plne logickych chyb ! Sam sa usvedcujes z klamstva !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2005 :  09:02:44  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
GMK kurknik sopa uz si jak poro. (Prafrazujem jeden tvoj prispevok, co si pisal Pavelbovi.) Ved aj Poro tvedi ze utrpenie nemusi mat vobec ziadny zmysel.
Len tak na okraj aky zmysel ma utrpenie od narodenia postihnuteho dietata? Aky zmysel ma utrpenie umucenych zidov? Aky zmysel ma utrpenie cloveka, ktoreho nahodne trafil blesk alebo nestatne sa nanho zvalila budova pocas zemetrasenia?

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

fedor15

Stav: offline

 Odoslaný - 27 november 2006 :  23:22:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: fedor15  Pridať fedor15 do zoznamu priateľov
zda sa mi že sa pozeras prilis vela na filmy.

 Počet príspevkov: 12  ~  Člen od: 27 november 2006  ~  Posledná návšteva: 28 september 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: ako sa mám znovu začať modliť? Téma Next Topic: surna prosba o modlitbu  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06