Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Bohorúhačská výstava
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: BURZA KNÍH a iných špeci materiálov Téma Next Topic: Bach - počúvať, či nie?
Strana: z 2

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2011 :  15:12:39  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Urcite? Akym sposobom sa meni ciel pouzitymi prostriedkami?

Ked chcem napriklad pomoct vdove s tazko postihnutym dietatom a peniaze na pomoc ukradnem, zmenila sa touto mojou kradezou pomoc vdove na zly ciel?

Pôvodne zaslal Mato - 29 september 2011 :  06:20:24



..ani som nevedela, ze som zacitovala K. Marxa.

Vychadzala som z toho, ze ak ukradnem peniaze nikto sa nebude pytat na co som ich pouzila....nebude to polahcujucou okolnostou a tak ci onak pojdem do vazenia...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 13 júl 2012 :  09:36:52  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov


Paródia na Poslednú večeru v katedrále vo Würburgu

Nemecká würburgská diecéza 29.2.2012 oznámila, že bude vo svojom katedrálnom múzeu vystavovať ako trvalý exponát obraz Henninga von Glerkena. Táto paródia spomedzi 12 osôb obsahuje šesť žien a dve deti, z čoho sú traja dospelí úplne nahí.

Miesto Pána Ježiša je prázdne, ale projektuje sa naň tvár návštevníka sediaceho oproti obrazu.

Riaditeľ múzea P. Jürgen Lenssen maľbu chváli ako symbol rozličných životných situácií a naháčov považuje za správne vyjadrenie "ľudských rán": "Pre mňa je posledná večera všade, kde sa uskutočňuje oslava života".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 júl 2012 :  12:26:29  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 01 október 2012 :  16:59:28  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
neviem či je potešiteľné ,ale tú sochu vraj "zvestovanie panny márie" ukradli... už minulý rok, neviem či sa našla... ak v tom má prsty čitateľ tohoto fóra tak by sa mal priznať:) a pokiaľ som si pozeral pána Kajneka https://jenda.signaly.cz/1004/administratorem-kralovehradecke-dieceze-zvolen podľa mitry je pre mňa jasné ako sa vôbec mohlo stať, že to "vysvätil"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: BURZA KNÍH a iných špeci materiálov Téma Next Topic: Bach - počúvať, či nie?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06