Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Nešťastie v Japonsku a kresťanské protirečenie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Par otazok novica Téma Next Topic: Dokonalost
Strana: z 4

Juloi

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  09:58:19  Zobraziť profil  Pridať Juloi do zoznamu priateľov
citácia:

posluzili mu ako nastroj natlaku...nemam dalsie otazky
Pôvodne zaslal guest636 - 20 júl 2011 :  09:03:32



Nie je na nas hodnotit ciny Boha

citácia:

tvoj nazor by si velmi rychlo zmenil, keby si celil moznej smrti, v tom okamihu by si si na boha a jeho odmenu ani nespomenul
Pôvodne zaslal guest636 - 20 júl 2011 :  09:03:32



Mozno ano mozno nie, zatial som nezapochyboval, ale neviem co bude ak to pride. V kazdom pripade zistim aka je moja viera silna a ci nie som dalsi z tych co sa na veriacich iba hraju.

citácia:

naco teda zit ked po tomto zivote nasleduje dalsi? teoreticky ak by kazdy clvovek na Zemi veril v tvojho boha, tak by nebolo rozumnejsie nechat sa zabit hned po narodeni?
Pôvodne zaslal guest636 - 20 júl 2011 :  09:03:32



Tak za prve Boh nepatri nikomu.
A za druhe, kazdy je povinny uprimne opatrovat a vsemozne chraniť Boží dar - zivot.
Moj pohlad ti mozem ilustrovat na velmi zjednodusenom priklade:
Predstav si, ze otec, alebo nadriadeny ti da auto. Povie tu ho mas, staraj sa oň, snaž sa ho udrziavat a zveladovať. A ak raz o to auto prides, z akej kolvek priciny (neopravitelna porucha, dopravna nehoda, kradez, ....) avsak nie z tvojej vyny, tak dostanes nove neznicitelne auto, avsak ake dobre bude to nove auto (ci bude pohodlne alebo to bude iba furik) zavisi od toho ako si sa staral o to prve.


Mam 47 rokov a ak Vam niekomu vadi, ze Vam tykam tak mi napiste, mne mozete tykat vsetci.

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 52  ~  Člen od: 17 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  12:17:27  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
hej to by bolo potom najrozumnejsie zomriet hned po krste a tak budem naVZDY ZACHRANENY,NEBUDEM MAT CAS SA SKAZIT,TAK PRECO BOH CAKA KYM SA POKRSTENY SKAZI A AZ POTOM HO ZOBERIE DO PEKLA RADSEJ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  12:28:20  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Mozno ano mozno nie, zatial som nezapochyboval, ale neviem co bude ak to pride. V kazdom pripade zistim aka je moja viera silna a ci nie som dalsi z tych co sa na veriacich iba hraju.
Pôvodne zaslal Juloi - 20 júl 2011 : 09:58:19



clovece strach zo smrti nie je o viere

citácia:

A za druhe, kazdy je povinny uprimne opatrovat a vsemozne chraniť Boží dar - zivot.
Pôvodne zaslal Juloi - 20 júl 2011 : 09:58:19



nieco sa ta opytam, ty si uprimne opatrujes a chranís svoj zivot - cize ty: nefajcis, nepijes, stravujes sa zdravo, vyhybas sa stresu, zraneniam...



citácia:

Moj pohlad ti mozem ilustrovat na velmi zjednodusenom priklade:
Predstav si, ze otec, alebo nadriadeny ti da auto. Povie tu ho mas, staraj sa oň, snaž sa ho udrziavat a zveladovať. A ak raz o to auto prides, z akej kolvek priciny (neopravitelna porucha, dopravna nehoda, kradez, ....) avsak nie z tvojej vyny, tak dostanes nove neznicitelne auto, avsak ake dobre bude to nove auto (ci bude pohodlne alebo to bude iba furik) zavisi od toho ako si sa staral o to prve.

Pôvodne zaslal Juloi - 20 júl 2011 :  09:58:19



ako dobre sa staral o auto clovek, ktory do neho este ani nenasadol a uz mu ho ukradol dobre organizovany gang zlodejov aut? ake auto dostane ako nahradu? furik ci pohodlne auto?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Juloi

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  12:44:29  Zobraziť profil  Pridať Juloi do zoznamu priateľov
citácia:
hej to by bolo potom najrozumnejsie zomriet hned po krste a tak budem naVZDY ZACHRANENY,NEBUDEM MAT CAS SA SKAZIT,TAK PRECO BOH CAKA KYM SA POKRSTENY SKAZI A AZ POTOM HO ZOBERIE DO PEKLA RADSEJ?

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  12:17:27



Teoreticky ano ale ako som uz niekde pisal je povinnostou Bozi dar - zivot zveladovat a chranit. Cize ak zomrieš z vlastnej vole je to ako keby si niekoho zabil. Cize si vrah aj ked samovrah.

Mam 47 rokov a ak Vam niekomu vadi, ze Vam tykam tak mi napiste, mne mozete tykat vsetci.

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 52  ~  Člen od: 17 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  12:56:00  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
hej to by bolo potom najrozumnejsie zomriet hned po krste a tak budem naVZDY ZACHRANENY,NEBUDEM MAT CAS SA SKAZIT,TAK PRECO BOH CAKA KYM SA POKRSTENY SKAZI A AZ POTOM HO ZOBERIE DO PEKLA RADSEJ?

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  12:17:27


Existuje všeobecná vôľa Božia spasiť každého človeka. Avšak Boh nás stvoril ako slobodné bytosti, preto túto slobodu rešpektuje a necháva priestor na jej vyjadrenie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lubomir

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  13:01:18  Zobraziť profil  Pridať lubomir do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
hej to by bolo potom najrozumnejsie zomriet hned po krste a tak budem naVZDY ZACHRANENY,NEBUDEM MAT CAS SA SKAZIT,TAK PRECO BOH CAKA KYM SA POKRSTENY SKAZI A AZ POTOM HO ZOBERIE DO PEKLA RADSEJ?

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  12:17:27


Existuje všeobecná vôľa Božia spasiť každého človeka. Avšak Boh nás stvoril ako slobodné bytosti, preto túto slobodu rešpektuje a necháva priestor na jej vyjadrenie.

Pôvodne zaslal rudy - 20 júl 2011 :  12:56:00



To, že napríklad niekto smilní neznamená, že chce byť zatratený.
Ozaj a pýtal sa nás Boh či chceme žiť ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 381  ~  Člen od: 14 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 14 máj 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  13:22:39  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:

To, že napríklad niekto smilní neznamená, že chce byť zatratený.
Pôvodne zaslal lubomir - 20 júl 2011 :  13:01:18


Byť zatratený znamená byť mimo pôsobenia Božej milosti.
Smilstvo je proti Božím pravidlám, teda smilník dobrovoľne uteká spod Božej vlády a teda i spod Božej milosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Juloi

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  13:54:58  Zobraziť profil  Pridať Juloi do zoznamu priateľov
citácia:

clovece strach zo smrti nie je o viere


Urcite, ale ja len prezentujem urcity moj postreh, ze ak tvrdime ze sme veriaci cize verime v Boha, v jeho dobrotu, lasku, milosrdenstvo a teda aj v posmrtny zivot a ze sa teda aj uprimne snazime zit podla jeho zakonov tak mi pride krajne nelogicke bat sa smrti neh je to akokolvek prirodzene.
Vam to naozaj nepride nelogicke? Na jednej strane tvrdit, ze verim ze po smrti pride nieco nekonecne krasne a na druhej strane sa toho bat?



citácia:

nieco sa ta opytam, ty si uprimne opatrujes a chranís svoj zivot - cize ty: nefajcis, nepijes, stravujes sa zdravo, vyhybas sa stresu, zraneniam...


Priatelu, ja som nikde netvrdil, ze som dokonaly, jedine co v tejto suvislosti mozem povedat je, ze verim ze ma Boh odmeni i potresta podla zasluhy. A ja to uz teraz prijimam lebo verim, ze je spravodlivy.


citácia:

ako dobre sa staral o auto clovek, ktory do neho este ani nenasadol a uz mu ho ukradol dobre organizovany gang zlodejov aut? ake auto dostane ako nahradu? furik ci pohodlne auto?

Pôvodne zaslal guest636 - 20 júl 2011 :  12:28:20



Rudy ti odpovedal :Existuje všeobecná vôľa Božia spasiť každého človeka.

Čize ak si to nestihne pokazit (napriklad ak zomrie nevinne dieta) tak Boh ho spasi, cize ja si myslim ze super bomba pohodlne auto. Ale to vie iba Boh

Mam 47 rokov a ak Vam niekomu vadi, ze Vam tykam tak mi napiste, mne mozete tykat vsetci.

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 52  ~  Člen od: 17 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  13:58:21  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
smilnik neuteka dobrovolne od bozej milosti ale robi to preto ze ho k tomu nuti sexualny pud ktory mozno nevie ovladat a ktory mu bol nanuteny ,keby dostal na vyber myslis ze by ho chchel ak by vedel ze ho neovladne a bude preto trpiet?
A to ze boh respektuje nasu slobodu ktoru nam dal,tak uz len to ze som bol nasilu poslany na tento skazeny svet je nerespektovanie mojej slobody,pretoze ja som sa nemohol rozhodonut ci tu chcem ist vobec a teda som tu donuteny existovat.A boh akoze dufa ze kazdy koho sem posiela ze bude zit dobre hoci vie ze mozno vobec nebude?To co je za logiku potom,ze Boh ta chce spasit ale vlastne ta ani nechce spasit lebo uz dopredu nez ta vobec utvori vie ze budes zatrateny a zbytocne sa mozes snazit

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Juloi

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  14:28:50  Zobraziť profil  Pridať Juloi do zoznamu priateľov
citácia:
smilnik neuteka dobrovolne od bozej milosti ale robi to preto ze ho k tomu nuti sexualny pud ktory mozno nevie ovladat a ktory mu bol nanuteny ,keby dostal na vyber myslis ze by ho chchel ak by vedel ze ho neovladne a bude preto trpiet?
A to ze boh respektuje nasu slobodu ktoru nam dal,tak uz len to ze som bol nasilu poslany na tento skazeny svet je nerespektovanie mojej slobody,pretoze ja som sa nemohol rozhodonut ci tu chcem ist vobec a teda som tu donuteny existovat.A boh akoze dufa ze kazdy koho sem posiela ze bude zit dobre hoci vie ze mozno vobec nebude?To co je za logiku potom,ze Boh ta chce spasit ale vlastne ta ani nechce spasit lebo uz dopredu nez ta vobec utvori vie ze budes zatrateny a zbytocne sa mozes snazit

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  13:58:21



1.) Ak je niekto chory a nedokaze ovladnut svoje pudy ma vyhladat pomoc a nie sa vyhovarat a ospravedlnovat hriech.

2.) Slobodna vole je podla mna spojena so zivotom, cize ty sa nemozes rozhodovat ci sa narodis ked este nie si. A zivot je dar od Boha. A ako taky sa neodmieta. Tak ako je neslusne odmietnut dar od priatela. A tak isto nevies (kym ho nerozbalis), ci ti bude na uzitok alebo na skodu.

Mam 47 rokov a ak Vam niekomu vadi, ze Vam tykam tak mi napiste, mne mozete tykat vsetci.

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 52  ~  Člen od: 17 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  14:32:45  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
dar ktory nemozes odmietnut predsa nieje dar,navyse este ked darca vie ze pre obdarovaneho to zle skonci tak naco mu to vobec dava

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Juloi

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  16:59:53  Zobraziť profil  Pridať Juloi do zoznamu priateľov
citácia:
dar ktory nemozes odmietnut predsa nieje dar,navyse este ked darca vie ze pre obdarovaneho to zle skonci tak naco mu to vobec dava

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  14:32:45



Kazdy dar mozes odmietnut, ale odmietnutim daru urazas toho kdo ta obdaroval a ked chces ist do raja nemozes urazat Boha. To je predsa jasne.
A preco dava Boh zivot aj tym co si to nezasluzia? Ja naozaj neviem. Nie je v ludskych silach pochopit uplne bozi zamer. Je len tazko si predstavit 4-rozmerny priestor ak to vobec niekto dokaze. A snazit sa pochopit Boha je ako snazit sa predstavit si 1000-rozmerný priestor.

Mam 47 rokov a ak Vam niekomu vadi, ze Vam tykam tak mi napiste, mne mozete tykat vsetci.

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 52  ~  Člen od: 17 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  17:41:10  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
smilnik neuteka dobrovolne od bozej milosti ale robi to preto ze ho k tomu nuti sexualny pud ktory mozno nevie ovladat a ktory mu bol nanuteny ,keby dostal na vyber myslis ze by ho chchel ak by vedel ze ho neovladne a bude preto trpiet?
A to ze boh respektuje nasu slobodu ktoru nam dal,tak uz len to ze som bol nasilu poslany na tento skazeny svet je nerespektovanie mojej slobody,pretoze ja som sa nemohol rozhodonut ci tu chcem ist vobec a teda som tu donuteny existovat.A boh akoze dufa ze kazdy koho sem posiela ze bude zit dobre hoci vie ze mozno vobec nebude?To co je za logiku potom,ze Boh ta chce spasit ale vlastne ta ani nechce spasit lebo uz dopredu nez ta vobec utvori vie ze budes zatrateny a zbytocne sa mozes snazit

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  13:58:21


Myslíš, že obvinenému za znásilnenie na civilnom súde by pomohlo prehlásenie: „Viete, ale ja za to nemôžem, to sexuálny pud ma k tomu nútil...“?

Okrem toho, k podmienke ťažkého hriechu patrí úplná dobrovoľnosť, takže tvoj koment nemá opodstatnenie.

Ako napísal Juloi, sloboda je skutočne spojená so životom. A je len logické, že sa nemôžeš rozhodovať, kým nežiješ. A navyše, myslím, že ľudská sloboda nie je absolútna. Boh nám napr. nedal slobodu vybrať si, kde sa narodíme alebo akých chceme rodičov a pod.

To, že Boh niečo dopredu vie, nijako neruší slobodu tvojho rozhodovania.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  17:51:11  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
Ale jasne ze to rusi moju slobodu,ked niekto vie o tebe ze ako sa rozhodnes tak potom ako sa mozes rozhodnut?Ak existuje zatratenie tak len preto ze to boh chce(a ked nieco chces tak to znamena ze to mas rad a tesis sa z toho),lebo keby to nechcel tak asi by nedal zivot niekomu len preto aby nezmyselne trpel.Z toho vyplyva ze boh bud nieje vsemohoci alebo nieje dobry

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Juloi

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  18:40:03  Zobraziť profil  Pridať Juloi do zoznamu priateľov
citácia:
Ale jasne ze to rusi moju slobodu,ked niekto vie o tebe ze ako sa rozhodnes tak potom ako sa mozes rozhodnut?Ak existuje zatratenie tak len preto ze to boh chce(a ked nieco chces tak to znamena ze to mas rad a tesis sa z toho),lebo keby to nechcel tak asi by nedal zivot niekomu len preto aby nezmyselne trpel.Z toho vyplyva ze boh bud nieje vsemohoci alebo nieje dobry

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  17:51:11



Skusim ti to vysvetlit na par prikladoch:

Ak niekto vie ako sa rozhodnes vobec to neznamena ze sa nerozhodnes podla vlastnej vole. Ja napriklad viem ze este na tomto fore budes diskutovat. Obmedzuje to nejako tvoju slobodu? Samozrejme pokial u mna je to iba urcita miera pravdepodobnosti Boh vie neomylne co spravis, ale to neznamena ze to riadi. Tvoja sloboda je tvoj pocit a nie niecia hoci aj bozia vedomost o tom co spravis.

Ak existuje zatratenie a i utrpenie tak to urcite nejaky zmysel ma, ale ja by som to nevidel az tak cierno. Ono podla mna to zatratenie je len pre tych par co sa naozaj nechcu uprimne a nezistne polepsit a verim, ze Boh da urcite kazdemu hriesnikovi sancu polepsit sa.

Mam 47 rokov a ak Vam niekomu vadi, ze Vam tykam tak mi napiste, mne mozete tykat vsetci.

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 52  ~  Člen od: 17 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  19:03:06  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
to som si tiez kedysi myslel ze je tam len zopar tych najhorsich,ale potom co som cital posolstva svatych co mali udajne zjavenia,aj fatimske zjavenia,tak som sa dozvedel ze su tam miliardy ludi.Aj teraz je plno ludi co prezilo klinicku smrt a mali udajne vizie pekla a tez to hovorili ze su tam miliardy ludi.napr si najdi gloria polo,to je jeden priklad co prezila klinicku smrt a videla peklo , je o tom plno na nete takychto zjaveni.A ak je to naozaj tak vela ludi tam,tak potom naozaj zrejme bohu nezalezi ci tam bude o par milionov ludi viac alebo aj miliard

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  19:38:41  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
to som si tiez kedysi myslel ze je tam len zopar tych najhorsich,ale potom co som cital posolstva svatych co mali udajne zjavenia,aj fatimske zjavenia,tak som sa dozvedel ze su tam miliardy ludi.Aj teraz je plno ludi co prezilo klinicku smrt a mali udajne vizie pekla a tez to hovorili ze su tam miliardy ludi.napr si najdi gloria polo,to je jeden priklad co prezila klinicku smrt a videla peklo , je o tom plno na nete takychto zjaveni.A ak je to naozaj tak vela ludi tam,tak potom naozaj zrejme bohu nezalezi ci tam bude o par milionov ludi viac alebo aj miliard

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  19:03:06


Boh urobil maximum pre to, aby bol človek spasený. Syn Boží sa stal človekom, aby sa stal cestou do neba. Pritom podstúpil ťažké utrpenie a smrť. Nik nemá väčšej lásky, ako ten, čo položil život za svojich priateľov. Žiaľ, milióny, možno miliardy mu neveria a tak im nemôže pomôcť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  19:45:13  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
tomu uprimne neverim ze im nemoze pomoct,lebo keby kazdemu jednem bolo zjavene ze co ho caka ak sa nepodriadi bohu,tak by sa taky blazon nenasiel co by si to zvolil a urobil by vsetko co mu boh prikaze len aby ho nestihol ten trest.
Sa mi zda ze ty a aj iny o tom hovorite akoby vas sa moznost pekla vobec netykala,ze vy uz mate istotu nebicka v kapse,akoby ste boli nieco viac ako ti ostatni ludia

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  19:55:37  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
tomu uprimne neverim ze im nemoze pomoct,lebo keby kazdemu jednem bolo zjavene ze co ho caka ak sa nepodriadi bohu,tak by sa taky blazon nenasiel co by si to zvolil a urobil by vsetko co mu boh prikaze len aby ho nestihol ten trest.
Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  19:45:13


Tu povedal: "Prosím ťa, Otče, pošli ho do domu môjho otca. Mám totiž piatich bratov; nech ich zaprisahá, aby sa nedostali aj oni na toto miesto múk." Abrahám mu odpovedal: "Majú Mojžiša a Prorokov nech ich počúvajú. Ale on vravel: "Nie, otec Abrahám. Ak príde k nim niekto z mŕtvych, budú robiť pokánie." Odpovedal mu. "Ak nepočúvajú Mojžiša a Prorokov neuveria, ani keby niekto z mŕtvych vstal."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

xxx01

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  19:58:35  Zobraziť profil  Pridať xxx01 do zoznamu priateľov
podla tebe neni rozdiel medzi medzi vierou v nieco co je len napisane alebo ti iny o tom hovoria a naozajstnym realnym zjavenim?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 82  ~  Člen od: 01 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 10 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2011 :  20:15:22  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
podla tebe neni rozdiel medzi medzi vierou v nieco co je len napisane alebo ti iny o tom hovoria a naozajstnym realnym zjavenim?

Pôvodne zaslal xxx01 - 20 júl 2011 :  19:58:35


Zjavenie je mimoriadny dar, ktorý dostalo len pár ľudí, ktorí toho boli hodní. Boh nedáva tento dar len tak hocikomu, kto by aj tak tomu neuveril. Nejeden ateista bude radšej popierať základy logiky, než aby uznal existenciu Boha.
Platí: Komu sa veľa dalo, od toho sa bude aj viac vyžadovať. Boh teda nikomu nechce ešte viac sťažovať situáciu.
V Evanjeliu sa píše: Pre ich neveru tam neurobil veľa zázrakov. (Mt 13,58)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Par otazok novica Téma Next Topic: Dokonalost  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06