Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 samovrazda alebo vrazda ?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: vikennd Téma Next Topic: Zaujmave odkazy
Strana: z 3

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  13:13:25  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
isty clen fora tu bohorovne tvrdi

JEZIS NESPACHAL SAMOVRAZDU, ALE BOL ZAVRAZNENY A TO JE VELKY ROZDIEL !


myslite ze je to tak ?




„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora 

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  13:16:01  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
Očami neverca je to fanatická samovražda (teda ak je to presne tak ako sa popisuje v Biblii, pokiaľ nie, tak sa bránil a samovrah nebol)

Očami veriaceho mal splniť nejaký účel, čo sa mu aj podarilo, takisto má účel každý človek.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  13:37:51  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Jan 10,17-18

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  13:37:55  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Čo tak popremýšľať nad pojmom obeta?

Inak saxsax, akosi nerozumiem tvojim snahám...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  13:40:25  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
ja problem z vyznamom obeta nemam, pouc svojho spolubrata

ake moje snahy?, niektore vylevy, perly tohto fora vytacaju aj neverca

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  13:43:52  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
Čo tak popremýšľať nad pojmom obeta?

Inak saxsax, akosi nerozumiem tvojim snahám...

Pôvodne zaslal Azuritko - 15 apríl 2011 :  13:37:55


Obeta ?
Poďme na to prakticky. Od jeho obety sú ľudia:
a.) lepší ?
b.) horší ?
c.) rovnakí ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  13:48:28  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
ake moje snahy?, niektore vylevy, perly tohto fora vytacaju aj neverca

Pôvodne zaslal saxsax - 15 apríl 2011 :  13:40:25



Presne o tom hovorím. Snažíš sa smerovať, či poučovať v tom, čomu neveríš. Je to tvoja snaha nájsť v tom logiku? Alebo len čisto vec tvojho osobného názoru, ktorý sa náhodou niekedy trochu stotožňuje, respektíve sa obtrie okolo Pravdy? Alebo sa snažíš uveriť, ale sám pre seba si to nedokážeš pripustiť? Ako hľadám v tom aký máš vyšší význam v takomto konaní. Ak je už odpoveď akákoľvek, dúfam, že túto odpoveď dobre a s istotou poznáš.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  13:52:51  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Obeta ?
Poďme na to prakticky. Od jeho obety sú ľudia:
a.) lepší ?
b.) horší ?
c.) rovnakí ?

Pôvodne zaslal silak - 15 apríl 2011 :  13:43:52



V čo alebo čomu veríš ak nevieš prečo sa Ježiš obetoval?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  13:57:23  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Obeta ?
Poďme na to prakticky. Od jeho obety sú ľudia:
a.) lepší ?
b.) horší ?
c.) rovnakí ?

Pôvodne zaslal silak - 15 apríl 2011 :  13:43:52



V čo alebo čomu veríš ak nevieš prečo sa Ježiš obetoval?

Pôvodne zaslal Azuritko - 15 apríl 2011 :  13:52:51



Som panteista a verím na reinkarnáciu.

Ja sa pýtam, aký praktický význam malo ukrižovanie Krista pre túto spoločnosť. Čo sa zmenilo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  13:59:40  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
ake moje snahy?, niektore vylevy, perly tohto fora vytacaju aj neverca

Pôvodne zaslal saxsax - 15 apríl 2011 :  13:40:25



Presne o tom hovorím. Snažíš sa smerovať, či poučovať v tom, čomu neveríš. Je to tvoja snaha nájsť v tom logiku? Alebo len čisto vec tvojho osobného názoru, ktorý sa náhodou niekedy trochu stotožňuje, respektíve sa obtrie okolo Pravdy? Alebo sa snažíš uveriť, ale sám pre seba si to nedokážeš pripustiť? Ako hľadám v tom aký máš vyšší význam v takomto konaní. Ak je už odpoveď akákoľvek, dúfam, že túto odpoveď dobre a s istotou poznáš.

Pôvodne zaslal Azuritko - 15 apríl 2011 :  13:48:28



preco poucovat? co tak poukazovat na nezmysly ? ak s tym mas problem, mozes podat dalsi navrh na vylucenie z fora


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  14:03:35  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Ja sa pýtam, aký praktický význam malo ukrižovanie Krista pre túto spoločnosť. Čo sa zmenilo.

Pôvodne zaslal silak - 15 apríl 2011 :  13:57:23



Ak je to plnohodnotná otázka, máš obrovské medzery. Skús dáky jednoduchý katechizmus.
Ak je tá otázka rovno odpoveďou v zmysle, že Ježiš nič pre spoločnosť nepriniesol, rovnako ti môžem len odporučiť viac sa informovať, lebo to sú fakt základné veci. Ak o týchto nemáš ani šajnu, darmo sa tu budeš snažiť vychádzať s nejakými tvrdeniami. Odpovede na takéto základné otázky nájdeš jednoducho vysvetlené v jednoduchých katechizmoch kde je forma v podobe otázky a odpovede.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  14:06:32  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ja sa pýtam, aký praktický význam malo ukrižovanie Krista pre túto spoločnosť. Čo sa zmenilo.

Pôvodne zaslal silak - 15 apríl 2011 :  13:57:23



Ak je to plnohodnotná otázka, máš obrovské medzery. Skús dáky jednoduchý katechizmus.
Ak je tá otázka rovno odpoveďou v zmysle, že Ježiš nič pre spoločnosť nepriniesol, rovnako ti môžem len odporučiť viac sa informovať, lebo to sú fakt základné veci. Ak o týchto nemáš ani šajnu, darmo sa tu budeš snažiť vychádzať s nejakými tvrdeniami. Odpovede na takéto základné otázky nájdeš jednoducho vysvetlené v jednoduchých katechizmoch kde je forma v podobe otázky a odpovede.

Pôvodne zaslal Azuritko - 15 apríl 2011 :  14:03:35



Ale ja sa pýtam, aký mal význam pre našu spoločnosť. My žijeme teraz, tak sa pýtam čo také zmenil.

Navyše ti dáva logiku tvrdenie, že zomrel za naše hriechy ?
A aj keby. A ? To zo mňa alebo z teba urobí lepšieho človeka ?
Že môžeme byť vďaka nemu spasení ? To akože by sa nemohol dobrý človek dostať aj bez toho do neba ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  14:07:00  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
no zda sa stale viac a viac ze spominany detsky katechizmus by si mali v prvom rade osvojit najme mnohi pravoverny z tohto fora , p. Rarach to ale uz mnohim priamo naznacil


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  14:08:36  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
ale uz bacime od temata : samovrazda alebo vrazda v pripade Jezisa ? Martinko ?

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  14:17:55  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
preco poucovat? co tak poukazovat na nezmysly ? ak s tym mas problem, mozes podat dalsi navrh na vylucenie z fora

Pôvodne zaslal saxsax - 15 apríl 2011 :  13:59:40



Niektoré veci mi ostanú proste záhadou. Ale je zaujímavé, že poukazuješ hlavne na nezmysli v rámci viery, a keď ten koho som navrhol na vylúčenie písal vyslovené nezmysli v rámci logiky, tak si sa moc na tie nezmysli neozval. A možno toto veľa vraví o riešení tej mojej záhady.

Ale ešte ma napadá, že ti to možno vadí ako pohľad ohrozujúci nezmyselne život človeka. Ale v rámci viery, mohol by som povedať, že čo ty o tom vieš keď neveríš? Je jedno, že si čosi čítal, ale ak vylučuješ v skúmaní viery samotnú vieru, mnohé otázky nemáš šancu plne pochopiť. Klobúk dole ak chápeš výroku radšej smrť ako hriech. Ale podľa mňa v rámci viery asi ani moc nie.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  14:22:54  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Ale ja sa pýtam, aký mal význam pre našu spoločnosť. My žijeme teraz, tak sa pýtam čo také zmenil.

Navyše ti dáva logiku tvrdenie, že zomrel za naše hriechy ?
A aj keby. A ? To zo mňa alebo z teba urobí lepšieho človeka ?
Že môžeme byť vďaka nemu spasení ? To akože by sa nemohol dobrý človek dostať aj bez toho do neba ?

Pôvodne zaslal silak - 15 apríl 2011 :  14:06:32



Katechizmus. Ak ti potom nebudú jasné určité veci, tak sa pýtaj. Lebo ako vidno, vôbec v tom nemáš jasno, doslova nemáš ani páru a máš úplne domiešané, divoké a pomýlené predstavy. Pár príspevkami sa to usmerniť nedá, musíš sa usmerniť sám. A môj návrh je, prečítaj katechizmus, možno potom niektoré otázky už nezopakuješ.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  14:24:45  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ale ja sa pýtam, aký mal význam pre našu spoločnosť. My žijeme teraz, tak sa pýtam čo také zmenil.

Navyše ti dáva logiku tvrdenie, že zomrel za naše hriechy ?
A aj keby. A ? To zo mňa alebo z teba urobí lepšieho človeka ?
Že môžeme byť vďaka nemu spasení ? To akože by sa nemohol dobrý človek dostať aj bez toho do neba ?

Pôvodne zaslal silak - 15 apríl 2011 :  14:06:32



Katechizmus. Ak ti potom nebudú jasné určité veci, tak sa pýtaj. Lebo ako vidno, vôbec v tom nemáš jasno, doslova nemáš ani páru a máš úplne domiešané, divoké a pomýlené predstavy. Pár príspevkami sa to usmerniť nedá, musíš sa usmerniť sám. A môj návrh je, prečítaj katechizmus, možno potom niektoré otázky už nezopakuješ.

Pôvodne zaslal Azuritko - 15 apríl 2011 :  14:22:54



A ty si myslíš, že ja som nečítal katechizmus ? Alebo že nedajbože ani neviem čo to je ???

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  14:25:53  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
preco poucovat? co tak poukazovat na nezmysly ? ak s tym mas problem, mozes podat dalsi navrh na vylucenie z fora

Pôvodne zaslal saxsax - 15 apríl 2011 :  13:59:40



Niektoré veci mi ostanú proste záhadou. Ale je zaujímavé, že poukazuješ hlavne na nezmysli v rámci viery, a keď ten koho som navrhol na vylúčenie písal vyslovené nezmysli v rámci logiky, tak si sa moc na tie nezmysli neozval. A možno toto veľa vraví o riešení tej mojej záhady.

Ale ešte ma napadá, že ti to možno vadí ako pohľad ohrozujúci nezmyselne život človeka. Ale v rámci viery, mohol by som povedať, že čo ty o tom vieš keď neveríš? Je jedno, že si čosi čítal, ale ak vylučuješ v skúmaní viery samotnú vieru, mnohé otázky nemáš šancu plne pochopiť. Klobúk dole ak chápeš výroku radšej smrť ako hriech. Ale podľa mňa v rámci viery asi ani moc nie.

Pôvodne zaslal Azuritko - 15 apríl 2011 :  14:17:55




„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  14:27:06  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
A ty si myslíš, že ja som nečítal katechizmus ? Alebo že nedajbože ani neviem čo to je ???

Pôvodne zaslal silak - 15 apríl 2011 : 14:24:45



Ktovie potom aký a ktovie potom, ako si mohol dôjsť k takýmto neznalostiam a omylom a logickým chybám?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  14:42:42  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Ono je vôbec otázne, či sa Ježiš stal "mesiášom" dobrovoľne

http://www.youtube.com/watch?v=krb2OdQksMc
http://www.youtube.com/watch?v=Zjz16xjeBA

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  20:09:03  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
ja navrhujem, aby sa tato tema ukoncila.Totiz ten, kto nema vieru, tomu nepomoze ani katechizmus. Nadprirodzene veci a skutocnosti, sa nedaju dokazat, to je otazka viery. Jezis nam v Biblii zjavil, preco bol ukrizovany. Je na neveriacich, ci ho povazuju za toho, kto neklame,alebo mu neuveria. Kedze su neveriaci, urcite mu neuveria, lebo im Boh z nejakej priciny nedal vieru.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  20:35:24  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
poziciam si citat: dalsia "perla" na tomto fore(tato tema)

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  20:42:00  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
A ty si myslíš, že ja som nečítal katechizmus ? Alebo že nedajbože ani neviem čo to je ???

Pôvodne zaslal silak - 15 apríl 2011 : 14:24:45



Ktovie potom aký a ktovie potom, ako si mohol dôjsť k takýmto neznalostiam a omylom a logickým chybám?

Pôvodne zaslal Azuritko - 15 apríl 2011 :  14:27:06



Ale tak mi napíš čo je na tom nelogické a navyše čo tým ukrižovaním chce povedať Biblia...aké spasenie, nič sa nezmenilo a dobrý človek je dobrý človek je jedno v akej dobe.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  20:58:34  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
...aké spasenie, nič sa nezmenilo a dobrý človek je dobrý človek je jedno v akej dobe.

Pôvodne zaslal silak - 15 apríl 2011 :  20:42:00


My kresťania dobre vieme, že nik nie je bez hriechu (okrem Ježiša a Márie). Teda nik nie je absolútne dobrý.
Silak, ty si myslíš, že si?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  21:10:22  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ale tak mi napíš čo je na tom nelogické a navyše čo tým ukrižovaním chce povedať Biblia...aké spasenie, nič sa nezmenilo a dobrý človek je dobrý človek je jedno v akej dobe.


Silak, uz tato otazka jasne naznacuje, ze nemas sancu, tieto veci pochopit.ja predsa skusim, snad si na to niekedy spomenies. Kristus sa dal ukrizovat preto, aby sme my ludia mali moznost dostat sa do neba.Predtym takato moznost nebola.A na svete ide o to, aby tu clovek zil tak, aby sa tam dostal. Je to ale jeho slobodna vola. Moze v Boha aj neverit a vtedy sa tam nikdy nedostane.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2011 :  21:15:46  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
...aké spasenie, nič sa nezmenilo a dobrý človek je dobrý človek je jedno v akej dobe.

Pôvodne zaslal silak - 15 apríl 2011 :  20:42:00


My kresťania dobre vieme, že nik nie je bez hriechu (okrem Ježiša a Márie). Teda nik nie je absolútne dobrý.
Silak, ty si myslíš, že si?


Pôvodne zaslal rudy - 15 apríl 2011 :  20:58:34



Ale ja hovorím o hrubom rozdelení ľudí na dobrých a zlých.
V Podstate od Ježiša sa NIČ nezmenilo, sme takí istí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: vikennd Téma Next Topic: Zaujmave odkazy  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06