Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Zemřel poslední svědek Fátimského zjevení
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Katolická církev na Západě Téma Next Topic: Prijimanie pod obojim
Strana: z 3

Korrak

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2005 :  14:32:04  Zobraziť profil  Pridať Korrak do zoznamu priateľov
Lucie dos Santos - poslední ze tří svědků údajného zjevení Panny Marie v portugalské Fátimě 13.května 1917, zemřela v karmelitském klášteře v Portugalsku ve věku 97 let. Veřejnost se s ní rozloučila v katedrále v Coimbře, odkud byla rakev odvezena k uložení do kláštera, jak si zesnulá přála.
Po roce má být Lucie pohřbena ve Fátimě, kde spolu s bratrancem Franciskem a sestřenicí Jacintou údajně zažili zjevení. (Francisko a Jacinta zemřeli krátce po zážitku na španělskou chřipku, Lucie žila od r.1929 v klášteře.)

 Počet príspevkov: 758  ~  Člen od: 03 január 2005  ~  Posledná návšteva: 04 apríl 2005 Upozorniť moderátora 

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2005 :  15:09:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Tento príspevok by mal patriť do témy aktuality, alebo sa mýlim?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Korrak

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2005 :  16:06:19  Zobraziť profil  Pridať Korrak do zoznamu priateľov
ten by měl patřit do okruhu KATOLICKÁ CÍRKEV.

 Počet príspevkov: 758  ~  Člen od: 03 január 2005  ~  Posledná návšteva: 04 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2005 :  19:54:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Ale tam Ťa nevpustia..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2005 :  23:27:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Ale tam Ťa nevpustia..


Ale cely cas rozmyslam, ako Admin rozlisi, ze kto je a kto nie je clen RKC. Ma hadam pristup ku kartoteke RKC? Alebo tak robi na zaklade svojich sympatii?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2005 :  23:56:57  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A naco si prisiel, ked tolko rozmyslas?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  00:17:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

A naco si prisiel, ked tolko rozmyslas?


Ze rozhodujes na zaklade svojich sympatii a svojich dojmov a pocitov.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  00:23:53  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A co s tym urobis?

Moja oblubena poznamka pod ciarou: z prispevkov v tomto fore musi byt aj menej inteligentnemu ako si Ty jasne, kto je a kto nie je katolik

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  00:33:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
A co s tym urobis?
Preco by som s tym mal ja niecop robit.

Moja oblubena poznamka pod ciarou: z prispevkov v tomto fore musi byt aj menej inteligentnemu ako si Ty jasne, kto je a kto nie je katolik
Predpokladal som tuto odpoved a nakoniec si ju aj uviedol. Akedze ty si zase zrejme predpokladal tutoskutocnost, tu je moja odpoved:

Z prispevkov je zrejmy akurat postoj (za predpokladu uprimnosti), aky jednotlivy ucastnici k RKC zaujimaju, pokial sa explicitne nevyjadrili. Ale napr. taka Morphee je clenkou RKC aj ked sa nestotoznuje s jej ucenim (podla jej vlastnych slov - ale na inom fore).

Ma Morphee, ako clenka RKC pristup k tejto sekcii a na zaklade coho si tak rozhodol?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  00:36:36  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

A co s tym urobis?
Preco by som s tym mal ja niecop robit.


Nuz tak potom nad tym zbytocne tolko rozmyslas.

Chcel som sa vyhnut mojej odpovedi, ale bolo evidentne, ze na nu cakas, tak som bol zvedavy co napises

Podla scitania ludu sa k RKC hlasi viac ako 70% populacie. Keby dostali pristup vsetci, zrutim databazu. Clen RKC je ten, kto veri jej uceniu, uznava autoritu papeza a veci podobne. Naozaj tomu nerozumies, alebo sa hras, ze nevidis suvislosti?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  00:49:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Nuz tak potom nad tym zbytocne tolko rozmyslas.
Zbytocne rozhodne nie. Mozno raz pride cas, kedy budem moct aj chciet nieco ohladom tohoto spravit.

Chcel som sa vyhnut mojej odpovedi, ale bolo evidentne, ze na nu cakas, tak som bol zvedavy co napises.
Sklamal som?

Podla scitania ludu sa k RKC hlasi viac ako 70% populacie. Keby dostali pristup vsetci, zrutim databazu.
Si na stranke podliehajucej RKC, v pravidlach si uviedol, ze kazdemu clenovi RKC.

Clen RKC je ten, kto veri jej uceniu, uznava autoritu papeza a veci podobne.
RKC je organizacia veduca si agendu, ktorej sucastou je aj clenska zakladna. Ta je taka, ako sa jednotlivci do tejto organizacie prihlasia.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  01:19:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
Si na stranke podliehajucej RKC, v pravidlach si uviedol, ze kazdemu clenovi RKC.


Som rad, ze Ti tak velmi zalezi na tom, aby ani jeden clen RKC nebol ochudobneny o pristup do tohoto fora. Pre pokoj Tvojej duse Ta mozem ubezpecit, ze kazdy, kto sa v diskusiach v inych castich fora prejavi ako zivy (nie papierovy) prislusnik RKC, tento pristup dostane.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  01:21:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Pre pokoj Tvojej duse Ta mozem ubezpecit, ze kazdy, kto sa v diskusiach v inych castich fora prejavi ako zivy (nie papierovy) prislusnik RKC, tento pristup dostane.
Cim si modifikoval povodne prvidlo a potvrdil si, ze sa rozhodujeds na zaklade svojich dojmov a pocitov.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  01:26:21  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Problem je, ze toto forum nie je kutik matematicko-logicko-pravnickych formulacii a teda tym, ktorych sa to tyka je jasne, ako to bolo myslene aj bez exaktnej formulacie.
Ty si potrebujes nieco dokazat a ja Ti v tom nechcem branit, preto budem aj nadalej pisat svoje prispevky bez konzultacie s pravnikom a logikom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  01:33:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Problem je, ze toto forum nie je kutik matematicko-logicko-pravnickych formulacii a teda tym, ktorych sa to tyka je jasne, ako to bolo myslene aj bez exaktnej formulacie.
Tesne pred pridanim tohto prispevku sme si nieco pisali. O logike a tak.

Inymi slovami, kasles na to, ako to je v skutocnosti, tebe vyhovuje taky stav, ktory v tebe vyvolava pocit spokojnosti, stastia. Bez ohladu na skutocnost.

Ako vacsina inych clovekov.

Ty si potrebujes nieco dokazat a ja Ti v tom nechcem branit, preto budem aj nadalej pisat svoje prispevky bez konzultacie s pravnikom a logikom.
To sice zrejme budes, nevyhnes sa vsak ani omylom, ani bludom, ktorym uveris. Tak, ako je tomu i teraz.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  01:42:53  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
To sice zrejme budes, nevyhnes sa vsak ani omylom, ani bludom, ktorym uveris. Tak, ako je tomu i teraz.


Je to ale vsestranne vyhodne. Ja budem spokojny, Ty mi budes moct dokazovat, ako sa mylim a ako je logika dolezita a tiez budes citit uspokojenie, niekto dalsi mi rad ukaze aky strasny blud som napisal a tiez bude uspokojeny a navyse si z Vas neomylnych logikov veriacich len svojmu usudku mozem vziat odstrasujuci priklad.
Proste idyla ako sa patri.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  01:52:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Je to ale vsestranne vyhodne. Ja budem spokojny, Ty mi budes moct dokazovat, ako sa mylim a ako je logika dolezita a tiez budes citit uspokojenie, niekto dalsi mi rad ukaze aky strasny blud som napisal a tiez bude uspokojeny a navyse si z Vas neomylnych logikov veriacich len svojmu usudku mozem vziat odstrasujuci priklad.
Tvoja spokojnost je jedinym dovodom, preco veris sebaklamu. Lebo klamstvo a podvod moze byt aj vyhodne, ci dokonca vyhovujuce. Symbioza parazitujucich organizmov s hostitelom o tom svedci.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  02:03:33  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
Symbioza parazitujucich organizmov s hostitelom o tom svedci.


Bud je to parazitizmus, alebo symbioza. Parazit a symbiont nie je to iste.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  02:08:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Bud je to parazitizmus, alebo symbioza. Parazit a symbiont nie je to iste.
Nie je. Ale i parazitovanie moze byt obojstranne vyhodne, ba priam az symbioticke.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  02:11:13  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Potom to ale nie je parazitizmus, ale symbioza. To je ten rozdiel.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  02:13:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Potom to ale nie je parazitizmus, ale symbioza. To je ten rozdiel.


OK, pripustam, ze tym, ze ti parazitovanie vyhovuje sa meni na symbiozu bez toho, aby sa zmenilo cokolvek okrem tvojho postoja.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  02:15:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A postoja druhej strany, inak vnimam parazita a inak niekoho kto so mnou vyhodne koexistuje.

A samozrejme terminu, ktory to opisuje. A presne terminy mas predsa tak rad.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  02:17:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Nielen terminy mam rad. Aj steaky na zelenom koreni mam rad.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  02:22:36  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Je to to iste zelene korenie, co davaju aj na hermelin?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  02:24:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Je to to iste zelene korenie, co davaju aj na hermelin?


Neviem.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2005 :  02:29:02  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Asi sme dosli na koniec temy. Ani ja neviem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Katolická církev na Západě Téma Next Topic: Prijimanie pod obojim  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06