Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Kod Da Vinci
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: The Gospel of John Téma Next Topic: Francesco
Strana: z 2

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 25 február 2005 :  00:30:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
A ja nemôžem, lebo som nečítal. /The Da Vinci Code/ I keď z počutia /o nej a jej obsahu/ som túto knihu zavrhol ako zavádzajúcu....., teda nemám chuť si ju ani prečítať.
Ako mi bolo interpretované, hovorí sa v nej, že Ježiš vlastne nezomrel, jednalo sa o klinickú smrť......hm.. neviem. Počkám si na nejakú recenziu....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora 

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 25 február 2005 :  09:06:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
V Katolíckych novinách bol na ňu článok...

http://www.katnoviny.sk/Kn_2005/07_2005/kultura.htm

Treba sa "preskrolovať" na článok: Moc posadnutia Da Vinciho kódom

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Korrak

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2005 :  17:45:11  Zobraziť profil  Pridať Korrak do zoznamu priateľov
Proč se katolická církev bojí knihy?
Pověřila kardinála Tarcisia Bertone, aby vedl tažení proti této knize, kampaň, která by vyvrátila zkreslený obraz církevních dějin. Dokonce zřizuje tým expertů, který chce hájit církev proti "nepodloženým lžím".



Kard.Tarcisio Bertone: " Kniha je vědomým pokusem o diskreditaci církve, který si nezadá s nejhoršími antiklerikálními pamflety 19.století."
"S největším znepokojením sledujeme, že tuto knihu čtou mladí lidé."


Jde o román amerického spisovatele Dana Browna, Šifra mistra Leonarda. (Katolická církev údajně tají, že Ježíš byl ženatý s Marií Magdalenou, jejich potomci jsou francouzští králové a dodnes žijí.)



Kniha je literárně dost slabá a obsahuje historické i biblické omyly - které jsou každému, kdo trochu zná dějepis a Bibli (a křesťanům tedy zvlášť) zřejmé na první pohled.



Ačkoliv neexistují žádné důkazy pro informace v ní uvedené, mnoho čtenářů považuje knihu za pravdivou a navštěvuje místa, kde se děj románu odehrává.

Románu se za dva roky prodalo přes 25 miliónů výtisků, byl přeložen do 44 jazyků a Hollywood koupil práva na jeho zfilmování. Film s Tomem Hanksem v hlavní roli má přijít do kin příští rok.



Biskupové vydávají doporučení, aby věřící knihu nečetli. To se církev bojí, že lidé přestanou na základě románu věřit křesťanským dogmatům? Nebo má strach, že se časem odhalí jakési "zfalšování skutečného Ježíšova příběhu"?

Vždyť o Ježíšově životě existuje tak málo dokladů, že se o něm dá vymyslet prakticky cokoliv a všecko může vypadat věrohodně.

Konec konců - informace uváděné v románu nejsou nové. V jižní Francii je už několik století uctíváno místo, kde Ježíš s Marií Magdalenou přistál po odchodu z Palestiny.

Tak proč katolická hierarchie najednou vyvíjí takovou aktivitu proti průměrné knize?

 Počet príspevkov: 758  ~  Člen od: 03 január 2005  ~  Posledná návšteva: 04 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  01:41:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
http://jasama.hlava.sk/article.php?article=91

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

michalb

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  11:41:44  Zobraziť profil  Pridať michalb do zoznamu priateľov
Ja som veriaci človek a čítal som knihu Da Vinciho kód. A nesúhlasím tak úplne s ľuďmi, ktorí tvrdia, že je to urážka katolíckeho náboženstva. Ja sa ich pýtam, a čo by sa zmenilo, keby Ježiš bol ženatý s Máriou Magdalénou? Podľa mňa nič. Len by to vyzdvihlo jeho ľudskú stránku, že bol bližší ľuďom, ako si myslíme. Veď aj sám Ježiš velebil manželstvo ako posvätný zväzok troch - muža, ženy a Boha.
Samozrejme, že viem, že ten príbeh v spomínanej knihe je vymyslený. A uvedomil som si to hneď pri jej čítaní. No napriek tomu, čo tvrdia iní, je v nej aj veľa myšlienok, ktoré stoja za zamyslenie. Mňa táto kniha prinútila zamyslieť sa nad mojou vierou a po vstúpení si do seba som si len upevnil svoju vieru v Boha. Je na každom z nás, ako sa k nej postavíme. A tí, čo tvrdia, že je to pravda a odsudzujú cirkev za klamstvá, nech sa najskôr zamyslia nad sebou a nad tým, čo hovoria. Stačí len tak málo, otvoriť oči a srdce.

 Počet príspevkov: 1  ~  Člen od: 23 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2005 :  12:12:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Ja som veriaci človek a čítal som knihu Da Vinciho kód.
Clovek veriaci v koho/co?

A nesúhlasím tak úplne s ľuďmi, ktorí tvrdia, že je to urážka katolíckeho náboženstva.
Kadopadne ho prevracia naruby.

Ja sa ich pýtam, a čo by sa zmenilo, keby Ježiš bol ženatý s Máriou Magdalénou?
Vela veci. Znamenalo by to, ze mu boli prednejsie svetske veci ako Bozske, coi je v rozpore s niektorymi jeho vlastnostami.

Podľa mňa nič.
Je pravdou, ze slepej viere nic nezabrani.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

alg1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2005 :  18:42:51  Zobraziť profil  Pridať alg1 do zoznamu priateľov
Neviem ci mate nieco proti knihe. Je to historicka fantazia. Co je na tom, ze niekdo popustil uzdu fantazii? Ved to by ste mohli zavrhnut hociktore knihy. Napr. vernerovky, vacsinu tzv. krasnej literatury alebo rozpravky. Potom Iliadu a Odyseu alebo aj legendu o kralovi Artusovi. Nechapem preco v SR je z nej tolky rozruch.
(Sam som tu knihu necital.)

 Počet príspevkov: 281  ~  Člen od: 14 september 2005  ~  Posledná návšteva: 19 november 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

roni

Stav: offline

 Odoslaný - 07 január 2006 :  23:39:14  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: roni  Pridať roni do zoznamu priateľov
přesně tak - prečítala som ju za deň, len tak narýchlo, bola požičaná som katolíčka a môj subjektívny aj objektívny názor je stále ten istý: brown je proste spisovateľ a da vinciho kód je proste kniha - zaujímavá "každým coulem", čo sa týka informácií - tými sa to tam hemží a hemží:)
je to jednoducho predstavivosť, príbeh v zmysle: čo keby...? ako by to vyzeralo?? ak si dobre pamätám, tak bývalý pápež Ján Pavol II. sa k tomu tiež nevyjadroval... ak by sa hlavne hlava Cirkvi na to ozvala, zakázala to a podobne, okamžite by sa začali špekulácie zmyslu: aha, chcú niečo skryť...a bláblá... načo, každý človek má vlastný rozum, dojde k svojmu názoru aj sám

scio cui credidi:)

 Počet príspevkov: 11  ~  Člen od: 07 január 2006  ~  Posledná návšteva: 25 január 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 22 júl 2006 :  12:08:15  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Proč se katolická církev bojí knihy?
Pověřila kardinála Tarcisia Bertone, aby vedl tažení proti této knize, kampaň, která by vyvrátila zkreslený obraz církevních dějin. Dokonce zřizuje tým expertů, který chce hájit církev proti "nepodloženým lžím".


A odpovedam i ostatnym preco ten sum. Preto lebo, zial, najde sa par malovernych bez vedomosti co tu knihu beru ako pravdu, nie ako rozpravku, preto je potrebne dat vysvetlenie v com tato kniha je nezmyslom. Tiez kedze sa v nej cirkev obvinuje z podvodov, ma cirkev plne pravo reagovat.

A keby cirkev nereagovala, to by zasa bolo reci: "Preco cirkev mlci? Coho sa boji?" Vsak?


 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 júl 2006 :  12:41:27  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ano pierre, pekne si to vzstihol. rkc bude kritizovana ked urobi cokolvek. ked reaguje kvoli tomu ked nereaguje tak kvoli tomu...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 22 júl 2006 :  12:55:10  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A svojim sposobom je to aj dobre. Je to dalsim potvrdenim, ze KC je autenticka Cirkev, lebo jedina je neustale pod palbou sveta, cize Satana. Ale brany pekelne ju aj tak nepremozu...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 22 júl 2006 :  18:21:53  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
Kde pália knihy,

tam nakoniec

pália ľudí.

(Heine)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 22 júl 2006 :  21:11:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
rkc palila da Vinciho kod?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 23 júl 2006 :  21:03:53  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

rkc palila da Vinciho kod?




... hovoril, ci pisal som nieco o rkc a paleni tejto knihy?...

...ale palili tuto knihu ako i knihy Rowlingovej Harryho Pottera....

... rkc palila ine knihy ako i ich autorov.....


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 júl 2006 :  21:12:44  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
n o tak co uz. aspon vieme preco nam teray hrozi globalne oteplenie.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 23 júl 2006 :  22:46:08  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan

Kde pália knihy,

tam nakoniec

pália ľudí.

(Heine)


Nuz Milan, sice nepises ze tu knihu pali RKC, ale ked len tak bez nejakeho nadviazania na temu, len tak odrazu, ako blesk z cisteho neba, hodis sem na forum (kde tu knihu kritizujeme), takuto hlasku bez akehokolvek dovysvetlenia, ze co tym chces povedat, tak to potom fakt vyznieva, ze to myslis na nas, ze my ju nebodaj palime alebo ideme palit .



 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2006 :  07:58:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre
Nuz Milan, sice nepises ze tu knihu pali RKC, ale ked len tak bez nejakeho nadviazania na temu, len tak odrazu, ako blesk z cisteho neba, hodis sem na forum (kde tu knihu kritizujeme), takuto hlasku bez akehokolvek dovysvetlenia, ze co tym chces povedat, tak to potom fakt vyznieva, ze to myslis na nas, ze my ju nebodaj palime alebo ideme palit .

Tvoja domyslavost je len a len tvoj problem...

Na tomto fore tuto knihu nekritizujeme, aspon nie vsetci. Su to aj prispevky, ktore ju chvalia.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2006 :  10:02:42  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

quote:
Pôvodne poslal Milan

Kde pália knihy,

tam nakoniec

pália ľudí.

(Heine)


Nuz Milan, sice nepises ze tu knihu pali RKC, ale ked len tak bez nejakeho nadviazania na temu, len tak odrazu, ako blesk z cisteho neba, hodis sem na forum (kde tu knihu kritizujeme), takuto hlasku bez akehokolvek dovysvetlenia, ze co tym chces povedat, tak to potom fakt vyznieva, ze to myslis na nas, ze my ju nebodaj palime alebo ideme palit .



...

Cecanno: Poslanci pálili výtlačok Da Vinciho kódu

CECCANO 20. mája (SITA/AFP) - Talianske mestečko Ceccano sa v sobotu stalo dejiskom obradného pálenia výtlačku knihy Da Vinciho kód. Pálenie kníh bolo v minulosti jedným zo spôsobov, akými sa katolícka cirkev vyrovnávala s odlišnými názormi. Bestseller Dana Browna Da Vinciho kód, ktorý sa pred pár dňami dostal aj do kín, vzbudil u časti veriacich rozhorčenie. Pracuje s myšlienkou, že Ježiš Kristus mal dieťa s Máriou Magdalénou, a katolícka cirkev sa už 2000 rokov snaží zabrániť tomu, aby tento fakt prenikol na svetlo sveta.

Pálenie výtlačku Da Vinciho kódu v Ceccane, asi 70 kilometrov na juhovýchod od Ríma, zorganizovali dvaja konzervatívni poslanci mestskej rady. "Kresťania musia so všetkou silou a rozhodnosťou reagovať na tento strašný útok na najsvätejšiu osobu Ježiša Krista," povedal na podujatí jeden z nich. Len niekoľko metrov od symbolického ohňa postávali demonštranti, ktorí do mestských poslancov hádzali rajčiny.



... ze by to boli jehovisti ti poslanci ? z mestskej rady




prevzate


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2006 :  11:39:03  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal Pierre
Nuz Milan, sice nepises ze tu knihu pali RKC, ale ked len tak bez nejakeho nadviazania na temu, len tak odrazu, ako blesk z cisteho neba, hodis sem na forum (kde tu knihu kritizujeme), takuto hlasku bez akehokolvek dovysvetlenia, ze co tym chces povedat, tak to potom fakt vyznieva, ze to myslis na nas, ze my ju nebodaj palime alebo ideme palit .

Tvoja domyslavost je len a len tvoj problem...

Na tomto fore tuto knihu nekritizujeme, aspon nie vsetci. Su to aj prispevky, ktore ju chvalia.



gmk, kebz sa nejednalo o Jeyisa tak sa mi film aj pacil. len ide o to co sa v nom tvrdi... a to sa rovna ruhaniu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2006 :  14:06:34  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Tvoja domyslavost je len a len tvoj problem...

No ze tym nieco naznacuje, tak to vyznelo i Aleskovi, ked na to reagoval, a ked som sa na to mrkol ja, musel som uznat ze skutocne tak sa to trosku javi i mne. Takze zrejme s tym nemam problem len ja. Je nas tu viac . A preto sa snazim Milana poucit, aby vedel ze ludom, vratane mna, sa takyto a takto vsunuty prispevok moze skutocne javit tak ako som uviedol. Asi to bude tym, ze my sme uz na rozne dost podobne naznaky, nedopovedane vety a inotaje prilis zvyknuti a casto sa s tym stretavame .


Na tomto fore tuto knihu nekritizujeme, aspon nie vsetci. Su to aj prispevky, ktore ju chvalia.

Nuz hej, ale ten vyrok prisiel tak akurat tesne po kritike, ktora tam predtym bola .

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2006 :  14:07:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko
gmk, kebz sa nejednalo o Jeyisa tak sa mi film aj pacil. len ide o to co sa v nom tvrdi... a to sa rovna ruhaniu.

Bolo by to v poriadku, keby sa jednalo o cistu fikciu - povedzme ako film Koniec dni s Arnoldom Schwarzenegrom, ci Omen, ktory tiez vyuzil pre svoj pribeh aj RKC a Bibliu a krestanstvo - ale pribeh a osoby boli cistym vymyslom.

Problem tohoto diela je - a na tom je zalozena aj popularita Browna, ze ohovara niekoho. Je smutne, ze je to Jezis, ale rovnako drble by to bolo, keby ohovarali kohokolvek ineho...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2006 :  14:35:52  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
to hej, to je pravda. len keby to bola vymyslena postava, tak ani nie. ako napr. Sherlock holmes.

inac ale royhodne si nemyslim ye to moye mat vplyv na to ci niekt veri alebo neveri. lebo na zaklade filmu uverit, neurverit sa neda. a ak aj niekto odpava, tak len preto ze uz predtym odpadol. lebo ak niekto veril predtym tak takyto film mu tu vieru zobrat nemoze.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2006 :  14:38:28  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
A k tomu ze niekde v Taliansku palia knihu, ktora ich poburila lebo osocuje Jezisa. Inu, južansky temperament. Niekde som zasa videl ako nejaki nahnevani fanusikovia urcitej kapely nahadzali ich cedecka na kopu a nechali po tom prejst valec. Su to vonkajsie formy prejavu nesuhlasu a odmietnutia. Viem o jednom cloveku, ktoremu ked darovali bibliu, tak si ju udajne dal na zachod a vytieral s jej stranami zadok. Nie zeby nemal iny papier, tym len skratka chcel vyjadrit postoj k tej knihe, aspon tak on tvrdil.

A myslim ze azda netreba taketo prejavy prilis dramatizovat. Ine je ked je to statom nariadene, ze vsetky konkretne knihy sa musia spalit.
Ale ak je to spontanne a celkom dobrovolne, netreba z toho robit hned nieco strasidelne, akoby mali za chvilu po knihach nasledovat na ohnisko i ludia, ako to zasa v tomto kontexte naznacuje ten vyrok od Milana.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2006 :  14:58:15  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ale pierre o to palenie nejde, tu ide o to ze zase cosi robila rkc. to ludia nie su zli, to je len rkc.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2006 :  15:49:27  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
inac ale royhodne si nemyslim ye to moye mat vplyv na to ci niekt veri alebo neveri.

To ano, akurat nie kazdy je tak inteligentny ako my na tomto fore, a tak si k svojej viere moze pribrat aj par bludov z tej knihy. My vieme ze je to len rozpravka, i sam autor to priznava, ale ta kniha sa tvari ze je cisto pravdiva.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2006 :  16:30:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

inac ale royhodne si nemyslim ye to moye mat vplyv na to ci niekt veri alebo neveri.

To ano, akurat nie kazdy je tak inteligentny ako my na tomto fore, a tak si k svojej viere moze pribrat aj par bludov z tej knihy. My vieme ze je to len rozpravka, i sam autor to priznava, ale ta kniha sa tvari ze je cisto pravdiva.


Ani na tomto fore nie su vsetci taky ako ja: inteligentny...

Ta kniha sa netvari nijako. Brown si zalozil biznis, a priznajme si celkom slusny, na provokacii ludi ich citlivou temou.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: The Gospel of John Téma Next Topic: Francesco  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06