Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Magia - preco nie?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Garabandal Téma Next Topic: Jan Pavol II. a existencia pekla
Strana: z 3

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2010 :  11:34:29  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Preto Cirkev zavrhovala mágiu, lebo pravdepodobne môže človek získať niektoré schopnosti skôr ako na to morálne dospel.

Pôvodne zaslal spiscom - 15 február 2010 :  18:57:32


Toto je zvlastny pohlad. Mohli by ste ho prosim viac rozviest?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2010 :  14:30:52  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Môžem to rozviť, ale ja nie som na to vhodná osoba, takže to budú skôr moje postrehy ako pravda.

Celá táto diskusia vychádzala z toho čo nám rozprávala Sv. Tereza o svojej ceste k Bohu.

Takže tu je citát, ako opisuje prvý hrad duše:
http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005050003

Co se týká světla, jež vyzařuje královský palác, musíte si uvědomit, že první komnaty ho dostávají velmi málo. Ačkoliv nejsou černé a temné, jako když je duše ve hříchu, nicméně jsou v jakémsi přítmí, a ani ti, kdo v nich pobývají, je nemohou dobře vidět; není to vinou příbytku, nýbrž kvůli mnoha škodlivým věcem, hadům, zmijím a jedovatým zvířatům, jež pronikla do duše a brání ji zpozorovat světlo. Nevím, jak bych to vyjádřila, ale je to jako když někdo vstoupí do pokoje zalitého sluncem a má oči tak zalepené bahnem, že je téměř nemůže otevřít. Sál je osvětlen, ale on se nekochá jeho jasností kvůli tomu, co mu překáží, nebo, v našem případě, kvůli dravým zvířatům a hadům, jež ho tak zaslepují, že mu nedovolují vidět nic jiného než je.

Podľa toho, čo uvádzajú iné zdroje ak dokážeš sa dostať do jednej so sfér duše, tým, že sme obrazom boha, dokážeme sa dostať aj do tej istej sféry, ktorá je nad naším hmotným svätom.
Mikrokozmos je obrazom makrokozmu

Na to, aby sa dostal mystik do prvej sféry, musí sa dlho očisťovať po duševnej stránke. Niekde sa píše, že my zo svojej vôle nedokážeme ani vlas na hlave ohnúť a nie to byť dobrý. Ten kto sa modli, koncentruje, rozjíma, medituje, toho očisťuje sám Boh.

Mágiu nebudem popisovať, lebo nie som na to osoba oprávnená.
Len na porovnanie:
Nebezpečenstvom mágie je, že pomocou imaginácie pracuje z prvou sférou, ktorú Sv. Tereza a iný opisuje ako sféru, v ktorej netreba zostávať dlho, Mágia ju opisuje ako svet elementálov. Takže pri mágii sa dajú dieťaťu zápalky na hranie pri kope sena, ak tam nie je duchovný radca, väčšinou ten stoh podpáli.

Dúfam, že som nikoho tým neurazil ak o tom vie viac ako ja.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2010 :  17:35:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
citácia:
Takže pri mágii sa dajú dieťaťu zápalky na hranie pri kope sena, ak tam nie je duchovný radca, väčšinou ten stoh podpáli.

Dúfam, že som nikoho tým neurazil ak o tom vie viac ako ja.


Pôvodne zaslal spiscom - 16 február 2010 :  14:30:52



Presne tak, zapalky... aby niekto kto s nimi nevie narabat podpalil vsetko naokolo.
Magia je carovna a sialene nebezpecna. Niekedy je nebezpecne o tom aj pisat. Je to sialenstvo a zavislost, kto miluje magiu nemiluje nikoho na tomto svete a uz vobec nie Boha, dvom Panom sa neda sluzit.
Ibaze je velmi tazke sa z toho bahna temnoty vyhrabat, na to treba pomoc Boziu, ktory jediny ma moc zvitazit a ON je ten kto zvitazi, vzdy, vsade a za kazdych okolnosti ak clovek jeho pomoc prijme, Boh bojuje a clovek sa len pozera ze v com bol zahrabany a ked ho Boh vyvedie do svojho prepodivneho svetla, je svet zrazu uplne iny... "lebo nas necaka zapas s telom a krvou, ale s kniezatstvami a mocnostami, s vladcami tohto temneho sveta, so zloduchmi v nebeskych sferach.. preto si oblecte Boziu vyzbroj" clovek s Bohom proti tymto zloduchom bojuje a ma sancu zvitazit, ale bez Boha ho magia pohlti a uplne znici.
Preto sa treba drzat co najdalej od tych temnych veci, ktore maju tu moc cloveka pohltit a uplne zabit.

Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame."
Boh sa vami+

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 16 február 2010 :  19:00:09  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
No až takú hrôzu som v tebe nechcel vyvolať, nezabudnime, že aj traja králi, čo sa prišli pokloniť Ježiškovi boli mágovia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2010 :  09:58:52  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
a ostali nimi, aj po tom, co spoznali Jezisa?...odisli od neho s tym, ze to vobec nezmenilo ich zivot?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2010 :  10:32:04  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
... milovaní bratia a sestry .... Pokoj s Vami

...presne tak Janka, na toto nás Evanjelium Ježiša Krista (Božie slovo) chce opozorniť !!! - na to, že keď veľký mocnári -králi a mágovia (mágia-okultizmus) prišli zmeniť svoj život, tak potom aj my by sme mali.

Pôvodná otázka v danej téme mi pripomína pokúšanie diabla- toho starého hada, keď hovoril Eve v raji, že ak bude jesť zakázané ovocie, tak bude mať poznanie ako Boh, čiže spomínané schopnosti.

A prečo ? pretože diabol nemôže ponúknuť to, čo Boh ! Všetko je falošné, len sa na prvý pohľad zdá, akoby to bolo ako Božie. Aj prostredníctvom veštenia, mágii- okultizmu môže byť naoko človek uzdravený, ale nie skutočne tak ako to robí Ježiš.
Pretože napr: taká akupunktúra na nejaký čas odstráni bolesti z chorej časti tela,ale po čase prídu znova, pretože chorá časť nebola uzdravená, len choroba, ktorá spôsobovala bolesť sa preniesla na iné miesto tela, pričom ešte nevyvoláva bolesť. Takto oklamaná myseľ človeka sa domnieva, že je uzdravená choroba. Ale po čase sa objaví a bude ešte horšie. pozri:
http://www.sekty.sk/sk/articles/show/720

Ďakujem, že ste sa rozhodli pre Ježiša a jeho uzdravujúcu lásku. God bless you +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2010 :  21:57:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Preto Cirkev zavrhovala mágiu, lebo pravdepodobne môže človek získať niektoré schopnosti skôr ako na to morálne dospel.

Pôvodne zaslal spiscom - 15 február 2010 :  18:57:32


Toto je zvlastny pohlad. Mohli by ste ho prosim viac rozviest?

Pôvodne zaslal Mato - 16 február 2010 :  11:34:29



Magia je najnebezpecnejsia v tom, ze clovek moze velmi jednoducho a lahko prist ku schopnostiam, ake vidime vo vselijakych paranormalnych filmoch a pritom tie schonosti su od zleho, i keby sluzili na zdanlivo dobru vec, napr. biela magia.. jeden exorcista raz povedal na toto ze "magia je vzdy len magia, ziadna biela alebo cierna neexistuje", takze lahko ziskane nadprirodzene schopnosti mozu viest cloveka k mylnym predstavam o sebe a svete, ten potom bude niecim INY od ostatnych ludi, bude zvlastny, bude sa odlisovat a tato zvlastnost pritahuje ludsku zvedavost velmi velmi.. (teda aspon tu moju ako to bolo kedysi, preto hovorim ze je nebezpecne sa s tym zahravat)
cela magia, vestenie, okultizmus, homeopatia, cary, vsetko je jedno VELKE KLAMSTVO a moze viest k zavislosti az strate schopnosti rozlisovat - V MENE JEZISA KRISTA, lebo len v Jeho mene to mozeme - rozlisovat dobro od zla, taky clovek straca skutocnu slobodu a pritom si mysli ze prave tieto schopnosti ho oslobodili.. je to jeden zacarovany kruh, z ktoreho len BOH moze cloveka vytiahnut a oslobodit.

Chvala ti Pane, ty si mocny najmocnejsi
+

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 február 2010 :  10:53:05  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
No až takú hrôzu som v tebe nechcel vyvolať, nezabudnime, že aj traja králi, čo sa prišli pokloniť Ježiškovi boli mágovia.

Pôvodne zaslal spiscom - 16 február 2010 :  19:00:09


To by som netvrdil s takou istotou. Boli to skor protoastronomovia.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 19 február 2010 :  13:24:28  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
... milovaní bratia a sestry ... Boží pokoj nech je s nami

Chcelby som sa s vami podeliť o moju skúsenosť :
Kedysi som nevedel, aký je rozdiel medzi astronómiu a astrológiou ! Až neskôr som o tom spoznal viac ako sa píše aj v KKC 2116 / Veštenie a mágia /

„Treba odmietnuť všetky formy veštenia ; uchyľovanie sa k satanovi alebo k zlým duchom, vyvolávanie mŕtvych alebo iné praktiky, o ktorých sa mylne predpokladá, že „odhaľujú“ budúcnosť. Používanie horoskopov, astrologia, čítanie z ruky, výklad predpovedí alebo osudov, jasnovidectvo, a uchyľovanie sa k médiám prejavujú vôľu mať vládu a moc nad časom, nad dejinami a nakoniec nad ľuďmi a zároveń túžbu po nakloniť si skryté mocnosti.“

KKC 2117 / „Všetky praktiky mágie alebo čarodejníctva, ktorými sa človek chce podmaniť skryté mocnosti, aby si ich postavil do svojich služieb a dosiahol nadprirodzenú moc nad blížnymi – hoci aj preto aby mu získal aj zdravie – vážne odporujú čnosti nábožnosti.“

V KC Biblii sa vysvetľuje, že to boli mágovia( gr. „mágoi“). Taktiež, že to boli perzskí kňazi a že veštili z hviezd.

Z toho mi vychádza, že pojem mágovia vystihuje týchto mužov - pre ich okultné praktiky ako sa to robí aj v súčasnosti, keď ľudia veštia z hviezd (horoskopy) a ako „pohanskí kňazi“ prinášajú obetu zvierat alebo aj ľudí a to nie pravému Bohu, ale bôžikom, ktorých si sami vymysleli, alebo ich vymysleli iní ....

A astronómia je veda o stvorení (resp.vesmíru), ktorá nie je v rozpore s vierou, ale naopak ju potvrďuje.

Zaujímalo by ma, či niekto z vás mal skúsenosť s mágiou, alebo či poznáte niekoho, koho Ježiš z toho vyslobodil. Ďakujem, že ste prijali pozvanie k diskusii. +



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 19 február 2010 :  18:16:48  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Zaujímalo by ma, či niekto z vás mal skúsenosť s mágiou, alebo či poznáte niekoho, koho Ježiš z toho vyslobodil.

Pôvodne zaslal rmvn - 19 február 2010 :  13:24:28


no ja som bola volakedy zavisla od vestenia z kariet a z vykladania snov...pred obratenim som si vestila uz niekolkokrat denne,lebo mi vychadzali len same zle veci...co sa vdaka Panu Bohu nepotvrdilo:)
ako som sa obratila hned som to zanechala, uz som to nepotrebovala a az postupne som zistila, ze je to hriech
ako obratenej sa mi ale stalo, ze si kamosky vestili...aj ja som si dala, ale len tak, neverila som uz tomu a vysli mi take super veci, co mi nikdy v zivote take nevysli...keby som bola tomu verila, tak by som bola tomu nesmierne stastna...to bolo aj posledny raz, velmi som to olutovala, ze som si dala vestit aj ked len zo zabavy...bolo to lakadlo, ktore ma mohlo lahko odviest od Boha

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 19 február 2010 :  23:14:08  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ja by som len rád vedel ako môžu veštice ovplyvňujúce život ľudí s kľudom spávať. Neviem či som to tu už spomínal, že na nejakej TV stanici bývala nejaká veštiareň abo čo to bolo, kde ľudia volali. Jeden krát som kúsok odtiaľ videl a nejaká žena volala a hovorila, že sa jej zdá manžel nejaký divný, že chce vedieť či ju náhodou nepodvádza. A veštica z kariet, že vidí peniaze a niečo zlé. Takže to bude jednoznačne rozvod, a peniaze budú vhodné na to. Ako jasne bolo vidieť, že tá žena len uvažovala nad tým, že možno sa niečo deje, a veštica ju začala hneď presviedčať o tom, že rozvod bude to čo sa stane a nemôže s tým nič spraviť. Choré

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 február 2010 :  23:44:17  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
V KC Biblii sa vysvetľuje, že to boli mágovia( gr. „mágoi“). Taktiež, že to boli perzskí kňazi a že veštili z hviezd.

Pôvodne zaslal rmvn - 19 február 2010 :  13:24:28


Mudrci, ktorí nasledovali hviezdu až k malému Ježiškovi (Mt 2,1-12) sa v latinčine označovali ako magi, z čoho potom odvodzujeme mág. Latinské slovo je odvodené od gréckeho slova magoi. Mohlo by označovať starovekú verziu predavača hadieho oleja, Matúš toto slovo ale nepoužíva pejoratívne. Jediné, čo môžeme z jeho popisu povedať je, že títo muži, ktorých počet je tiež neznámy, hoci tradične sa o nich hovorí ako o troch, boli zbehlí v niečom, čo sa vtedy označovalo ako astrológia. Prekladať ale dnes slovo magi ako astrológovia, je zavádzanie.

Omnoho pravdepodobnejšie to boli proto-anstronómovia, nepísali horoskopy pre bohatých, alebo naivných.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2010 :  20:32:28  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Ešte raz sa vrátim k tejto téme, že prečo nie mágia.. hoci už toho bolo povedané dosť a jednoducho mágia nie je dobrá a škodí.. prináša so sebou isté tajomno..

Práve som dočítala knihu Brida, ktorú napísal Paolo Coelho, je o ceste jednej ženy ako sa stala skutočnou čarodejnicou, je to skutočný príbeh (teraz ma dúfam nevylúčite že čítam také bludy, ako je Chatrč alebo Brida, ale ja viem prečo to čítam)

Takže v tej knihe je veľa dobrých vecí ale mnoho vecí s ktorými kresťan nesúhlasí,ako je viera v reinkarnáciu a rôzne rituály, vrátane vízií pri tarotových kartách a cesty do minulých životov.
Iba chcem povedať, že táto kniha môže ublížiť človeku, ktorý hľadá, a preto ju veľmi neodporúčam,
je v nej mágia a čarodejnice (tie ktoré boli upaľované počas inkvizície) spojené s Bohom a Pannou Máriu, mágia je vlastne vykreslená ako cesta k pravému poznaniu a záver je taký, že život nemá zmysel
(pričom my vieme že to tak nie je).

Tak som len chcela upozorniť na to, že sugestívnym spôsobom akoby prichádzala doba, kedy sa zjavujú falošní proroci a chcú zviesť na scestie, ďaleko od Boha.
Nesmieme takým veciam veriť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

handulka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2010 :  20:55:44  Zobraziť profil  Pridať handulka do zoznamu priateľov
mna by zaujimal názor na takzvane zoči ked sa detom hadžu uhliky od zapaliek je to mágia?

handulka

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 16 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 10 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2010 :  21:07:04  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Handulka, medzi poverčivosťou a mágiou sa prelínajú hranice, a hento vraj "urieknutie z očí" je oboje, možno skôr povera. Netreba k sebe lákať diabla.
Niekto dobre povedal, že tam kde prestáva viera, začína povera.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2010 :  11:24:53  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
...milovaní bratia a sestry ... Pokoj s Vami.

Súhlasím s Tebou "Dušan".
Je zvláštne, aké je prekrútené (dole hlavou ) zmýšľanie, keď človek je schopný "pľuvkať" na dieťa. Keby naše dieťa niekto opľul, tak by sme to považovali za zlé, ale takto... ? Je to zvrátené

Ježiš nám dal príklad ako byť blahoslavený-šťastný a to aj gestami lásky, ale nie pľuvaním na deti, alebo na iné veci, ako napr: na loptu, aby sme mali šťastie v hre.

Prajem všetkým Ducha Svätého a nie falošného ducha. God bless you +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2010 :  18:25:25  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
mna by zaujimal názor na takzvane zoči ked sa detom hadžu uhliky od zapaliek je to mágia?

Pôvodne zaslal handulka - 28 február 2010 :  20:55:44


je to hriech voci 1. prikazaniu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2010 :  18:07:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
citácia:
mna by zaujimal názor na takzvane zoči ked sa detom hadžu uhliky od zapaliek je to mágia?

Pôvodne zaslal handulka - 28 február 2010 :  20:55:44



Moje kamošky to bežne robievali na intráku, volali to "zrobiť si z očí",
ja si tiež myslím že je to hriech lebo to nebolo také nevinné ako to znie.. bolo to dosť magické, páliť zápalky, vypiť z toho a ešte neviem čo tam bolo..
Ja si myslím že je to hriech ako aj celá mágia a jej praktizovanie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2010 :  18:26:21  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Aj klasické zaťukanie na drevo je nezmyslom a hriechom podľa mňa. Lebo zaťukanie na drevo nič nemôže priniesť. Ja som upustil úplne od všetkej poverčivosti. Nehovorím už ani, že --- dúfam, že som to nezariekol ---, neťukám na drevo, nevadí mi rozbité zrkadlo, čierna mačka.... nič, proste viem, že nič z toho mi nemôže ovplyvniť život. To môže jedine Boh. A akákoľvek mágia je zahrávanie sa z diablom, takže to tiež absolútne nie. Načo mi je akákoľvek moc, keď sa tým odvrátim od Boha. S Bohom cez modlitbu môžem mať "neobmedzenú moc". S diablom cez hocakú mágiu, som len bábkou, ktorá má pocit moci, ale nie na dlho.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 04 marec 2010 :  17:54:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Ja už som s poverčivosťou tiež skončila, si myslím, ale veľa ľudí v mojom okolí stále praktizuje všeličo, ako to zrobenie z očí alebo zaťukanie na drevo a ťažko je im vysvetliť, prečo to robiť nemajú, ja ani neviem ako tieto veci vznikli, ale nie je to správne a kresťan by tomu nemal veriť.
Len ma mrzí, že tomu veria inak veľmi veriaci mladí ľudia a radšej sa napijú vody z uhorených zápaliek akoby šli na omšu sa za to pomodliť.. ako ich presvedčiť, že to nemajú robiť lebo je to zlé? Lebo ak človek niečomu takému verí, otvára sa tým pre pôsobenie zlého vo svojom živote a môže z toho vzniknúť veľa ťažkostí a často si tým komplikuje život

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 04 marec 2010 :  18:06:30  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Treba sa ich opýtať, akým spôsobom si myslia, že to pôsobí? Ako si myslia, že to pomáha? Že zápalky majú nadprirodzenú moc? Vždy proste o pomoc treba žiadať iba Boha. Nie robiť veci, ktoré nemajú zmysel ani logiku, a diabol si pri nich medlí ruky, bo sa dostáva bližšie k človeku. Ako ja som tiež robil pár poverčivých vecí, lebo sa to robilo bežne v okolí. Ale keď som sa len raz zamyslel, ako mi môže zabezpečiť tá poverčivosť to čo vraví, tak som si uvedomil, že nijak. Čiže zmysel robenia týchto vecí nieje žiadny.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 04 marec 2010 :  19:36:08  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
citácia:
Treba sa ich opýtať, akým spôsobom si myslia, že to pôsobí? Ako si myslia, že to pomáha? Že zápalky majú nadprirodzenú moc? Vždy proste o pomoc treba žiadať iba Boha. Nie robiť veci, ktoré nemajú zmysel ani logiku, a diabol si pri nich medlí ruky, bo sa dostáva bližšie k človeku. Ako ja som tiež robil pár poverčivých vecí, lebo sa to robilo bežne v okolí. Ale keď som sa len raz zamyslel, ako mi môže zabezpečiť tá poverčivosť to čo vraví, tak som si uvedomil, že nijak. Čiže zmysel robenia týchto vecí nieje žiadny.

Pôvodne zaslal Azuritko - 04 marec 2010 :  18:06:30



zápalky sú v tejto veci niečo ako kadidlo pri omši, alebo tak nejak. no a myslia si že to pôsobí na základe toho že tým odstránia zo seba urieknutie, ja neviem, len viem že sú to cestičky ktorými sa sem dostáva zlý a tak preniká aj do sŕdc Božích detí, ktoré tým spútava, i keď si myslia že sú slobodné..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 04 marec 2010 :  20:38:39  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ak plne veria Bohu, nemusia sa báť zlého. Treba im to nejak tak vysvetliť podľa mňa. Proste nesmú sa spoliehať na nejaké iné sily alebo iba na svoje sily. Musia plne dôverovať Bohu a ak tú dôveru dosiahnu, samy upustia od povier a mágie....

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 05 marec 2010 :  07:29:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
citácia:
Ak plne veria Bohu, nemusia sa báť zlého. Treba im to nejak tak vysvetliť podľa mňa. Proste nesmú sa spoliehať na nejaké iné sily alebo iba na svoje sily. Musia plne dôverovať Bohu a ak tú dôveru dosiahnu, samy upustia od povier a mágie....

Pôvodne zaslal Azuritko - 04 marec 2010 :  20:38:39



Máš pravdu, len nie každý je ochotný počúvať tie argumenty proti a ak aj počúva mávne nad tým rukou. Kde stráca toto ľudstvo dôveru v Boha? Smutné. Niektorí ľudia si myslia že doverovať Bohu je len pre vyvolených a nie pre nich.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 05 marec 2010 :  13:05:38  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Moja skúsenosť je taká, že väčšina áno, mávne rukou po argumente a hotovo. To je momentálny stav, ktorý je v človeku, a ten nechce počúvať to čo je proti jeho presvedčeniu. Ale ak to už raz povieš, po ukľudnení sa ten daný človek nad tým možno keď bude sám zamyslí a neskôr ti dá za pravdu. Jednoducho nieje zbytočné povedať to podľa mňa. Efekt sa nemusí objaviť hneď, treba byť trpezlivý

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 05 marec 2010 :  22:30:26  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
...milovaní bratia a sestry .... Pokoj a láska nech je s nami

Týmto príspevkom sa chcem poďakovať za Vaše modlitby a pevné predsavzatia ako aj dobrý príklad proti mágie a okultizmu.

Totižto, všera mi Boh doprial zažiť veľké požehnanie v našej rodine. Moja neterka v r.2009 dostala na požičanie knihu: "Veľký obrazový snár".Ak ju poznáte, tak viete, že ide o horoskopy, čo je veštenie z hviezd, čiže mágia. Ja osobne som z tejto knihy čítal každý deň a podľa toho aj žil, ale po spoznaní pravdy o nej, som to zanechal a knihu vyhodil.

Po dlhšom čase sa táto kniha vrátila ako bumerang, ale do rúk mojej neterke. Snažili sme sa ju presviedčať trpezlivo a s láskou, čo je na nej zlé, ale trvalo to až doteraz, aby spoznala v Duchu a v Pravde, o čo skutočne ide. Modlili sme sa, rozprávali o takých veciach a nakoniec to prinieslo dobré ovocie. Sama mi povedala, že sa rozhodla knihu vrátiť a keby ju nemusela, tak by sme ju vyhodili (vlastne radšej splálili, ako v Skutkoch apoštolov ).

Uvedomujemsi, že aj vdaka vám a vašim modlitbách Ježiš pomohol mojej neterky a modlím sa, aby pomáhal aj vašim rodinám. Nech nás žehná Pán a ochranuje s Michalom archanjelom, na príhovor Panny Márie +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Garabandal Téma Next Topic: Jan Pavol II. a existencia pekla  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06