Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 preco?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Svata Bakhita Téma Next Topic: Zmysel života
Strana: z 8

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  19:37:50  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
preco ateisti vychovavaju svoje deti ako ateistov?
zaujima ma to preto, lebo krestanom je vytykane, ze oni zas svoje deti vychovavaju ako krestanov...a kedze im to nie a nie vysvetlit, tak som skusila polozit tuto otazku opacne...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora 

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  19:47:43  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PCmaniak87

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  19:49:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: PCmaniak87  Pridať PCmaniak87 do zoznamu priateľov
To si sa riadnu blbosť opýtala... Pretože mama mi nehovorila slová ako: Boh neexistuje, to je blud. Na to som došiel sám. U nás sa Boh a také veci nikdy nerozoberali. Takže nemožno hovoriť o nejakej výchove v nevieru v Boha, alebo vo vychove vo viere neexistencii Boha.

Ale už dlhší čas začínam uvažovať že čo ak naozaj ten Boh existuje... potom tu trávim čas na fore, čítam vaše diskusie ale váham, niesom si ničím istý.

Halelůja!!! Ježíš je BOREC! Halelůja!!! Ježíš Tě TOTÁLNĚ miluje! Halelůja!!! Halelůja!!! Halelůja!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 478  ~  Člen od: 13 september 2009  ~  Posledná návšteva: 24 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  19:58:06  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
To si sa riadnu blbosť opýtala... Pretože mama mi nehovorila slová ako: Boh neexistuje, to je blud. Na to som došiel sám. U nás sa Boh a také veci nikdy nerozoberali. Takže nemožno hovoriť o nejakej výchove v nevieru v Boha, alebo vo vychove vo viere neexistencii Boha.

Pôvodne zaslal PCmaniak87 - 17 december 2009 :  19:49:21



Výchova k niečomu alebo proti niečomu však nemusí nutne obsahovať nejaké konkrétne slová. Vychováva sa aj skutkami, vlastným príkladom, postojmi... a teda, ak je niekto ateista a správa sa ako ateista, koná ako ateista, má ateistické postoje, tak aj zo svojich detí vychováva ateistov, či už si to priznáva a uvedomuje, alebo nie. Podobne ako neurotická matka vychová neurotika.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Beulina

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  19:59:48  Zobraziť profil  Pridať Beulina do zoznamu priateľov
Napriek tomu mnohi ortodoxni ateisti (ak je take slovo) davaju (alebo chcu dat) svoje deti pokrstit. Hm hm...cim to bude?

 Krajina: United Kingdom  ~  Počet príspevkov: 192  ~  Člen od: 09 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 december 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PCmaniak87

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  20:33:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: PCmaniak87  Pridať PCmaniak87 do zoznamu priateľov
asi preto, aby susedia nepovedali...

ale neviem o tom nič, príde mi to dosť blbé, ateista totálne sa nevyzná, a dá pokrstiť dieťa?

Halelůja!!! Ježíš je BOREC! Halelůja!!! Ježíš Tě TOTÁLNĚ miluje! Halelůja!!! Halelůja!!! Halelůja!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 478  ~  Člen od: 13 september 2009  ~  Posledná návšteva: 24 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chocholoušek

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  21:50:52  Zobraziť profil  Pridať Chocholoušek do zoznamu priateľov
citácia:
preco ateisti vychovavaju svoje deti ako ateistov?
zaujima ma to preto, lebo krestanom je vytykane, ze oni zas svoje deti vychovavaju ako krestanov...a kedze im to nie a nie vysvetlit, tak som skusila polozit tuto otazku opacne...

Pôvodne zaslal janka - 17 december 2009 :  19:37:50



Janka, je možné, že v niektorých rodinách to funguje aj takto. V mojej však nie. Dcéra je pobožná a manželka tiež bola.

Boh existuje pre toho, kto v neho verí.

Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.

Albert Einstein
______
Na každého rovným metrom.

 Krajina: Denmark  ~  Počet príspevkov: 296  ~  Člen od: 24 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 04 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  23:00:06  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
je to velmi subjektyvna zalezitost casto najvacsich ateistov vychovaju prave silne veriaci rodicia a silne veriacich zase ateisti...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  23:26:36  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
je to velmi subjektyvna zalezitost casto najvacsich ateistov vychovaju prave silne veriaci rodicia a silne veriacich zase ateisti...

Pôvodne zaslal volsung - 17 december 2009 :  23:00:06



Pretože do viery sa nesmie nútiť.
Vieru musí každý nájsť sám.

Vlastne ako všetko v živote. Aj dieťa sa popáli kým pochopí, že oheň páli.

Tak ako dieťatu môžme vysvetliť, že oheň páli aj vieru môžeme (kresťania vlastne musia) ohlasovať a podávať ďaľším generáciam. No posledný krok musí urobiť každý sám. Krok k hľadaniu viery. A kto hľadá nájde.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  23:31:25  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
kolky ale nepoznaju rozdiel medzi vedenim k niecomu a nutenim do niecoho...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  23:36:17  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
ja este rodic nie som, ale ak niekedy budem (dufam ze nie), tak nebudem explicitne vychovavat dieta k ateizmu, proste nebudem sa s nim bavit na temu nabozenstvo, pokial ono same za mnou nepride a neopyta sa ma na to, pripadne ho necham, nech si vytvorim nazor uplne nezavisle od rodicov (to bol moj pripad - nik z rodiny sa na temu nabozenstvo so mnou nikdy nebavil)

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chocholoušek

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  23:42:58  Zobraziť profil  Pridať Chocholoušek do zoznamu priateľov
citácia:
ja este rodic nie som, ale ak niekedy budem (dufam ze nie), tak nebudem explicitne vychovavat dieta k ateizmu, proste nebudem sa s nim bavit na temu nabozenstvo, pokial ono same za mnou nepride a neopyta sa ma na to, pripadne ho necham, nech si vytvorim nazor uplne nezavisle od rodicov (to bol moj pripad - nik z rodiny sa na temu nabozenstvo so mnou nikdy nebavil)

Pôvodne zaslal guest635 - 17 december 2009 :  23:36:17



Presne tak.

Boh existuje pre toho, kto v neho verí.

Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.

Albert Einstein
______
Na každého rovným metrom.

 Krajina: Denmark  ~  Počet príspevkov: 296  ~  Člen od: 24 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 04 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  23:43:21  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
kolky ale nepoznaju rozdiel medzi vedenim k niecomu a nutenim do niecoho...

Pôvodne zaslal volsung - 17 december 2009 :  23:31:25



presne tak Niekto je tak zapálený pre vieru, že svoje deti núti. Potom vznikne odpor detí k viere. Ťažko sa to potom tým deťom prekonáva ale na druhej strane - nech je pravda podaná akýmkoľvek spôsobom mal by sa ju snažiť každý najsť.
Odkaz pre tých čo cítia odpor k viere: Držím všetkým palce!
Odkaz pre tých čo vieru hľadajú: Modlím sa za Vás

PS: v podstate sa modlím i za tých čo majú odpor ale tým to napísať na priamo nemôžem

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  23:44:38  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
ja este rodic nie som, ale ak niekedy budem (dufam ze nie), tak nebudem explicitne vychovavat dieta k ateizmu, proste nebudem sa s nim bavit na temu nabozenstvo, pokial ono same za mnou nepride a neopyta sa ma na to, pripadne ho necham, nech si vytvorim nazor uplne nezavisle od rodicov (to bol moj pripad - nik z rodiny sa na temu nabozenstvo so mnou nikdy nebavil)

Pôvodne zaslal guest635 - 17 december 2009 :  23:36:17



Nie je možné ale aj ja súhlasím. Ale dodrž to do písmenka!
No otázne ešte je aké info mu o tom náboženstve dáš.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Chocholoušek

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2009 :  23:55:44  Zobraziť profil  Pridať Chocholoušek do zoznamu priateľov
Lila a aký máš odkaz pre tých, ktorí tú vieru stratili?

Boh existuje pre toho, kto v neho verí.

Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.

Albert Einstein
______
Na každého rovným metrom.

 Krajina: Denmark  ~  Počet príspevkov: 296  ~  Člen od: 24 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 04 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2009 :  00:05:02  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
Lila a aký máš odkaz pre tých, ktorí tú vieru stratili?

Pôvodne zaslal Chocholoušek - 17 december 2009 :  23:55:44



Tiež jednoduchý. Modlím sa za vás.

No otázne je, či tú vieru naozaj mali. Lebo ja som vieru síce mala ale nebolo to také aké to je dnes. A rozhodne si už svoj život bez viery nedokážem predstaviť.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2009 :  00:21:29  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
No otázne ešte je aké info mu o tom náboženstve dáš.
Pôvodne zaslal lila - 17 december 2009 :  23:44:38



hlavne vhodne veku, v ktorom by sa ma to opytalo...ja osobne som cital, ked som bol maly (asi 9-10 rokov som mal uz si poriadne nepamatam) obrazkovu bibliu..ale bral som to ako rozpravky

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2009 :  00:32:37  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
asi preto, aby susedia nepovedali...

ale neviem o tom nič, príde mi to dosť blbé, ateista totálne sa nevyzná, a dá pokrstiť dieťa?

Pôvodne zaslal PCmaniak87 - 17 december 2009 :  20:33:55



Ja neviem či tu na fóre alebo som to počul, ale skrátka niekto vravel, že neveriaci chceli dať pokrstiť dieťa, a keď kňaz odmietol, tak muž z tejto rodiny by ho aj chcel biť (myslím, že ako to proste spomenul už mimo kňaza). A iný samozrejme dieťa pokrstil. Čo sa mi nepáči tiež. Ale teda netuším aké sú dôvody týchto ateistov, aby krstili dieťa.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2009 :  20:26:43  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
ja este rodic nie som, ale ak niekedy budem (dufam ze nie), tak nebudem explicitne vychovavat dieta k ateizmu, proste nebudem sa s nim bavit na temu nabozenstvo, pokial ono same za mnou nepride a neopyta sa ma na to, pripadne ho necham, nech si vytvorim nazor uplne nezavisle od rodicov (to bol moj pripad - nik z rodiny sa na temu nabozenstvo so mnou nikdy nebavil)

Pôvodne zaslal guest635 - 17 december 2009 :  23:36:17


no a toto je podla mna vychova k ateizmu(rodicia ta k viere neviedli, teda si sa rozhodol neverit a takto isto by si vychovaval svoje deti...)...preco by si takto teda (teoreticky)vychovaval svoje deti a nedal by si im sam od seba sancu spoznat napr. Pana Jezisa, ale museli by hladat sami na vlastnu past, kym ateizmus by mali v tvojej rodine kazdy den? nie je to pokrytecke, chciet od nich aby sa slobodne rozhodli, ale v rodine maju sancu spoznat len ateizmus, teda podvedome sa mu priklanaju pretoze su nim odmalicka ovplyvneni?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 18 december 2009 :  23:05:41  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
no a toto je podla mna vychova k ateizmu(rodicia ta k viere neviedli, teda si sa rozhodol neverit a takto isto by si vychovaval svoje deti...)...preco by si takto teda (teoreticky)vychovaval svoje deti a nedal by si im sam od seba sancu spoznat napr. Pana Jezisa, ale museli by hladat sami na vlastnu past, kym ateizmus by mali v tvojej rodine kazdy den? nie je to pokrytecke, chciet od nich aby sa slobodne rozhodli, ale v rodine maju sancu spoznat len ateizmus, teda podvedome sa mu priklanaju pretoze su nim odmalicka ovplyvneni?
Pôvodne zaslal janka - 18 december 2009 :  20:26:43


toto nemoze byt ateisticka vychova, lebo ja by som dietatu nevravel, ze boh neexistuje, ja by som ho iba oboznamil, ze existuju rozne nabozenstva a rozne filozofie a nech skuma tie, s ktorymi sa najcastejsie stretava v okoli pri rozohovoroch v skole ci s priatelmi

ja som nerozhodol neverit, kvoli tomu, ze mi rodica boha nespominali (nepominali mi ani ze boh neexistuje) ja som sa stotoznil s ateistickou filozofiou hlavne kvoli nezmyselnosti tolkeho mnozstva nabozenstiev, mne osobne sa zdali nadbytocne, zdalo sa mi, ze jedoduchsie a prirodzenejsie by bolo, keby bolo jedno nabozenstvo, alebo ziadne, ale nie miliony nabozenstiev, ktore sa prakticky lisia od cloveka k cloveku a sposobuju tolko odmeranosti a nedovery v tom lepsom pripade a tolko netolerancie a nasilia v tom horsom pripade

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 19 december 2009 :  08:55:51  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
citácia:
toto nemoze byt ateisticka vychova, lebo ja by som dietatu nevravel, ze boh neexistuje, ja by som ho iba oboznamil, ze existuju rozne nabozenstva a rozne filozofie a nech skuma tie, s ktorymi sa najcastejsie stretava v okoli pri rozohovoroch v skole ci s priatelmi


A tu je presne to na čo som narážala vetou - No otázne ešte je aké info mu o tom náboženstve dáš.
Ty ho tým budeš vlastne nepriamo nabádať k tomu čomu veríš ty.
citácia:
...ateistickou filozofiou hlavne kvoli nezmyselnosti tolkeho mnozstva nabozenstiev, mne osobne sa zdali nadbytocne, zdalo sa mi, ze jedoduchsie a prirodzenejsie by bolo, keby bolo jedno nabozenstvo, alebo ziadne, ale nie miliony nabozenstiev, ktore sa prakticky lisia od cloveka k cloveku a sposobuju tolko odmeranosti a nedovery v tom lepsom pripade a tolko netolerancie a nasilia v tom horsom pripade


Keďže by si ho navádzal k tvojej viere v podstate sa od veriacich vôbec nelíšiš. No podstatné je kto má pravdu či náboženstvo či ateizmus.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 19 december 2009 :  09:44:14  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
To si sa riadnu blbosť opýtala... Pretože mama mi nehovorila slová ako: Boh neexistuje, to je blud. Na to som došiel sám. U nás sa Boh a také veci nikdy nerozoberali. Takže nemožno hovoriť o nejakej výchove v nevieru v Boha, alebo vo vychove vo viere neexistencii Boha.

Ale už dlhší čas začínam uvažovať že čo ak naozaj ten Boh existuje... potom tu trávim čas na fore, čítam vaše diskusie ale váham, niesom si ničím istý.

Pôvodne zaslal PCmaniak87 - 17 december 2009 :  19:49:21



suhlasim stebou i ked az za taku blbost to nepovazujem, ale vystihol si to dobre,

ja mam v rodine okrem jedneho vsetkych veriacich, vcetne deti, a sam ako ateista, ziadny problem, kazdy si zatial nasiel svoju cestu sam,

a suhlasim rovnako co tu tiez este napisal PC maniak a chocholousek,

ono, ani to ze niekdo vychovava podla krestanskej vychovy este nie je zaruka, ze sa tak aj bude spravat, mnohi ateisti by mohli ist takymto ludom prikladom, ale to urcite pozname viaceri,


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

humanista

Stav: offline

 Odoslaný - 19 december 2009 :  09:46:53  Zobraziť profil  Pridať humanista do zoznamu priateľov
V tejdo diskusii je potrebné si uvedomiť prečo by mal byť niekto veriaci a čo to znamená byť veriaci, čo to znamená byť ateista, teda neveriaci? Byť neveriaci , podľa mňa je n o r m á l n e.
K množstvu náboženstiev by som mal pripomienku v tom zmysle, že ich je málo. Každý človek by mohol mať svoj vlastný názor na život , ale cirkev by nemala jestvovať ani jedna. Sú to organizácie prinášajúce svojím zamestnancom - cirkevnej hierarchii živobytie a rozdeľujú spoločnosť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 91  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 10 február 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 19 december 2009 :  09:51:34  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:

ja som sa stotoznil s ateistickou filozofiou hlavne kvoli nezmyselnosti tolkeho mnozstva nabozenstiev, mne osobne sa zdali nadbytocne, zdalo sa mi, ze jedoduchsie a prirodzenejsie by bolo, keby bolo jedno nabozenstvo, alebo ziadne, ale nie miliony nabozenstiev, ktore sa prakticky lisia od cloveka k cloveku

Pôvodne zaslal guest635 - 18 december 2009 : 23:05:41



Z existencie množsva náboženstiev nijako nevyplýva, že nemôže existovať jedno, ktoré je pravé, rovnako ako z množstva rozličných výsledkov nijako nevyplýva, že neexistuje jeden výsledok, ktorý je skutočne správny.

citácia:
miliony nabozenstiev, ktore sa prakticky lisia od cloveka k cloveku a sposobuju tolko odmeranosti a nedovery v tom lepsom pripade a tolko netolerancie a nasilia v tom horsom pripade

Pôvodne zaslal guest635 - 18 december 2009 : 23:05:41



Znamená to, že odmeranosť, nedôvera, netolerancia a násilie je niečo skutočne zlé a nesprávne?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 19 december 2009 :  10:01:42  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
V tejdo diskusii je potrebné si uvedomiť prečo by mal byť niekto veriaci a čo to znamená byť veriaci, čo to znamená byť ateista, teda neveriaci? Byť neveriaci , podľa mňa je n o r m á l n e.
K množstvu náboženstiev by som mal pripomienku v tom zmysle, že ich je málo. Každý človek by mohol mať svoj vlastný názor na život , ale cirkev by nemala jestvovať ani jedna. Sú to organizácie prinášajúce svojím zamestnancom - cirkevnej hierarchii živobytie a rozdeľujú spoločnosť.

Pôvodne zaslal humanista - 19 december 2009 :  09:46:53



no v comsi predsa len dost prehanas !

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 19 december 2009 :  10:49:12  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
To si sa riadnu blbosť opýtala... Pretože mama mi nehovorila slová ako: Boh neexistuje, to je blud. Na to som došiel sám. U nás sa Boh a také veci nikdy nerozoberali. Takže nemožno hovoriť o nejakej výchove v nevieru v Boha, alebo vo vychove vo viere neexistencii Boha.

Ale už dlhší čas začínam uvažovať že čo ak naozaj ten Boh existuje... potom tu trávim čas na fore, čítam vaše diskusie ale váham, niesom si ničím istý.

Pôvodne zaslal PCmaniak87 - 17 december 2009 :  19:49:21



suhlasim stebou i ked az za taku blbost to nepovazujem, ale vystihol si to dobre,

ja mam v rodine okrem jedneho vsetkych veriacich, vcetne deti, a sam ako ateista, ziadny problem, kazdy si zatial nasiel svoju cestu sam,

a suhlasim rovnako co tu tiez este napisal PC maniak a chocholousek,

ono, ani to ze niekdo vychovava podla krestanskej vychovy este nie je zaruka, ze sa tak aj bude spravat, mnohi ateisti by mohli ist takymto ludom prikladom, ale to urcite pozname viaceri,



Pôvodne zaslal saxsax - 19 december 2009 :  09:44:14



to je prave to, ze krestan sa neda vyrabat na objednavku krstom...ale ako sa niekto moze stat krestanom, ked sa o krestanstve nikde nedozvie?...a ako byt spravodlivy a nechat deti nech si vyberu same, ked im nebudeme vediet odpovedat na otazku, co napr. pre teba osobne urobil Mohamed otec, ked ludia v neho veria?...existuje Boh, ked v neho ludia veria?...alebo mam Boha v sebe?...co poviete, aby sa dieta spravne rozhodlo, ked sami v tom nemate jasno?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Svata Bakhita Téma Next Topic: Zmysel života  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06