Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Kto je Ježiš? Kto je Boh?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Prečo milujem svoju Cirkev? Téma Next Topic: Biblické úvahy na každý deň  

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  08:40:32  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nie neprestal som byť veriaci, len ked chodim na pokeci uvedomujem si jednu zvlaštnu vec: pride tam nejakí chlapík, dievčina a začnu do ľudí hustiť: "ak uveríš v Ježišovi..." chcel by som napísať bla-bla, ale z ucty k Ježišovi a k tomu čo nam zanechal v biblii to vynecham. Ale tie naučene veci, niekedy mam dojem ako keby mali magnetofonovu pasku v hlave ma už trochen irituju. Samozrejme ide o "znovu zrodených" či inych protestantov.

IDe o to, že ked neveriacemu človeku povieme, "uver Ježišovi" tak on automaticky povie nie - skrz skusensoti a postoje ktore ma voči Bohu, či voči cirkvi. Ja som si však uvedomil, že oni ani nevedia kto je Ježiš, nevedia kto je Boh, nevedia suvislosti a odsudzuju Cirkev..... proste mi to pripada ako nutenie niekoho do viery." Ako mam vlastne uveriť niekomu koho nepoznam? ako mam uveriť v Boha, ked je to neikto vymyslený pre mna?" Zhruba tieto dve zakaldne otazky ma napadli kktore sa môže spýtať neveriaci. A ešte jedna dvojotazka ma napada(nazov miestnsoti je Ježiš Ta miluje) : "Prečo ma Ježiš miluje? Kto je to Ježiš?"

Čo tým chem povedať, že prv než niekomu začneme hovoriť o Bohu by sme my sami mali poznať Boha, a prv než mu začneme hovoriť že by masl Bohu veriť, mal by na našich skutkoch(nielen skrze slova) vidieť že aj my veríme. Lebo potm to je len o sektarskom presviedčaní a o stranickej legitimácii. Bavíme sa o verejnom priznani sa k viere, ale nemal by byť naš život verejním priznávaním sa k viere - skrz naše postoje a skutky? Tak ako ked sv. František šiel do mesta kazať a miesto toho pomahal tam kde sa dalo?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora 

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  10:18:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
.. Čo tým chem povedať, že prv než niekomu začneme hovoriť o Bohu by sme my sami mali poznať Boha, a prv než mu začneme hovoriť že by masl Bohu veriť, mal by na našich skutkoch(nielen skrze slova) vidieť že aj my veríme. Lebo potm to je len o sektarskom presviedčaní a o stranickej legitimácii....


- presne !

- a preto by to malo byt na kazdom z nas!... a ked toho Boha najdes, spoznas, potom s jeho laskavym dovolenim poziadat o krst... a nie ho niekomu vnucovat...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  11:40:44  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tgu nejde o krst...ja by som zas mohol pindať že komunisti ma nasilu urobili iskričkou a urobili by ma aj nasilu pionierrom. a prtečo sa ludia krstia je dovod iny, a je to aj inde rozobrane....

tu mi šlo skôr o to, že ludia nasilu tlačia druhých do viery. dieťa ked krstí sa, tak to nie je jemu nasilu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

palodana

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2008 :  13:30:04  Zobraziť profil  Pridať palodana do zoznamu priateľov
ahojte
raz som cital na duchovnych prednaskach o tomto probleme a asi to je tak ze ak niekomu nieco nutis tak sa automaticky brani. Ja som veriaci ale ak by mi povedala napr.manzelka dnes ideme do kostola a ty musis a musis a musis ....tak stratim chut a pojdem tam na silu

V prvom rade my nesmieme nikomu nasilu vtlacat vieru lebo Kazdy ma slobodnu volu sa rozhodnut pre Jezisa a mozme tym narobit viac skody ako uzitku.

ak vidime ze niekto sa o vieru zaujima a pyta sa tak mu treba dodat odvahy a byt pripraveny zvestovat evanjelium, objasnit mu zakl.principy ze Jezis ho miluje pretoze ho stvoril a jeho dusa patri jemu a chce ho mat pri sebe a ze on mu dokaze pomoct v jeho problemoch a vsetky hriechy odpustit...na toto vsetko vsak potrebuje MILOSTI OD PANA ved my ho nepresvedcime to kona duch svaty ci uz je to skrz nase skutky alebo slova...my sme len nehodni sluzobnici a urobili sme co sme mali

Tak aby taka osoba dostala vela milosti od Boha a aby pochopil ze prave teraz je mozno ta rozhodujuca chvila v jeho zivote ze moze prijat Jezisa za svojho osobneho spasitela tak my sa potrebujeme za taku osobu aj vela modlit a postit, ci dat sluzit sv.omsu atd.

A bola tam aj krasna myslienka aby sme sa nesnazili ludi menit, menit ich charakter a aby boli lepsi lebo Pan stvoril kazdeho jedinecneho ale my sa mame snazit aby ludia vedeli ze su SPASENY to je hlavny bod to im dodava nadej ze mozu zacat od znova to je to svetlo na konci tunela...a to je Jezis

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 156  ~  Člen od: 24 júl 2008  ~  Posledná návšteva: 20 február 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Prečo milujem svoju Cirkev? Téma Next Topic: Biblické úvahy na každý deň  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06