Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Fórum a jeho funkčnosť
 KREDO mojím pohľadom
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co to je za avatar? Téma Next Topic: Avatar
Strana: z 6

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2008 :  09:21:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Alesko: Nie je agresivita ako agresivita. Zial, ty si obcas podrazdeny a kvapku agresivny aj bezdovodne, aj ked ti nikto nic nerobi. Si i trosku labilný, k tomu mas este aj problemy s alkoholom... A je toho este viac...

Ja reagujem agresivne ked mam na to dovod. A ked mi napr. niekto poskodzuje majetok, tak to je uz dost znacny dovod.

Mrkni napr. na tohto nestastneho majitela medaku, no keby mne nejaky srandista toto robil, tak to ho tam asi tiez podobne vytrieskam:
http://view.break.com/557497


Pôvodne zaslal Pierre - 19 október 2008 :  04:25:10



ten alkohol ma vždy pobavi ale ked si myslíš, necham ta v tom že to je alkohol s čím mam problemy.....

a čo sa tyka agresivity, tak u teba agresivita stupa, u mna už agresivita poriadne klesla.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2008 :  18:01:27  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Mne krédo dalo veľa. Naozaj veľa. Pred tým ako som objavil krédo, som si myslel, že žijem dosť kresťansky. Ale zo začiatku ked som bol na kréde, som sa až zhrozil, že veď toľko vecí som nevedel, toľko som robil aj chýb. Krédo je pre mňa veľkým prínosom. Môžem len ďakovať zakladateľovi.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matea

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2008 :  18:22:35  Zobraziť profil  Pridať Matea do zoznamu priateľov


Ale chlapci, neklbčite sa a podajte si ruky!!

Praveze mna Alesko velakrat potesil, ked som nemala najlepsiu naladu a precitala som si jeho prispevky, tak ma celkom ta zla nalada aj prešla. Podobne sa mi to stalo aj pri Juji....a aj u iných, ktorých nicky sa mi teraz nevybavujú...

V podstate suhlasim s azuritkom...aj mne tak podobne, len musim este trenovat tu pokoru, lebo mne sa zase zda, ze zijem super krestansky zivot :O))

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 65  ~  Člen od: 26 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 09 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2008 :  10:10:42  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
V poslednej dobe mám pocit, že sa krédo mení z fóra na portál, kde si každý snaží dokázať, že toho na internete našiel viac a vie niečo lepšie--ja by som bol radšej, keby sa tu predostierali dôležitejšie problémy, ako napr. ako sa naučiť žiť celý deň s Bohom a nie hádky o tom, kedy majú ísť naši "pastieri do dôchodku". To sa mi zdá pod dôstojnosť "dospelého" kresťana. Ale je to len môj subjektívny názor a nikomu ho nevnucujem. Len ma mrzí, že keď sa vždy pozriem, čo je "nového" na KREDE, tak vidím len hádku a pýchu. Ste pre mňa vzorom a preto vás na to upozorňujem, aby som nebol nútený svoj názor zmeniť.

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2008 :  10:30:16  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
No ja by som to nevidel až tak čierne. Veď vlastne sa tou témou o dôchodku kňazou prišlo na to, že niekto bol v omyle ohľadom tejto témy, a teraz vie čo je ozaj pravda. A napríklad ja viem zase niečo viac, čo som predtým nevedel.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2008 :  11:08:15  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pokiaľ je konštruktívna diskusia tak vždy sa da k niečomu novemu dojsť...a vzajomne popritom.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matea

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2008 :  14:14:02  Zobraziť profil  Pridať Matea do zoznamu priateľov
"kde si každý snaží dokázať, že toho na internete našiel viac a vie niečo lepšie"

Ked vidíš, že sa niekto snaží a ukazuje , že našiel niečo viac a niečo lepšie - pochvál ho za to. Dal si predsa istú namahu a priniesol nám ostatným nové informácie ....
Dnešný človek velmi postráda pochvalu...a neverili by ste, kolko úsilia je ochotný investovat...aby nejakú zožal. Na tom nie je nič zlé, lebo žijeme dobu, kedy svetom vládne kritika....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 65  ~  Člen od: 26 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 09 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2008 :  19:12:39  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
matea: ja ich nehaním za ich snahu, len mi je ľúto, že sa tu nevenujeme dôležitejším problémom. Som rád, že sa tak snažia, len sa mi celé fórum zdá nejaké veľmi strohé čo sa týka skutočného života s Bohom. Lebo ja si myslím, že je dôležitejšie aby sme sa vedeli dobre modliť a pomáhali si k svätosti a nie si iba "zvestovávali" nejaké novinky

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2008 :  20:13:54  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
a ktoréže sú to tie ešte dôležitejšie problémy, feri?
napr. z môjho uhla pohľadu mám jeden za sebou a našťastie bez dôsledkov, ale ešte musím patričné vyšetrenia dotiahnuť - ide o malú mozgovú príhodu, mala som ju včera, v škole...ale našťastie bez následkov, tak som rada, čože by nie ... no veru, akoby sa to aj inak zvrtnúť mohlo, to by som zmizla veľmi nenápadne

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2008 :  20:44:17  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
No, dôležitejšie je asi vedieť poďakovať Bohu večer za to, že mi dal další deň života, že ma niekto miluje, že mám čo jesť, že vidím tento svet vlastnými očami, že sa môžem modliť a nemusím sa báť, že ma za to niekto bude chcieť vrhnúť do vezenia alebo zabiť. . . Ale v tvojom prípade by som bol asi veľmi rád, že mi Boh dal možnosť uvedomiť si skutočnú cenu vlastného života, lebo nie je nič cennejšie, než Tvoj život. Držím palce.

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2008 :  21:04:39  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
feri plne suhalsim s tebou. tiež začinam nadobudať dojem že toto forum je o všetkom ožnom len nie o duchovnom živote - tie temy bud ani nevznikaju, alebo zpaju prachom...v tomto mi akosi hovoríš z duše....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2008 :  22:51:36  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Aj mne, moja povodna myslienka bola forum hlavne o tom, o com pisete. Konecne to niekto poriadne sformuloval.
Co odporucate konkretne zmenit, pridat, ubrat?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Matea

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2008 :  09:53:17  Zobraziť profil  Pridať Matea do zoznamu priateľov
Ferino:

Suhlasim.
Možno by naozaj k témam,kt.sú dost faktografické, mohli viac pribudat aj témy typu :

"Chcem podakovat Bohu..."...a pod.

Aj mne by sa to pacilo..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 65  ~  Člen od: 26 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 09 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2008 :  09:55:27  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mato, to je už na uživateloch a ich zaujmu debatovať na tieto duchovne temy. ja osobne pokiaľ sa da snažim sa davať namety na diskusiu, to je vec ktoru môže urobiť každý a potom rozvíjať diskusiu. to je tiež na každom.

podmienky si, mato utvoril perfektne(spolu smoderatormi a inymi členmi ste to fajn prečistili) teraz sa už nie je na čo vyhovarať je to čisto len na uživateľoch.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2008 :  09:56:28  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Ferino:

Suhlasim.
Možno by naozaj k témam,kt.sú dost faktografické, mohli viac pribudat aj témy typu :

"Chcem podakovat Bohu..."...a pod.

Aj mne by sa to pacilo..

Pôvodne zaslal Matea - 29 október 2008 :  09:53:17



matea take temy su tu, treba zajst do sekcie Modlitba - su tam aj chvály aj vdaky aj prosby o modlitbu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2008 :  14:17:51  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
Súhlasím s tým, že toto fórum je super "urobené", len práve to ma trápy, že jeho nedostatočná funkčnosť(z obsahovej stránky) je spôsobená práve užívateľmi. To je jeden veľký problém: nepáči sa mi, že máme skoro 600 registrovaných členov a len veľmi málo z nich je ochotných sa zapojiť do diskusie. Myslím si, že "aktívna" účasť na svätej omši je, že sa tam človek AKTÍVNE podieľa na všetkom, čo sa týka celej omše. Preto mi je čudné, že TU je záujem o diskusiu obmedzený na niekoľko(síce veľmi zaujímavých) jedincov. To podľa mňa svedčí o nezáujme o vlastnú spásu, ku ktorej určite niektoré témy spejú. Keby som mohol na fóre niečo pozmeniť tak asi iba to, aby sa snažil KAŽDÝ člen fóra vyjadriť aspoň k téme, ktorá ho zaujala a v niečom mu pomohla upevniť sa vo viere. Preto by som chcel apelovať týmto spôsobom na VŠETKÝCH členov KREDA, aby sa zamysleli nad tým, či je to tiché čítanie príspevkov ostatných naozaj aktívnou účasťou kresťana na kresťanskom fóre, alebo to svoje členstvo berú len ako obal, pod ktorým je náboženská ignorancia a čo horšie aj ignorácia druhých, ktorý tu hľadajú pomoc a útechu v tejto zlej dobe.

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2008 :  01:37:28  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
Som smutný, že si môj posledný príspevok ani po tak dlhej dobe nikto nevzal k srdcu, lebo ja som ho písal naozaj zo srdca a veľmi úprimne. . . Mám pocit, že toto fórum sa rúti pomaly, ale isto do záhuby a to ma veľmi trápy, lebo ho beriem ako posledný ostrovček nádeje pre kresťanov v tejto temnej dobe. Toľko zla sa dá nájsť na internete, ale nájsť niečo povzbudivé pre kresťana je naozaj problém. Ja vnímam internet ako bojisko dobra so zlom, ale vidím, že zlo už takmer všetko ovládlo a to mi trhá srdce. Bol by som rád, keby sa aj tí ostýchaví postavili svojmu nepriaťeľovi v otvorenom boji a neschovávali sa za múrosti druhých. Nikto tento boj za vás nevybojuje, je to len na Vás, kedy a ako sa postavíte Zlu. . .

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

St.Age

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2008 :  02:33:11  Zobraziť profil  Pridať St.Age do zoznamu priateľov
som tu nový a neviem, či mi náleží reagovat práve na tento problém, ale viem, čo chceš povedať a plne s tebou súhlasím, len si neviem predstaviť mieru rozmanitosti diskusie stále na tú istú tému. možno by to ľudí rýchlo omrzelo písať len na tému "ako posilnovat svoju lásku k bohu", resp. by časom nevedeli, čo už majú napísať. rozmanitosť tém ohľadne ľudského myslenia, konania a osobnej reflexie na okolie zaručuje nekonečné možnosti tém. Je iba otázkou z akého uhla pohľadu a s akou kvalitou myslenia budeme tu k daným témam pristupovať. I ked z názvu tohto fóra by to malo byť každému jasné.

Per aspera ad astra.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 7  ~  Člen od: 01 december 2008  ~  Posledná návšteva: 28 august 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2008 :  05:14:33  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
Noo, keď už niet čo dodať ku téme, tak sa môže uzavrieť a netreba písať balast, ktorý často sťažuje a spomaľuje pochopenie komplexnosti daného problému . . .

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2008 :  11:00:03  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mno ja som na fore relativne novy ale tak hm moja schopnost prispievat na vsetky temi je obmedzena koly mojmu svetonazoru ale forum hodnotim pozityvne hm prihlasil som sa sem v blbom obdoby kedy som mal na vase nabozenstvo dost tazke srdce hm z dovodu ze to tu omrknem a zistim ci zavrhnem krestanstvo uplne ale forum ma milo prekvapilo a vybudovalo celkom pozityvny vstah ku krestanstvu hm v poslednych tyzdnoch som zbadal mierny pokles prispevkou ale snad to je len kratkodoba zalezitost verim ze uzivatelia nezaspali k duchovnym temam hm mno bohuzial mi toho moc nehovoria preto sa zapajam skor do tych faktografickych a asi pre vas by som v inych ani nic plodne povedat nemohol..

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2008 :  16:28:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
ferino, vdaka za Tvoj nazor. aj ked mas pocit, ze sa ruti forum do zahuby, forum tu uz niekolko rokov je. nie kazdy prispieva, nie kazdy sa vie delit s pocitmi a nazormi, ale ja toto forum vnimam ako stabilny ostrov vo vlnach internetu... viem, ze sa sem mozem vratit, a som tomu rad... vdaka Ti Boze.

Veď ma, Pane, vo svojej pravde a uč ma, lebo Ty si Boh, moja spása, a v Teba dúfam celý deň.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2008 :  17:07:18  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
volsung, prikláňam sa k mirec-ovi, my (asi sklaní) sme nezaspali, len tiež sme zamestnaní, s rodinami a mnohými starosťami, povinnosťami a možno i problémami a niekedy to veru ani nie je jednoduché prispievať "správne" teda odpovedať, alebo nájsť odpoveď, ktorá sa drží v intenciách viery a RKC učenia. Tiež sa iba učíme , ale som rada, že aj niekoho toto fórum vie milo prekvapiť.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

desdemona

Stav: offline

 Odoslaný - 05 december 2008 :  01:05:55  Zobraziť profil  Pridať desdemona do zoznamu priateľov
Presne tak, nie každý má čas chodiť na krédo každý deň, či v práci alebo doma, a tak sa stáva, že by aj reagoval, keby mal čas a možnosť. Okrem toho, keď je niekedy môj názor vyjadený v príspevku, ktorý napísal niekto iný predo mnou, tak nepíšem predsa aj ja znova to isté.

Nebuď smiešna, duša moja, hrmotom márností neohluš ucho svojho srdca.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 7  ~  Člen od: 06 november 2008  ~  Posledná návšteva: 25 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 06 december 2008 :  23:42:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Toto fórum umožňuje diskutovať o veciach nášho života v svetle kresťanskej(katolíckej) viery..
Človek sa tu dozvie rôzne názory a pohľady ľudí na jednú tému, čím si obohatí svoj často krát jednostranný pohľad na danú tému.
Je dobré diskutovať a rozmýšľať nad problémami života aby sme sa stali lepšími kresťanmi.
Jediné čo mne osobne prekáža je, že dosť často sa odbočuje od pôvodnej témy a keď prídem k poslednému príspevku už ani neviem aká je téma danej diskusie.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 07 december 2008 :  08:45:36  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
to je stály problém každého fóra, nie len tohoto. Prosto to vychádza zo zápalu diskusie. Predsa len je to nie priamo moderované fórum, to by sa hádam ani nedalo, ako napr. pri osobnom diskutovaní, jednoducho, tu na nete je to iné.
Ale možno, keď si to viacerí počnú uvedomovať, tak sa možno aj sami dokážu akosi "zavrátiť" k pôvodnej téme...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Co to je za avatar? Téma Next Topic: Avatar  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06