Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Teológia tela
 Billingsova metóda
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Co presne je manzelstvo? Téma Next Topic: Sobasny list - povolenie mat sex?  

Lucka

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2008 :  17:46:56  Zobraziť profil  Pridať Lucka do zoznamu priateľov
Počula som o prirodzenej metóde na otehotnenie, prípadne oddialenie tehotenstva pre kresťanské páry. Táto metóda sa nazýva Billingsova ovulačná metóda, a je založená a ženiných plodných a neplodných dňoch(ktoré má dané od Pána)
Chcela by som poprosiť o nejaké vysvetlenie, ako presne funguje, ako sa ju naučiť používať, kedy sa začať pozorovávať...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 8  ~  Člen od: 19 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 26 november 2011 Upozorniť moderátora 

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2008 :  20:17:01  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
nasledovné:
http://www.billings.sk/,
http://www.elep.sk/hlienova-metoda-ovulacna-metoda-billingsova
http://www.katnoviny.sk/Kn_2005/50_2005/listaren.htm
aj na našich stránkach sa už diskutovalo o tejto metóde

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2008 :  23:02:42  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
Základní informace třeba tady:
http://www.cenap.cz/ppr.php

nebo něco tady:
http://www.prolife.cz/rodina/?kn=3&clanek=88

nebo třeba taky tady :
http://www.forumzivota.sk/prirodzene-planovanie-rodicovstva

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2008 :  06:37:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Ahoj, vitaj na fore.
Odpovede skus najst napriklad na tejto alebo tejto stranke.

Veď ma, Pane, vo svojej pravde a uč ma, lebo Ty si Boh, moja spása, a v Teba dúfam celý deň.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2008 :  10:37:43  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ahoj,
o billingsovej metode sa dozvies viac na billings.sk alebo existuje aj kniha atlas billingsovej ovulacnej metody...tam je to rozpisane dopodrobna, ale dobre je aj zajst si na kurz, kde ti to vysvetlia...my sme boli v quo vadis v bratislave


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucka

Stav: offline

 Odoslaný - 24 máj 2008 :  20:01:23  Zobraziť profil  Pridať Lucka do zoznamu priateľov
Dakujem vam velmi pekne. Myslim ze mi to pomohlo:) Vsetko precitam a pozistujem co a ako

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 8  ~  Člen od: 19 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 26 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

peter35

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2008 :  15:08:58  Zobraziť profil  Pridať peter35 do zoznamu priateľov
Problem tejto metody je , ze u niektorych zien prosto nefunguje. Mam smolu lebo moja medzi ne patri.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 05 máj 2008  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 máj 2008 :  18:57:02  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Dali ste si metodu vysvetlit skusenym skolitelom? Hladali ste priciny, preco nefunguje?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2008 :  00:35:00  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
Problem tejto metody je , ze u niektorych zien prosto nefunguje. Mam smolu lebo moja medzi ne patri.

Pôvodne zaslal peter35 - 29 máj 2008 : 15:08:58



Myslím, že je to nějak takto:
Pokud metoda nefunguje, potom dotyčná žena neovuluje, a potom neotěhotní.
Pokud ovuluje, potom metoda funguje, a žena otěhotní, pokud nedokáže správně vyhodnotit, co se díky metodě dozví.
Někdy otěhotní i když si správně vyhodnotí, co se díky metodě dozví, (třeba když chce sama otěhotnět).


rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 jún 2008 :  10:23:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Problem tejto metody je , ze u niektorych zien prosto nefunguje. Mam smolu lebo moja medzi ne patri.

Pôvodne zaslal peter35 - 29 máj 2008 : 15:08:58


tato metoda je zalozena na pozorovani hlienu krcka maternice...je vedecky dokazana, takze problem nie je v metode, ale v cloveku...sledovanie odflakne a potom mu je metoda nefungujuca

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 03 jún 2008 :  15:36:56  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
eeeee, len tak mimo sa opýtam, táto metóda zohľadňuje aj stresový stav ženy? Tak myslím, nemôže práve stres, ale i iné situácie vyvolať kolísanie a teda sťažené zisťovanie patričnej konzistencie hlienu?

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 jún 2008 :  14:10:43  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
juja,
jasne, ze ked ma zena stres, moze byt obraz jej plodnosti iny, ako napr. minuly mesiac...ale kedze to nie je metoda zalozena na periodicite(ze ked som plodna napr. 14 den v juni budem 14 den cely rok-blbost)zena si zisti aj v tom obdobi obraz plodnosti...na hlien to nema myslim nejaky vazny vplyv, zeby sa to nedalo zistit

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 08 jún 2008 :  21:42:42  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
eeeee, len tak mimo sa opýtam, táto metóda zohľadňuje aj stresový stav ženy? Tak myslím, nemôže práve stres, ale i iné situácie vyvolať kolísanie a teda sťažené zisťovanie patričnej konzistencie hlienu?

Pôvodne zaslal juja - 03 jún 2008 : 15:36:56



STM (symptotermální metoda) plánování rodičovství umožňuje podle příznaků s velkou přesností určit, kdy proběhla ovulace.
Tedy, pokud stres ovlivní ovulaci, podle sledovaných příznaků se to s velkou pravděpodobností (cca 99%) podaří odhalit.
A jak ovulace souvisí s početím, je zřejmě dobře známé.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PavolKukucka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 jún 2008 :  05:14:40  Zobraziť profil  Pridať PavolKukucka do zoznamu priateľov
Billingsova metóda je veľký dar, ktorý nám dáva Pán. Pozrime sa niekoľko desaťročí späť, keď ľudia ani len nemali potuchy o možnosti plánovaného rodičovstva.
Billingsova metóda je možnosť experimentovať v manželskom živote. Billingsova metóda je možnosť tvoriť život spolu s Pánom.
Billingsova metóda je možnosť dokázať si vzájomne skutočnú lásku.
Po 17.-tich rokoch manželstva sa nám narodilo 5 detí. Najstaršia dcéra má 16. rokov, najmladšia má 3 roky. Zodpovedne môžem prehlásiť, že Billingsova metóda robí človeka skutočne slobodným, dáva mu možnosť radovať sa zo života nielen počas sexuálnych manželských radovánok, ale dáva možnosť i spoznávať svojhoi partnera a dokonca i samáho seba.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 157  ~  Člen od: 20 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 05 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PavolKukucka

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2008 :  15:58:53  Zobraziť profil  Pridať PavolKukucka do zoznamu priateľov
Niečo z praktickej stránky Billingsovej metódy
Billingsovu metódu sme študovali z literatúry spolu s manželkou už počas chodenia. Bolo to niečo nové, o čom sme nemali ani poňatie, niečo, čo človeka kládlo do blízkosti Boha (ja mám možnosť mať alebo nemať dieťa /pozor!, nehovorím o slovách chcieť alebo nechcieť!). S manželkou sme chodili niečo menej ako rok, svadbu sme mali v októbri, pre nás, ešte snúbencov, ktorí nepoznali dovtedy sexuálny a manželský život, boli iné priority. A tak sme si plánovali, že ešte by sme to mohli pomocou Billingsovej metódy "skúsiť" a odložiť narodenie prvého dieťaťa o jeden rok, aby sme mohli ísť v lete "aspoň raz" v živote spoločne sami na dovolenku. Prvé tri mesiace sme dôsledne aplikovali Billingsovu metódu, manželka sledovala plodnosť či neplodnosť svojich dní. No mladý manžel (22 a mladá manželka 19) plní niečoho nového a veľkého akosi zabudli na svoje predmanželské túžby a tak prestali sme sa riadiť podľa Billingsovej metódy. Samozrejme, účinok bol veľkolepý, narodila sa nám do roka dcéra (dnes má pomaly 16. rokov).
Po narodení manželka kojila. Hovorí sa, píše sa (nikdy nie v Billingsovej metóde), že počas kojenia by žena nemala otehotnieť, a tak
sme sa Billingsovej metóde nevenovali. Výsledkom bol syn, dnes pomaly väčší ako ja (16 rokov), ktorý sa narodil rok a pol po dcére.
Potom manželka začala pozorne sledovať plodné a neplodné dni a skutočne ,metóda fungovala, bezpečne, spoľahlivo, zodpovedne. Potrebná bola len zdržanlivosť a zbytočné vzájomné sexuálne "nepokúšanie sa" partnerov.
Avšak každý život raz omrzí, bolo to počas horúceho leta, bol som v práci (robil som ako smenový správca vodohospodárskeho zariadenia), naše deti (dcéra 6 rokov, chlapec 4,5 roka) sa kúpali vonku v areáli v nafukovacom bazéne, Billingsova metóda akosi ustúpila do pozadia, a o 9 mesiacov sa nám norodil syn (druhý chlapec). Prvé tri dni, ako prišla manželka z nemocnice, to bolo najlepšie bábätko na svete. Odvtedy je to "postrach rodiny". Medzi miništrantami veliteľ, medzi susedovie deťmi na dvore veliteľ, proste hyperaktívne dieťa. Až neskôr som sa dozvedel, že za tohto syna sa modlila moja babička, ktorá túžila mať ešte jedneho vnuka (dožila sa ho v zdraví a pri plnom vedomí, síce len dva týždne, ale spoľahlivo), za tohto syna sa modlil môj birmovný otec, kňaz a spolu s ním nezávisle kňaz, ktorý sa stal mojim duchovným počas vojenskej základnej služby v Čechách (vraj kňazov je málo, treba sa modliť za mladé rodiny, aby vychovali kňazov pre našu spoločnosť).
Po narodení môjho tretieho dieťaťa (druhého chlapca) metóda, že žena počas kojenia nemôže otehotnieť fungovala. A tak sme Billingsovu metódu nepoužívali. Ako však manželka prestávala kojiť, začal jej nabiehať menštruačný cyklus, vtedy bolo treba veľmi pozorne sledovať aj niekoľko krát denne svoje plodné a neplodné dni. Ale manželka v tom období pozerala viac na malé bábätká, ktoré pribúdali mamičkám v kostole a aj ja som si akosi vedel vyrátať, že tri deti nie sú do páru, do páru štyri, a tak sme skutočne vtomto období nekládli veľký dôraz na Billingsovu metódu.
Samozrejme, výsledkom bola druhá dcéra, ktorá sa narodila dva roky po narodení druhého chlapca. Narodila sa snáď skôr predpokladane ako nečakane.
No potom už išlo do tuhého. Bývali sme v malom dvojizbovom bytíku, bolo nás tam šesť, prvé dve deti boli už staršie a tak nám bolo dosť tesno. Ale bolo to fajn. Billingsova metóda pri striktonom dodržiavaní fungovala, boli aj divé sexuálne radovánky, aj dlhé dni očakávania, ale opakujem, Billingsova metóda fungovala.
Takmer po štyroch rokoch narodila sa nám tretia, zatiaľ posledná dcéra (dnes má 3,5 roka). Bolo to naše rozhodnutie, "nevedomé, nepremyselné, neuvážené, no 100% dokonalé". Jednou vetou odpoviem, bolo to niekedy začiatkom M Á J A.

Na záver uvediem: Billingsova metóda je spoľahlivá, skutočne. Vyžaduje len trpezlivosť manželov, hlbokú vzájomnú úctu a otvorenosť, ovládanie a sebadisciplínu. Čo robí výkonnostný športovec pre dosiahnutie víťazstva? Čo robí majiteľ spoločnosti preto, aby jeho firma prosperovala? Čo robí operujúci lekár, ktorý zachraňuje život človeka?
A ešte celkom na záver: Billingsova metóda vyžaduje človeka otvoreného i pre samého Pána Tvorcu. Lebo keď Boh zasiahne a dá život, nepomôže sledovanie žiadnych plodných či neplodných dní. Tu už potom treba akceptovať len totálnu zdržanlivosť. Tá však neprospieva v zdravom manželstve nikomu.
(Niekedy vám napíšem, akým zázrakom Boh zasiahol k nám na príhovor biskupa Michala Buzalku, a my sme sa asi rok po narodení najmladšej dcéry presťahovali do veľkého bytu)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 157  ~  Člen od: 20 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 05 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miska

Stav: offline

 Odoslaný - 23 júl 2008 :  18:34:53  Zobraziť profil  Pridať miska do zoznamu priateľov
Ahoj Lucka,
ak sa nebudes vediet orientovat v Billingsovej metode, mozes si pomoct aj teplotnou metodou. Ziskas vacsi prehlad o cykle...nieco viac sa mozes dozvediet na stranke www.lpp.sk

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 638  ~  Člen od: 03 január 2004  ~  Posledná návšteva: 17 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2010 :  18:26:31  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Ale čo ak žena má chuť na sex len počas plodných dní_?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 29 september 2010 :  00:09:48  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
slovenka to bych nazval tak, že biologické hodiny bijou co nejhlasitěji mohou
jinak billingsovou metodu neznám, teď se mi to nechce studovat. Manželka použivala symptotermální metodu a ta funguje. A těch pár dnů sexuálniho postu v plodných dnech se dá vydržet
Jednou jsme to zkusili i plodném dnu a výsledek spinká vedle v pokoji. Bůh nám opravdu požehnal

Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 október 2010 :  19:49:41  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Ale čo ak žena má chuť na sex len počas plodných dní_?

Pôvodne zaslal slovenka - 12 máj 2010 :  18:26:31


mozno by bolo dobre zistit najprv preco je to tak...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2010 :  20:04:12  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
...To by byli u niekoho aj vyše 20 rokov.....


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Co presne je manzelstvo? Téma Next Topic: Sobasny list - povolenie mat sex?  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06