Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 Tvrdíte, že Cirkev verí, že hovorí v mene Boha?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Čo je mlčanie pre kresťana. Téma Next Topic: Okamžité potrestanie padlých anjelov.  

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2008 :  19:28:13  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
To je trúfalé!

Áno, Cirkev naozaj verí, že hovorí v mene Boha a že jej dal Kristus podiel na svojej neomylnosti.3 Je to udivujúco smelé tvrdenie, nad ktorým sa musíme vážne zamyslieť. Existujú iba dve možnosti: buď je Cirkev neskutočne opovážlivá – alebo má pravdu.

Nakoniec tu neexistuje nič medzi tým. Ak má Cirkev pravdu, potom sa na ňu budeme dívať, ako na veľké požehnanie od Boha a budeme sa snažiť žiť podľa toho, čo hlása. Aj keď nebudeme rozumieť niektorým prečo v jej učení, budeme dôverovať, že v pravom čase všetko pochopíme. Na druhej strane, ak je Cirkev neskutočne opovážlivá, potom nebudeme chcieť, aby nás vôbec spájali s menom katolík.

To je dôležitá skutočnosť. Sme nútení jej čeliť a vybrať si. Žijeme v spoločnosti, ktorá nás učí vyhýbať sa takým radikálnym rozhodnutiam. Radšej si vymyslíme aj aj scenár, ako by sme mali čeliť neuniknuteľnej buď/alebo skutočnosti života.

Inými slovami, žijeme v spoločnosti, ktorá odmieta objektívnu pravdu. Ľudia hovoria: „To môže byť pravda pre teba, ale nie pre mňa“. Alebo: „Každého názor je rovnako dôležitý.“ Také postoje nás všetkých poznačili.

Ale Ježiš učil niečo úplne iné. Učil, že On je Pravda (pozri Jn 14, 6) a založil Cirkev, ktorá, ako sľúbil, bude učiť pravdu. Chce, aby sme to prijali. Máme slobodu to neprijať. Je to však veľmi závažné rozhodnutie, ku ktorému by sme sa nemali stavať ľahkovážne.

Keď sa na vec pozrieme z čisto praktického hľadiska, to, že Kristus ustanovil na zemi učiteľský úrad, ktorý má zjavovať jeho vôľu, dáva zmysel. Inak by vysvetľovanie Písma a určovanie Božej vôle v otázkach s večnými následkami bolo iba hádankou. Úrad na zemi, daný od Boha, je nevyhnutný k udržaniu jednoty vo viere.

Ak Kristus Katolíckej cirkvi túto moc naozaj dal, potom nie je trúfalé ju používať. Ak sme úprimní, uznáme, že je naopak trúfalé myslieť si, že vieme lepšie ako Cirkev, čo je Božou vôľou v otázkach viery a morálky.

Christopher West, Radostna zvest o manzelstve a sexe

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 august 2008 :  22:45:09  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Problem dnešnej doby je aj ten, že ľudia si vyberajú : toto sa mi hodí z učenia cirkvi(krst, svadba v kostole, prve sv. prijimanie, či birmovka), tak v tomto ju budem posluchať, v tomto s ami nepáči(mám iný názor) tak toto nie. a tento cirkevný alibizmus je niekedy horší ako otvorený postoj voči Cirkvi.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

degon

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2009 :  16:33:04  Zobraziť profil  Pridať degon do zoznamu priateľov
Otázka ale znie - čo je pravda?
Ja si myslím, že cirkev vie, že nezjavuje Božiu vôľu, ale trvá na tom, že ju zjavuje. Myslí si, že je v najvlastnejšom záujme veriacich, aby tomu verili.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 48  ~  Člen od: 04 apríl 2009  ~  Posledná návšteva: 20 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2009 :  19:47:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a možno veriaci na to prišli že ma Cirkev pravdu aj v stave ked boli ešte ateistami....bez prehovarania, či strašenia a pod. a maju na to dokaz, ktorí potom anti-.... nielenže odmeitaju, ale si myslia že ľudia v cirkvi sa nechaju oblbovať....no úžas ake povery chodia medzi neveriaci a odporcami

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2009 :  00:03:06  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
Otázka ale znie - čo je pravda?
Ja si myslím, že cirkev vie, že nezjavuje Božiu vôľu, ale trvá na tom, že ju zjavuje. Myslí si, že je v najvlastnejšom záujme veriacich, aby tomu verili.

Pôvodne zaslal degon - 04 apríl 2009 :  16:33:04



A já si myslím, že si to myslíš špatně.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2009 :  09:40:30  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Otázka ale znie - čo je pravda?
Ja si myslím, že cirkev vie, že nezjavuje Božiu vôľu, ale trvá na tom, že ju zjavuje. Myslí si, že je v najvlastnejšom záujme veriacich, aby tomu verili.

Pôvodne zaslal degon - 04 apríl 2009 :  16:33:04



Máte nejaké logické opodstatnenie svojho tvrdenia?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2009 :  10:08:28  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
azuritko, logicke vysvetlenie nie, len svoj antipostoj voči KC.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

degon

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2009 :  11:05:34  Zobraziť profil  Pridať degon do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Otázka ale znie - čo je pravda?
Ja si myslím, že cirkev vie, že nezjavuje Božiu vôľu, ale trvá na tom, že ju zjavuje. Myslí si, že je v najvlastnejšom záujme veriacich, aby tomu verili.

Pôvodne zaslal degon - 04 apríl 2009 :  16:33:04



Máte nejaké logické opodstatnenie svojho tvrdenia?

Pôvodne zaslal Azuritko - 05 apríl 2009 :  09:40:30


Azuritko, to vyplýva skôr so životnej skúsenosti, ktorá má tiež svoje logické opodstatnenie, ale nedá sa to jednoducho a hlavne jednoznačne preukázať dajakým citátom, alebo faktom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 48  ~  Člen od: 04 apríl 2009  ~  Posledná návšteva: 20 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2009 :  11:07:46  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
jasne, cirkev, vraždila, pálila, budovala si moc...och...ako sme len na to mohli zabudnúť....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2009 :  12:43:48  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Azuritko, to vyplýva skôr so životnej skúsenosti, ktorá má tiež svoje logické opodstatnenie, ale nedá sa to jednoducho a hlavne jednoznačne preukázať dajakým citátom, alebo faktom.

Pôvodne zaslal degon - 05 apríl 2009 :  11:05:34



A problém je vyriešený. Koho slová si zobrať k srdcu? Niekoho, komu životná skúsenosť ovplyvnila názor na základe nejakých možno zle možno dobre vysvetlených udalostí, alebo slová cirkvi ktorá sa riadi bibliou a učením Ježiša Krista? Podľa mňa je druhý zdroj dôveryhodnejší.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2009 :  12:54:23  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
odpovie ti, že Cirkev si bibliu prispôsobila....márna snaha....kto nemá záujem žiť poda Boha, bude hľadať stále nejakú výhovorku a všelijako si ju pochybne oddôvodňovať.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

degon

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2009 :  15:00:04  Zobraziť profil  Pridať degon do zoznamu priateľov
[quote]jasne, cirkev, vraždila, pálila, budovala si moc...och...ako sme len na to mohli zabudnúť....

Alesko, netreba stále omieľať to, čo je historickou vedou jednoznačne preukázané a za čo sa pápež aj verejne ospravedlnil v Mea culpa. To by bolo nosenie dreva do lesa. Nám musí ísť predovšetkým o súčasnosť a hľadať to, čo je v rozpore s pravdou a kde robíme chyby.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 48  ~  Člen od: 04 apríl 2009  ~  Posledná návšteva: 20 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2009 :  15:03:58  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no ešteže si ty prišiel a nas tu upozornil. chudatenka, akí by sme boli stratení, keby si nam to teraz nepovedal.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 06 apríl 2009 :  00:04:10  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Ja si myslím, že cirkev vie, že nezjavuje Božiu vôľu, ale trvá na tom, že ju zjavuje.

Pôvodne zaslal degon - 04 apríl 2009 :  16:33:04


Ja si myslim, ze sa opat velmi mylis.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

degon

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2009 :  10:31:30  Zobraziť profil  Pridať degon do zoznamu priateľov
citácia:
[quote]
Ja si myslim, ze sa opat velmi mylis.
Pôvodne zaslal Mato - 06 apríl 2009 :  00:04:10

Mato, je to názor proti inému názoru. Pravdivosť myslenia hocikoho sa nedá odmerať, ani dokázať, možno iba poukázať na zhodu s historickými, alebo vedeckými faktami.
Predstavitelia cirkvi pripúšťajú, že ten obraz, ktorý majú ľudia o Ježišovi bol utvorený na 80% samotnou cirkvou - tzv. cirkevnou tradíciou. A to isté platí o samotnom zriadení cirkvi, keď sa hovorí, že je to božsko - ľudská ustanovizeň. Koľko % je v nej toho božského a koľko toho ľudského?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 48  ~  Člen od: 04 apríl 2009  ~  Posledná návšteva: 20 apríl 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2009 :  10:49:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Pán Degon.
Zdá sa mi, že ste zpoznali niektorých členov KC ktorí svojim životom nežili to čo hlásali a stoho pramení ten Váš narastajúci odpor voči KC a jej učeniu.
Mám pravdu alebo sa mýlim?

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2009 :  11:44:17  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Pán Degon.
Zdá sa mi, že ste zpoznali niektorých členov KC ktorí svojim životom nežili to čo hlásali a stoho pramení ten Váš narastajúci odpor voči KC a jej učeniu.
Mám pravdu alebo sa mýlim?

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

Pôvodne zaslal zrno - 16 apríl 2009 :  10:49:20



zrno, degonov prístup je tiež podobný, hlása že túži po pravde, ale nevie ju ani povedať, ani vyjadriť čo považuje za pravdu. pre mna "vodu káže, víno pije" a že je taký istý ako tí, ktorých on sám odsudzuje.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2009 :  13:00:52  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Mato, je to názor proti inému názoru.

Ale iste. Len by si si mal uvedomit, ze to co tu prezentujes Ty, su Tvoje osobne nazory na vec, zatial si ani jeden z nich nepodlozil nicim konkretnym.

citácia:

Pravdivosť myslenia hocikoho sa nedá odmerať, ani dokázať, možno iba poukázať na zhodu s historickými, alebo vedeckými faktami.

Pravdivost myslenia zrejme nie, pravdivost vyrokov, ktore z tohoto myslenia vyplynu uz ale ano.

citácia:

Predstavitelia cirkvi pripúšťajú

Ktori predsavitelia Cirkvi?

Zatial to znie ako zaciatok vety kazdeho bulvarneho platku, ktory chce uviest nejaku pikosku. Napr. americki vedci zistili, ze... Korejskym vyskumnikom sa podarilo dokazat, ze...

Skus sa prestat hrat na podrypavaca a zacni konkretne argumentovat, inak zacinam mat pochybnosti o motivoch Tvojho prispievania na toto forum.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

anettka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2009 :  13:46:03  Zobraziť profil  Pridať anettka do zoznamu priateľov
[quote]jasne, cirkev, vraždila, pálila, budovala si moc...och...ako sme len na to mohli zabudnúť....

Alesko, netreba stále omieľať to, čo je historickou vedou jednoznačne preukázané a za čo sa pápež aj verejne ospravedlnil v Mea culpa.

zaslal degon


Viete ono sa hovorí, že diabol útočí práve na to čo je pravda a chce človeka presvedčiť o nepravde. RKC tvoria ľudia. Ľudia, ktorý tiež môžu spáchať hriech tak ako každý iný človek. No a zaslepením v hriechu sa môže stať chyba. Dokonca aj veľmi veľká chyba. Lenže túto chybu a hriech už musí súdiť Boh a nie my. Ja si myslím a som o tom presvedčená, že RKC je tá pravá, pretože bola napádaná v minulosti najviac zo všetkých. To musí mať diabol radosť keď vidí koľko ľudí tým odradil od pravej viery.

A to isté platí o samotnom zriadení cirkvi, keď sa hovorí, že je to božsko - ľudská ustanovizeň. Koľko % je v nej toho božského a koľko toho ľudského?
zaslal degon


Neviem ako z tvojej skúsenosti, (ale pravdepodobne nechodíš do kostola) no poviem ti moju skúsenosť.
BOH = viera, nádej a láska
a tieto 3 veci nájdeš v každom RK kostole na 100%

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 22  ~  Člen od: 19 apríl 2009  ~  Posledná návšteva: 23 jún 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

carmenis

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2009 :  18:12:21  Zobraziť profil  Pridať carmenis do zoznamu priateľov
Anettka: suhlasim s tebou :-) Niekde som citala jeden citat,ze : ,,kostol nie je muzeum svätych,ale nemocnica pre hriesnikov,,.

Ano,RKC by mala byt obrazom praveho Kristovho ucenia najmä v praxi.Ale ruku na srdce:kto z nas je bez hriechu? :) Chceme sudit Cirkev teda ludi v nej - no spytajme sa sami seba,ci sme lepsi.Ludska krehkost tu vzdy bola,je a bude a vzdy sa najde niekto v Cirkvi,kto bude predstavovat viac ,,kukol,, ako ,,psenicu,,.A takto to bude vzdy az do konca sveta.Ale nastastie,kedze je RKC naozaj bozsko-ludska ustanovizen,Boh nikdy nenecha tuto Cirkev padnut,lebo On je verny svojim prislubeniam ( a ani brany pekelne ju nepremozu).Vlastne preto je tato ,,institucia,, stale tu.Trochu divne,nie? :) Alebo teda logicke...

Vystizny je aj sen sv.Dona Bosca:

http://www.mariasoft.sk/bosco.htm

zelam pekny dnik

,, Základ Cirkvi je na skale ! Dôverujte jej !,,
Ján Pavol II (22.4.1990,Bratislava)




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 17  ~  Člen od: 03 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 16 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 29 jún 2009 :  01:35:04  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:

Mato, je to názor proti inému názoru. Pravdivosť myslenia hocikoho sa nedá odmerať, ani dokázať, možno iba poukázať na zhodu s historickými, alebo vedeckými faktami.
Pôvodne zaslal degon - 16 apríl 2009 : 10:31:30


Není to tak úplně pravda. Ohledně pravdivého poznání existují i další možnosti. Třeba zákon sporu?

citácia:
Predstavitelia cirkvi pripúšťajú, že ten obraz, ktorý majú ľudia o Ježišovi bol utvorený na 80% samotnou cirkvou - tzv. cirkevnou tradíciou. A to isté platí o samotnom zriadení cirkvi, keď sa hovorí, že je to božsko - ľudská ustanovizeň. Koľko % je v nej toho božského a koľko toho ľudského?
Pôvodne zaslal degon - 16 apríl 2009 :  10:31:30



Ohledně toho, co představitelé církve předkládají k věření, tu píšeš úplné nesmysly.
Představitelé círve nás vybízejí, abychom věřili tomu, že vše, co je obsahem zjevení (v písmu svatém a tradici) je stoprocentně hodnověrné a pravdivé svědectví o Bohu, o Ježíšovi, a že všechno, co bylo zjeveno, je zjeveno Bohem (nic v tom není lidského původu). Možná je v tom lidský tak způsob podání (Kristus je Bůh, ale i člověk).

Jaký si kdo utvoří obraz Boha, na základě toho, jak pracuje s tím, co bylo zjeveno, je už věcí přístupu každého z nás.
Kdo se snaží poznat zjevení, má zřejmě obraz podstatně méně zkreslený.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Čo je mlčanie pre kresťana. Téma Next Topic: Okamžité potrestanie padlých anjelov.  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06