Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 "Vatikansky orloj" alebo A zase bude striedanie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Katolicky rozvod Téma Next Topic: Duchovny vodca sa mi vyhyba
Strana: z 4

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 04 marec 2012 :  16:33:56  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov
citácia:


"Cirkev pevne verí, vyznáva a hlása, že všetci, ktorí nie sú členmi katolíckej Cirkvi, či už pohania alebo židia alebo bludári alebo rozkolníci, nemôžu byť účastnými večného života, ale že pôjdu do večného ohňa, ktorý je pripravený diablovi a jeho anjelom, ledaže by sa pred koncom svojho života pripojili k Cirkvi. ...Nik, aj keby pre Krista krv prelial, nemôže byť spasený, kto v lone a jednote katolíckej Cirkvi nezotrvá." (Florentský koncil)

Pôvodne zaslal Robel - 04 marec 2012 :  16:14:45

[/quote]

hehe, len to treba aj správne pochopiť :D
Ak niekto vie, že v KC je plnosť prostriedkov posväcovania a pravdy a napriek tomu zotrváva....tak potom platí toto.
Lenže to je veeelice subjektívne - to "vedieť, že v KC je...".
To len Boj môže vedieť, či daný človek "vedel, že v KC je..." alebo nie. Človek a jeho srdce aj myseľ sú strašne zložité, aby si niekto mohol nárokovať na posudzovanie toho, čo sa v ňom odohráva.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 04 marec 2012 :  21:51:35  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
hehe, len to treba aj správne pochopiť :D
Ak niekto vie, že v KC je plnosť prostriedkov posväcovania a pravdy a napriek tomu zotrváva....tak potom platí toto.
Lenže to je veeelice subjektívne - to "vedieť, že v KC je...".
To len Boj môže vedieť, či daný človek "vedel, že v KC je..." alebo nie. Človek a jeho srdce aj myseľ sú strašne zložité, aby si niekto mohol nárokovať na posudzovanie toho, čo sa v ňom odohráva.

Pôvodne zaslal mon - 04 marec 2012 :  16:33:56Az take zlozite to hadam nebude urcite ratate aj s nezavinenou nevedomostou co nam okruh kandidatov na peklo vyrazne zvacsuje

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2012 :  16:13:16  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Ked sa dobre pozrieme, ba vlastne uz sa netreba ani dobre prizerat, lebo je to vidiet aj zo zbezneho pohladu,

vidime, ze tento muz naozaj konci:
treba to respektovat a pripravit sa na to, co bude dalej.


Hodiny na vatikanskom orloji odbijaju, striedanie je v procese.
Co odchadza?Odchadza clovek, ktory potiahol karicku po svojich predchodcoch, a veru potiahol ju statocne.
Co spravit mal, uz spravil, a kde jeho predchodca nestacil, nestihol alebo prilis pritlacil na pilu, tento clovek to "napravil".

O tom, co vsetko zmenil a naopak, co vsetko este viac zabetonoval, vedeli by hodiny a hodiny rozpravat cele myriady dovercivych katolikov.Benedikt Sestnasty sa predstavil svetu ako normalizator vsetkych moznych uletenosti, akych sa dopustil jeho predchodca, ktoreho svet tak velmi za to lubil.
Najznamejsim sa B16 stal svojim vystupovanim v roli konzervativca, co navonok takmer okamzite po nastupe do funkcie prejavil vytiahnutim pompeznych ruch typickych pre zaslu slavu cirkvi,
nosenim odevov aj tam, kde uz jeho predchodca to vyhodil


formalnymi reformami kurie smerom k udajnej "spravnej interpretacie koncilovej kontinuity", co je jeho hlavnym ideologickym mottom, ktorym sa stal charakteristicky.
(Ze tym nepriamo potvrdil nespravne smerovanie svojho predchodcu, ktoremu roky robil dozorcu na poli doktriny, mnohym nedojde.)


Veru nie vzdy bol Benedikt tym, za koho sa vydava v ociach sveta, pred kamerami a vlastnymi mediami.Pripomenme si, ze ideologicky uz od mladeho veku, kedy nastupil svoju karieru cirkevneho establishmentu, bol tento nemecky teolog verny modernistickym konceptom, tak typickym pre "Rýn", ktory pomahal vliat do "Tibery". Tuto ideovu postat neopustil nikdy. Nie nahodou si vysluzil prezyvku hegeliana, cize niekoho, kto dokaze zmiesat a dat do suvisu dve naprosto protichodne idey, aby z nich vyvodil tretiu, synteticku (a veru plati do doslovne: umelu) zluceninu. Inu, Nemec nemoze inak, nez nasledovat nemecke ideove esa ako Kant, Fichte, Schelling a najma Hegel, ktory tento obskurny filozoficky koncept sveta doviedol do absolutnej absurdnosti (dejiny filozofie ho oznacuju za absolutneho objektivneho idealistu, podla ktoreho vsetko treba vnimat ako koexistenciu tezy, antitezy a vyslednej syntezy).

Keby mala byt tato "filozofia" pravdiva, kat cir sa moze "tesit" na to, co pride na stolec po Benediktovi................................


Ze v casoch mládí bol Ratzinger peritom progresistov na top koncile vsetkych cias, sme si uz neraz ukazaliVernost tomuto koncilu nikdy neopustil, co by nebolo nic ohurujuce v pripade, ze by aj tuto vernost nezatazil svojou reinterpretacnou filozofiou hermeneutickej diskontinuity, co je len pekne znejuca slovna ekvilibristika na zaslepenie oci naivnym pozorovatelom.

Nastastie vsetci belmom na ociach a hlavne na mozgovni netrpia:


Ano, tento clovek - ci uz v casoch, kedy sa volal Ratzingerom, alebo potom, kedy sa nechal oslovovat Benediktom - patril a nikdy neprestal patrit medzi tych, ktori slovami aj skutkami potvrdzuju, ze veria v tomuto svojmu vlastnemu nezmyslu!


Ved sa len pozrime, ako na samotny koncil hladeli jeho vtedajsi ideovi fundatori:
Rahner:
Congar:


Suenens:Chenu:


Kung:....a nasli by sa aj dalsie dokazy, ako sami architekti Koncilu potvrdzuju, ze 2VK predstavuje ROZCHOD s kontinuitou, ktoru nestastnik Ratzinger dodnes skrze falosnu nemecku hegeliansku filozofiu stale lepi dokopy.


Ze nejde o zlovolne interpretovanie tejto mentalnej diskrepancie u B16, opat si mozeme ukazat skrze ilustrativne vyroky samotnych ideovych konstrukterov Koncilu, ktori priznali, ze:Maritain:
Lubac:Pater Pio vedel, preco nariekal nad zlami, ktore koncil priniesol..
=============================================Nechajme tychto, nech si bluznia o neexistujucej hermeneutike kontinuity, a novych letniciach cirkvi, zatlieskajme im, bo podarilo sa im bravurne dielo, ktore zasluzi obdivne uznanie.

Zasluzi si ho aj Benedikt 16.

Nechajme preto, nech si po odmenu zajde tam, kde ju naisto dostane, presne taku, aku si zasluzi....
...a sledujme, co pride po nom.

Vzhladom na to, ako veci lezia a platia, je nad slnko jasne, co ocakavat nemozeme.

Avsak zorientovanych katolikov to uz bude trapit len akcidentalne, na rozdiel od tych ostatnych, ktori budu nadalej nariekat nad upadkom, alebo vo svojej servilnej slepote ani nepripustia, ze by boli divakmi excelentneho predstavenia na zvadzanie mas, s dosledkami, ake sme si nacrtli v inej teme uzavretej sekcie Kreda.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2012 :  18:19:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Inak povedané,čo sa babe chcelo,to sa babe aj prisnilo.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2012 :  08:48:34  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=3902


Jediným papežovým útočištěm zůstává intelektuální činnost, kde se mu také daří nejlépe. Píše knihy a vydal také dvě encykliky o křesťanské lásce – Deus Caritas Est, a o naději – Spe Salvi.

Benedikt ví, že mu mnoho času nezbývá. Během oslav svých narozenin řekl v dubnu gratulantům, že začíná poslední kapitola jeho života. Diář má zaplněn maximálně do konce července, kdy se bude v Rio de Janeiru konat Světový den katolické mládeže. Před dvěma lety uvedl v knize rozhovorů s názvem Světlo světa, že Stalin měl pravdu – papež skutečně nemá žádné divize a není, komu dávat rozkazy. Pontifik je zcela bezmocný muž, který nese na svých bedrech obrovskou zodpovědnost.

„Benedikt XVI. sám sebe vždy chápal jako papeže, který nevládne, nýbrž vyučuje. Profesor z malého bavorského městečka určitě nevstoupí do historie jako Benedikt Veliký.

Josef Ratzinger v dubnu oslavil pětaosmdesáté narozeniny, což jej činí nejstarší hlavou církve za posledních 109 let. Papež je sice stále ještě fit, ale mluvení na veřejnosti i pohyb mu začínají dělat obtíže. Nedávno přiznal, že si na své staré piáno už ani nezahraje. vraj nemá čas – veškerou energii věnuje dopisování zásadního teologického díla o Ježíšovi, které chce stihnout, než umře.Zabija dve muchy jednou ranou.
Na jednej strane produkuje svoje dvojzmyselne modernisticke diela, viac filozoficke ako teologicke, cize taraniny, ktorym malokto rozumie a ktorymi likviduje posledne zbytky povedomia o kvalitnej filozofii a teologii (Aeterni Patris a Studiorum ducem svojich predchodcov ma Ratzinger na ignoreliste)

Na druhej strane sa nevenuje tomu, k comu prijatim uradu prevzal zodpovednost - riadeniu a aj k uzivaniu moci. Je to bábka, ktora kona ako ini kazu, v spleti vplyvov nepredstavuje hrozbu pre skodcov cirkvi, ale tym padom ani najdej pre ocakavatelov nastolenia poriadku. Tento "papez" tam kde ma jediny moznost nastolit jasno a pravdu, zbabelo alebo ulisne mlci, pripadne prosi, pripadne sa doprosuje, pripadne hra na obe strany. Zdedil to po svojich modernistickych uciteloch (tubingen,..) a kedze videl, ze si take moze uplne beztrestne dovolovat aj pontifik, prevzal to aj po svojom predchodcovi, ktoremu sam tolke roky robil hlavneho dozorcu viery. Takze ak sa aj postazuje na to, ako to v jeho cirkvi vypada, ze je kriza taka a onaka, sam je za nu spoluzodpovedny, je to aj jeho, ratzingerovska a teraz uz najma benediktovska vizitka:
O krizi uvnitř nechce nikdo hovořit, a když už se reportérům Spiegelu podařilo jednoho klerika sehnat, mluvil jen pod podmínkou anonymity. Se vší razancí pak magazínu sdělil, že papež nemá věci pod kontrolou. „Lidé ovládají jej, místo aby ovládal on,“ uvedl duchovní. Podobný nezájem o dění v kurii vykazoval i Ratzingerův předchůdce. Jenomže zatímco Jan Pavel II. rád cestoval po světě, Benedikt XVI. je nejšťastnější mezi teologickými spisy. „Ale není divu. Vatikán je jako zamotané klubko vlny, které nikdo nerozváže – ani samotný papež,“ říká anonymní zdroj.

Když zesnul Jan Pavel II. v roce 2005, nahradil jej špičkový teolog a strážce pravověří Ratzinger.

Kurie byla v katastrofálním stavu. Personální a organizační rozhodování se odkládala celé roky. Avšak ani s novým papežem žádný svěží start nenastal.

„Je možné, že papež zná kurii tak dobře, že vzdal všechny pokusy o její reformu,“ míní Spiegel. „Je to veterán, a nejeví sebemenší zájem o řízení kurie,“ dodává špičkový znalec Vatikánu a papežův životopisec, Američan John Allen.

Jenže problém papeže je, že o moc a vliv nestál, doklopýtal k nim hodně nerad. Nepotřebuje Vatikán,

Benedikt XVI. vstoupí do dějin jako oběť nepříznivých okolností – jeho pontifikát je zastíněn ustavičnou nutností pronášet omluvy a vysvětlovat chyby. Protestanty rozhněval tvrzením, že nejsou opravdovou církví. Neobratnou řečí v Regensburgu vyvolal pozdvižení mezi muslimy. A Židů se dotkl tím, že do velkopáteční liturgie vrátil modlitby za konverzi lidu mojžíšovské víry.

Reformně naladěné katolíky pak provokuje podporou ultrakonzervativních společenství, jakým je například Kněžské bratrstvo svatého Pia X. Nedaří se mu ani v rodném Německu – zatímco po jeho zvolení se komentátoři pouštěli do prognóz, že „Benediktův efekt“ přivodí oživění německého katolictví, ve skutečnosti německou církev kvůli pedofilním skandálům opustilo nejvíce lidí za poslední půl století.

Jediným papežovým útočištěm zůstává intelektuální činnost, kde se mu také daří nejlépe. Píše knihy a vydal také dvě encykliky o křesťanské lásce – Deus Caritas Est, a o naději – Spe Salvi
Jo a aby nedoslo k mylnemu vnimaniu: toto nie je stinanie hlavy Ratzingerovi. Ten ju ma na klate polozenu davno a sam si rozdava popravcie sekery kadekomu. Toto je poukaz na "chybu v kode", cele tam to je zle a konecne by mohli otvorit oci aj ti z vacsich naivkov. Lebo Ratzingerov nastupca nebude o nic lepsi, bude dorazat posledne zbytky povodne ziveho katolickeho telesa, skomirajuceho pod vedenim ludi "blahoslaveneho" Roncalliho a Wojtylu, po ktorych nasledovali ani len v modernistickej cirkvi neblahoslaveni Montini a Ratzinger. Otvorili sa svetu, sluzia mu, svet sa im odvdacil. Aggiornamento poziera svojich strojcov zrovna tak, ako kazda revolucia pozerie svoje deti. Sluzit svetu znaci sluzit certu, a kto certu sluzi, tomu peklom odmena byva..


"Nikdy nečiň nic, co by se chtělo zalíbit světu. Posilujme kritiku a odmítání světa. Nemějme žádné lidské slitování. Hlavně, že se naše skutky líbí Bohu. A co je nám po světě?"


Rafael kardinál Merry del Val Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 12 február 2013 :  09:39:51  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
"Nikdy nečiň nic, co by se chtělo zalíbit světu. Posilujme kritiku a odmítání světa. Nemějme žádné lidské slitování. Hlavně, že se naše skutky líbí Bohu. A co je nám po světě?"

Nič iné nám vo svete, kde všetci sa snažia spolupracovať a tváriť sa, že všetky rozpory sú len akási téza- antitéza, s ktorých sa dá urobiť syntéza, naozaj neostáva. Práve tá dnešná obsesia dialógu (za cieľom urobenia tej syntézy) je jasný signál, kto tu hrá momentálne "prvé husle".
Je to inak ťažké, ale iná cesta nie je.
A čakajú nás len horšie časy.
Výmena nakoniec prišla a to dokonca inak než sme si predstavovali.
Jasný signál, že v tej kritike a odmietaní sveta máme ešte viac pritvrdiť...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2013 :  15:01:55  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Pripomenme si, ze ideologicky uz od mladeho veku, kedy nastupil svoju karieru cirkevneho establishmentu, bol tento nemecky teolog verny modernistickym konceptom, tak typickym pre "Rýn", ktory pomahal vliat do "Tibery". Tuto ideovu postat neopustil nikdy. Nie nahodou si vysluzil prezyvku hegeliana, cize niekoho, kto dokaze zmiesat a dat do suvisu dve naprosto protichodne idey, aby z nich vyvodil tretiu, synteticku (a veru plati do doslovne: umelu) zluceninu. Inu, Nemec nemoze inak, nez nasledovat nemecke ideove esa ako Kant, Fichte, Schelling a najma Hegel, ktory tento obskurny filozoficky koncept sveta doviedol do absolutnej absurdnosti (dejiny filozofie ho oznacuju za absolutneho objektivneho idealistu, podla ktoreho vsetko treba vnimat ako koexistenciu tezy, antitezy a vyslednej syntezy).


Tieto "filozofické" koncepcie, dnes fungujúce v rámci "katolíckej" filozofie, a svojou podstatou nezlučiteľné s katolíckou filozofiou a teológiou, sú vlastne na vine tomu, že ani tu sa nedá riadne "dohovoriť" o elementárnych veciach.
A za to môže vymývanie mozgov za posledných 50 rokov, práve touto "snúškou" "filozofií".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 21 február 2013 :  16:01:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Tu by bolo namieste spytat sa diskitujucich:
Uznavate Benedicta XVI. a jeho predchodcov za pravoplatnych papezov,alebo suhlasite z rarachovymi a minovimi schizmatickymi nazormi?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2013 :  07:45:25  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Tu by bolo namieste spýtať sa diskutujúcich: Ako viete, že máte pápeža? (a odpovede budú cophyring z inej témy... ukazujúce impotenciu rozhodnúť si elementárne veci)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2013 :  14:55:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Dnes je slávnosť katedry sv.Petra.Pápež Lev Veľký,"ktorého ústami prehovoril Peter",na ekumenickom koncile v Chalcedóne hovorí o Petrovej katedre ":
Z celého sveta je iba Peter vyvolený,aby stál na čele všetkých povolaných národov,všetkých apoštolov a všetkých Otcov Cirkvi.Hoci je v ľude mnoho kňazov a mnoho pastierov a ako prvý ich riadi Kristus,predsa ich všetkých v pravom slova zmysle riadi Peter.Milovaní,Božia priazeň dala tomuto mužovi veľkú a obdivuhodnú účať na svojej moci.A ak chcela,aby ostatní predstavení mali s ním niečo spoločné,neodoprela im to,ale dala skrze Petra.
..."A Ja ti hovorím : ako ti môj Otec zjavil moje Božstvo,tak ti ja oznamujem tvoje vyznačenie."Ty si Peter",t.j. ja som neporušiteľná Skala,ja som "uholný kameň,ktorý z oboch urobil jedno".Ja som základ,okem ktorého nik nemôže položiť iný základ,ale aj ty si skala,lebo moja sila ti dáva pevnosť,aby si mal svojou účasťou,spoločné so mnou to,čo mne prináleží vlastnou mocou.
..."A na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu".Chce(Kristus) povedať : Na tejto sile postavím večný chrám a na pevnosti tejto viery bude stáť vznešená budova mojej Cirkvi,ktorá bude siahať do Neba.
Toto vyznanie pekelné brány nezadržia,putá smrti ho nerozviažu,lebo tento hlas je hlas života.A ako svojich vyznávačov vynáša do neba,tak zase popieračov hrúži do pekla.
Preto hovorí sv.Petrovi: "Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva"čo zviažeš na zemi,bude zviazané v nebi a čo rozviažeš na zemi,bude rozviazané v nebi."

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 22 február 2013 :  14:59:38  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2013 :  07:21:27  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Bergolio spolu s predstavitelmi falosnych nabozenstiev minuly rok oslavoval v
synagoge chanuku a modlil sa za nabozensku slobodu vo svete.
http://m.youtube.com/#/watch?feature=player_embedded&v=BkeaWNH2kCE&desktop_uri=%2Fwatch%3Ffeature%3Dplayer_embedded%26v%3DBkeaWNH2kCE

Je sympatizantom charizmatickeho hnutia.
http://m.youtube.com/#/watch?feature=player_embedded&v=vTgsBoPQodQ&desktop_uri=%2Fwatch%3Ffeature%3Dplayer_embedded%26v%3DvTgsBoPQodQ

,Jeden Argentincan pise, ze Bergoglio pohrda p osvatnostou, fakticky znemoznil aplikaciu Summorum pontifikum a ze je nepriatelom tradicie.Pôvodne zaslal Robel - 13 marec 2013 :  21:51:02Mne tie odkazy nejde prehrat.
Avsak nezalezi na tom, nemal by ich potrebovat nikto, na fakticite toho, co podla pripraveneho receptu uvarili a ako dramaticke divadlo odohrali vcera, videnie nejakych videjok nic nezmeni.

To co sme vcera mohli vidiet, bolo natrieskane silnymi informaciami, priam prezradzajucimi vopred, co mozete z tohto "pontifikatu" ocakavat - a hadze to konturnejsie lepsie svetlo na to, preco predosly emeritny papez musel akoze nezvladat a upratat sa do davno pripravovanej zlatej klietky. (To samozrejme na jeho zbabelom opusteni lode, nic z osobnej zodpovednosti emeritneho neubera.)

Jorge, znamy drakonicky antihrdina z Ecovho Mena ruze, bol svatec oproti tomuto Jorgemu, ktory sa ako svatec svetu prezentuje, no drakonickost mu z amorfneho vyrazu priam kvapka.
Ze na oklamanie vyzorom pocitologovia letia, stihla sa uz doznat aj moja predrecnicka (pozdravujem nestastnicku slovenku).
Vraj vyzera to na super volbu.
Ano, vyzera, ved na vyzerani je doraz.
Dobre udelane performance = najlepsie mimikry.
Natahovali vyse hodiny, kym konecne hypervytremovany diakon ledva zo seba dostal ono habemus papam, pred patricne vysponovanym davom a svetom.
Nasledovala seria viac ci menej explicitnych sokov, vdaka ktorym aj skrz ich implicitne posobenie, vojde tento pontifex do analov ako papez fatalnych zmien.
Zmien silne prekvapivych, ktore este nemohol Ratzinger urobit, lebo pre ne musel pripravit priestor uplne opacnymi hegelovskymi rozhodnutiami.
Zmien bezprecedentnych, ktorych vahu otrasu vyznamne pomaha tlmit seria sokovych terapii servirovana svetu od polovice februara a vcera vysperkovana na balkone.
Jak po umrtvujucich injekciach, lahsie sa vam tak bude preglgat, co vam antikrist v Rime (copyright Exorcismus Leonii XIII.) sta pekelny koktail este len teraz bude servirovat.

Vazeni, mate sa na co tesit, a my s vami.


P.S. je to moderny jezuita, ideove dieta splodene "jezuitstvom" rahnerovsko-teilhardovskeho paru!
Koniec sveta sa zas priblizil.
To jak pomsta pekiel skutocnym jezuitom, lebo o Antikristovych zvodoch najma v nasich casoch, najpreciznejsie ucili ucitelia z Jezisovej spolocnosti na cele so sv.Petrom Canisiom, Frantiskom Suarezom a neprekonatelnym sv. Robertom Bellarminom..


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2013 :  08:04:19  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ja som dlho práve rozmýšľal čo príde, hodinu to naťahovali. Čo tak vybehne 13 deň, roku 2013, (1+3+3+ 2+0+1+3)...hádam siedmy syn siedmeho syna.
Nakoniec tam niekto vybehol v "nočnej košeli" a roncalliovsky zamával.
Latinská amerika- to už je de facto pohanská charizmatická "cirkev".
Pripomínal mi v niektorých záberoch p6.
A pomyslel som si, že ak budú takto pokračovať, tak tam budú musieť postaviť pre "emeritných pápežov" nejaký dom dôchodcov.
Dúfam že už toto nebudú riešiť. Že táto maškaráda sa konečne ukončí.
Treba sa za to intenzívne modliť.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2013 :  08:30:40  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:

Nakoniec tam niekto vybehol v "nočnej košeli" a roncalliovsky zamával.

Pripomínal mi v niektorých záberoch p6.
Pôvodne zaslal mino - 14 marec 2013 :  08:04:19Vyborny postreh.

Vy, co aspon trochu mate napozerane pokornacke tvare a gestiku Jana 23, Pavla 6., JP 1 a JP 2, vsimajte si, fakt to sedi, ze tento F 1 je ich syntezou, menavkou, ktora v roznych okamihoch pripomina niektoreho z tychto predchodcov. Tam na balkone pocas niekolkych minut defilovali pokoncilni papezi v ich vyrazovych charakteristikach, vsetci okrem emeritneho, ktorého oci boli usklabom Zvodcu (jak som bol i ja nuteny uznat po tom, co sa stalo na Hromnice roku Pana 2013).Je to velmi znepokojive zistenie,

lebo takto dokaze k sebe pritiahnut do unifikovaneho podrucia aj masy, ktore:

a.) jednak ani jedna nema na vrch z dovodu, ze by vyhral niektory z ich preferovanych, cim prakticky vsetci su si rovni v porazke vlastnych ocakavani (ten dav na namesti po oznameni mena tak zrozpacitel, komu ze to vlastne skandujeme?)

b.) jednak to stmeli aj diferencne frakcie roznych odtienov, vratane ludovych mas, ktore uz nebude rozdelovat sympatizovanie s odlisnym kurzom toho-ktoreho pokoncilneho papeza. V Jorge-ovi sa najdu vsetci, lebo si v nom najdu vsetci toho svojho oblubeneho papeza, od Roncalliho po Wojtylu inclusive.

EDIT: Na internete sa uz objavuju poznamky, komu koho Jorge pripomina. Mozno posledny utok v snahe stiahnut co najviac ludi (typicky satanske, kopyrajt Biblia), moze zacat.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2013 :  09:48:04  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
este raz tie odkazy:

http://www.youtube.com/watch?client=mv-google&hl=sk&gl=US&feature=player_embedded&v=BkeaWNH2kCE&nomobile=1

http://www.youtube.com/watch?client=mv-google&gl=US&hl=sk&feature=player_embedded&v=vTgsBoPQodQ&nomobile=1

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2013 :  09:57:05  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Ja musím stále oceniť, že ani nie 24 hodín po "zvolení" už je jasné- viac ako kedykoľvek predtým- za koho bude kopať tento "pokorný", "chudobný" služobník. bouna sera.

ktovie za aký čas bude nasledovať buona noche...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 19 marec 2013 :  10:42:30  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov


prokop remes, znamy velky propokoncilian, hlasi vysledok svojej navstevy vatikanu
slovami :"Při návštěvě Vatikánu jsem z důvěrných zdrojů slyšel, že zdravotní stav Benedikta XVI. je opravdu vážný a že za oslepnutím na jedno oko je nádorové onemocnění. "


benedikt emeritny ma problemov viac nez dost, zda sa ze Boh uz vytiahol treti prapor.

Vsak este stale zije, este stale sa moze zachranit.

Kym papezoval, nevyuzil cas, kedy v urade mohol verejne dementovat svoje verejne pociny, do poslednej chvile sa nedokazal zariadit podla ucenia KC.
Tolko pohorsenia, zvedenia a spoluucinkovania na zlach, kolko (aj) tento clovek pocas osmych rokov popachal v urade, mal a musel odcinit kym v urade bol
Teraz uz je neskoro,
aj keby cokolvek chcel napravit, uz nema dosah na to, aby sa naprava tykala procesov, ake rozhybal ako autorita.

Zodpovednosti a nasledkov sa tym padom zbavit nemoze.

kajajte sa a modlite sa za ubohu dusu tohto cloveka, ktoreho mladicka odbojnost(peritus modernistu Fringsa) dobehla a pojde s nim pred Sudcu az do konca.

vatikansky orloj momentalne ukazuje ineho a svet, ktory je divakom tohto divadla, uz jasa nad dalsimi kolami tsunami, ake sa z orloja valia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 19 marec 2013 :  14:28:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Rarach ty si predsa zastal roľu sudcu výborne, tak čo sa trápiš s tým čo ho bude čakať na večnosti.

Počul som jednu úvahu o tom ako na večnosti je najväčším trestom kedy hriešnika nesúdi Boh ale človek. Nuž ak by si ty mal byť tým sudcom tak by to určite platilo.

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Katolicky rozvod Téma Next Topic: Duchovny vodca sa mi vyhyba  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06