Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Veríte že Vassula Rydén dostáva posolstvá od P.Boh
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Postoj Cirkvi k Vassule Ryden Téma Next Topic: Exorcizmus
Strana: z 19

Koki

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2014 :  13:07:32  Zobraziť profil  Pridať Koki do zoznamu priateľov
Zaujímavá stránka k téme - kritický pohľad:
http://www.pseudomystica.info/tlighome.html

http://3.bp.blogspot.com/-MS5eDahIO_I/UmP7f9TWfgI/AAAAAAAABlI/0zivFGVFL1c/s1600/fanoa%25C3%25B1odelafe_cl.jpg

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1460  ~  Člen od: 14 september 2013  ~  Posledná návšteva: 25 marec 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 05 máj 2014 :  11:38:42  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
Táto veta zo Zjv.13, zdá sa, hovorí o falošných súkromných zjaveniach:
"13 A robí veľké znamenia, ba spôsobuje, že aj oheň z neba pred zrakmi ľudí zostupuje na zem."

... avšak posudok či medzi také patria aj posolstvá Vassuly R. patrí do kompetenciie RKC.
Inak je zvláštne že by Ježiš jednal s Vassulou ako s nejakou výnimočnou bytosťou, napríklad Pannou Máriou. Rušivo pôsobí tiež dojem, akoby Vassula nebola súčasťou RKC.

Pôvodne zaslal Koki - 25 apríl 2014 :  20:21:02

S tymto versom mas problem iba preto, ze ho vytahujes ako sa ti zachce a kedy sa ti zachce bez nejakeho celkoveho pohladu na Zjavenie Jana a posledne udalosti, do ktorych citat patri.

Takto mozeme sermovat s cimkolvek z Pisma a vzdy sa uz nieco bude dat nejak ohnut. Takto sa vsak iba maskuje chut negovat, nema to nic spolocne s pochopenim odkazu Pisma. Umelo vytvaras zdanie, ze veris podla Pisma, namiesto aby si iba povedal "nerozumiem tomu" alebo "neviem preco ale nejako to nemozem prijat".
To by aspon bola pravda, takto vsak zavadzas.

Ked uz mas potrebu citovat nieco zo Zjavenia, tak skus dat nejaky uceleny pohlad na cas, ktory Pismo tymto citatom opisuje. To bude mat aspon nejaku sancu osvetlit predmetnu dobu. Namiesto jaloveho odmietania prorockeho Slova. Napis otvorene "ja to neprijimam" ale netvar sa, ze mas preco. Prosto to len neprijimas, tento citat nie je tvojim pravym dovodom, je iba tvojim nastrojom ako to zdanlivo zdovodnit lebo ty nemas vyargumentovane zdovodnenie, mas len podla mna neurcite pocitovane odmietanie.

Ak si aspon trochu uprimny priznas to bez dlheho recnenia a bude jasno.

Na odmietanie mas narok, aj na odmietanie iba z pocitu, naozaj nemusis mat super dovod. Nik ta nenuti musiet poznat a musiet prijimat. Nemusis.
Nik ti vsak nedava pravo ociernovat to alebo toho komu nerozumies.

Zas si vytiahol spochybnujuce linky a nie oficialne vysetrovanie s jeho zavermi, opat si necital zdroj iba jeho akoze hodnotenie. Navyse po oficialnom vysetrovani RKC so zaverom, ze ide o bezrozporne posolstva a cirkev nema ziadne namietky voci tomu co sa v nich tvrdi. To co v posolstvach TLIG bolo treba vyjasnit uz bolo vyjasnene a vysvetlenie bolo cirkvou uznane a prijate.

Toto vsak zanovito odmietas vidiet. Opakuj si to ako otcenas pred spanim, ked budes mat opat chut iba kopit slova jaloveho odmietania a pojdes si na to hladat spochybnujuce tvrdenia, ktore su po vysetrovani a jeho zaveroch uz len mlatenim prazdnej slamy - ziadne zrno zavazneho argumentu uz z nej nevypadne. Take stranky neobsahuju ciste vino Pravdy, je to iba bolehlav pre tych co nechcu ani vidiet ani pocut a potrebuju si zalepit oci a svedomie.

Takze, mily koki, ty nie si clovek hladajuci pravdu v tomto pripade sukromneho zjavenia. Len si sa rozhodol nepriznat to pred tymi co to aj tak vidia. To sa vola jesitnost, urcite vsak nie prava viera.
To sa nenaprava citatmi ale priznanim si pravdy o sebe a pokanim. Potom s otvorenym srdcom pred Bohom, popros o poznanie ako to teda je a Boh do takeho srdca bude hovorit s velkou laskou Pravdu.
Potom napis co sa ti ukazalo o posolstvach TLIG.

Ak toto urobis budes mozno v takom soku ako viaceri moji priatelia, ktori zazili doslova osvietenie a ostali v slzach dojatia nad Laskou aku nasli cez tieto texty.

Prajem ti to z celeho srdca.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 06 máj 2014 :  02:56:08  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
MartinP, stále tu máš podlžnosť citovať oficiálne zdroje Katolíckej Cirkvi hovoriace v prospech Vasssuly. Aby bola možná diskusia k veci, potrebujeme dostať oficiálne stanovisko. Ja som uviedol jedno, ktoré hovorí o tom, že jej texty máme brať ako "osobné meditácie", čiže absolútne nezáväzne. Osobná meditácia je niečo úplne iné ako prorocké slovo.

Mimochodom, Katolícka Cirkev dlhé storočia brala "automatické písmo" ako prejav pôsobenia Zlého, čo tu už niekto iný doložil niekde citátom. Ja ale netvrdím, že Vassuline texty sú od zlého, aj keď podozrenie mám. Dôvodom k opatrnosti sú jej vlastné slová (v jednom zo svojich textov píše, že keď začne písať, tak nedokáže prestať, aj keď by chcela - takto pôsobí zlý duch, Boh rešpektuje slobodu človeka).

Ale späť k téme. Cirkev sa vyjadrila jasne - súkromná meditácia = žiadne proroctvo. Iné vyjadrenie som nenašiel, rozumej, oficiálne vyjadrenie. Mne to stačí. Pýtam sa tých, ktorí tvrdia, že Cirkev to schválila ako proroctvo alebo ako zjavenie, čím vedia svoj názor doložiť. Myslím, že mám regulárnu otázku. Dostanem konečne odpoveď? (Očakávam link na oficiálny cirkevný dokument uvedený na oficiálnych stránkach KC.)

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 19 Previous Topic: Postoj Cirkvi k Vassule Ryden Téma Next Topic: Exorcizmus  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06