Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 rasovo zmiešané manželstvá
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pristup k antikoncepcii Téma Next Topic: Rady ludom na ostatnych strankach  

cristiano

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2013 :  14:20:43  Zobraziť profil  Pridať cristiano do zoznamu priateľov
Aký má Cirkev názor na manželstvá katolíkov, kde je jeden z manželov inej rasy a etnicity, ako ten druhý?

Mohol by som si ako biely Slovák vziať napr. mexickú meztickú (Mestizovia = zmes mexických Indiánov a bielych Španielov) alebo čistú indiánsku katolíčku?

Má Cirkev nejaké stanovisko k takýmto manželstvám a požehnáva ich?

Protestanti tvrdia, že biely muž by si nemal nikdy brať osobu inej rasy (aziatku, indiánku alebo černošku) za ženu, lebo to Boh vo sv. Písme zakazuje.

Link: http://www.godlikeproductions.com/forum1/message2147831/pg1

 Krajina: Mexico  ~  Počet príspevkov: 72  ~  Člen od: 22 jún 2013  ~  Posledná návšteva: 13 január 2020 Upozorniť moderátora 

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2013 :  16:17:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
pokial viem cirkev vsetkych ludi poklada za bozie deti a napr v minulosti protestovala proti prenasledovaniu indianov

na druhej strane cirkev moze dat aj na zvazenie, ci prilis velky kulturny rozdiel je na prospech alebo na skodu manzelstva(individualne)
ale v zasade cirkev nic take nezakazuje
cirkev je nad narodmi ...

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

cristiano

Stav: offline

 Odoslaný - 22 jún 2013 :  19:39:52  Zobraziť profil  Pridať cristiano do zoznamu priateľov
Ja som len chcel vedieť, či to Cirkev povoľuje..
Protestanti (napr. americkí baptisti) tvrdia, že rasy by sa zmiešavať nemali, lebo Boh stvoril bielu, čiernu a žltú rasu po páde babylonskej veže a rozdelil ľudí do rás a každej určil svoje miesto.

Katolícka Cirkev teda rasové zmiešavanie podporuje, ale na Slovensku si väčšina katolíckych bielych mužov berie za manželky biele katolícke ženy, teda slovenská katolícka Cirkev je zdá sa proti, resp. nijako veľmi rasové zmiešavanie nepropaguje.

V globále je však Cirkev multikultúrna organizácia, ktorá rasové zmiešavanie jednoznačne podporuje, však?Aký teda názor katolíckej Cirkvi? Podporuje rasové zmiešavanie alebo je proti?

 Krajina: Mexico  ~  Počet príspevkov: 72  ~  Člen od: 22 jún 2013  ~  Posledná návšteva: 13 január 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sinceretly

Stav: offline

 Odoslaný - 23 jún 2013 :  07:05:10  Zobraziť profil  Pridať sinceretly do zoznamu priateľov
Je to tak, ako to napisal misojogi - ze Cirkev to nezakazuje, ale:
citácia:
na druhej strane cirkev moze dat aj na zvazenie, ci prilis velky kulturny rozdiel je na prospech alebo na skodu manzelstva(individualne)


citácia:
Katolícka Cirkev teda rasové zmiešavanie podporuje, ale na Slovensku si väčšina katolíckych bielych mužov berie za manželky biele katolícke ženy, teda slovenská katolícka Cirkev je zdá sa proti, resp. nijako veľmi rasové zmiešavanie nepropaguje.

To, ze to nepropaguje este neznamena, ze to zakazuje. Nepropagacia je 1 vec a zakaz je druha vec.

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené; 10 lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. †

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1456  ~  Člen od: 18 august 2012  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mx

Stav: offline

 Odoslaný - 24 jún 2013 :  09:48:40  Zobraziť profil  Pridať Mx do zoznamu priateľov
Cirkev sa vyjadruje hlavne k tomu, že nie je dobré mať zmiešané manželstvá rozdielneho náboženstva alebo vierovyznania. Nie preto, že by to nebolo dovolené, ale nie je to dobré, lebo skúsenosť je taká, že tým trpia nielen manželia ale aj deti. Kde nie je zhoda v principiálnych veciach, tak sa ťažko žije v manželstve.

Pokiaľ ide o kultúrne rozdiely. Je úplne jedno, či ide o bieleho Slováka a Mexickú indiánku, alebo bieleho Slováka a bielu Rusku. Kultúrne rozdiely sú skôr výzvou, ale zase veľmi záleží, na čom je vzťah založený, ale to už sme v inej téme, asi.

RKC

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1076  ~  Člen od: 01 február 2006  ~  Posledná návšteva: 19 júl 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Pristup k antikoncepcii Téma Next Topic: Rady ludom na ostatnych strankach  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06