Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Povzbudenie pre katolikov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Staci sa spravat..., uloha RKC, trojjedinost Téma Next Topic: Nastvavit druhe lice
Strana: z 4

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 10 jún 2005 :  06:23:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
ako moze niekto prist na nazor, ze ak nieco nenapise on, ale niekto iny, tak uz je to objektivne? ach, my ludia, radsej odsudime, a hladame trhliny a zakopnutia (a ked nenajdeme, tak si ich rychlo vymyslime), ako sa pokusit o nieco podobne, zit proti tendenciam tohoto sveta, vstat z pohodlia vlastnej obyvacky a nieco urobit pre druhych..., radsej hladajme, ako este znevazit pracu tych, co sa snazili o nieco viac...:(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 jún 2005 :  13:44:25  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ved to je mirecnr typicke pre dnesnu dobu. Niekoho kto dokazal nieco viac ako by som bol schopny ja radsej pospinim ako sa len da, namiesto toho, aby som sa pokusil aj ja o nieco viac ako len kydat hnoj.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 11 jún 2005 :  13:37:27  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal mirecnr

ako moze niekto prist na nazor, ze ak nieco nenapise on, ale niekto iny, tak uz je to objektivne?....



...presne! o to ide ! a na tomto fore by sa toho mali drzat viaceri...!
osobne ten clanok sokoval prvykrat i mna, (a to nie som priaznivcom ziadneho nabozenstva) uznaval som tu osobu...teraz pochybujem, ci nie je mozne aby nieco nebolo na tom pravdy? preco by to malo byt kydanie? mne skor pripada kydanie veriacich na tomto fore na seba: katolici a krestanske zbory, krestanske zbory a krestanske zbory , toto je ozaj zvlast zaujmave ked si jedna ci druha strana uzurpuje svoju pravdu, svoju pravu vieru....vtedy zvlast plati :
quote:
ako moze niekto prist na nazor, ze ak nieco nenapise on, ale niekto iny, tak uz je to objektivne?....


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2005 :  05:49:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Milan, tvaris sa objektivne, najdi mi tu na tomto fore clanok, kde katolik vycita nieco inemu nabozenstvu, ze to a to nie je spravne, to a to je zle a nikam to nevedie?
A pokial ide o matku Terezu (a nielen o nu),preco idu von taketo informacie len s odstupom casu? beriem, ak sa nieco udeje, a riesi sa to hned, a nie spo dlhom case, zvacsa, ked sa uz dotknuty sam k tomu nemoze vyjadrit... je to pre mna obycajne sudenie, posudzovanie, pred ktorym nas Jezis vystrihal. Sledoval som zivot a dielo matky Terezy a obdivoval som ju, co dokaze. Zomrela, a teraz idu jej dielo prekrucat, hladat v nom trhliny...aky to ma pre koho prakticky vyznam? Nevidim v tom nic ferove, nic ciste... a je to pre mna informacny sum, informacny balast...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2005 :  08:08:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
kde katolik vycita nieco inemu nabozenstvu, ze to a to nie je spravne, to a to je zle a nikam to nevedie?
ej opatrne mirec, lebo pri tejto vete sa pan americky urcite zacervena a veritas urcite trocha popremysla...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2005 :  09:33:50  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
ok, Lajos, beriem, ale ak chces byt Ty, alebo ktokolvbek naozaj objektivny, kto utoci viac a na ktoru cirkev je najviac utokov, poukazovani na chyby a omyly... preco tu neplati, ze najskor si zamet pred vlastnym prahom, alebo druhemu smietku v oku vidis, ale v svojom oku brvno nie? je to naozaj len preto, lebo toto je katolicke forum?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2005 :  11:04:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
mirecnr :

quote:
...preco idu von taketo informacie len s odstupom casu?..


...ale toto nie je prvykrat! Uz neraz sa stalo, ze mnohe veci, udalosti sa prevali az z odstupom casu alebo po smrti konkretnej osoby.Ci vari aj mnohe udalosti, aktivity RKC neboli isty cas brane ako nemenne aby postupom casu neboli zmenene ? Ci sam papez JP2 sa ospravedlnoval len tak, aby sa nepovedalo?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2005 :  14:53:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
mirec, ak si si vsimol, tak poukazujem aj na veci v ECAV aj inde, takze ak aj poviem nieco na RKC, nie je to preto, ze je to RKC, ale preto ze sa to prieci s niektorymi inymi vecami a to iste je aj v suvislosti s EVAC, politikou, etikou, moralkou a inymi vecami. Nekritizujem len preto, ze to ma isty nazov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2005 :  15:09:52  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
lajos, nejedna sa tu o teba, dobre to vies, kto a akym sposobom ukazuje LEN na nedostatky RKC.

a co sa tyka clanku, niekto nasiel sposob ako zanadavat na katolikov a na Cirkev. Ale pracoval(skor vypomahal) som dva tyzdne so sestrami Matky Terezy a verim tomu, ze keby som to mal robit cely zivot, tak po mesiaci, dvoch skolabujem. A ze brojila proti rozvodom? Moze katolik suhlasit s rozvodom? Moze krestan suhlasit s rozvodom?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2005 :  15:41:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
NIE!

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2005 :  15:46:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja myslim ze moze. Ono je to totiz tak, KC uci ze rozvod je proti Bohu a tak kazdy "dobry" krestan musi nejako vycitat z Biblie, ze rozvod nie je az taky zly a to preto, ze KC tvrdi ze je

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2005 :  15:54:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Verím, že každý správny "kresťan" si prečíta aj toto v Písme: Mt 19,8-9
(Škoda, ale, že je to "len" katolícky preklad. Možno iné preklady vidia tento verš inak...)

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2005 :  19:12:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Moze katolik suhlasit s rozvodom?
poopravim... moze krestan suhlasit s rozvodom? NIE, je jasne napisane, ze existuje iba jeden dovod ked moze muz prepustit zenu, aj to iba pre tvrdost nasho srdca.
quote:
Ja myslim ze moze. Ono je to totiz tak, KC uci ze rozvod je proti Bohu a tak kazdy "dobry" krestan musi nejako vycitat z Biblie, ze rozvod nie je az taky zly a to preto, ze KC tvrdi ze je
Mato, nevicitaj pavlovi to, co robis sam
quote:
(Škoda, ale, že je to "len" katolícky preklad. Možno iné preklady vidia tento verš inak...)
a pre veritasa mam ten isty odkaz

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2005 :  19:15:09  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
A k matke Tereze... najlepsie je vytahovat veci, ked sa dany clovek nemoze branit... historia ukazala, ze mnohe veci cas odokryje, ale taketo povedacky jedna pani povedala... no to uz samo o sebe hovori o urovni cloveka ktory to vypustil. A to ze bojovala proti rozvodom vidim skor ako pozitivum.
P.S.: s takymito spravami je zbytocne zabijat cas.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2005 :  20:31:45  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal veritas
Mt 19,8-9



Preco Cirkev nepovoluje rozvod ani pri dokazanej nevere?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2005 :  07:11:56  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mato, ako vysvetlivku k versu" okrem smilstva" som si precital: ak sa jedna o nelegalne manzelsvo.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2005 :  07:18:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
quote:
Preco Cirkev nepovoluje rozvod ani pri dokazanej nevere?

Odpúšťajme si navzájom... Nevera je hriech, podobný iným - t.j. pri ľútosti ho je možné odputiť...

P.S.
Vo veľmi vážnom prípade môže prísť k rozluke, ale právoplatne uzavreté sviatostné manželstvo sa nedá (nie nemôže, ale NEDÁ!) zrušiť.

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2005 :  07:21:28  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a tocime sa okolo manzelstva. a o úmysel manželstva - ako sa správam k manželovi/lke, tak sa správam k Pánu Ježišovi. Manželstvo je predobrazom Cirkvi.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2005 :  07:24:09  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
A čo je to ten "veľmi vážny prípad" a čo ešte nie?

A kto má právo zrušiť manželstvo?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2005 :  07:26:47  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
katolicka cirkev uznava civilny rozvod. ale v inych pripadoch anuluje manzelstvo - cize ho nezrusi ale vyhlasi za neplatne(vid KKC)

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2005 :  07:49:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
quote:
A čo je to ten "veľmi vážny prípad" a čo ešte nie?
A kto má právo zrušiť manželstvo?

Veľmi vážny dôvod je napr. keď je medzi manželmi násilie, bitky, vážne podozrenie na ublíženie napr. deťom, grobiánstvo, rozhadzovanie a rozpredávanie majetku proti vôli druhého a pod.

Ale manželstvo sa nedá zrušiť! V týchto vážnych dôvodoch je možnosť len odluky.
Anuláca je to, keď sa (dodatočne) zistia prekážky. Jednoducho anulácia je vyhlásenie (právne a po dlhom cirkevnom skúmaní), že manželstvo nikdy nebolo uzavreté (resp. nemohlo byť platne uzavreté).

Ale to je téma, čo mňa v diskusii výrazne presahuje - cirkevné právo neštudujem...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2005 :  10:17:28  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal veritas
Vo veľmi vážnom prípade môže prísť k rozluke, ale právoplatne uzavreté sviatostné manželstvo sa nedá (nie nemôže, ale NEDÁ!) zrušiť.

Da. Ale tuto pravomoc dostala iba jedna institucia. Ta, s tou kosou ...

PS. Inac, odporuca vid. kodex kanonickeho prava.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2005 :  10:55:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Áno, platnosť manželstva je po dobu, "až kým nás smrť nerozdelí".
Lebo v budúcom veku už platia iné princípy: Mt 22,30

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2005 :  12:00:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
katolicka cirkev uznava civilny rozvod. ale v inych pripadoch anuluje manzelstvo - cize ho nezrusi ale vyhlasi za neplatne(vid KKC)
tak tomuto ale vobec nerozumiem... civilny sobas neuznava, ale civilny rozvod ano... a aky je rozdiel medzi zrusenim a vyhlasenim za neplaty, co ti ludia ktori v tomto zvazku zili (i sexualne), to pri "zruseni" akoze cely cas praktikovali nemanzelsky sex, alebo to bolo nejake prechodne obdobie... nerozumiem tomu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 14 jún 2005 :  12:33:46  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos
tak tomuto ale vobec nerozumiem... civilny sobas neuznava, ale civilny rozvod ano... a aky je rozdiel medzi zrusenim a vyhlasenim za neplaty, co ti ludia ktori v tomto zvazku zili (i sexualne), to pri "zruseni" akoze cely cas praktikovali nemanzelsky sex, alebo to bolo nejake prechodne obdobie... nerozumiem tomu.


Lajos, vid kodex kanonickeho prava. Ale, pochybujem, ze sa ti bude chciet browsovach po katolickych strankach , takze ...

V prvom rade, aby sme to neplietli. Cirkevny sobas je vec sviatostna i pravna. Civilny pravna. Preto RKC, sa nevyjadruje k pravnym veciam.
So sviatostami je to tazsie. Nemoze RKC vysluzit sviatost - manzelstvo a potom ho rusit. Z Boha si srandu robit neradno. Existuje vsak moznost, ze sviatostne manzelstvo bolo uzavrete neplatne, teda defacto uzvrete nebolo. Vtedy ho mozu uznat za neplatne. Nezrusia ho. Skonstatuju, ze defacto nikdy uzavrete nebolo.

Priklad: (trocha za vlasy ...)

Mladenec - dievcina. Mladenec ma vaznu chorobu, ktoru zataji. Nabehnu do kostola, knaz vykona obrad, sviatostne manzelstvo je uzavrete. Aspon na prvy pohlad by sa malo zdat. Po svadobnej hostine, vsak mladomanzelka z hrozou zisti, ze skor ako ona, mazelovi sa paci starsi druzba. Ten vyjde s farbou von ...
Samozrejme, mazelka bola oklamana, mazel jej zatajil dolezite skutocnosti ...
Cirkevny sud skuma okolnosti uzavretia sobasa, a ak zisti, ze neboli naplnene vsetky podmienky, aj ked knaz v kostole vykonal obrad, vyhlasi mnzelstvo za neplatne. Ako keby sa nidky neuzavrelo.
Ako ked strielas slepymi nabojmi. Hrmot velky - efekt ziaden.

Uviedol som taky "pribeh". Ak chces vediet podrobnejsie a odbornejsie - vid. kodex kanonickeho prava.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Staci sa spravat..., uloha RKC, trojjedinost Téma Next Topic: Nastvavit druhe lice  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06