Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Je nejaky recept na vieru pre ateistu?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Tragedia dnesnej doby Téma Next Topic:
Strana: z 4

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 12 august 2006 :  22:49:15  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja

Že ťa nepáli huba Radek.
Jednotní?
Ani v tom nie kedy sa Ježiš stal Bohom.
Okrem toho ty ako katolík máš podstatné veci inde ako protestanti atd.



Myslím, že to co jsou v křesťanství podstatné věci nedochází hlavně tobě.
O soukromé názory některých křesťanů na to, od kdy je Ježíš Bohem tu nejde.
Co třeba si vzít jako podstatné chtít se držet Krista, pochopit že Kristus má moc nad smrtí a jde mu o člověka, vykoupil ho.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 12 august 2006 :  22:51:08  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja

Mimoriadne vyčerpávajúca odpoveď, Maximusko.
Tož ak je to jedno, netreba byť nikde.
Pekne povznesný nad vaše konfesionálne doťahovačky.




Co třeba být tam, kde věřím, že je pravda.
Třeba nikde, pokud je to upřímné.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 16 august 2006 :  22:54:39  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Presne tak Radek.
Radek ty si proste mój človek.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2006 :  12:54:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal rad.ek

quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja

Mimoriadne vyčerpávajúca odpoveď, Maximusko.
Tož ak je to jedno, netreba byť nikde.
Pekne povznesný nad vaše konfesionálne doťahovačky.




Co třeba být tam, kde věřím, že je pravda.
Třeba nikde, pokud je to upřímné.



vyborne ! super postreh !
Ked verim , ze pravdu ma Hitler , tak mam byt v NSDAP , alebo ked uprimne verim , ze Zidia su pliaga tak mam byt dozorcom v koncentracnom tabore Bomba !
Skoda ze sudcovia na Norimberskom procese nechapali , ze clovek ma byt proste tam , kde veri , ze je pravda !
A Kristus so svojim Ja som Pravda , co ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2006 :  13:06:58  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
Vítej Ameriko.
Tak jak to je správně?
Člověk nemá hledat pravdu a jednat podle poznané pravdy?

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2006 :  13:12:01  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Chlapci nehádajte sa.
Radek má pravdu.
Ale aj Američan má pravdu.
Čiže nemá pravdu ani jeden.
Záleží od uhla pohladu a ten sa rieši v praxi, nie teistickými teóriami.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 august 2006 :  15:14:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal rad.ek

Vítej Ameriko.
Tak jak to je správně?
Člověk nemá hledat pravdu a jednat podle poznané pravdy?



skus sa zamysliet nad tym co si napisal predtym a teraz a popremyslaj o tom ako to je

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 18 august 2006 :  07:16:52  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

quote:
Pôvodne poslal rad.ek

Vítej Ameriko.
Tak jak to je správně?
Člověk nemá hledat pravdu a jednat podle poznané pravdy?



skus sa zamysliet nad tym co si napisal predtym a teraz a popremyslaj o tom ako to je



Nevím na co narážíš.
Psal jsem vždy o tom samém.
člověk má hledat pravdu a podle poznané pravdy žít.
Pokud mě to, co poznávám jako pravdu, nepřivede do žádné církve nebo do žádného náboženství, bylo by divné hrát si na příslušníka té církve nebo náboženství.
Myslím, že k tomu abych přijal jako pravdu zjevení Kristovo je potřeba milost Boží, nejde se k němu dopracovat jen na základě rozumu.
Čistě rozum mě může přivést k existenci Boha, ale už ne k přijetí zjevených pravd.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 18 august 2006 :  16:10:10  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Radek:

Ono totiz treba pozerat aj na to, podla mna dokonca hlavne na to, kde sa tu ta ktora cirkev a sekta vzala, kto ju zalozil.

Ostatne pri doslednom hladani pravdy by si musel hlbsie preskumat ucenie vsetkych siekt, na co by ti jeden zivot urcite nestacil.

Ale nemozeme nikomu odporucat aby zostal ako bludiaca ovca, ked vieme predsa, ze Jezis svoju cirkev pre ludi zalozil, niekde tu teda bude. A pochybujem, ze by to bolo cele to spolocenstvo vsetkych veriacich, i ked je to pekna myslienka, no vidime v uceni siekt priserne rozdiely a extremnosti. Niektori zasli tak daleko, ze uz ich aj tazko nazvat krestanmi, veria v Jezisa, no vyznavaju reinkarnaciu a podobne. Preto lutujem, takto to asi nebude. Mali by sme hladat.

A ako som sa uz niekde vyjadril, Jezis zalozil cirkev pred 2000 rokmi, a ma tu byt stale a vecne. Preto je mi zasa luto, ale ja mozem za prave plnohodnotne cirkvi uznat akurat tie, co ich historia naozaj realne a dokazatelne siaha zhruba az niekde k Jezisovi, no a takych tu uz veru vela nie je.

Teda uznavam len tie najstarsie. Ostane, co povznikali v poslednom obdobi, uz nepovazujem za plnohodnotne cirkvi, ale ani ich vyslovene nezavrhuejm (az na nejake extremy), uznavam ich vacsinou ako ctitelov toho isteho Jezisa a verim ze Boh ma aj ich rad.

A pokial mienite este polemizovat, neviem ci by sme aj v tomto tiez nemali pokracovat na tajnych forach, ked uz sme tam vsetci. A tam si to vyjasnit. A kedze toto je medzi katolikmi (Radek a Amerika), vieme do ktoreho z tajnych for to patri

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bozskej Kaja

Stav: offline

 Odoslaný - 19 august 2006 :  10:35:26  Zobraziť profil  Pridať Bozskej Kaja do zoznamu priateľov
Len vy pekne zostaňte tu, pod verejnou kontrolou.
Čoho sa bojíte že nabádaš k úteku do závetria?
Najsamprv sa sami dohodnite, páni katolíci, vyzerá že sami neviete.
Potom skúste poučovať zvyšok sveta.

 Počet príspevkov: 455  ~  Člen od: 06 august 2006  ~  Posledná návšteva: 22 august 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2006 :  13:19:11  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Kajo:
Vo svojej otazke si uz hned dal aj spravnu odpoved: .

Najsamprv sa sami dohodnite, páni katolíci, vyzerá že sami neviete.
Potom skúste poučovať zvyšok sveta.


- Ved prave ze sme sa sli najsamprv do sukromia sami dohodnut .


 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2006 :  13:31:50  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Bozskej Kaja
Najsamprv sa sami dohodnite, páni katolíci, vyzerá že sami neviete.


Na tejto stranke je pekne to, ze je laicka (nie katolicka - oficialne), teda spontanna aj autenticka - tvoria ju jednotlivy clenovia fora.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

andreios2

Stav: offline

 Odoslaný - 23 august 2006 :  14:45:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: andreios2  Pridať andreios2 do zoznamu priateľov
Nie, recept neexistuje.

Ale zabrať by mohlo, ak by začal vieru žiť - aj keď ešte neverí, konať a žiť ako keby už veril. Prvý predpoklad je samozrejme, že to skúsi úplne úprimne, že ide o úprimné hľadanie.


andreios
www.grkat.net - modlitby, katechézy, mp3, ikony, dokumenty...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 181  ~  Člen od: 15 jún 2006  ~  Posledná návšteva: 22 december 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Apolónia

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2006 :  17:48:38  Zobraziť profil  Pridať Apolónia do zoznamu priateľov
Jestvuje jeden osvedčený recept. Poriadny úder od života, ktorý každého dostane ešte nižšie ako na dno, vtedy aj "natvrdnutý" ateista prosí práve Boha o pomoc, lebo si uvedomí, že len On ho môže zachrániť.

Láska je najsilnejšia zbraň.

 Počet príspevkov: 1  ~  Člen od: 04 september 2006  ~  Posledná návšteva: 04 september 2006 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2006 :  18:38:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Apolónia

Jestvuje jeden osvedčený recept. Poriadny úder od života, ktorý každého dostane ešte nižšie ako na dno, vtedy aj "natvrdnutý" ateista prosí práve Boha o pomoc, lebo si uvedomí, že len On ho môže zachrániť.





... to je len tvoja "natvrdla" predstava ......

... co je to este nizsie ako dno ?, to som uz vo svojom zivote dosiahol, ale nebol to boh na ktoreho som sa spoliehal ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2006 :  19:46:43  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no vies, niektory to dno dosiahnu po smrti, ale potom uz niet z neho cesty, vies ako....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2006 :  22:27:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
... co je to este nizsie ako dno ?

Zumpa, do ktorej sa dostanes cez septik, ked niekto vytiahne zatku.

quote:
to som uz vo svojom zivote dosiahol, ale nebol to boh na ktoreho som sa spoliehal ...

Tak sa modli, aby niekto tu zatku nevytiahol. To ti nepomoze uz ani svatena voda. Ta sa zviri a odtecie...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2006 :  05:21:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
GMK, si nepolepsitelny vo svojom pragmatizme...
ak sa obrazne mysli pad na dno..tak iste nie vo vani plnej cistej vody..ale prave dno tej zumpy, alebo dno mora, v ktorom konci kanalizacia...
a svatena voda? fyzikalne sa zviri a odtecie, zabudas na jej inu formu psobenia, taku dolezitu pre krestana...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2006 :  07:57:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal mirecnr

GMK, si nepolepsitelny vo svojom pragmatizme...

Teoreticky - nieco na tom bude.

quote:
ak sa obrazne mysli pad na dno..tak iste nie vo vani plnej cistej vody..

Tak som to pekne poeticky napisal, vtipne, vystizne a ty mi tu vcapis totok??? Ale dobre, vratil si sa, to ma hreje pri srdiecku.

quote:
ale prave dno tej zumpy, alebo dno mora, v ktorom konci kanalizacia...

Na dne mora sa iste najde nejaka ta roklina, ktora skryva nejeden horrorovy namet pre filmove spracovanie.

quote:
a svatena voda? fyzikalne sa zviri a odtecie, zabudas na jej inu formu psobenia, taku dolezitu pre krestana...

1.
Arpad.

2.
Metaforicka alegoria kontrastov surrealizmu.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2006 :  18:17:47  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal mirecnr

GMK, si nepolepsitelny vo svojom pragmatizme...
ak sa obrazne mysli pad na dno..tak iste nie vo vani plnej cistej vody..ale prave dno tej zumpy, alebo dno mora, v ktorom konci kanalizacia...
a svatena voda? fyzikalne sa zviri a odtecie, zabudas na jej inu formu psobenia, taku dolezitu pre krestana...



gmk je nepolepsitelny co sa tyka robenia ftipkov.... ale vitaj....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2006 :  19:40:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko
gmk je nepolepsitelny co sa tyka robenia ftipkov.... ale vitaj....


Ano a ano.

Ale sme radi, ze sa mirec vratil.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Tragedia dnesnej doby Téma Next Topic:  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06