Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Judasov syndrom
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Maria - teolog Téma Next Topic: zena ma mlcat?
Strana: z 4

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  11:22:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Ale to je naozaj zaujimave ako dokazu hovorit o charaktere niecoho, co podla nich ani neexistuje, dokonca sa o tom aj hadat. Ved to je uz tusim diagnoza nie?

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  11:29:36  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nie, len ukazuju ze veriaci su len si to nechcu pripustit

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  13:02:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
Pozrite, ak si prečítam nejakú knihu, dajme tomu Sherlocka Holmesa, viem, že to ešte nie je dôkaz jeho existencie a tento literárny hrdina v skutočnosti neexistuje. Avšak diskutovať o obsahu knihy, jeho charakteristike a podobných veciach môžem, hoci v jeho existenciu neverím.

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  13:07:28  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Problem ale nastane, ked dostanes chut komentovat nieci realny vztah s niekym, kto podla teba neexistuje. Inak povedane, ked chce slepy vidiacemu popret, ze svetlo existuje.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  13:30:50  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos

Problem ale nastane, ked dostanes chut komentovat nieci realny vztah s niekym, kto podla teba neexistuje. Inak povedane, ked chce slepy vidiacemu popret, ze svetlo existuje.



To platí aj opačne. Ja mám zas pocit, že vy ste splepí a nevidíte biely deň. Smaozrejme, váš vzťah s neexistujúcou bytosťou nepopieram. Z vašej strany je to reálny vzťah. Problém je s tou neexistujúcou bytosťou.

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  13:35:28  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
To ze nieco nevidis a necitis, neznamena ze to neexistuje. To ze si myslis, ze clovek nema cenu, neznamena, ze ju skutocn nema Mal so trocha vyssiu mienku...

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  13:40:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos

To ze nieco nevidis a necitis, neznamena ze to neexistuje. To ze si myslis, ze clovek nema cenu, neznamena, ze ju skutocn nema Mal so trocha vyssiu mienku...


Pre mňa neexistuje, pre mňa nemá (avšak ako ktorý).

Vráťme sa však k Judášovi. Prečo ho neuctievate, keď mu vďačíte za to, že vás váš Pán mohol vykúpiť z hriechov?

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  14:01:59  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Morphee

quote:
Pôvodne poslal Lajos

To ze nieco nevidis a necitis, neznamena ze to neexistuje. To ze si myslis, ze clovek nema cenu, neznamena, ze ju skutocn nema Mal so trocha vyssiu mienku...


Pre mňa neexistuje, pre mňa nemá (avšak ako ktorý).

Vráťme sa však k Judášovi. Prečo ho neuctievate, keď mu vďačíte za to, že vás váš Pán mohol vykúpiť z hriechov?



Asi by ses měla vrátit na první stranu.
Tam se to už řešilo.
Neuctíváme zlo, které je kolem nás, ale živého Boha.
Na Jidášově zradě není nic k uctívání.
Ty ostatní debaty se možná vztahují k tomu, jak může Bůh zasahovat do svobodné vůle člověka, ale jsou spíš akademické, i když zajímavé k promýšlení.
Křesťané obecně nevěří, že Jidáš byl loutka v rukou Božích, možná někteří jednotlivci.
Myslím, že bys to mohla rozlišit.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  14:09:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal rad.ek

Asi by ses měla vrátit na první stranu.
Tam se to už řešilo.
Neuctíváme zlo, které je kolem nás, ale živého Boha.
Na Jidášově zradě není nic k uctívání.
Ty ostatní debaty se možná vztahují k tomu, jak může Bůh zasahovat do svobodné vůle člověka, ale jsou spíš akademické, i když zajímavé k promýšlení.
Křesťané obecně nevěří, že Jidáš byl loutka v rukou Božích, možná někteří jednotlivci.
Myslím, že bys to mohla rozlišit.



Boh je predsa tvorcom všetkého. Teda aj zla.

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  14:11:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Cize ked niekto pre teba nema cenu a ty mu podrezes krk, tak za to moze Boh? No pekna logika. Alebo to radsej zhodime na vyrobcu noza.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  14:23:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos

Cize ked niekto pre teba nema cenu a ty mu podrezes krk, tak za to moze Boh? No pekna logika. Alebo to radsej zhodime na vyrobcu noza.



Nie celkom toto som chcela povedať.

Boh stvoril človeka k obrazu svojmu. Ak je človek schopný konať zlo, potom toho je schopný aj Boh.

Ak by nechcel, aby sa dialo zlo, tak by stvoril svet tak, aby v ňom zlo neexistovalo.

Keďže je všemohúci, vychádza mi z toho, že vedel spraviť svet bez zla, ale ho takým spraviť nechcel. Boh chcel, aby existovalo zlo.

Prečo teda obviňovať Judáša zo zrady, konal len to, čo Boh chcel, aby vykonal.

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  14:26:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Odpoved mas presne v tom predoslom prispevku

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  14:29:13  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Morphee

Boh je predsa tvorcom všetkého. Teda aj zla.



Tento názor se tu také probírá ze všech stran stále dokola.
Je asi dobré si klást otázky po původu zla.
Ale křesťanská odpověď je poměrně jasná.
Zlo není od Boha.
Zlem je možné nazvat z křesťanského pohledu právě to, co je porušením řádu stvořitele stvořenými bytostmi, které mají svobodu se proti tomuto řádu rozhodnout.
Problémem je (z pohledu křesťana ve světě ovlivněném tímto porušeným řádem, který se stal člověku vlastním), co je onen stvořený řád a co už jeho porušením.
Základní rozlišovací pomůckou je samozřejmě desatero, kterým Bůh objektivně odhaluje základní kostru "zlého" jednání.
Ale hledání "Božího zákona" v pozitivním smyslu je mnohem jemnější věc.
(Všechno je mi dovoleno, ale ne všechno prospívá. Miluj Boha nade všechno, bližního jako sebe)

Pro člověka, který se do tohoto hledání Božího zákona pustí, si myslím, že je to čím dál větší důkaz Boží existence: Žít podle Božího zákona přináší člověku štěstí.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  14:44:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal rad.ek

Základní rozlišovací pomůckou je samozřejmě desatero, kterým Bůh objektivně odhaluje základní kostru "zlého" jednání.


Ok. Pojmy dobro a zlo znamenajú pre každého človeka niečo iné. A jedna a tá istá udalosť, môže mať u rôznych ľudí, rôzne význami. Takže berme to tak, že kresťan považuje za dobro to, čo má dané v desatore.

Iste ale chápeš, že "dobro" musí občas používať praktiky "zla", aby mohlo byť "dobro" nastolené. Takže Spojenci museli porušiť napríklad celý rad prikázaní, aby zlikvidovali Hitlera. To isté robí polícia pri pátraní po zločincoch. To isté museli spraviť kresťania, ak chceli, aby sa ich náboženstvo rozšírilo a ostalo "čisté" (napr. zásah vojenskou silou proti nekresťanom).

Judáš musel zradiť pána, aby on mohol naplniť písmo a vstúpiť na nebesia. Ak by Judáš nepravil tento "zlý čin", nenaplnilo by sa písmo a neudialo by sa "dobro".

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  14:51:31  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Iste ale chápeš, že "dobro" musí občas používať praktiky "zla", aby mohlo byť "dobro" nastolené
A na to si ako prisla? Mozno z vlastnej praxe, ze.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  14:53:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos

quote:
Iste ale chápeš, že "dobro" musí občas používať praktiky "zla", aby mohlo byť "dobro" nastolené
A na to si ako prisla? Mozno z vlastnej praxe, ze.



Prirodzene. Mám na záhrade taký menší koncentrák, kde dokazujem svetu, že ľudský život nemá hodnotu.

Veď aj posledný súd bude vlastne celý rad porušení desatora. Vraždiť sa bude na bežiacom páse.

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  14:59:42  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Morphee

quote:
Pôvodne poslal rad.ek

Základní rozlišovací pomůckou je samozřejmě desatero, kterým Bůh objektivně odhaluje základní kostru "zlého" jednání.


Ok. Pojmy dobro a zlo znamenajú pre každého človeka niečo iné. A jedna a tá istá udalosť, môže mať u rôznych ľudí, rôzne význami. Takže berme to tak, že kresťan považuje za dobro to, čo má dané v desatore.

Iste ale chápeš, že "dobro" musí občas používať praktiky "zla", aby mohlo byť "dobro" nastolené. Takže Spojenci museli porušiť napríklad celý rad prikázaní, aby zlikvidovali Hitlera. To isté robí polícia pri pátraní po zločincoch. To isté museli spraviť kresťania, ak chceli, aby sa ich náboženstvo rozšírilo a ostalo "čisté" (napr. zásah vojenskou silou proti nekresťanom).

Judáš musel zradiť pána, aby on mohol naplniť písmo a vstúpiť na nebesia. Ak by Judáš nepravil tento "zlý čin", nenaplnilo by sa písmo a neudialo by sa "dobro".



Myslím, že přirovnání Jidáše a spojenců není správné.

Jak už jsem psal jinde, nevěřím výkladu, že Bůh musel něco splnit a proto zmanipuloval Jidáše (věřím, že tento jeho čin dopředu znal a věděl že jej využije ke spáse a proto jej předpověděl i v písmu)

myslím, že je nesprávný tvůj obat že "dobro" musí někdy použít praktiky "zla".
Myslím, že ten kdo má za nějaké rozhodnutí zodpovědnost, pokud chce jednat "dobře" musí posoudit, jaké rozhodnutí přinese největší "dobro". Pokud to jde, volí v rozhodnutí vždy dobré prostředky. Pokud si v rozhodnutí nemůže zvolit dobré prostředky, má možnost zvažovat jaké jeho rozhodnutí přinese nejmenší zlo - volba menšího zla.
V těchto úvahách je krásně vidět, jak je potřebné pro křesťana hledání.
Boží zákon křesťan hledá, není to soubor příkazů a zákazů. I z desatera jsou výjimky, jak na ně upozorňuješ. spíš jde o definici pojmů, co v sobě obsahují a neobsahují.
To církev učí a v každém novém pokolení je třeba toto učení znovu aplikovat (protože zlo je vynalézavé, je neomezený počet možností jak něco rozbít, boží zákon potom znamená jak to rozbité léčit).

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  15:23:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos

Problem ale nastane, ked dostanes chut komentovat nieci realny vztah s niekym, kto podla teba neexistuje. Inak povedane, ked chce slepy vidiacemu popret, ze svetlo existuje.

Ja by som to prirovnal k inej situacii:

Je isty okruh priatelov, ktory maju vsetci jedneho spolocneho kamarata, a zo vztahu k nemu sa vyznavaju.

No zrazu sa k nim navtirka niekto, kto zacne nielenze kidat na tohto spolocneho kamarata, zacne nadavat jednotlivym clenom spolocenstva a nakoniec povie, ze spolocny kamarat je ich spolocna halucinacia.

Co s takym typkom? Odpoviem si sam: Nakopat do riti!

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  15:24:31  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Morphee
Veď aj posledný súd bude vlastne celý rad porušení desatora. Vraždiť sa bude na bežiacom páse.


Co prosim? Vrazdit sa bude ako na beziacom pase? Toto prosim rozved, to ma zaujima...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  15:33:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Co prosim? Vrazdit sa bude ako na beziacom pase? Toto prosim rozved, to ma zaujima...


Nebeskí jazdci budú brázdiť nebo a zabíjať ľudí. Tuším sa ani nepíše, či dobrých alebo zlých, alebo bez rozdielu. Hriešnici pôjdu na oheň a tak podobne.

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  17:17:55  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Morphee,

quote:
...Mám na záhrade taký menší koncentrák, kde dokazujem svetu, že ľudský život nemá hodnotu.
Veď aj posledný súd bude vlastne celý rad porušení desatora. Vraždiť sa bude na bežiacom páse.


tušíš, dievča, vôbec o čom je to slovo "spravodlivosť", alebo si len rada, že môžeš rypnúť?

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  19:47:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad

...tušíš, dievča, vôbec o čom je to slovo "spravodlivosť", alebo si len rada, že môžeš rypnúť?



Tuším. V mene kresťanskej spravodlivosti je dovolené konať proti desatoru?

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  23:42:47  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Morphee,
porozprávaj, kde budeš Ty pri tom pásovom vraždení?

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2006 :  23:46:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad

Morphee,
porozprávaj, kde budeš Ty pri tom pásovom vraždení?



No, ja tam samozrejme nebudem. A neodpovedal si na otázku.

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 18 júl 2006 :  08:04:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Morphee
Ok. Pojmy dobro a zlo znamenajú pre každého človeka niečo iné. A jedna a tá istá udalosť, môže mať u rôznych ľudí, rôzne význami. Takže berme to tak, že kresťan považuje za dobro to, čo má dané v desatore.

Vidim, ze si Adamovske skolenie zvladna excelentne a si drzitelkou absolventskeho diplomu.

Avsak, ako sa ukazuje, dopustas sa chyb a omylov, ci uz zamernych a ci uz nevedomych.

Pouzivame kategorie dobra a zla v roznych vyznamoch a menime ich podla momentalnej potreby. Usposobujeme si ich vyznam az z nich urobime tewrminy s presne opacnym obsahom - velmi podobne ako je to s terminom milovat.

quote:
Iste ale chápeš, že "dobro" musí občas používať praktiky "zla", aby mohlo byť "dobro" nastolené. Takže Spojenci museli porušiť napríklad celý rad prikázaní, aby zlikvidovali Hitlera. To isté robí polícia pri pátraní po zločincoch. To isté museli spraviť kresťania, ak chceli, aby sa ich náboženstvo rozšírilo a ostalo "čisté" (napr. zásah vojenskou silou proti nekresťanom).

Nemyslim si, ze by spojenci, policia ci ti casti krestania boli DOBRI. Vlastne, nikto nie je dobry...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Maria - teolog Téma Next Topic: zena ma mlcat?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06