Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Skandaly v Cirkvi
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Splynutie statnej a cirkevnej moci Téma Next Topic: Prostrednik
Strana: z 11

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  00:44:14  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Mato,

ignorujúc slaboduché poznámky o vymytých mozgoch, Ti musím pripomenúť, že obyčajne boli v stredoveku biblické texty prekladané do iných jazykov z latinskej Vulgaty. Máloktoré preklady o ktorých píšeš, boli ucelené a vychádzali z pôvodných gréckych jazykov, tak ako preklad M.Luthera. Na Wikipédii sa o Lutherovej Biblii píše toto:

The Luther Bible is a German Bible translation by Martin Luther, first printed with both testaments in 1534.

(http://en.wikipedia.org/wiki/Luther_Bible)

Gutenbergova biblia bola síce vytlačená pred Lutherovou, ale v latinčine, takže Katolícka encyklopédia zlyháva.
Katolík Gutenberg tlačil v latinčine: http://www.hrc.utexas.edu/exhibitions/permanent/gutenberg/web/pgssngl/1_010_001r.html

Alesko,

Preklady, ktoré vyhotovili solúnsky bratia Cyril a Metod majú pre nás veľkú hodnotu, ale nebol to preklad úplnej Biblie. Navyše je známe, že Cyril a Metod neprišli z Ríma, ale z Byzancie a neskôr boli práve franskými rímskokatolíckymi kňazmi neprávom obvinený z herézie.



Svojimi príspevkami len potvrdzujete, že Vaša neznášanlivosť nepozná medze.

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  00:48:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Syseľ
Kto nie je s nami je proti nam. Tak udajne vravel Jezis Kristus. Neriadil sa tym a nevravel to nahodou aj Stalin? Tento vyrok dokonale vystihuje zakladny rozdiel medzi ideologiami a ostanymi nazormi na svet, ktore sa snazia najst co ich spaja a nie to co ich rozdeluje. Tento vyrok maju v sebe zakodovane vsetky ideologie sveta.



quote:
poslal GMK
Ked dvaja robia to iste, nebyva to to iste. To je prve, co ma napadlo pri citani tohto tvojho prispevku.


- hmm.... ale i Stalin najskôr studoval za knaza... zeby si vsetky tie poznatky priniesol a aplikoval odtial ?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  00:51:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal Milan
to nie je moje tvrdenie... to je citacia jednej statistickej studie...

Tak sem tu statisticku studiu uved.

[quote]a smajlika vyjadrujuci moj postoj k tomuto tvrdeniu si kde nechal ???
Zmazal som ho.



- tak to tu potom nepredkladaj ako moje vlastne slova... zozen si knihu " Nova kriminalita", tam su tie statistiky zhrnute...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  00:51:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad
ignorujúc slaboduché poznámky o vymytých mozgoch, Ti musím pripomenúť, že máloktoré preklady o ktorých píšeš, boli ucelené a vychádzali z pôvodných gréckych jazykov, ako preklad M.Luthera. Obyčajne boli v stredoveku biblické texty prekladané do iných jazykov z [b]latinskej Vulgaty.

Suhlas jednak so slaboduchou zufalou agresiou ako i s tym, ze je rozdiel preklad Biblie a preklad Vulgaty, o ktorej sa vie, ze su v nej mnohe nezhody s originalnymi textami.

quote:
The Luther Bible is a German Bible translation by Martin Luther, first printed with both testaments in 1534.

Arpad, to si sa ale sekol s prekladom. Uvedena veta totiz znamena:
Luterova Biblia je Nemecky preklad Biblie od Martina Lutera, prvy krat vydana s oboma zakonmi v 1534.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  00:54:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
ale i Stalin najskôr studoval za knaza...

Ano. Znovu potvrdzujes moje slova. Hovorim: Ked dvaja robia to iste, nebyva to to iste.

quote:
zeby si vsetky tie poznatky priniesol a aplikoval odtial ?

O ktorych poznatkoch a ktorych aplikaciach hovoris?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  01:01:12  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad


i že máloktoré preklady o ktorých píšeš, boli ucelené a vychádzali z pôvodných gréckych jazykov, ako preklad M.Luthera.
......

The Luther Bible is a German Bible translation by Martin Luther, first printed with both testaments in 1534.



Arpad, keby si aspon ako chlap priznal, ze si strelil koninu a nesnazil sa svoj trapas takto dalej udrziavat. Isto boli niektore preklady z latinciny, ale boli aj priame a aj ucelene a DLHO pred Lutherom.

Poznamka o tom ze Luther je prvym
prekladatelom Lutherovho prekladu Biblie ma celkom pobavila a len ma utvrdila v povodnom nazore na to, ako prijimas a pouzivas informacie.

P.S. Ked sa uz bavime o "povodnych" greckych textoch, isto Ti je zname, ze ich existuje viacero, ktore su podla Teba (a hrdinskeho Luthera) tie najspravnejsie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  01:08:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:

ARPAD: i že máloktoré preklady o ktorých píšeš, boli ucelené a vychádzali z pôvodných gréckych jazykov, ako preklad M.Luthera.
MATO: keby si aspon ako chlap priznal, ze si strelil koninu a nesnazil sa svoj trapas takto dalej udrziavat. Isto boli niektore preklady z latinciny, ale boli aj priame a aj ucelene a DLHO pred Lutherom.

Vsimnime si podciarknute slova. Je v tychto vetach rozpor?

Mohol by si svoju istotu, prosim, preniest aj na nas napriklad vymenovanim prislusnych prekladov?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  01:08:54  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal Milan
ale i Stalin najskôr studoval za knaza...

Ano. Znovu potvrdzujes moje slova. Hovorim: Ked dvaja robia to iste, nebyva to to iste.

[quote]zeby si vsetky tie poznatky priniesol a aplikoval odtial ?


O ktorych poznatkoch a ktorych aplikaciach hovoris?


- cely rad "nabozenskych" ritualov aplikovanych v ich strane ...
- ta "ucta" k zabalzamovanemu telu - ako krestanska relikvia....
- ritualne prijimanie do strany ci za pionierov - sväte prijimanie
- a najhorsie...nasilna kolektivizacia... kriziacke vypravy ci nasilne pokrestancovanie pohanov ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  01:09:59  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato



Isto boli niektore preklady z latinciny, ale boli aj priame a aj ucelene a DLHO pred Lutherom.



Isto nám tu, (ako chlap), budeš vedieť uviesť aspoň jeden.


Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  01:15:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
- cely rad "nabozenskych" ritualov aplikovanych v ich strane ...

Ktore nabozenske ritualy aplikovane v ich strane mas na mysli?

quote:
- ta "ucta" k zabalzamovanemu telu - ako krestanska relikvia....

Nie som si celkom isty, ba vlastne som: Zabalzamovanie a mumifikacia s naslednou az zboznou uctou v monumentalnych mauzoleach nie je domenou krestanstva, ale niekdajsieho Egypta, ktore ako vieme bolo pohanske.

Krestanske nakladanie s telesnymi ostatkami bolo pochovanie do hrobu. Dlhy cas vylucne, az v predminulom storoci sa salo praktikovanym aj kremacia s naslednym pochovanim popola.

quote:
- ritualne prijimanie do strany ci za pionierov - sväte prijimanie

Ritualne prijimanie je praktikovane v kazdej specializovanej socialnej skupine. Suvisi s pocitom spolupatricnosti a sebadefinicie.

quote:
- a najhorsie...nasilna kolektivizacia... kriziacke vypravy ci nasilne pokrestancovanie pohanov ...

Nie som si vedomi toho, ze by krestania vykonavali nasilnu kolektivizaciu, kriziacke vypravy a ani toho, ze by Stalin nasilne pokrestancoval pohanov. Skor sa mi zda, ze opak je pravdou.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  01:20:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Pozri arpad, Ty si najprv s prehladom vyhlasil, ze Luther bol prvy, ktory napriek silnemu odporu KC prelozil Bibliu do reci ludu, lebo Cirkev ju ucelovo udrziavala v latincine, ktorej nikto neozumel.
Ja som Ti jasne ukazal, ze obe polovice Tvojho tvrdenia su klamstvo.
Ty vsak namiesto uznania chyby zacnes splietat o tom, ze sme sa bavili o preklae IBA z grectiny IBA do nemciny IBA kompletneho kanonu a IBA Lutherovho prekladu.
Myslis, ze vsetci su tu tak hlupy, ako Ty si prefikany?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  01:30:45  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Áno, cieľom môjho príspevku bolo jasne odhalť zámer RKC že, udržovala ľudí v nevedomosti tým, že im bránila prístup k neskreslenému Božiemu Slovu. Tak mohol byť utvorený priestor na kupčenie s odpustkami a relikviami. Preto mala Lutherova Biblia úspech. A preto bola celá reformácia veľmi úspešná. Nielen v Nemecku, ale aj v Hornom Uhorsku. Ľudia nemajú radi keď sa im klame.

Na to jasné ukázanie si tu ešte chvíľku počkáme...

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  01:36:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad

Na to jasné ukázanie si tu ešte chvilku počkáme...


Arpad, trepol si, priznaj si to.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  02:04:14  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Martin Luther's Bible, first printed in 1534, was not only the first complete German publication of the Bible but also a major event in the history of Christianity.

http://www.slovart.sk/buxus/generate_page.php?page_id=2195&kniha_id=2917&edicia_id=1296&tema_id=1293&kat=en


Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  07:28:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
Potom iste necitas moje prispevky ...
Tu sa musim priznat, ze je to pravda. Ozaj tvoje vyplody citam len "stopovo" a viacmenej tvoje texty vnimam ako oddelovace prispevkov ...

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  08:42:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Vlkodlak
Tu sa musim priznat, ze je to pravda. Ozaj tvoje vyplody citam len "stopovo" a viacmenej tvoje texty vnimam ako oddelovace prispevkov ...

V takomto pripade urobis do buducna lepsie, ked budes mlcat, nakolko sa iba zosmiesnujes. Svojim pristupom dokazujes iba svoju obmedzenost, nie nieco ine, ako sa vari nazdavas.

Ale to nie je u teba nic nove. Ty si tu vzdy svojim (vlcim) brechotom robil len "křoví".

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  09:05:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Gluto, mas pravdu. Som hlupy, obmedzeny, mozno i zadubenec. Nemam o sebe iluzie ako ini. Este som sa nafore nevychvaloval aky som mudry, ci sikovny. Klamat vas nebudem.

Ale pohlavnym organom by som sa asi nikdy nenazval.

Na druhej strane, myslim si, ze ty sa svojimi prispevkami zosmiesnujes podstatne viac. Vsak ked pozries, uz ta malokto berie vazne.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  09:40:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Vlkodlak

Gluto, mas pravdu. Som hlupy, obmedzeny, mozno i zadubenec. Nemam o sebe iluzie ako ini. Este som sa nafore nevychvaloval aky som mudry, ci sikovny. Klamat vas nebudem.

Ani ja vas neklamem.

quote:
Na druhej strane, myslim si, ze ty sa svojimi prispevkami zosmiesnujes podstatne viac. Vsak ked pozries, uz ta malokto berie vazne.

Myslim, ze sa fatalne mylis. Never zdaniu vsetkych tychto dotahovaciek na fore.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  10:08:53  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad


Alesko,

Preklady, ktoré vyhotovili solúnsky bratia Cyril a Metod majú pre nás veľkú hodnotu, ale nebol to preklad úplnej Biblie. Navyše je známe, že Cyril a Metod neprišli z Ríma, ale z Byzancie a neskôr boli práve franskými rímskokatolíckymi kňazmi neprávom obvinený z herézie.



Svojimi príspevkami len potvrdzujete, že Vaša neznášanlivosť nepozná medze.



yaleyi na tom odkial boli? boli to prekladz v narodnom jayzku a pre katolikov..... pre rimo katolikov, a hoci obidvaja pochadzali z vzchodu, boli rkc knazmi a biskupmi.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  10:12:58  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad

Áno, cieľom môjho príspevku bolo jasne odhalť zámer RKC že, udržovala ľudí v nevedomosti tým, že im bránila prístup k neskreslenému Božiemu Slovu. Tak mohol byť utvorený priestor na kupčenie s odpustkami a relikviami. Preto mala Lutherova Biblia úspech. A preto bola celá reformácia veľmi úspešná. Nielen v Nemecku, ale aj v Hornom Uhorsku. Ľudia nemajú radi keď sa im klame.

Na to jasné ukázanie si tu ešte chvíľku počkáme...


inac ma napada, augustin(alebo hieronym tych dvoch si stale mylim), prekladal do narodneho jazyka a dokonca z grectiny a ucelene. prakticky viac ako tisic rokov pred Lutherom.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  10:16:16  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Myslim, ze tato diskusia sa uz velmi vzdialila od povodnej temy Skandaly v Cirkvi a je nacase ju ukoncit.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 11 Previous Topic: Splynutie statnej a cirkevnej moci Téma Next Topic: Prostrednik  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06