Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Je to tento pripad?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: zena ma mlcat? Téma Next Topic: Ruzenec - podrobna analyza
Strana: z 2

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 jún 2006 :  20:00:23  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
V teme Prijimanie pod obojim sposobom pavelba komentoval moje obsirne vysvetlenie, striktne podlozene Bibliou takto:
quote:
Vysvetlenie je to obšírne, logické a zdanlivo pravdivé. Obsahuje však rozpory.


Dnes som narazil na tento clanok a hned ma napadlo toto jeho vyjadrenie.

Je to sucastou protestantskej tradici, ze Katolicke nabozenstvo je v protiklade s Bibliou. Teraz, ked clovek, ktoreho fixna idea ja pevne usadena v jeho hlave zisti, ze Biblie je citovana v prospech katolicizmu, dostava sok. Cim silnejsi je dany text, tym silnejsi je sok. Niektori ludia ale nikdy ani len neuvazovali o tom, ze by mohli zit v klame a sa tak odmietaju zaoberat myslienkou, ze sa cely svoj zivot mohli mylit.
Citovany text sice dava zapravdu katolicizmu, ale pre nich proste nemoze mat pravdu. A tak hladaju dovod, aby nemuseli uverit tomu, co nedokazu vyvratit. Kazdy text, ktory sa zda byt v prospech katolicizmu proste nemoze znamenat to co hovori, musel byt nejako upraveny.
A su tak presvedceni, ze iba oni sami su spravne vedeni Bohom, ze kazdy kto sa zda byt osloveny v prospech katolickej viery, musi byt povazovany za niekoho, kto proste nepocuje hlas praveho pastiera.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 17 jún 2006 :  08:21:31  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ja mam zas otazku na bratov a sestry protestantov, ci oni niekedy pochybuju o svojej viere, o pravde , ktorej veria pri rozhovoroch s nami katolikmi, ked my tvrdime nieco ine ako veria oni? vdaka za odpoved

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  07:49:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Ten, kto by tvrdil, že nikdy o svojej viere nepochyboval, by klamal.

1. Pochybnosti o zasľúbeniach v Písmach sa v myšlienkách človeka zjavujú ako prízrak vynárajúci sa z hmly úplne bežne. Je to normálny stav. Pri pohľade na kríž, pri čítaní Slova Božieho a živote v spoločenstve ostatných kresťanov však miznú tak rýchlo, ako sa i zjavili.

2. Inou témou, /stranou/ je pohľad na to, či spoločenstvo alebo cirkev ktorú navštevujem je-sú tou pravou. Ja osobne, kým som zakotvil v kresťanských zboroch som navštevoval RKC, AC, NKZ. Počas tohoto mojeho hľadania som porovnával učenia i ostatných cirkví a spoločenstiev ako sú napr. ECAV, BJB, CB, GRKat, Jehovisti, atd.. Aby som mal s čím porovnávať, mal som v rukách Slovo Božie. Učenie KZ je najprijatelnejším resp. identické s tým, čo hovorí o viere a živote kresťana /Kristovca/ Písmo Sväté.

KZ učenie, nemá nič spoločné s významom slova "protestovať" toto učenie predstavuje návrat /tých, ktorí nepoznali učenie Písma vďaka tomu, že boli zavádzaní inými cirkvami/ k pôvodnému modelu prvotnej cirkvi /ktorá tu bola vždy/ Kristovcov, následovníkov Krista. Rímsky katolicizmus označuje všetky spoločenstvá a cirkvi / s kresťanskými princípmi samozrejme/, ktoré jurisdikčne a vieroučne nepodliehajú pod neho ako protestantské. Hlavnými kritériami pre takéto pomenovanie sú: neuznávanie svätých, odmietanie očistca, neuznávanie bohorodičky a odmietanie sprostredkovávania spojenia Boha a človeka skrze klérus.
Ak by teda niekto podľa týchto kritérií posudzoval učenie KZ, potom by sa dalo hovoriť o tom, že i KZ patria medzi protestantské cirkvi. Je tu však jedno veľké ALE.
Model Cirkvi Kristovej ako ju vidíme v Písmach je modelom, podľa ktorého KZ fungujú. V tom prípade i prvotná cirkev by musela byť označená, zahrnutá do protestantizmu. Kto je teda tým protestantom? Ten čo protestuje /odmieta/ podriadiť sa Cirkvi a učeniu ako ho stanovil Boh v Písmach, či ten kto odmieta podriadiť sa modelu cirkvi vybudovanej človekom? Kto proti čomu protestuje a kto čo odmieta?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  12:03:11  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Nebudem, Pali, špekuľovať ja, prečo a čo je protestantizmus a tak podobne. Ale z môjho pohľadu katolíčky a ešte, ľaľa Ti i ženy - nóó-usmej sa, prosím, to cítim takto: Mária je v katolíckom kresťanstve skutočne spomedzi žien - tak ako sa v modlitbe hovorí: "Zdravas, Mária, milosti plná, Pán s Tebou, si požehnaná medzi ženami a požehnaný je i plod života Tvojho, Ježiš. Svätá Mária, Matka Božia, pros za nás hriešnych teraz i v hodine smrti našej! Amen!" tou najvyššou, najsvätejšou, pretože spomedzi nás všetkých, i žien teda obzvlášť, bola vyňatá z dedičného hriechu a svojim ÁNO i žila svätým životom a i do dnes je spomedzi ľudí jediná od prvopočiatku naplánovaná, ako Matka Božia - najčistejšia svätá, tá najpravejšia, tá milosti plná. Je oporou každému, kto chce, či kňazovi, matke, otcovi i dieťaťu a tak aj pápežovi JPII! Preto Totus tuus - celý tvoj. Celý kresťanský - teda katolícky svet je v tomto znamení Totus tuus - Boh - Otec, Ježiš, Duch Svätý ako súčasť trojjediného Boha, ju nezapudil, ani "iba nepoužil" ako iné ženy v histórii kresťanstva - SZ, ale oslávil, posvätil, vyzdvihol ako tú, ktorá Ho ako Syna porodí, v snahe, aby sme sa ľachšie dopracovali ku Nemu samotnému, aby nám bol bližší. Len ten, kto dokáže vrúcne milovať Máriu, dokáže napísať, vo svojej moci a postavení pápeža, ako najvyššej hlavy -"pozemskej" hlavy Cirkvi, zviditeľňujúci tak moc Božiu, tak krásny apoštolský list o dôstojnosti a povolaní ženy, ako Ján Pavol II. Nech mu je sláva - má tiež moju úctu - ani on, ani Mária mi nezatieňujú pohľad na Boha v Jeho múdrosti, nádhere a láske, v celej Jeho šírke a bohatosti tak, ako som Ho ja - vo svojej podstate i dedičným hriechom obmedzený človek, schopný vidieť, vyvodiť si, pochopiť, ctiť a milovať!
Toť toľko z mojej strany, Pali. Viem, že sa obaja snažíme, každý ako vieme a sme schopný, skús to nie hneď obohnať kritikou a i iróniou, ale skús sa nad tým skôr zamyslieť a pozrieť sa na mňa i na to, čo tu píšem teraz, z iného uhla pohľadu

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  12:24:17  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
a mas pavel pochybnosti o svojej viere aj teraz,ked sa rozpravas s katolikom?
to ma zaujimalo, nie pochybnosti, kym si hladal

inak krestanske zbory nepatria do jednej konkretnej cirkvi napr. apostolskej...to je nieco ine?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  18:08:53  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Juja

K Márii sa vyjadrujem inde, tam nájdeš i odpoveď na Tvoju výzvu k zamysleniu sa.

To: Janka

Cit: a mas pavel pochybnosti o svojej viere aj teraz,ked sa rozpravas s katolikom?

Nemám. Absolútne žiadne, iba pociťujem ľútosť nad tým, že neche pochopiť Slovo Božie, nie moje.

Cit: inak krestanske zbory nepatria do jednej konkretnej cirkvi napr. apostolskej...to je nieco ine?

Nie, nepatria. Asi málokto z Vás vie, že KZ sú riadne štátom zaregistrované spoločenstvo, ktoré si nenárokuje žiadnu podporu od štátu (ani finančnú, ani psychickú, politickú), tak ako iné cirkvi, KZ nemajú centrálne vedenie, tak ako iné cirkvi, KZ sú financované IBA z príspevkov ich členov! Ďalším nie nepodstatným faktom je skutočnosť, že učenie KZ je rovnaké v Čechách, na Slovensku, Nemecku, Anglicku, USA bez toho aby potrebovali nejaký koordinačný výbor, hierarchickú štruktúru, jurisdikčné orgány a pod., ktoré majú nielen cirkvi a cirkvičky ale i sekty, napr. jehovisti!
Podobnosť KZ i v tomto smere S prvotnou cirkvou je viac ako náhodná! Však?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  18:20:55  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
My vieme, ze KZ odovdzuju svoju autenticitu od toho, ze su schvalene Ministerstvom kultury

v Čechách, na Slovensku, Nemecku, Anglicku, USA
Az na piatich miestach? KC je po celom svete a jej ucenie je rovnake uz 2000 rokov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  19:56:16  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
pre pavla:

je cloveku prirodzene ak ma v nejakej veci jasno a obcas sa vynoria pochybnosti a ak si je uplne isty co je to potom?

mne sa zas nezda, ze by neexistovanie hierarchie malo nieco spolocne s prvotnou cirkvou...vieme, ze vzdy existovala...je to ludom vlastne...existuje alebo existovalo nejake spolocenstvo ludi, kde neexistuje hierarchia?
a nevidim nic zle na tom, ze su cirkvi financovane aj zo statnych penazi, kedze veriaci ludia su tiez obcanmi statu a tie peniaze neostavaju len niekde vo vnutri kc, pre urcitych ludi, ale sluzia aj neveriacim napr. charita, ochrana kult. pamiatok...a verim tomu, ze ak by existovali zbory 2000 rokov a mali taky vplyv na vyvoj ludstva ako kc nevyhli by sa financovaniu zo strany statu...co ale nie je zle vo svojej podstate

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  20:35:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

My vieme, ze KZ odovdzuju svoju autenticitu od toho, ze su schvalene Ministerstvom kultury

v Čechách, na Slovensku, Nemecku, Anglicku, USA
Az na piatich miestach? KC je po celom svete a jej ucenie je rovnake uz 2000 rokov.



Len si zosmiešňuj priateľu... ponižuješ tých, ktorí Ti svojími životmi a vierou ukazujú kde je pravda.
Naopak, zárukou pravdy nie je dlhovekosť falošného učenia!

Odignorovali ste s prehľadom fakty o prvotnej cirkvi, ktorá nikdy z tohoto sveta nevymizla napriek prenasledovaniu zo strany svetskej a cirkevnej moci. Boh Vám odpusť!

Zabudli ste mi odpovedať na:
quote:
KZ učenie, nemá nič spoločné s významom slova "protestovať" toto učenie predstavuje návrat /tých, ktorí nepoznali učenie Písma vďaka tomu, že boli zavádzaní inými cirkvami/ k pôvodnému modelu prvotnej cirkvi /ktorá tu bola vždy/ Kristovcov, následovníkov Krista. Rímsky katolicizmus označuje všetky spoločenstvá a cirkvi / s kresťanskými princípmi samozrejme/, ktoré jurisdikčne a vieroučne nepodliehajú pod neho ako protestantské. Hlavnými kritériami pre takéto pomenovanie sú: neuznávanie svätých, odmietanie očistca, neuznávanie bohorodičky a odmietanie sprostredkovávania spojenia Boha a človeka skrze klérus.
Ak by teda niekto podľa týchto kritérií posudzoval učenie KZ, potom by sa dalo hovoriť o tom, že i KZ patria medzi protestantské cirkvi. Je tu však jedno veľké ALE.
Model Cirkvi Kristovej ako ju vidíme v Písmach je modelom, podľa ktorého KZ fungujú. V tom prípade i prvotná cirkev by musela byť označená, zahrnutá do protestantizmu. Kto je teda tým protestantom? Ten čo protestuje /odmieta/ podriadiť sa Cirkvi a učeniu ako ho stanovil Boh v Písmach, či ten kto odmieta podriadiť sa modelu cirkvi vybudovanej človekom? Kto proti čomu protestuje a kto čo odmieta?


Kto je teda tým protestantom? Ten čo protestuje /odmieta/ podriadiť sa Cirkvi a učeniu ako ho stanovil Boh v Písmach, či ten kto odmieta podriadiť sa modelu cirkvi vybudovanej človekom? Kto proti čomu protestuje a kto čo odmieta?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  20:45:08  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Janka

Cit: a nevidim nic zle na tom, ze su cirkvi financovane aj zo statnych penazi, kedze veriaci ludia su tiez obcanmi statu a tie peniaze neostavaju len niekde vo vnutri kc, pre urcitych ludi, ale sluzia aj neveriacim napr. charita, ochrana kult. pamiatok...a verim tomu, ze ak by existovali zbory 2000 rokov a mali taky vplyv na vyvoj ludstva ako kc nevyhli by sa financovaniu zo strany statu...co ale nie je zle vo svojej podstate

A ja na tom zasa vidím veľmi veľa zlého. Kresťan, kristovec sa má starať o svoju vieru a blížnych. Boh je ten, ktorý mu na to dopraje i materiálnu podporu. Žobrať niečo od sveta a štátu je nielen podceňovaním a neverením Bohu, ktorý sám vyzýva aby sme sa nestarali o to čo budeme jesť a hovoriť, ktorý zasľubuje, že sa o svoje "ovce" vždy postará, ale priamo to hriešneho človeka vybáda k túžbe po matérii, moci, a vedie to k pýche a nadradenosti!

Nepotrebujeme chrámy učinené rukou, nepotrebujeme zlato, striebro, chróm, ornáty, pompézne slávnosti a okázalé bohoslužby. Tak načo sú nám peniaze od štátu? Žobral snaď Peter, Pavel, Akvila od rimanov?
Vaše cirkevné dejiny však jasne ukazujú, akým smerom sa poberali svetskí predstavitelia rimskeho kleru. Až na pár svetlých výnimiek to bol boj o prašulky a moc! Viac na: http://www.krestan.info/dejinymapa.html

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  20:58:00  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
Zabudli ste mi odpovedať na:


Nezabudli, ale na to sa neda nic rozumne napisat. Tvrdit, ze KZ su zalozene na modely prvych krestanov, ked vsetky historicke fakty ukazuju, ze Cirkev mala od sameho pociatku hierarchiu, tvrdit, ze KZ jedina uci spravne veci, tak ako prvi krestania, ked historicke dokumenty ukazuju, ze to nie je pravda a hlavne, tvrdit, ze KZ sa odlisuju od Cirkvi zalozenej clovekom, ked maju jasne vystopovatelneho LUDSKEHO zakladatela, vyzera ako hadka skolacika s dospelym.
Co sa da povedat na ocividne popieranie reality?


quote:
Kto proti čomu protestuje a kto čo odmieta?


KZ zbory proti jedinej pravej Katolickej Cirkvi, ktorej zaklad je presne definovany v tejto teme: Zaklad Katolickej Cirkvi. Len preco to robia? Potrebuju si samy pred sebou udrzat svoju identitu a opakovanym tvrdenim, ze ich zborcek nezalozil clovek, ked vieme, ze zalozil, odsunut do uzadia fakt, ze jedina autenticka, Kristom zalozena Cirkev je Katolicka?

A este by si mozno mohol vysvetlit, ako je s tymi starsimi zboru a medzizborovou radou. Zaujimalo by ma ako obkecas, ze to nie je hierarchia

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  21:14:03  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
pre pavla:

a nie je staranie sa o nudznych starost o blizneho?
a nestaraju sa knazi o vieru ludu?
ty sa pytas, ci peter atd. zobrali...a ja sa pytam, ci kc zobre od statu?...nuti ho prispievat na cirkev?
akoze nepotrebujete chramy?...a kde sa potom stretavate? na ulici?
a chramy som okrem ineho aj kulturnymi pamiatkami o ktore sa cirkev stara...sa pozri na pamiatky o ktore sa stara stat...
a asi sa zabuda, ze veriaci je aj obcan statu a platitel dani a mnoho predstavenych statu su tiez krestanmi...aj ked len na papieri...ale za to sa budu sami zodpovedat
a nie je staraniam sa boha o svoje ovce aj to, ze ziju v pokojnom state, maju pracu....?...ci teraz zavrhneme stat, lebo je to svetske a tym padom je to aj zle?


 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  21:22:53  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
To som si ani nevsimol, ze pavelba nepotrebuje chramy.

To mi potom iste rad vysvetli, ako to, ze Jezis vysoko ocenoval prispevok na udrzbu chramu a dokonca aj "zbytocne" vyhodene peniaze na cenny olej...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  21:57:20  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
V dobe JK nebolo treba prostredníka (štát) na milodary. To, čo zoberie RKC (ale nie len ona) zo sekulárneho štátneho rozpočtu je hanba. Keby prišlo k oddeleniu cirkvy od štátu, tak, že by veriaci prispievali priamo na aktivity svojej cirkvy, ako je to v Biblii, tak by sme uvideli ako sa staráte o tie "kultúrne pamiatky".


Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  22:01:44  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Arpád, počkaj, nie je to tak - tie zbierky samotných veriacich sa konajú v kostoloch a i pri iných príležitostiach na údržbu a chod farnosti, fary, kostola, osvetlenia, kvetinovej výzdoby, na zakúpenie ornátov a všetkého, na charitu, na chudobných v núdzi, na misie. So štátu idú peniaze väčšinou na školy, a platy učiteľov. a to viem o čom píšem, lebo viem, takže toto je správna informácia.
Ešte dokladám, že kultúrne pamiatky v súkromných rukách, rekonštruujú zo zákona vlastníci a tak sa deje i v RKC, pod dohľadom pamiatkárov! A to viem, lebo i ja som bola sponzorom, ako podnikateľ!
Farnosti, by bez týchto zbierok a sponzorských darov z radov kresťanských podnikateľov, nemohli ani existovať a to poznám kat. kňazov, ktorí zase sponzorujú deti v Afrike - adopcia na diaľku, že im platia z vlastného platu, ktorý dostávajú od štátu, ako cirkevní a školskí učitelia, školné na celý rok, aby tieto mohli navštevovať tam školy!!!

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  22:06:22  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
V dobe JK nebolo treba prostredníka (štát) na milodary
myslis u zidov?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  22:10:23  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Kto je teda tým protestantom? Ten čo protestuje /odmieta/ podriadiť sa Cirkvi a učeniu ako ho stanovil Boh v Písmach, či ten kto odmieta podriadiť sa modelu cirkvi vybudovanej človekom? Kto proti čomu protestuje a kto čo odmieta?

protestuje ten, kto je proti tomu, co uz je
cize protestantami su krestania, ktory nie su v kc, ktora je tu 2000 rokov a je ustanovena bohom

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  22:43:55  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
...a môžeme ich pomenovať PKC


Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  22:46:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Arpadovi nejako dochadzaju arumenty, mal by som mu nejake zasa prihrat. Zeby som sa vratil k starym temam, ktore nacal a z ktorych potom zutekal?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  22:50:26  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
arpad, podla teba jezis nebol boh?
si krestan?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  22:50:36  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
juja, to, čo píšeš robia aj ostatný kresťania, ale bez podpory sekulárneho štátu a bez okrádania neveriacich.

janka, myslím židov aj kresťanov

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  22:53:39  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ked si myslis, ze niekto niekoho okrada a mas dokazy...daj to na sud...ja by som nevahala v takom pripade...ale ak nemas dokaz a je to len tvoj dohad...potom tu ohovaras, kedze je to tu verejne

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  22:55:17  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
...to je dobrý nápad, a bude ten súd nezaujatý?

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  22:56:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Zaujimave je, ze ja mam zasa pocit, ze neveriaci okradaju mna. Platim statu dane a ako obcan statu mam pravo hovorit do toho, naco sa tie dane pouziju.
A realita? Moje dane sa okrem financovania mojej Cirkvi pouzivaju napr. aj na financovanie protikrestanskej volebnej kampane.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  22:57:41  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Arpád, poplietol si si nás
neokrádajú neveriacich, lebo v katolíckých školách študujú i deti inovercov a neveriacich - takže katolícke školstvo i preto vo svojom všeobecnom obsahu musí byť kompatibilné so štátnym školstvom, aby hociktoré dieťa, ak sa rozhodnú jeho rodičia inak(čo sa doteraz až tak často nestávalo), mohlo bez problémov prestúpiť na štátnu školu do rovnakého ročníka do rovnakého typu školy ZŠ,Gym.,Konzervatórium!

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2006 :  23:00:47  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Koľko je tých nekatolíckych detí u Vás na škole?

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: zena ma mlcat? Téma Next Topic: Ruzenec - podrobna analyza  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06