Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Hriesnost sexuality.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Antikoncepcia Téma Next Topic: Sex pred manzelstvom nie je hriech?
Strana: z 4

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2006 :  15:10:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Ak by bolo povinnosťou muža vždy súlož dokončiť ejakuláciou do ženinho lona
takze toto je nieco, co stoji za to, aby sa tu o tom dospeli krestania hadali. Osobne si myslim, ze mnoho z nas nevie, co znamena v praxi MILUJ SVOJHO BOHA A SVOJHO BLIZNEHO a podobnymi temami ako toto od toho odvadza pozornost. Neviem ma zmysel v tejto teme pokracovat, pani zvazte prosim kazdy prispevok, ktory sem pridate, lebo to cele niekam "sklzava".
Mily pavelba, neviem ci to nieco hovori o tvojom sukromnom zivote (tento problem konkretne), ale ja osobne som tento problem v manzelstve neriesil. Prave cakam , kedy manzelka povie, ze bezime do porodnice a nieviem ci je vhodne hovorit Bohu, kolko a akych deti mam mat deti, ale jedno je iste. Skus si v zivote vyriesit zasadnejsie krestanske otazky, napr. potratu alebo lasky k bliznemu a potom ries, ci ejakulovat vzdy do zeny alebo nie.

P.S.: a co sa tyka roznych "praktik" o ktorych si pisal. Nas VZAJOMNY sexualny zivot s manzelkou je plnohodnotny pre nas oboch aj bez toho, aby sme riesili nejake "ine" praktiky, pretoze aj sex je hlavne o vzajomnom vztahu a laske. Beries to zo zleho konca.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2006 :  07:19:23  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Lajos
Cit: Mily pavelba, neviem ci to nieco hovori o tvojom sukromnom zivote (tento problem konkretne), ale ja osobne som tento problem v manzelstve neriesil.

Máš na mysli, že si neriešil kedy budete mať dieťa a koľko ich budete mať? Prepáč, koľko rokov si ženatý a koľké dieťa v poradí čakáte?

Cit: Skus si v zivote vyriesit zasadnejsie krestanske otazky, napr. potratu alebo lasky k bliznemu a potom ries, ci ejakulovat vzdy do zeny alebo nie.

Ot. potratu, mám v našom manželstve vyriešenú, a čo sa týka diskusie, nevyhol som sa jej ani tu. Prísp. 19 May 2006 : 06:10:43

Čo sa týka Tvojej výzvy na zváženie prispievania. Zjavne sa Ti táto téma nepáči. Nech sú už dôvody akékoľvek, môžeš predsa prispievať inam. Je tu 582 tém.
Ako som už písal, Boh sa v Písmach ani otázkam sexu a sex. praktík nevyhýba, prečo by sme mali my? Alebo i tie kapitoly v Písmach máme preskočiť?


PS. Čo sú podľa Teba "zásadnejšie" kresťanské otázky a prečo práve tie? Máš pocit, že sa v iných témach neriešia a mali by sa riešiť tu pod názvom "Hriešnosť sexuality"?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2006 :  11:22:27  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
...Takato praktika sa dnes oznacuje ako prerusovana suloz, alebo coitus interruptus. NEMA NIC SPOLOCNE S MASTURBACIOU, alebo aspon nic take, co sa mi stale snazis vlozit do ust.

Masturbacia, sebaukajanie ci onania su synonyma a myslim, ze nepotrebuju dalsie vysvetlovanie, pojem sebaukajaie je dost vystizny.
Prerusovana suloz je forma antikoncepcie, pri ktorej je snaha zabranit vniknutiu semena do maternice a eventualnemu oplodneniu vajicka.


Uz konecne chapes o com sa bavime?



neviem ci pavel, ale prakticky tomu ani ja uz teraz nechapem. formalne mozno je to cosi ine, ale z praktickej stranky je to masturbacia v pare.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2006 :  13:30:45  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Drahy pavelba:
quote:
Ot. potratu, mám v našom manželstve vyriešenú
Nemas. Ak si ochotny utratit dieta (opakujem, aj postiuhnute dieta je dieta), tak otazku potratu nemas vyriesenu.
quote:
Zjavne sa Ti táto téma nepáči. Nech sú už dôvody akékoľvek, môžeš predsa prispievať inam.
Mne sa ta tema paci. Co sa mi ale nepaci je prvok, resp. pristup ktory TY do nej vnasas. SEX je hlavne o VZTAHU dvoch ludi. Ak tito ludia spolu vzajomne komunikuju a ziju aj vo vztahu s Bohom, tak sami prijdu na to, co je pre nich dobre a co im ublizuje, ci uz v ich vzajomnom vztahu, alebo vo vztahu k Bohu. Ked hovorime o vztahu, tak otazky ako "ktora praktika je OK?" su mierne povedane, zodpovedane. Spytaj sa manzelky a dozvies sa viac.
quote:
Ako som už písal, Boh sa v Písmach ani otázkam sexu a sex. praktík nevyhýba, prečo by sme mali my?
Ak si myslis, ze toto nam chcel Boh v Biblii vysvetlit, tak prosim. Myslim ze tam ide primarne o ine veci. Aj sex je dar.
quote:
Čo sú podľa Teba "zásadnejšie" kresťanské otázky a prečo práve tie?
pretoze princip krestanstva ti unika ako dokazujes v tomto fore, ale takymito vecami sa bavis.

Takze nakonec: SEX JE O VZTAHU, BERIES TO Z OPACNEJ STRANY

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2006 :  13:32:45  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Takze na otazku, CI JE EXUALITA HRIESNA sa da odpovedat takto. V principe nie, ale ludia to zasa zvrhli niekam inam, napriklad aj na diskusiu o konkretnych praktikach.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2006 :  18:46:08  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: Ak si ochotny utratit dieta (opakujem, aj postiuhnute dieta je dieta), tak otazku potratu nemas vyriesenu.

Nikoho nie som ochotný utratiť. Ani psa nie, tobôž človeka. Napísal som, že so svetského hľadiska viem pochopiť tých, čo sa pre interupciu rozhodli.

Cit: princip krestanstva ti unika ako dokazujes v tomto fore

Iste, uniká... hlavne že Vám nič neuniká.... Takže je to vlastne všetko OK. Čo mne unikne, niekto druhý sa tým bude zaoberať. Napr. Ty. Začni.



Cit: SEX JE O VZTAHU, BERIES TO Z OPACNEJ STRANY

Iste, o vzťahu... ktorý beriem zo všetkých strán. Ja som túto tému nezaložil a ani som sa na ňu neodvážil odpovedať jednou vetou tak ako Ty.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2006 :  20:52:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Iste, uniká... hlavne že Vám nič neuniká....
to je prave ten princip. Pretoze pre teba existuje svet JA a TI OSTATNI. Evidentne sa nevies co som chcel povedat, alebo som to ja zle pochopil.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 21 máj 2006 :  20:53:51  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Iste, o vzťahu... ktorý beriem zo všetkých strán. Ja som túto tému nezaložil a ani som sa na ňu neodvážil odpovedať jednou vetou tak ako Ty.
Jedine Písmo, Jedine Pravda, Jedine viera, Jedine Boh.
Ano o vztahu, tak preco do toho tlacit masturbaciu. A ano, jednovetna odpoved na tuto tazku existuje. Sexualita sama o sebe nie je hriesna.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2006 :  00:13:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
NEMA NIC SPOLOCNE S MASTURBACIOU, alebo aspon nic take, co sa mi stale snazis vlozit do ust.

Ale fuj. Radsej si do ust nic nestrkajte, lebo take veci vam nepatria do ruk, nieto este do ust...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2006 :  00:16:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
Máš na mysli, že si neriešil kedy budete mať dieťa a koľko ich budete mať? Prepáč, koľko rokov si ženatý a koľké dieťa v poradí čakáte?

Miera "podla seba sudim teba:, ktoru pouzivas nie je spravnym meritkom... To, ze ty mas takto blbo veci usportiadane este neznamena, ze to tak maju vsetci.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2006 :  17:26:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: GMK

Istéééééééééééééééééééééééééééééééééééé
ééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé
ééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé
ééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé
ééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Antikoncepcia Téma Next Topic: Sex pred manzelstvom nie je hriech?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06