Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Mohamed a Jezis su jeden a ten isty
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: ako by ste reagovali? Téma Next Topic: Planovane vs. zodpovedne rodicovstvo
Strana: z 2

stehlo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2006 :  15:16:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stehlo  Send stehlo an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: stehlo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: stehlo  Poslať Yahooo! správu pre: stehlo  Pridať stehlo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko
a ukazes na rozdiely v islame s krestanstvom - najme extremizmus, samovrazdy(smrt za vieru) a tak.



Zaujímavo si tu vymieňate niektoré názory. V tomto tu som nevedel, či sa poukazuje na extrémizmus a (samo)vraždy kresťanskej(/katolíckej) alebo moslimskej cirkvi?

Ale dosť vtipov...

Netreba nikoho presviedčať, či je niečo lepšie ako iné, pretože Ježiš a Mohamed sú jeden a ten istý. Zbytočne budete ťahať niekoho od "jedného" Boha k "inému", keď je to stále Jeden a Ten Istý Boh, lebo nič iné nejestvuje.

Nepovažujete takého debaty za zbytočné, a plodiace iba rozkoly a nenávisť medzi deťmi Jedného Boha?


 Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 29 marec 2006  ~  Posledná návšteva: 26 máj 2007 Upozorniť moderátora 

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2006 :  16:06:37  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak urcite nie, lebo sa prakticky dozvies ze Mohamed zil priblizne sesto rokov po Jezisovi. takze nemozu byt tie iste osoby.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2006 :  16:12:46  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Stehlo, hlboko sa mylis. Jezis a Mohamed nie su ani nahodou ten isty clovek. Jezis je totiz Boh, Mohamed je obycajny clovek. Mohamed o sebe deklaroval vsetko mozne, ale nikdy nie, ze je Boh.
Ako si prisiel na tento svoj napad?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2006 :  17:12:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal stehlo
Netreba nikoho presviedčať, či je niečo lepšie ako iné, pretože Ježiš a Mohamed sú jeden a ten istý.

Zrejme si chcel povedat, ze Boh a Alah su jedno a to iste.

Chces ukazat aj nieco ine okrem tvojej nevedomosti_?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2006 :  20:06:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Mozno chcel Stehlo poukazat , ze on a Harry Potter su jedna a ta ista osoba

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stehlo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  00:01:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stehlo  Send stehlo an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: stehlo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: stehlo  Poslať Yahooo! správu pre: stehlo  Pridať stehlo do zoznamu priateľov



1) Žiadam toho, kto v mojom mene vytvoril túto tému (teda niektorého z moderátorov), aby opravil názov témy, pretože z nepochopenia bol zadaný chybne. Už teraz je vidieť, že u nemysliacich spôsobil zmätok. Pripomínam, že pôvodne som napísal "Ježiš a Mohamed sú jeden a ten istý", avšak nenapísal som, že sú "jednou a tou istou osobou". Prosím daného moderátora, aby sa k tomuto nedopatreniu vyjadril; či sa to stalo zámerne, alebo nepozornosťou.



quote:
Pôvodne poslal alesko

tak urcite nie, lebo sa prakticky dozvies ze Mohamed zil priblizne sesto rokov po Jezisovi. takze nemozu byt tie iste osoby.



2) Alesko, táto samozrejmosť je zodpovedaná o pár riadkov vyššie. Keďže toto nedopatrenie patrí niekomu inému, nemám viac ako reagovať. Ja som však nehovoril o osobách.


quote:
Pôvodne poslal Mato

Stehlo, hlboko sa mylis. Jezis a Mohamed nie su ani nahodou ten isty clovek. Jezis je totiz Boh, Mohamed je obycajny clovek. Mohamed o sebe deklaroval vsetko mozne, ale nikdy nie, ze je Boh.
Ako si prisiel na tento svoj napad?



3) Mato, máš pravdu, tak ako Alesko, Ježiš a Mohamed nie sú ani náhodou ten istý človek. Nemáš však pravdu v tom čudnom delení, že Ježiš je Boh a Mohamed obyčajný človek. Ja som na toto neprišiel a ani to nie je môj nápad a ani to nie je vôbec nápad; je to totiž duchovný fakt.


quote:
Pôvodne poslal GMK
Zrejme si chcel povedat, ze Boh a Alah su jedno a to iste.




4) Áno, nepriamo som povedal aj to, že Boh a Allah [Jediný (arab.), pozn. prekl.] sú jedno a to isté. Dôkaz Ti sedí priamo v Biblii (ak ju teda máš?): "Boh je jeden, jediný, a nič iné okrem neho nejestvuje."


quote:
Pôvodne poslal GMK
Chces ukazat aj nieco ine okrem tvojej nevedomosti_?



5) Na túto otázku odpoviem tak nepríjemne, ako bola položená:
Nevedomosťou je, myslieť si, že vôbec jestvujú nejakí dvaja Bohovia (Boh a Allah), ktorí niekde na "Nebesiach" navzájom spolu súperia (možno o svojich priaznivcov?).

Sklamem Ťa, GMK, Boh je len Jeden a všetky mená, vo všetkých (zdanlivo rozdielnych, v skutočnosti však komplementárnych) náboženstvách, sú jeho mená. Nebuď bojovníkom vo svojom náboženstve, GMK. Tí, čo prišli zasiať ideu Božej Lásky do sŕdc ľudí, oni (Ježiš, Mohamed, Krišna, Budha, Rám, Zarathuštra, Meher Baba) nebojovali jeden proti druhému. Bojovali vždy len ľudia, ktorí v svojej obmedzenej mysli nepochopili ich posolstvo Lásky a bratstva.

Reaguj, GMK!


quote:
Pôvodne poslal amerika1

Mozno chcel Stehlo poukazat , ze on a Harry Potter su jedna a ta ista osoba



6) Sám si zvoľ, Amerika1, ako mám reagovať na Tvoju nejapnú poznámku, ktorá Ťa stavia veľmi ďaleko od kresťanskej láskavosti, ku ktorej sa možno snažíš hlásiť na nedeľnej omši. Alebo ani tam nie? Nechaj svoje vlastné svedomie ohodnotiť to, čo si vložil do svojej poznámky.


 Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 29 marec 2006  ~  Posledná návšteva: 26 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  02:21:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal stehlo

3) Nemáš však pravdu v tom čudnom delení, že Ježiš je Boh a Mohamed obyčajný človek. Ja som na toto neprišiel a ani to nie je môj nápad a ani to nie je vôbec nápad; je to totiž duchovný fakt.


Napriek tomu, ze hrdo vyhlasujes, ze si dalej ako pri zakladoch hlboko tu tapes. A v Tvojom vlastnom zaujme dufam, ze toto nevyhlasis pravovernemu moslimovi, mohol by si totiz vyvolat jeho hnev a dojst k ujme na zdravi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  02:21:13  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Polsedne nepokoje vznikli ani nie tak pre samotnu karikaturu Mohameda, ako preto, ze ho nesmies zobrazovat, aby si ho nahodou NEZACAL UCTIEVAT ako Boha.
Ohanas sa sice poznanim Koranu, ja mam vsak za sebou niekolko desiatok hodin diskusii s moslimami o ich viere a toto co tu teraz pises nie je pravda ani z ich pohladu.
Co mi teraz povies? Ze som netolerantny, lebo Ta upozornujem na nepravdy ktore hlasas o nabozenstve, ku ktoremu sa ja nehlasim a teda by mi to mohlo byt jedno?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  02:33:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal stehlo
1) Žiadam toho, kto v mojom mene vytvoril túto tému (teda niektorého z moderátorov), aby opravil názov témy, pretože z nepochopenia bol zadaný chybne.

Nuz si budes musiet pohladat po nete nove komunikacne protokoly, bo tie tvoje su zjavne nekompatibilne s existujucou platformou.

quote:
Pripomínam, že pôvodne som napísal "Ježiš a Mohamed sú jeden a ten istý", avšak nenapísal som, že sú "jednou a tou istou osobou".

Jáaj, to tu ides teraz sukat nejake pseudonewwave-vovske pseudoduchovnosti_? To si mohol hned zacat s pozvanim:
Nastupte na carokrasny vylet do vysin!!!

quote:
Keďže toto nedopatrenie patrí niekomu inému, nemám viac ako reagovať. Ja som však nehovoril o osobách.

Musim ta poopravit, stehlo. Hovoril si o Jezisovi a Mohamedovi- a to ako isto vies - boli dve osoby z historie a co cert nechce, obe sa babrali do duchovnych veci. Ked si teda povedal Jezis a Mohamed, celkom spravne sa asociacnymi procesmi chape pod tymito nazvami objekt, ktory pomenuvaju.

To je vsak asi vela od niekoho, kto experimentuje so svojim vedomim s pomocou C20H25N3O a nazdava sa, ze svetovy univerzalny chram je v Bazileji.

quote:
3) Mato, máš pravdu, tak ako Alesko, Ježiš a Mohamed nie sú ani náhodou ten istý človek. Nemáš však pravdu v tom čudnom delení, že Ježiš je Boh a Mohamed obyčajný človek. Ja som na toto neprišiel a ani to nie je môj nápad a ani to nie je vôbec nápad; je to totiž duchovný fakt.

Tak to mas pravdu: Nie je to tvojim napadom a je naozaj duchovnym faktom, ze Jezis je Boh a Mohamed (ne)obycajny clovek.


quote:
4) Áno, nepriamo som povedal aj to, že Boh a Allah [Jediný (arab.), pozn. prekl.] sú jedno a to isté. Dôkaz Ti sedí priamo v Biblii (ak ju teda máš?): "Boh je jeden, jediný, a nič iné okrem neho nejestvuje."

Iste mi rad ukazes aj miesto, kde sa nieco taketo tvrdi.

quote:
Nevedomosťou je, myslieť si, že vôbec jestvujú nejakí dvaja Bohovia (Boh a Allah), ktorí niekde na "Nebesiach" navzájom spolu súperia (možno o svojich priaznivcov?).

Opat s tebou musim suhlasit. Takato predstava je ozaj znakom nevedomosti. Podobne ako dalsia:
Sklamem Ťa, GMK, Boh je len Jeden a všetky mená, vo všetkých (zdanlivo rozdielnych, v skutočnosti však komplementárnych) náboženstvách, sú jeho mená. Nebuď bojovníkom vo svojom náboženstve, GMK. Tí, čo prišli zasiať ideu Božej Lásky do sŕdc ľudí, oni (Ježiš, Mohamed, Krišna, Budha, Rám, Zarathuštra, Meher Baba) nebojovali jeden proti druhému. Bojovali vždy len ľudia, ktorí v svojej obmedzenej mysli nepochopili ich posolstvo Lásky a bratstva.

quote:
6) Sám si zvoľ, Amerika1, ako mám reagovať na Tvoju nejapnú poznámku, ktorá Ťa stavia veľmi ďaleko od kresťanskej láskavosti, ku ktorej sa možno snažíš hlásiť na nedeľnej omši. Alebo ani tam nie? Nechaj svoje vlastné svedomie ohodnotiť to, čo si vložil do svojej poznámky.

Ze sa amerika1 daleko od proklamovanej krestanskejlaskavosti stavia je uz davno znamy fakt. Avsak, ako vravi ludova mudrost:"To, ze som paranoidny este neznamena, ze ma nesleduju".

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stehlo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  02:48:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stehlo  Send stehlo an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: stehlo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: stehlo  Poslať Yahooo! správu pre: stehlo  Pridať stehlo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Polsedne nepokoje vznikli ani nie tak pre samotnu karikaturu Mohameda, ako preto, ze ho nesmies zobrazovat, aby si ho nahodou NEZACAL UCTIEVAT ako Boha.
Ohanas sa sice poznanim Koranu, ja mam vsak za sebou niekolko desiatok hodin diskusii s moslimami o ich viere a toto co tu teraz pises nie je pravda ani z ich pohladu.
Co mi teraz povies? Ze som netolerantny, lebo Ta upozornujem na nepravdy ktore hlasas o nabozenstve, ku ktoremu sa ja nehlasim?



Ja nie som moslim v súčasnom význame slova, lebo to je niečo ako katolík, je to proste odklon od pôvodného učenia. Ako píšem niekde inde - nepatrím k žiadnemu náboženstvu.



 Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 29 marec 2006  ~  Posledná návšteva: 26 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stehlo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  02:50:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stehlo  Send stehlo an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: stehlo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: stehlo  Poslať Yahooo! správu pre: stehlo  Pridať stehlo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

quote:
Pôvodne poslal stehlo

3) Nemáš však pravdu v tom čudnom delení, že Ježiš je Boh a Mohamed obyčajný človek. Ja som na toto neprišiel a ani to nie je môj nápad a ani to nie je vôbec nápad; je to totiž duchovný fakt.


Napriek tomu, ze hrdo vyhlasujes, ze si dalej ako pri zakladoch hlboko tu tapes. A v Tvojom vlastnom zaujme dufam, ze toto nevyhlasis pravovernemu moslimovi, mohol by si totiz vyvolat jeho hnev a dojst k ujme na zdravi.



Pravoverní moslimovia dnes nemajú príliš hlboké znalosti. Hovor skôr o Súfijcoch, to sú gnostici Islamu. Tam sa stretneme skôr.



 Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 29 marec 2006  ~  Posledná návšteva: 26 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  02:53:54  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal stehlo
Ako píšen niekde inde - nepatrím k žiadnemu náboženstvu.


A ja Ti tamtiez pisem, ze sice k ziadnemu nepatris, ale sucasne sa s Babom pokusas o syntezu vsetkych, co je vsak nemozne. Rovnako ako je nemozne spoznat ziveho Boha bez toho, aby si ho zacal uctievat. Ak sa teda nepostavis ako diabol do absolutnej opozicie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stehlo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  02:57:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stehlo  Send stehlo an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: stehlo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: stehlo  Poslať Yahooo! správu pre: stehlo  Pridať stehlo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK



Tebe sa, GMK, ani neoplatí odpisovať, lebo okrem nezmyslov, ktoré by si mi do očí nemal odvahu povedať, keby som Ťa navštívil; som nevidel nič, na čo by stálo za to odpovedať. Prepáč.

 Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 29 marec 2006  ~  Posledná návšteva: 26 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stehlo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  03:00:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stehlo  Send stehlo an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: stehlo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: stehlo  Poslať Yahooo! správu pre: stehlo  Pridať stehlo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
A ja Ti tamtiez pisem, ze sice k ziadnemu nepatris, ale sucasne sa s Babom pokusas o syntezu vsetkych, co je vsak nemozne. Rovnako ako je nemozne spoznat ziveho Boha bez toho, aby si ho zacal uctievat. Ak sa teda nepostavis ako diabol do absolutnej opozicie.



1) Aká syntéza. To, že Boh je Jeden a Jediný nevzniklo syntézou nejakého človeka. Proste to tak je. Neviem, prečo však vy sa pokúšate udržovať existenciu nejakých oddelených Bohov, čo je pustá ilúzia, živiaca maximálne tak vojny.

2) Uctievanie je prekážkou uvedomenia.



 Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 29 marec 2006  ~  Posledná návšteva: 26 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  03:04:12  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ved si sam protirecis. Boh je len jeden, v troch osobach, vsemocny a dokonaly. Kazdy kto sa vyhlasuje za Boha je teda podvodnik. Nikto z nas tu nepripusta existenciu oddelenych Bohov, maximalne tak falosnych prorokov a satana, ktory, aks a mu to hodi, skusa Boha imitovat, aby nas oklamal.
Ty (a Baba) sa vsak pokusate o syntezu ucenia viacerych ludi a napasovat ju na Bozie zjavenie sameho seba a Planu spasy. Kedze sa to neda, dostavas tak zalostne vysledky.
Mimochodom, Boha mozno spoznat len cez to, co sam zjavil.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stehlo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  03:28:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stehlo  Send stehlo an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: stehlo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: stehlo  Poslať Yahooo! správu pre: stehlo  Pridať stehlo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Ved si sam protirecis. Boh je len jeden, v troch osobach, vsemocny a dokonaly. Kazdy kto sa vyhlasuje za Boha je teda podvodnik. Nikto z nas tu nepripusta existenciu oddelenych Bohov, maximalne tak falosnych prorokov a satana, ktory, aks a mu to hodi, skusa Boha imitovat, aby nas oklamal.
Ty (a Baba) sa vsak pokusate o syntezu ucenia viacerych ludi a napasovat ju na Bozie zjavenie sameho seba a Planu spasy. Kedze sa to neda, dostavas tak zalostne vysledky.
Mimochodom, Boha mozno spoznat len cez to, co sam zjavil.



Táto Tvoja reakcia je celkom prirodzená, ale pomýlená. Žiadne žalostné výsledky tu nie sú. Naviac, posledná veta nie je správna.


P.S.: Dobrú noc.


 Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 29 marec 2006  ~  Posledná návšteva: 26 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  03:32:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal stehlo
Tebe sa, GMK, ani neoplatí odpisovať, lebo okrem nezmyslov, ktoré by si mi do očí nemal odvahu povedať, keby som Ťa navštívil;

Ja som vzdy povedal do oci co mi slina na jazyk poriniesla, presne podla inej ludovej mudrosti: co na srdci, to na jazyku. Sa mi vsak zda, ze ty nejako si stichol, na moje podnety - ze by si sa zlakol nastojcivosti nekompromisnej skutocnosti?

A tebe by som povedal to iste. Bars aj do oci. Ja sa nemam coho bat. Obrneny Bozou laskou (a znalostami skoly Sindo Ryu) prekonam hocijake utrapy.

Mozno ma ale budes chciet silou mocou presvedcit o opaku.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  03:32:51  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ci su vysledky zalostne ci nie necham na kazdom jednotlivcovi, aby si rozhodol sam.
Posledna veta je prave spravna a tym ze ju popieras a mylne sa domnievas, ze si schopny rozumom dosiahnut plne poznanie Boha, robis prvu a zakladnu chybu v svojej filozofii. Takto Boha isto nespoznas, maximalne svoju iluziu o Bohu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  03:44:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
Takto Boha isto nespoznas, maximalne svoju iluziu o Bohu.

O to ale predsa v 'studiu vedomia' ide - o chemicky umelo podmienenom nastoleni psychadelickych stavov, ktore su tymito sfetovanymi pablbmi vydavane za 'duchovne pravdy a zazitky' alebo spoznavanie 'skutocneho ja' ci nebodaj 'skrytych kutov ludskej duse'.

Aj muzika HAIR sa mi celkom tuzne luil, kym som spoznal jeho neustupcivu naliehavost hipisackej sfetovanosti.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stehlo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  04:17:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stehlo  Send stehlo an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: stehlo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: stehlo  Poslať Yahooo! správu pre: stehlo  Pridať stehlo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
O to ale predsa v 'studiu vedomia' ide - o chemicky umelo podmienenom nastoleni psychadelickych stavov, ktore su tymito sfetovanymi pablbmi vydavane za 'duchovne pravdy a zazitky' alebo spoznavanie 'skutocneho ja' ci nebodaj 'skrytych kutov ludskej duse'.

Aj muzika HAIR sa mi celkom tuzne luil, kym som spoznal jeho neustupcivu naliehavost hipisackej sfetovanosti.



Je zaujímavé, k čomu sa musí uchýliť niekto, komu dôjdu argumenty: očierňovanie nezmyslami.

To je úbohé. Ak by som sa takto znižoval aj ja, to už by sme si tu asi nadávali do rôznorodých vecí, nielen feťákov. Nemyslíš, GMK, že to preháňaš, vymýšľaním takýchto nepravdivých nálepiek?

Akonáhle nejaká duchovná skutočnosť presiahne Tvoje momentálne rozumové schopnosti - nastupuje obrana Sindo Ryu, či výmysly - teda podľa potreby?



 Počet príspevkov: 27  ~  Člen od: 29 marec 2006  ~  Posledná návšteva: 26 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  07:09:48  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
stehlo, momenálne si urobil to iste co gmk.

Za sv. Frantiskom prisli dvaja muži. "Chceme byť rehoľníkmi". Tak ich zaviedol do záhrady aby ich preskúšal. Záhradník sadil kapustu. František ho prerušil a kázal tým dvom mužom zasadiť kapustu, ale koreňmi nahor. Prvý to urobil bez mihnutia oka tak ako to kázal František, druhý začal protirečiť a ohradzoval sa, že to tak nemá byť, hoci nemal s takýmito vecami žiadne skúsenosti. Tak mu to František viackrát prikázal ale keďže to ten druhý muž odmietal, povedal mu:
"Priateľu, vidím že si veľký učiteľ. Ale naša rehoľa potrebuje ľudí pokrných a malých. "

Je to síce krátko prerozprávané možno ani nie doslovne, ale isto pochopíš čo som ti chcel povedať.

A čo sa týka druhej debaty: Ježiš je pravý Boh a pravý človek. Čo Mohamed nemôže povedať. Možno mali spoločne to že stáli na počiatku svetových náboženstiev, ale keby hlásali to isté, nemyslíš si, že by bolo oveľa menej vojen zo strany moslimov? Navyše Mohamed ani nevzkriesil nikoho z mŕtvych a je aj otázne či spravil nejaký zázrak.Nemyslíš si, že keby sa povedzme Ježiš "prevtelil" nepokračoval by v zázrakoch? Verím tomu, že aj druhý raz by ho ukrižovali. Čo neviem či by Mohamed bol schopný.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  09:05:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal stehlo
Je zaujímavé, k čomu sa musí uchýliť niekto, komu dôjdu argumenty: očierňovanie nezmyslami.

O dojme tvojich prispevkov ako pisanych pod vplyvom psychadelickych chemickych stimulantov hovorim od zaciatku ako o ramci, ktorym sa vyjadruju jedinci, ktory pomocou LSD dosiahli 'skryte kuty svojej duse' a 'duchovne pravdy'. Ja nemozem za to, ze sa vyjadrujes ako takyto jedinci.

quote:
Nemyslíš, GMK, že to preháňaš, vymýšľaním takýchto nepravdivých nálepiek?

Ja ale naozaj nemozem za to, ako sa spravas a co pises a ako posobis.

quote:
Akonáhle nejaká duchovná skutočnosť presiahne Tvoje momentálne rozumové schopnosti - nastupuje obrana Sindo Ryu, či výmysly - teda podľa potreby?

Ach jaj: Sindo Ryu je povodna skola karate z Okinawi, viacej tu: www.okinawakarate.com.

Mne sa vsak zda, ze mnohe veci presahuju tvoje nielen momentalne, ale i mentalne schopnosti.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  09:32:32  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
gmk, pohoda, klidek, tabacek... myslim si ze na novacika tak zhurta nemusis.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  13:19:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

gmk, pohoda, klidek, tabacek... myslim si ze na novacika tak zhurta nemusis.


Moje jmeno i me tvare, vymazte ze sveho adresare, a pokuste se tvarit nestastne, vsihni rikaji, ze umru predcasne...

Ale ja sa dna svojej smrti aj tak nedozijem, tak co.

Dovolim si vsak oponovat tvojej poslednej vete: Bohuzial mam uz dost skusenosti aby som mohol povedat, ze treba hned na zaciatku stanovit razne hranice, inak to hrozi pruserom a trapenim.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  13:53:28  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Suhlas. S tou poslednou vetou samozrejme

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2006 :  14:00:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
okukej to je len moja nestastna pedagogicka prax.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: ako by ste reagovali? Téma Next Topic: Planovane vs. zodpovedne rodicovstvo  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06