Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 V akom vzťahu je pápež a Ježiš?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Preco byt krestanom? Téma Next Topic: Vyznam rodiny
Strana: z 4

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2006 :  07:33:45  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
zaujala ma tato otazka. ako skolopovinny clovek ma napadla tato analogia:
riaditel školy - zastupca riaditela školy
Jezis - papez

skutocnou hlavou je riaditel, ale som podriadeny aj zastupcovi, ktory tlmoci riaditelske poziadavky. a kona samostatne, samozrejme v intenciach akych vie ze je riaditelske zelanie.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2006 :  07:40:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Alesko a plati to i o zastupovani v nepritomnosti ?

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2006 :  08:03:01  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no jasne, sak riaditel chodi na sluzobky. a vybavovacky atd.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2006 :  10:40:07  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ono ta hierarchia vychadza z modelu izraelskeho kralovstva, ktore ma zasa za model nebo. Izrael mal krala (v hierarchii Cirkvi je to Boh) ako zvrchovaneho vladcu, prveho ministra (v hierarchii Cirkvi papez), ktory mal vlastny tron, ktoreho izraelsky narod oslovoval otec a ktory mal kluce od kralovstva s pravomocou zvazovat a rozvazovat, a mal aj zbor ministrov (v Cirkevnej hierarchii apostoli, alias biskupi).
Prvy minister bol sice v podriadenom postaveni voci kralovi, ale mal aj znacne pravomoci. Preto analogia riaditel a zastupca nie je celkom presna.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2006 :  11:04:45  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vies mato, nechcel som pisat tu otrepanu frazu: kazda analogia pokulhava.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2006 :  12:39:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Ono ta hierarchia vychadza z modelu izraelskeho kralovstva, ktore ma zasa za model nebo. Izrael mal krala (v hierarchii Cirkvi je to Boh) ako zvrchovaneho vladcu, prveho ministra (v hierarchii Cirkvi papez), ktory mal vlastny tron, ktoreho izraelsky narod oslovoval otec a ktory mal kluce od kralovstva s pravomocou zvazovat a rozvazovat, a mal aj zbor ministrov (v Cirkevnej hierarchii apostoli, alias biskupi).
Prvy minister bol sice v podriadenom postaveni voci kralovi, ale mal aj znacne pravomoci. Preto analogia riaditel a zastupca nie je celkom presna.


A sme doma - Cely opis Cirkvi a posmrtneho zivota je len metafora opisujuca zidovsketradicie spolu so starovekou mytologiou.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2006 :  14:32:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

... Izrael mal krala (v hierarchii Cirkvi je to Boh) ako zvrchovaneho vladcu, prveho ministra (v hierarchii Cirkvi papez), ktory mal vlastny tron, ktoreho izraelsky narod oslovoval otec..
....Preto analogia riaditel a zastupca nie je celkom presna.
Obávam sa, že ani Tvoja analógia celkom nie.
Jednak Boh nechcel, aby nad Izraelom vôbec niekto kraľoval.
http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=1Sam+8%2C4-8

A keď už aj /a On si naozaj určil – Dávid bol kráľom podľa Božieho srdca /a aj obraz mesiáša//, tak mal byť rovnocenný, poslúchať Božích prorokov /viď Nátan/.
http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=Dt+17%2C20

Čo sa týka služobníka /ministra kráľa/, nikde som zatiaľ nevidela, že by mal mať tŕon, nietož aby ho niekto oslovoval otcom /pochybujem, že by si to dovolili aj voči kráľovi/. Zmienený text, o ktorý sa Hahn opiera - Iz.22,20-23 – je /podľa mňa/ predobrazom Krista viď http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=Zjv+3%2C7 , Krista ako služobníka, nasvedčujú tomu práve tie narážky na trón a pomenovanie otec.
V prednáške Hahn uviedol, že nástupníctvo „ministra“ je zdokladovateľné z iných prameňov, bolo by dobré, keby uviedol z ktorých /?/.
V porovnaní Eliakima na Petra, mi nesedí časovosť – Eliakim bol správcom xx-tého kráľa /tuším modlára Manassesa/, kdežto Peter bol prvý.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2006 :  14:44:44  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Aniko

..Eliakim bol správcom xx-tého kráľa /tuším modlára Manassesa/,
Nie, správcom Ezechiáša, /Manasses bol po ňom/ teraz som si to overovala. Ezechiáš - 12 kráľ judský.

Maťo, niekde som čítala, že je možnosť zeditovať príspevok do určitého času, mne sa to nedá, či som taká blbá?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2006 :  15:16:27  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ano, ale musis byt prihlasena, a plati to do troch hodin. ceruzka.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2006 :  13:45:46  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
Vďaka Alesko, funguje.., to prihlásenie som neskúšala, keďže to šlo aj bez. Keďže mávam občas prsty rýchlejšie ako hlavu, ceruzka napraví.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2006 :  15:01:40  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Neslo to aj bez. Vzdy si musela napisat meno a heslo, ked si chcela poslat prispevok

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2006 :  15:04:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Neslo to aj bez. Vzdy si musela napisat meno a heslo, ked si chcela poslat prispevok


Islo a ide pisat a poslat prispevok aj bez PRIHLASENIA. Aj ked meno a heslo treba potom vypisovat zakazdym.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2006 :  15:06:14  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
gmk, taky maly detail, mna to uz mato raz upozornoval:
ked reagujes na posledny prispevok, nemusis ho kopirovat, ok?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2006 :  23:43:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

gmk, taky maly detail, mna to uz mato raz upozornoval:
ked reagujes na posledny prispevok, nemusis ho kopirovat, ok?


Nemusim, ake mozem.

Ale neboj: Za chvilu zavladne na tomto fore nuda.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2006 :  00:35:33  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Uz zavladla. Chyba roztlieskavac pavelba. Ja som to tvrdil od zaciatku, ze to cele stoji a pada na hadkach. Nema kto vyryvat, niet o com pisat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2006 :  00:36:29  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal Mato

Neslo to aj bez. Vzdy si musela napisat meno a heslo, ked si chcela poslat prispevok


Islo a ide pisat a poslat prispevok aj bez PRIHLASENIA. Aj ked meno a heslo treba potom vypisovat zakazdym.


Skoda komentovat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2006 :  00:39:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Uz zavladla. Chyba roztlieskavac pavelba. Ja som to tvrdil od zaciatku, ze to cele stoji a pada na hadkach. Nema kto vyryvat, niet o com pisat.

PavelBA je roztlieskavacka? Ale nie moc sexy.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2006 :  00:46:45  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Nuz na fore tohto zamerania sexy ci nesexy nema az taky vyznam. A roztlieskavanie mu islo nepochybne dobre, ucastnikov dostaval do varu jedna malina.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2006 :  09:24:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Nuz na fore tohto zamerania sexy ci nesexy nema az taky vyznam. A roztlieskavanie mu islo nepochybne dobre, ucastnikov dostaval do varu jedna malina.

Jj.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Morphee

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2006 :  09:19:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Morphee  Pridať Morphee do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal rad.ek

Já myslím, že je papež kontrolovaný (přímo Kristem), aby nemohlo dojít k tomu, že by bylo Zjevení boží jakkoli zkresleno.


Ako ním môže byť kontrolovaný, keď pápež bol poverený svojou funkciou práve preto, lebo Kristus tu nie je a nie je známy dátum jeho príchodu?

Povedala Morphee, nech je živá, zdravá a svieža na veky vekov.

 Počet príspevkov: 720  ~  Člen od: 04 február 2005  ~  Posledná návšteva: 09 jún 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2006 :  09:27:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Morphee, vieš, existuje jedna zásada (a myslím, ž eplatí v mnohých oblastia, a napr. v kresťanstve, resp. pri výkladoch, či objasňobvaniach špeciálne) že slovíčkarením sa veľa neporieši...

Ak máš záujem o spozanie vzťahu medzi pápežom a Kristom, neslovíčkar (nestavaj niečo na znení jedného slovíčka, či pojmu) ale pozeraj a snaž sa to pochopiť zo širšieho pohľadu (z kontextu doby, z historického, z náboženského...).

Takže zahoď upútavanie sa na slovíčko (lebo ako som už bol býval spomenul, častokrát je rozdiel v prekladoch) a hľadaj v širšom kontexte...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2006 :  10:09:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal veritas

Morphee, vieš, existuje jedna zásada (a myslím, ž eplatí v mnohých oblastia, a napr. v kresťanstve, resp. pri výkladoch, či objasňobvaniach špeciálne) že slovíčkarením sa veľa neporieši...

Ak máš záujem o spozanie vzťahu medzi pápežom a Kristom, neslovíčkar (nestavaj niečo na znení jedného slovíčka, či pojmu) ale pozeraj a snaž sa to pochopiť zo širšieho pohľadu (z kontextu doby, z historického, z náboženského...).

Takže zahoď upútavanie sa na slovíčko (lebo ako som už bol býval spomenul, častokrát je rozdiel v prekladoch) a hľadaj v širšom kontexte...


LEnze Morphee spravne postrehla: Na jednej strane legitimita a autorita RKC odvodzuje od skutocnoti, ze Boh udajne nie je pritomny, aby mohol hovorit a konat, na druhej strane sa hovori, ze kontroluje RKC a papeza a dava jej predstavitelom dary DS.

Tak ako to teda je_?

Boh nie je pritomny a potom nemoze kontrolovat a nemoze davat dary DS nielen beznym veriacim ale ani papezovi a biskupomň

alebo

Boh je pritomny a dava dary papezom a biskupom ale nie beznym veriacim.

Ktora z uvedenych moznosti je spravna a preco_?

Poznamka: Je este moznost, ze Boh je pritomny a prejvuje sa kazdemu beznenemu veriacemu, to vsak potom znaci stratu vyznacnosti RKC co by sprostredkovatela.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2006 :  10:17:17  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Boh je pritomny a prejavuje sa kazdemu cloveku, nie len veriacemu.
Bozim planom ale bolo mat tu Cirkev, ktora od neho dostala strukturu a specialne ulohy na plnenie ktorych, dostala specialne poverienie a moc. Ma prislub smeho Pane, ze "ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta". Co je na tom nejasne?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2006 :  10:19:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Boh je pritomny a prejavuje sa kazdu cloveku, nie len veriacemu.
Bozim planom ale bolo mat tu Cirkev, ktora od neho dostala strukturu a specialne ulohy na plnenie ktorych, dostala specialne poverienie a moc. Co je na tom nejasne?

S tymto suhlasim. Vsetko je na tomto jasne.

Co uz ale nesedi su dalsie konstrukty. Ale ja uz to necham tak, nebudem rypat. Viem, ze by ta to zranovalo.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2006 :  10:28:48  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Toho sa nemusis bat, zranit ma nemozes. Pravda sa neda znicit lzou, iba zahmlit.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Preco byt krestanom? Téma Next Topic: Vyznam rodiny  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06