Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Krst neviniatok II. (GMK)
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Kostol Téma Next Topic: Povod dogiem
Strana: z 8

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  15:29:52  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
GMK:
Ahoj, este by som velmi rad chcel pochopit ako presne vnimas ten krst Ty, ako si to vsetko pedstavujes. Takze ak sa ti da, mozes mi zacat vysvetlovat, prosim.

Teda naposledy si mi napisal:

Ano - samotny akt nema nic carovneho ani zazracneho.
Lenze v pripade krstu to nie je len symbolicke vyrieknutie par slov a oblievania, vtedy sa spoji duchovne s telesnym a materialnym a to je zase ina kava, ze ano.


- Uprimne sa snazim to pochopit, ale je mi to stale nejake zahmlene, co by asi nemalo pokial tam nie je nejaka magia.
Takze vtedy sa spoji duchovne s telesnym a materialnym – To nie je symbolicky? Co potom presne a konkretne myslis pod tym duchovnym a co pod tym telesnym a materialnym? Nejako by som to potreboval tak polopate vysvetlit a radsej tak aby tomu porozumel i clovek co ma len dve ludove.


 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  15:51:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre
- Uprimne sa snazim to pochopit, ale je mi to stale nejake zahmlene, co by asi nemalo pokial tam nie je nejaka magia.

Preco? Co ta k tomu vedie a preco tuzis pochopit moje myslienky?

quote:
Takze vtedy sa spoji duchovne s telesnym a materialnym – To nie je symbolicky?

To je realne.

quote:
Co potom presne a konkretne myslis pod tym duchovnym a co pod tym telesnym a materialnym? Nejako by som to potreboval tak polopate vysvetlit a radsej tak aby tomu porozumel i clovek co ma len dve ludove.

Clovek to je symbioza duchovneho a materialneho. V momente krstu sa do teba vleje dalsia davka duchovnosti.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  15:54:12  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
gmk, nie je to presne. clovek je symbioza duse a tela, pri krste sa pridava duch. vidis a aj tu mas trojicu. kazdy clovek je potom znakom svatej Trojice - vsetky tri veci su rozne hocvi tvoria jednotu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  15:55:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

gmk, nie je to presne. clovek je symbioza duse a tela, pri krste sa pridava duch. vidis a aj tu mas trojicu. kazdy clovek je potom znakom svatej Trojice - vsetky tri veci su rozne hocvi tvoria jednotu.


Nie, clovek je symbiozou ducha a tela, duch je kvalitativne ina entita nez psychika (dusa).

Clovek ma vsak prirodzene clovecieho ducha, krstom dostava Ducha Bozieho.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  16:12:10  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
SAK TVRDIS TO ISTE CO JA CO SA TI TEDA NEPACI?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  16:23:13  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Arpad:
Neboj, netvrdim ze tu bola iba RKC. Ja uznavam i ine cirkvi. Len nie tie co uz zanikli. "a brany pekelne ju nepremozu" - povedal Jezis, takze prava cirkev nemoze zaniknut, darmo, tu pravu ani brany pekelne nepremozu. Ak nejaka zanikla, nebola asi prava.

Ako som uz uviedol, ja uznavam nie len RKC, ale i tie najstarsie existujuce cirkvi vratane Pravoslavnej cirkvi. Uznavam vsetky, ktorym korene a historia siaha az k apostolom. Mozeme si vsak vsimnut ze tie vsetky maju i dost podobne ucenie, uznavaju eucharistiu, atd. Dokonca si v sucasnosti i medzi sebou vzajomne uznavaju sviatosti . Ja ako katolik, ak by som nemal na blizku katolicku komunitu (napr. niekde v Rusku), mozem kludne ist na spoved k pravoslavnemu knazovi. Lebo tieto najstarsie cirkvi maju presne tu istu moc zdedenu od apostolov, moc dpustat hriechy a podobne. U nich sa retaz odovzdavania moci tiez nepretrhla, odovzdavala sa z generacie na generaciu presne ako u RKC. Toto sa ale, zial, neda napr. povedat o protestantskych cirkvach. Retaz bola pretrhnuta, a teda nevlastnia ziadnu moc. Preto ich pokladam prevazne za nieco ako spolky ctitelov a vyznavacov Jezisa Krista, no za plnohodnotnu cirkev uz menej. Takze asi tolko k tomu.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  16:34:12  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
GMK:
Preco? Co ta k tomu vedie a preco tuzis pochopit moje myslienky?

- Ani presne neviem preco. Proste to chcem. Mozno len zvedavost. No kto vie, mozno prijmem tvoju vieru. Sice malo pravdepodobne, ale tiez nie vylucene .


Clovek to je symbioza duchovneho a materialneho. V momente krstu sa do teba vleje dalsia davka duchovnosti.

- Aha, takze v momente krstu sa predsa len urcity zazrak deje. Vleje so do mna nejaka davka duchovnosti. Teda jedna sa o zazrak. Tak je? S tym by sa dalo plne suhlasit.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  16:37:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre
- Ani presne neviem preco. Proste to chcem.

Nemozes mat vsetko, co chces.

quote:
Kto vie, mozne prijmem tvoju vieru. Sice malo pravdepodobne, ale tiez nie vylucene.

Preco by si mal prijimat mojuvieru? Preco si radsej nevybudujes vztah s Bohom sam za seba?

quote:
- Aha, takze v momente krstu sa predsa len urcity zazrak deje. Vleje so do mna nejaka davka duchovnosti. Teda jedna sa o zazrak. Tak je? S tym by sa dalo plne suhlasit.

Nejedna sa o zazrak, ale o prirodzeny a uplne bezny jav.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  16:40:21  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
GMK:
Preco by si mal prijimat mojuvieru? Preco si radsej nevybudujes vztah s Bohom sam za seba?

- Kazdy clovek ma vztah s Bohom sam za seba. Ale ta pravda - co sa pri krste naozaj deje je azda iba jedna. Nie?

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  16:43:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre
Kazdy clovek ma vztah s Bohom sam za seba. Ale ta pravda - co sa pri krste naozaj deje je azda iba jedna. Nie?

Ach jaj. To mas ako s normalizaciou v oblasti lasky a sexuality medzi muzom a zenou. Rovnaka hlupost.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  16:44:39  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

GMK:
Preco by si mal prijimat mojuvieru? Preco si radsej nevybudujes vztah s Bohom sam za seba?

- Kazdy clovek ma vztah s Bohom sam za seba. Ale ta pravda - co sa pri krste naozaj deje je azda iba jedna. Nie?



nie, jednu ma rkc, druhu ma ECAv, dalsiu maju Kz, stvrtu maju Jehovisti atd.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  16:49:47  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
GMK:
Nejedna sa o zazrak, ale o prirodzeny a uplne bezny jav.

- Ale ten uplne bezny jav je predsa zazracny. Nie? Ak na niekoho pri poliati vodou naozaj zostupi nieco duchovne, potom to je nieco zazracne i ked sa to stava bezne (pri krste).

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  16:53:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pierre, krst to nie je len poliatie vodou. keby to tak bolo tak to by zeny boli krstene rok co rok. a mozno i castejsie.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  16:55:35  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
alesko: Ano, ved toto aj prave páčim z GMKa, len to z neho lezie ako z chlpatej deky, sice tazko, ale predsa

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  16:57:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
chapem a rozumiem. lenze chcel som iba doplnit tvoje svedectvo.

gmk, nebol asi pokrsteny v dospelosti, takze si asi tolko nevazi krst a nevie pochopit vyznam krstu. to je jedina vec pre ktoru by som zaviedol krst len dospelych - aby zazili krst pri plnom vedomi.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  17:34:29  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko
to je jedina vec pre ktoru by som zaviedol krst len dospelych - aby zazili krst pri plnom vedomi.


Co? To akoze krst dospelych nie je zavedeny ci co? Kedy ho zrusili?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  18:18:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

pavel,
kazdy hriech je znakom neviery. si bezhriesny?



Nikdy som o sebe netvrdil, že som bezhriešny. Práve naopak. Hriech nie je znakom neviery. Hriech je prirodzenosťou človeka, ktorý uvedomovaním si svojej hriešnosti činí pokánie a vierou je spasený.
Pokiaľ sme v tele, hriechu sa neubránime.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  18:21:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

kazdy hriech je znakom neviery.



Poprosím citát, miesto, súvislosti. Inak je to z Tvojej strany zavádzanie!

Spása je skrze vieru, viera skrze poznanie Evanjelia. Ospravedlnenie je skrze prijatie Krista. Večný život je skrze vieru jednotlivca!

Prečo sa to stále snažíte komplikovať, keď Písmo, ergo Boh je v tomto veľmi jednoznačný, zrozumiteľný?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 12 jún 2006 :  18:54:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
Prečo sa to stále snažíte komplikovať, keď Písmo, ergo Boh je v tomto veľmi jednoznačný, zrozumiteľný?

Lahsie sa potom skovaju vselijake huncutstva, ktore treba vystrajat.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2006 :  07:56:07  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

quote:
Pôvodne poslal alesko
to je jedina vec pre ktoru by som zaviedol krst len dospelych - aby zazili krst pri plnom vedomi.


Co? To akoze krst dospelych nie je zavedeny ci co? Kedy ho zrusili?



ty si si nevsimol to slovicko "len", ze?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2006 :  10:54:42  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
Prečo sa to stále snažíte komplikovať, keď Písmo, ergo Boh je v tomto veľmi jednoznačný, zrozumiteľný?


Myslis jasne vyjadrenie Toto je moje Telo a Toto je moja Krv, z ktoreho ste nejakymi carovnym sposobom vyrobili symboliku hroznoveho syrupu?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2006 :  10:59:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
Myslis jasne vyjadrenie Toto je moje Telo a Toto je moja Krv, z ktoreho ste nejakymi carovnym sposobom vyrobili symboliku hroznoveho syrupu?

Myslim tym jasne vyjadrenie, Toto (chleba) je moje telo a toto (vinko) je moja krv.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2006 :  11:13:33  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
A takze teraz uz si sa impersonifikoval ako pavelba. Jedna osobnost Ti nestaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2006 :  11:29:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

A takze teraz uz si sa impersonifikoval ako pavelba. Jedna osobnost Ti nestaci


Ani sto.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 13 jún 2006 :  12:37:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

quote:
Pôvodne poslal pavelba
Prečo sa to stále snažíte komplikovať, keď Písmo, ergo Boh je v tomto veľmi jednoznačný, zrozumiteľný?


Myslis jasne vyjadrenie Toto je moje Telo a Toto je moja Krv, z ktoreho ste nejakymi carovnym sposobom vyrobili symboliku hroznoveho syrupu?



Iste. Načo vymýšlať premieňanie, načo to komplikovať uchovávaním nespotrebovaných častí tzv. Kristovho tela, načo je komu pozdvihovanie, zvonenie a načo je komu tajomnosť obradu, keď Pán stanovil jednoduchú formu slávenia Pamiatky Pánovej večere?
Sorry, že odbočujem od pôvodnej témy, ale telo a krv, príklad, si použil Ty...

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Kostol Téma Next Topic: Povod dogiem  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06