Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 warez - kradez alebo nie ?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Panna Mária a Boh Téma Next Topic: Manželstvo, rodina
Strana: z 9

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2011 :  21:21:47  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
stat dohliada viacmenej na firmy.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2011 :  21:26:54  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
ake su tresty za spachanie tohto zlocinu?
s akou prisnostou stat dohliada nad dodrzovanim tohto zakona?


Pôvodne zaslal janka - 06 november 2011 :  20:57:21



Nepočul som o tom, že by bol obyčajný človek trestaný za používanie (a to si myslím, že prinajmenšom 90% počítačov obsahuje nelegálny softvér). Trestaný sú tí, čo na takomto softvéri zarábajú, alebo ho šíria ďalej (myslím, že dokonca aj za použitie torrentu bola nejaká žena stíhaná, ale nie na Slovensku).

O trestoch za šírenie na Slovensku neviem, no v USA sa to niekdy vyšplhá na stovky tisíc dolárov.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 november 2011 :  22:06:45  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
problem je v tom, že tu sa nemožno odvolavať, či v danej krajine je to dovolene. pre software vo všeobecnosti platia medzinarodne zakony a dohovory.

vňčšinou sa softwarove firmy snažia zabezpečiť nejaku ochranu, ale hackeri a crackeri sa snažia, takže viacmenej žiadna ochrana nie je zatiaľ stopro účinná.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2011 :  20:42:47  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
ake su tresty za spachanie tohto zlocinu?
s akou prisnostou stat dohliada nad dodrzovanim tohto zakona?


Pôvodne zaslal janka - 06 november 2011 :  20:57:21



Nepočul som o tom, že by bol obyčajný človek trestaný za používanie (a to si myslím, že prinajmenšom 90% počítačov obsahuje nelegálny softvér). Trestaný sú tí, čo na takomto softvéri zarábajú, alebo ho šíria ďalej (myslím, že dokonca aj za použitie torrentu bola nejaká žena stíhaná, ale nie na Slovensku).

O trestoch za šírenie na Slovensku neviem, no v USA sa to niekdy vyšplhá na stovky tisíc dolárov.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 06 november 2011 :  21:26:54


takze ked stat nerobi z porusovania tohto zakona vedu, preco ju robia katolici?...kazdy nech si urobi jasno s tymto vo svojom svedomi
okrem ineho su ovela dolezitejsie veci ako toto, tento problem sa len umelo nafukuje, podobne ako ine "akcie a peticie", len aby mal clovek dobry pocit zo seba, ze aky je on dobry katolik, ked sa postavi proti, ze nemlci, je aktivny...skoda len, ze je to vsetko zbytocne, ba mu to este viac skodi ako prospieva

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2011 :  20:57:23  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
janka.
Stat prizmuruje oci. Ofiko to je trestne. Ale je verejne tajomstvo ze ide len po firmach. Teda ak by som na tom nezarabal vo velkom.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2011 :  21:10:35  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
janka.
Stat prizmuruje oci. Ofiko to je trestne. Ale je verejne tajomstvo ze ide len po firmach. Teda ak by som na tom nezarabal vo velkom.

Pôvodne zaslal Ales - 07 november 2011 :  20:57:23

Je to otazka svedomia. Mozno aj vedomosti. Pre mna je to zlodejina ak mam si kracknut windows alebo antivirak, aby mi fungoval. Ved ten vyrobok nieje zadarmo a treba si ho kupit. Na nete su aj vyrobky ktore su free, alebo trial.

Predstavte si to v malom. Vyrobim program ak predam jeden mam mesacnu vyplatu. No niekto si stiahne skusobnu verziu a mi ho hackne. Ja som prisiel o mesacnu vyplatu.
Argumenty sa pouzivaju zvacsa take, ze vsak to robi kazdy, alebo vsak im neubudne, neskrachuju ked ja si to cracknem.
No len to je tak... kto je verny v malom je aj vo velkom... a opacne.
Ale kazdy kto nechce prestat so zlodejinou tohto typu si to vzdy obhaji ako "v pohode vecicka."

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2011 :  21:17:26  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a dalsi argument je: vsak tou cenou oni okradaju mna

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2011 :  21:18:47  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
a dalsi argument je: vsak tou cenou oni okradaju mna

Pôvodne zaslal Ales - 07 november 2011 :  21:17:26

to som este nepocul hezkyyyy :)

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 07 november 2011 :  21:44:47  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ja ho pocujem najcastejsie. Sme proste na sLOVEnsku. Mne to pripada ako 'ked ty okradnes mna tak ja teba este viac'

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  12:14:25  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:

takze ked stat nerobi z porusovania tohto zakona vedu, preco ju robia katolici?...kazdy nech si urobi jasno s tymto vo svojom svedomi
okrem ineho su ovela dolezitejsie veci ako toto, tento problem sa len umelo nafukuje, podobne ako ine "akcie a peticie", len aby mal clovek dobry pocit zo seba, ze aky je on dobry katolik, ked sa postavi proti, ze nemlci, je aktivny...skoda len, ze je to vsetko zbytocne, ba mu to este viac skodi ako prospieva

Pôvodne zaslal janka - 07 november 2011 :  20:42:47



a dokonane!
zasnem !


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  12:36:40  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tha a co fcul?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  14:31:02  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

takze ked stat nerobi z porusovania tohto zakona vedu, preco ju robia katolici?...kazdy nech si urobi jasno s tymto vo svojom svedomi
okrem ineho su ovela dolezitejsie veci ako toto, tento problem sa len umelo nafukuje, podobne ako ine "akcie a peticie", len aby mal clovek dobry pocit zo seba, ze aky je on dobry katolik, ked sa postavi proti, ze nemlci, je aktivny...skoda len, ze je to vsetko zbytocne, ba mu to este viac skodi ako prospieva

Pôvodne zaslal janka - 07 november 2011 :  20:42:47



a dokonane!
zasnem !



Pôvodne zaslal saxsax - 08 november 2011 :  12:14:25


chcela som povedat to, ze sa niektore hriechy precenuju a ine vaznejsie sa podcenuju, ci akoby uz ani hriechmi neboli...niekto ma za hriech spominane nelegalne stahovanie, ale pritom veselo suhlasi z nesvacovanim Domu Bozieho vselijakymi kulturnymi akciami...ja zasnem tiez

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  14:34:30  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
proste precieda komara a pusta tavu.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  16:19:21  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
tha a co fcul?

Pôvodne zaslal Ales - 08 november 2011 :  12:36:40



no asi skopcim tvoju knihu a dam tu odkaz na warez, kde si ju mozu stiahnut.... sak co, ked katolikom nevadi kradnut ...




„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  16:29:21  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
kedze este stale dostavam ziadost o upnutie knihy sex, ako ho nepoznate, stiahnite si tu

http://www4.uschovna.cz/zasilka/D4EIVTK5L73S4WML-I6F/63WARR7A4S


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  17:27:07  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ja to povazujem za kradnutie. Tak preco zrovna moju? Btw. Moc by ti statistiky nezvysila. A navyse neviem ci by sa ti chcelo prepisovat. Este ebook neexistuje.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  17:34:32  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
sak co,
ked katolikom nevadi
kradnut ...

niektorym. Zas nehadz vsetkych do jedneho vreca

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  20:19:34  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
ja to povazujem za kradnutie. Tak preco zrovna moju? Btw. Moc by ti statistiky nezvysila. A navyse neviem ci by sa ti chcelo prepisovat. Este ebook neexistuje.

Pôvodne zaslal Ales - 08 november 2011 :  17:27:07



naco prepisovat? pouzivam skener vo velkom, na dokumenty ci spracovavanie fotografii , tak sa upinaju mnohe knihy na warez, ci obrazkove publikacie, zozenies nadherne publikacie ludskeho tela pre medikov, lahodka ...




„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  20:23:49  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:

Zas nehadz vsetkych do jedneho vreca

Pôvodne zaslal Ales - 08 november 2011 :  17:34:32



he, o tomto by sa dalo vela rozpravat ako prave katolici hadzu vsetkych do jedneho vreca

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  20:29:46  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no ak by som to aj upol, myslis si ze by o to bol aj zaujem?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  20:39:10  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Zas nehadz vsetkych do jedneho vreca

Pôvodne zaslal Ales - 08 november 2011 :  17:34:32



he, o tomto by sa dalo vela rozpravat ako prave katolici hadzu vsetkych do jedneho vreca

Pôvodne zaslal saxsax - 08 november 2011 :  20:23:49

Ale tu nieje ocom diskutovat. Bozie prikazanie znie "Nepokradnes".
Cize ziadny katolik nemoze suhlasit s kradezou a kradez berie ako hriech.

Tak ako aj ine prestupenia.

Dnes som cital...
Sv. Justín, filozof, mučeník a obranca kresťanstva, napísal okolo roku 150 rímskemu cisárovi, ktorý prenasledoval kresťanov, slová: „Nemáte na celom svete od nás lepších pomocníkov a spojencov na udržiavanie poriadku. My napríklad učíme, že Boh tak isto dobre pozná podvodníkov, vydieračov i zločincov, ako aj čnostných ľudí. Každý dostane za svoje činy večný trest alebo večnú odmenu. Dobrý kresťan je najlepším občanom i pracovníkom, pretože to od neho žiada Boh a jeho kresťanské svedomie. “


Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  20:47:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tornero. Ale niektori si to zdovodnia ze to kradez nie je a tym padom to za hriech nepovazuju.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  21:26:16  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
tornero. Ale niektori si to zdovodnia ze to kradez nie je a tym padom to za hriech nepovazuju.

Pôvodne zaslal Ales - 08 november 2011 :  20:47:21

Ales, to uz nieje moj ani tvoj problem. Kto si precita obchodne podmienky vie ze to nieje gratis, pokial tam nieje nejaka vazna demencia tak nato moze prist kazdy.
a ked aj tak nie tak suum cuique

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2011 :  21:36:07  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
len mi je zahadou ze niektori ako sa pohorsuju niekedy aj kvoli jednemu slovu. Puntickarski a ochotni do litery plnit bibliu ci katechizmus a na druhej strane kaslu na Bozie prikazanie.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2011 :  02:09:23  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
no ak by som to aj upol, myslis si ze by o to bol aj zaujem?

Pôvodne zaslal Ales - 08 november 2011 :  20:29:46





tak to ti neviem povedat, sak skus, ja si to precitam, preco nie ... ale kupovat si ju nebudem, 5€ ma nezabije, ale vobec neviem co od toho cakat, daj na warez, ak sa mi bude pacit, kupim si, tak som uz poriesil mnohe veci, co ma zaujali ... softwer, knihy, filmy ...

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 9 Previous Topic: Panna Mária a Boh Téma Next Topic: Manželstvo, rodina  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06