Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Katechizmus
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Bude nebo skutocne prekypovat vecnou blazenostou? Téma Next Topic: Maria, matka Bozia
Strana: z 4

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2005 :  14:36:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko
pri hriechu je poskodeny Boh totizto.


WTF? Ked ti ukradnem peniaze, ty nie si poskodeny, lez Boh?

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2005 :  14:41:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Myslím si, že Boh je ten, kto je urazený, lebo si vedome a dobrovoľne prestúpil jeho nariadenia lásky... Je poškodený, lebo si mu pribil pomyslný kliniec do tela - spáchal si hriech.

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2005 :  18:07:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

quote:
Pôvodne poslal GMK
Skusim popatrat v nejakej literature, ako to presne bolo, koho to napadlo predavat a ako to prebiehalo.
Daj sem aj zdroje a aj vysledky.


Dufam, ze sa niecoho lucidnejsieho dopatram, momentalne som dost odrezany od svojich byvalych zdrojov. Mozno amerika1 by vedel cosi dohodit.



Takzvany predaj odpustkov mal okrem ineho niekolko podmienok
1 , nestacilo prispiet peniazmi , ale bolo to podmienene olutovanym hriechov , tuzbou po naprave a konanim inych dobrych skutkov
Vela sa hovori o tom , ze Cirkev bazila po peniazoch , ale je to presne videnie cloveka novoveku .
Najskor si treba zodpovedat nasledujuce otazky Kolko nemocnic vydrziaval stat v stredoveku ? Kolko skol ? Ake bolo socialne zakonodarstvo ? Aka starostlivost o starych , chorych , bezvladnych , opustenych ? Kto sa o nich staral ? Z akych zdrojov?
Aj dnes je vyhlasena zbierka slovenskej Katolickej charity pre chudobnych A co myslite , ze ti , co prispeju urobia dobre , alebo zle ? Platia este Kristove slova , ze kto mnoho miluje tomu sa odpusta mnoho hriechov ? Platia Kristove slova , ze laska prikryva mnoho hriechov ? Platia este Kristove slova , ze kto poda pohar cistej vody , jednemu z malickych , nedojde o svoju odmenu ? Alebo platnost tychto slov prestala pribitim Lutherovych tez na Witenbersku branu !
Nasledky takehoto konania nedali dlho na seba cakat Svoje ovocie naslo v neludskom kapitalizme !
Lebo ak som ospravodliveny len vierou , tak co ma po biednych
Pre spasu nepotrebne !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2005 :  18:15:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pavelba kto tej knihe nihil obstat a imprimatur udelil To si nam akosi zabudol povedat

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2005 :  18:17:31  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
vies preco sa viedli kriziacke vypravy? neviem ci by ich Pan Jezis schvaloval. ale predpokladam, ze islo aj o to ako pozastavit expanziu moslimov
zial boli pri nich zabijani aj zidia.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2005 :  18:26:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal veritas
Myslím si, že Boh je ten, kto je urazený, lebo si vedome a dobrovoľne prestúpil jeho nariadenia lásky... Je poškodený, lebo si mu pribil pomyslný kliniec do tela - spáchal si hriech.


WTF? Odhliadnem teraz od skutocnosti, ze nie kazdy sa danemu zakonu podriaduje. Ale chcem sa zaoberat inou vecou: Cize ked niekoho okradnem, nie je dotycny poskodeny?

Naco su potom odpustky ako castne hmotne dosledky? Tu nieco nesedi...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2005 :  18:29:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1
Lebo ak som ospravodliveny len vierou , tak co ma po biednych
Pre spasu nepotrebne !

Velmi spravne! Pre spasu je konanie skutkov nepotrebne, lebo:
• dokonane jest.
• dobreho niet ani jedneho a ako teda moze nehodny nieco spravit na ospravedlnenie?
• Co slova Pisma svateho, "kto uveil, uz je spaseny"?

Konanie skutkov je vsak dosledok spasy a lasky, ktoru mame v sebe, je vonkajsim prejavom nasej lasky, nasej viey a nasho spasenia.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2005 :  18:36:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Mt 25 ,31 - 46

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2005 :  18:38:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal amerika1
Lebo ak som ospravodliveny len vierou , tak co ma po biednych
Pre spasu nepotrebne !

Velmi spravne! Pre spasu je konanie skutkov nepotrebne, lebo:
• dokonane jest.
• dobreho niet ani jedneho a ako teda moze nehodny nieco spravit na ospravedlnenie?
• Co slova Pisma svateho, "kto uveil, uz je spaseny"?

Konanie skutkov je vsak dosledok spasy a lasky, ktoru mame v sebe, je vonkajsim prejavom nasej lasky, nasej viey a nasho spasenia.




Ved ja sa s tebou GMK nehadam , ja viem , ze vy verite Lutherovym bludom

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2005 :  20:09:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Ved ja sa s tebou GMK nehadam , ja viem , ze vy verite Lutherovym bludom
A ja, bohuzial, vidi, ze ty podliehas zas inym bludom. Zabudas na slova Kristove, ze co je najprednejsie. Ale skoda reci, ty si aj tak neschopny sebareflexneho procesu.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 08 november 2005 :  21:19:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Amerika
Cit: Pavelba kto tej knihe nihil obstat a imprimatur udelil To si nam akosi zabudol povedat

Zdroj Dejiny Papežov, kniha má nihil obstat i imprimatur napísané v príspevku: 07 Nov 2005 : 16:07:50

Dejiny papežov; MUDr. Pavol Timko, Banská Bystrica 1944, nakladateľstvo Havelka a spol.

Nihil obstat. Dr. Augustinus Dokupil m.p. censor dioc.
Num. 3.915/1943
Imprimatur
Banská Bystrica, 23 decembra 1943.
Andreas m.p. episcopus.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tothjuraj

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  07:48:47  Zobraziť profil  Pridať tothjuraj do zoznamu priateľov
PavelBa, nemas co pvedat k mojmu prispevku z 08 Nov 2005 : 13:47:33 ?
alebo uznavas, ze sa, co sa tyka odpustkov,mylis?

 Počet príspevkov: 151  ~  Člen od: 24 jún 2004  ~  Posledná návšteva: 25 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  08:55:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
GMK
Na 20-korunovej bankovke je Pribyna, lenze ten je uz po smrti...
No toto..., a ja som si myslela, že na každej bankovke je štátny znak.., GMK nemáš Ty náhodou falšované?

Ved otroctvo bolo aj o osobnej slobode a podriadenosti.
Si si istý, že otrok v danom období nemal osobnú slobodu? A majú ľudia ľudia teraz osobnú slobodu /často sa mi vidia pod akýmsi tlakom/?

A co v pripade zivnostnikov a slobodnych umelcov? Co si teraz pocneme? Ako to upravime?
Tak ako vtedy. He.

V Jezisovych casoch sa pilo vino zo zdravotnych dovodov - zdroje vody boli neiste.
A iste to bol jediný dôvod ..
Mame aj teraz pit vino, ajked je kvalitna vodovodna siet? Preco to novelizovat?
A čo, zakážeš piť víno?

A kde sa v Biblii pise, ze nemas byt opilcom?
Tu.
http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=Lk+21%2C34
http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=Rim+13%2C13
http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=1+Kor+5%2C11

Ale mam problem - neviem, ako sa mam postavit k pouzivaniu Internetu. Co mi radi Jezis? Odkial to vies?
Tak by sme mohli riešiť aj otázku, či používať zubnú kefku, mixér, auto... Však si GMK inovuj, mne zatiaľ postačuje Biblia a princípy, ktoré z nej vychádzajú /a dokonca sa mi zdajú aplikovatelné na súčasnosť/. No keď sa dostanem do úzkych, nebudem váhať a obrátim sa na Teba, to už ostrielaného odborníka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  09:30:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Na 20-korunovej bankovke je Pribyna, lenze ten je uz po smrti...
No toto..., a ja som si myslela, že na každej bankovke je štátny znak.., GMK nemáš Ty náhodou falšované?

Nemam defraudovane platidla. Lenze v evanjeliu nie je o ziadnom znaku ani zmienka, tam sa hovori o cisarovi a jeho podobe a jeho napise. Vid: Mt 22,17-22. Na uvedenych bankovkach je obraz a napis spomenutych osob. Ako im mam odviest dan? Maju nan narok?

Ááa_ co takto kompletne spolocenske zriadenie: otrokarstvo a svetova risa.

Ved otroctvo bolo aj o osobnej slobode a podriadenosti.
Si si istý, že otrok v danom období nemal osobnú slobodu?

Otrok bol spolocensky a pravny status, podobne ako povedzme clovek, ktory je zbaveny sposobilost rozhodovat sam za seba. Takyto status mali otroci.

A majú ľudia ľudia teraz osobnú slobodu /často sa mi vidia pod akýmsi tlakom/?
Vtedy boli pod ovela vacsim tlakom a predsa su ioste ustanovenia. Preco si ich dovolujes svojvolne porusat?

A preco sa vobec vyjadrujes k muzskym zalezitostiam, zena? Iste vies, ake boli zvyklosti zidov v tejto oblasti a tykali sa aj novozakonnych praktik.

A co v pripade zivnostnikov a slobodnych umelcov? Co si teraz pocneme? Ako to upravime?
Tak ako vtedy.

Takze zrusime zivnostensky zakon, ci aspon ho nebudeme respektovat? Ci ako presne?

V Jezisovych casoch sa pilo vino zo zdravotnych dovodov - zdroje vody boli neiste.
A iste to bol jediný dôvod ..

???

Mame aj teraz pit vino, ajked je kvalitna vodovodna siet? Preco to novelizovat?
A čo, zakážeš piť víno?

Ako isto vies, aplikacia vina ako zdroja tekutin pre organizmus uz davno nie je skutocnostou.

Ale mam problem - neviem, ako sa mam postavit k pouzivaniu Internetu. Co mi radi Jezis? Odkial to vies?
Tak by sme mohli riešiť aj otázku, či používať zubnú kefku, mixér, auto...

Velmi spravne. Lebo sa mi zda, ze si vyberas len to, co sa ti hodi a nehodiace ignorujes, ci sa mu vysmievas.

Však si GMK inovuj, mne zatiaľ postačuje Biblia a princípy, ktoré z nej vychádzajú /a dokonca sa mi zdajú aplikovatelné na súčasnosť/.
Takze uz zrazu principy. A ich prisposobovanie sucasnej situacii. A-ha. To je vsak uz uuuuplne nieco ine, nez si tvrdila na zaciatku. Ba, presne opacny postoj.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  09:55:46  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

quote:
Pôvodne poslal veritas
Myslím si, že Boh je ten, kto je urazený, lebo si vedome a dobrovoľne prestúpil jeho nariadenia lásky... Je poškodený, lebo si mu pribil pomyslný kliniec do tela - spáchal si hriech.


WTF? Odhliadnem teraz od skutocnosti, ze nie kazdy sa danemu zakonu podriaduje. Ale chcem sa zaoberat inou vecou: Cize ked niekoho okradnem, nie je dotycny poskodeny?

Naco su potom odpustky ako castne hmotne dosledky? Tu nieco nesedi...


gmk, v prvom rade som povinny nahradit skodu tomu, komu som ju spravil, hmotnym alebo nehmotnym sposobom. ale nie vzdy to ide priamo tomu istemu cloveku.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  10:00:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK

...A preco sa vobec vyjadrujes k muzskym zalezitostiam, zena?..

Vďaka, už mlčím..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  10:02:47  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
gmk, to nie je biblicke, to mas povedat: "co mna a teba zena do toho?"

aniko, nechcem ta vyhadzovat, len som si chcel urobit vtip.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  10:22:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Tothjuraj
Cit: PavelBa, nemas co pvedat k mojmu prispevku z 08 Nov 2005 : 13:47:33 ?
alebo uznavas, ze sa, co sa tyka odpustkov,mylis?


/Nemám čo povedať, okrem toho, že si podobne ako GMK nepochopil o čom som písal. O vzniku, o príčinách, ktoré viedli k odpustkom.
Čo sa týka posmrtného hriechu, mal som na mysli, podobne ako autor, hriech, ktorý podľa Vás, ostáva na človeku po smrti a môže sa odpustkami zahladiť!!!
Nie hriech, ktorý by človek spáchal po smrti./

PS. Buď píšem tak nezrozumiteľne, alebo si vyberáte, čo chcete v príspevkoch vidieť a nie čo tam skutočne je. Okrem toho, zabudol som označiť text lomítkami, a tak asi preto, si vytrhol slovné spojenie "posmrtný hriech". Budem si na to dávať pozor.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  10:26:57  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

gmk, to nie je biblicke, to mas povedat: "co mna a teba zena do toho?"
aniko, nechcem ta vyhadzovat, len som si chcel urobit vtip.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  10:46:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Cit: Pavelba kto tej knihe nihil obstat a imprimatur udelil To si nam akosi zabudol povedat

Zdroj Dejiny Papežov, kniha má nihil obstat i imprimatur napísané v príspevku: 07 Nov 2005 : 16:07:50


Opat dokaz totalnej Pavelbevovej neschopnosti pochopit a aj hluposti
Takze este raz Kto udelil to imprimatr a nihil obstat , konkretne meno a urad , ktory zastava

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  11:03:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
gmk, v prvom rade som povinny nahradit skodu tomu, komu som ju spravil, hmotnym alebo nehmotnym sposobom. ale nie vzdy to ide priamo tomu istemu cloveku.
???

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  11:04:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Aniko

quote:
Pôvodne poslal GMK

...A preco sa vobec vyjadrujes k muzskym zalezitostiam, zena?..

Vďaka, už mlčím..


Aha - ako rychlo a lahko sa vyvlecies zo zodpovednosti a z neprijemnych dosledkov...

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  11:27:42  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
gmk nechapem, ani prvu ani druhu tvoju reakciu

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  11:27:42  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Amerika
Cit: Opat dokaz totalnej Pavelbevovej neschopnosti pochopit a aj hluposti
Takze este raz Kto udelil to imprimatr a nihil obstat , konkretne meno a urad , ktory zastava

Príspevok: 08 Nov 2005 : 21:19:38
Dejiny papežov; MUDr. Pavol Timko, Banská Bystrica 1944, nakladateľstvo Havelka a spol.

Nihil obstat. Dr. Augustinus Dokupil m.p. censor dioc.
Num. 3.915/1943
Imprimatur
Banská Bystrica, 23 decembra 1943.
Andreas m.p. episcopus.

To je napísané v úvode knihy. Predpokladám, že podľa uvedeného čísla si vieš zistiť viac.
A keď nie, no tak tam v tom máte pekný bo...., boží zmätok.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tothjuraj

Stav: offline

 Odoslaný - 09 november 2005 :  13:23:36  Zobraziť profil  Pridať tothjuraj do zoznamu priateľov
to PavelBA:
dobre pavelBa, aj ked mam pocit, ze ten kto nepochopil si ty. lebo stale tvrdis, ze odpustkami sa odpustaju hriechy. ale ro RKC NIKDY NEUCILA - precitaj si tebou citovany anathemismus a zistis o com su odpustky. ale o hriechoch urcite nie.

 Počet príspevkov: 151  ~  Člen od: 24 jún 2004  ~  Posledná návšteva: 25 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Bude nebo skutocne prekypovat vecnou blazenostou? Téma Next Topic: Maria, matka Bozia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06