Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Komu (comu) vlastne verime?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pavlove a vaderove  Téma Next Topic: Milovat
Strana: z 2

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  12:21:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
tak evidentne nevies o aku prax ide. Nejde tu o ziadnu ekumenu.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  13:55:41  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
amerika, islo mi o prax v tom zmysle, ze ako krestan sa mam k druhym spravat ako by sa spraval Jezis. cize nielen neustale polemizovat toto alebo ono, ale predovsetkym konat. zit podla evanjelia.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2005 :  18:35:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pravda vyzaduje vydavanie svedectva , niekedy az po vyliatie krvi Nemozno z pseudolasky k clovekovi opustit a zlavit z vyznavania viery

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2005 :  09:31:38  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Aj ja význávam nicejsko-konštantinopolské vyznanie viery bez žiadných výhrad.

Inak vo východnom obrade sa na omši toto vyznanie modlí s výrazom všebecnú a nie v katolícku ako v latinskom obrade. Pre mňa je výraz všeobecný v tomto vyznaní úplne totožný s výrazom katolícky.

Budem asi trochu inektívny, ale všimol som si, že toto vyznanie viery vyznávajú aj nekatolíci (bol som raz na ekumenickej omši, alebo skôr modlitbe (lebo mi tam ako na omši chýbal vrchol - premena) a nekatolíci trvali na nicejsko-konšt. vyznaní viery), ale nechápem, prečo už nepríjmajú celú zjavenú Pravdu?

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2005 :  09:42:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Lebo nemaju posvatne knazstvo Preto

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2005 :  09:46:47  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

Pravda vyzaduje vydavanie svedectva , niekedy az po vyliatie krvi Nemozno z pseudolasky k clovekovi opustit a zlavit z vyznavania viery



mas dojem ze som niekde zlavil? Ja verim... to co napisal mato, navyse slovko vseobecna nahradzujem slovkom katolicka.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2005 :  09:52:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Namyslel som na teba Ale vsimni si ako vyznanie viery , prave katolicke vyznanie viery , dviha niekomu zlc

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2005 :  11:14:53  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
preco? ak zoberiem miesto katolicka vseobecna, tak nikto proti nemoze mat nic, lebo vsetko vychadza z biblie.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2005 :  11:24:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

Namyslel som na teba Ale vsimni si ako vyznanie viery , prave katolicke vyznanie viery , dviha niekomu zlc

My rýchlo rozlíšime "pravosť".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2005 :  11:31:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
len vies, aniko, nie zrovna ty, ale mnoho ludi sa pyta ci to vychadza z biblie to alebo ono. a ked vam clovek uvedie priamo verse, tak uz to tak nie je. ked vas na nieco upozornim z pisma, uz vysvetlujete. cize to iste co vycitate RKc, to iste robite vy.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 19 október 2005 :  20:10:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Kto je to Aniko MY Ved vy protestanti sa nezhodnete ani sami medzi sebou

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miska

Stav: offline

 Odoslaný - 23 október 2005 :  22:30:23  Zobraziť profil  Pridať miska do zoznamu priateľov
Miska veri v to, co napisal Mato, Miska veri, ze Katolicka Cirkev je jedina Cirkev so vsetkymi sviatostami ustanovenymi Panom Jezisom...Miska
VIE ze KC je spravna cesta.KC je moj domov na Zemi a zaroven cesta do Neba.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 638  ~  Člen od: 03 január 2004  ~  Posledná návšteva: 17 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  10:34:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Miska dobre veri , len jednu poznamocku , ked uz mi prischla taka rola na tomto fore byt vecnym oponentom Vsetky sviatosti platne okrem Katolickej Cirkvi vysluhuje aj pravoslavna Cirkev , napriek tomu , ze nie je v jednote s Petrovym stolcom Ich sviatosti su sice oddelene ale platne vysluhovane
Prevoslavna cirkev ma platne ordinovane posvatne knazstvo , apostolsku postupnost , platne vysluhovanu Eucharistiu a sviatosti

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  16:19:53  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

Miska dobre veri , len jednu poznamocku , ked uz mi prischla taka rola na tomto fore byt vecnym oponentom Vsetky sviatosti platne okrem Katolickej Cirkvi vysluhuje aj pravoslavna Cirkev , napriek tomu , ze nie je v jednote s Petrovym stolcom Ich sviatosti su sice oddelene ale platne vysluhovane
Prevoslavna cirkev ma platne ordinovane posvatne knazstvo , apostolsku postupnost , platne vysluhovanu Eucharistiu a sviatosti


Ako je to možné a ako si to mám dať do súvisu s týmto: 4, do katolickej Cirkvi patri , kto je v nej pokrsteny a vyznava Katolicku vieru . Kto popiera tvrdohlavo , co i len jednu katolicku dogmu zo spolocenstva s Katolickou Cirkvou sa vylucuje


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2005 :  17:18:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A v com je problem ?
1 , popierat neznamena nemylit sa , alebo nepoznat Popierat znamena , ze ked cirkevna autorita dotycnemu dogmu vysvetlila , tak on ju tvrdosijne popiera napriek argumentom
Ako napriklad Aniko realnu pritomnost Panovho tela a Krvi napriek tomu , ze argumenty hovoria jasne a ked uz nemozno odporovat tak Aniko si vymysli neurcity cas
2 , Miska ziadnu dogmu nepoprela , katolikovi staci verit , ze Katolicka Cirkev vlastni plnost zjavenej Pravdy

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2005 :  13:28:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
A v com je problem ?
...vysluhuje aj pravoslavna Cirkev , napriek tomu , ze nie je v jednote s Petrovym stolcom Ich sviatosti su sice oddelene ale platne vysluhovane ....
??? - tá nejednota môže byť?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2005 :  09:24:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Pockaj , Aniko neviem na co sa spytujes Upresni to , prosim ta

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2005 :  13:06:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
No pýtam sa na pravoslávnu cirkev..., už neplatí Moskva - tretí Rím?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2005 :  10:06:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Aj tak nerozumiem

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2005 :  10:46:28  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

Aj tak nerozumiem

Nuž.., tak Ťa musím zanechať nerozumejúceho...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2005 :  10:53:29  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
amerika, neviem ci som to ja spravne pochopil, ale aniko sa pyta na pravoslavnu crikev, ze preco aj ked su nie katolici(odmietaju papeza), preco ich sviatosti su platne.

moja odpoved, aniko je, ze maju tiez apostolsku postupnost. ale dalej to radsej necham na ameriku.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2005 :  10:59:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Alesko presne si to pomenoval Pretoze naju posvatne knazstvo , co okrem nich a katolikov nema nikto

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Pavlove a vaderove  Téma Next Topic: Milovat  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06