Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Znovuobrátení kresťania
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Rim - vecne mesto Téma Next Topic: Pobyt v cisterciánskom kláštore
Strana: z 4

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2005 :  11:58:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
No, Aniko, poznáš to: Pomôž si človeče, aj Pán ti pomôže.
Napísala si, (tak som to pochopil), že sa dosť spoliehame na seba - keď som písal, ako by sa mala Cirkev starať o ľudí.
No aj v evanjeliu je, že Kristus urobil zázrak rozmnoženia jedla, až keď ľudia prispeli.

Aj my musíme prispieť maličkou troškou (chlebmi a rybami) - piplavou a trpezlivou prácou s mládežou, aby spoznala Krista.

A aj o starých je postarané - práve mládež, ktorá je správne vedená, môže obohacovať starších. Teda aj starší majú šancu. Pripravujeme aj pre starších rôzne podujatia. Ale aj formáciu - kňaz u nás pravidelne vedie Biblickú hodinu. Starší ľudia sa (po vzore mládeže) stretávajú na stretkách, kde im rehoľná sestrička mnoho vecí vysvetľuje...

Ale všetko toto sú len prostriedky. Cieľ vieme, kde je: je ním Kristus a večné spasenie.
Toto všetko nerobíme preto, aby sme si zabezpečili cestu do neba. Aktivity robíme hlavne pre obohatenie seba samých a našich spolufarníkov.
Ale Boh to vidí, že všetko robíme na jeho slávu! No vieme, že spasenie závisí hlavne od našej viery a dôvery v Pána...

Ad: Výsledky
Áno, chceme výsledky. Chceme dosiahnuť spasenie. No najprv potrebujeme veriacich kresťanov. To sú naše (dielčie) výsledky - v Boha veriaci kresťania.

P.S.
Vraj peklo je plné ľudí, čo vystavali kostoly, nemocnice, čo sa starali o chudobných...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2005 :  12:18:34  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Veritas
Cit: Chceme dosiahnuť spasenie.

A kedy predpokladáš, žeby si ho mohol Ty osobne dosiahnúť a za akých okolností?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2005 :  12:33:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Nuž pozri, Palino. reaguješ na vetu, čo som napísal, že "Chcem dosiahnuť spasenie".

Je to moja najväčšia túžba. Teraz v tejto sekunde viem, že ak by som zomrel, som zmierený s Bohom - lebo okrem minima ľahkých hriechov, som si neni vedomý žiadneho smrteľného hriechu. Teda úfam, no Cirkev mi dodáva odvahy, teda vlastne mám v tejto chvíli istotu, že do pekla nejdem.

Ale čo zajtra? Čo ak zhreším? A čo ak zhreším tak, že nebudem vedieť svoj prečin oľutovať? Čo ak dostanem blok, ktorý mi znemožní správku komunikáciu s Bohom? Budem aj spasený aj tak? Určite nie.
Lebo len ten, kto oľutuje svoje previnenia a verí v Boha, bude spasený...

Mám istotu, že Boh ma miluje. To je aj v Písme. Ale kde je istota, že zajtra na Boha nezanevrem a že sa zo mňa (vplyvom rôznych tisícich okolností) nestane ateista? Budem spasený?

Nekatolíci to majú ľahké. Prosto veria, že budú (sú) už spasení.

Ale ja mám iba istotu v tom, že ak ja zotrvám pri Pánovi, vdety dosiahnem spasenie. Otázka znie: zotrvám?

Preto neustále prosím o pomoc, preto neustále konám pokánie a pôsty, ktoré utužujú ale aj formujú môjho ducha. Preto túžim žiť v uzobranosti a v pokore, preto podávam pohár vody svojmu blížnemu, preto často konám to, čo telo nechce ale čo posilňuje ducha, preto denne navštevujem sv. omšu, preto každoročne rozjímam pri pobožnosti krížovej cesty, preto recitujem litánie (všímaš si, samé skutky, p ktorých tak neradi počujú nekatolíci)... Preto toto všetko robím, aby som si ducha sformoval tak, aby som vydržal pri Pánovi, keď príde pokušiteľ...

Takže preto veta: "Chcem dosiahnuť spasenie". Je to na mne, čo prídem do neba. Kristus nebo otvoril pre všetkých bez rozdielu. Lenže do neba neprídu všetci. Boh vykúpil všetkých a dal šancu na spasenie. No na nás je jediné: vytrvať s Pánom...

Asi tak...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2005 :  15:23:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

amerika, akosi tvoj odkaz nelinkuje spravne. ale osobne charizma znamena dar, cize, preco mam odmietat dar, ktory mi dava dobry Pan Boh?


Ved Alesko precitaj si to vysvetlenie na katolik . cz a naslednu diskusiu a uvidis kam to speje
Dar neodmietam , ale niekto uz je mimo Cirkvi Len tak na okraj .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 17 september 2005 :  20:43:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
Amerikajeden, ak Teba sklamali nejaki ujeti charizmatici neznamena to, ze vsetci su taki a cele chariz. hnutie je mimo... a kam to speje.. no nie je nam asi dane sudit kam co speje... Boh dokaze rovno pisat aj do krivych riadkov... a ukazovat svoju pritomnost aj uprostred zmatkov, ake okolo seba vidime... ale napadol ma jeden citat z Pisma... Ján mu povedal: "Učiteľ, videli sme kohosi, ako v tvojom mene vyháňa zlých duchov. Bránili sme mu to, veď nechodí s nami. "Ježiš vravel: "Nebráňte mu! Lebo nik, kto robí divy v mojom mene, nemôže tak ľahko zle hovoriť o mne. Veď kto nie je proti nám, je za nás. Mk 9.38-39.

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 17 september 2005 :  21:26:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vyjadrim sa len k jednej tvojej casti ostatne necham tak mam na to svoje dovody , ktore tu rozvadzat nebudem .
Preco stale operujete pojmami nam nie je dovolene sudit , ked povinnostou kazdeho katolika je vyvarovat sa bludom ? Preco v tejto dobe tak hazardujete so svojou vierou , ze ju necharanite
Naco ti tu mam citovat aky postoj k tomu zaujimali predkoncilovi papezi ? K comu by to bolo dobre ?
Inak este som nemal tu cest stretnut charizmatika , s ktorym ked som poriadne zatriasol , tak nevypadol z neho blud . Chod sa pozriet na katolik.cz ake bludy hlasaju katolicki charizmatici . Chod tam a vysvetli im pravu vieru . Mozes mi pomoct prave je tam spochybnene , ze knazi maju moc odpustat hriechy . S Pavelbom je lepsia diskusia , ten aspon cuvne pred silou argumentov .
Ti charizmatici aj keby anjel z neba prisiel tak neustupia .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 17 september 2005 :  21:53:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: S Pavelbom je lepsia diskusia , ten aspon cuvne pred silou argumentov .

Opatrnejšie s tým cúvaním..... , cúvam pred tým ako si vyjasňujeme pozície v Duchu Písma... nehovor, že všetko čo som popísal boli bludy...
Nejde tu o to kto vyhráva, ide o pravdy a postoje chápania Božieho Slova. Tak ako Tvoje názory môžu obohatiť moje, môže to byť i naopak, nie?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 18 september 2005 :  21:04:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Vyjadrim sa len k jednej tvojej casti ostatne necham tak mam na to svoje dovody , ktore tu rozvadzat nebudem .
Preco stale operujete pojmami nam nie je dovolene sudit , ked povinnostou kazdeho katolika je vyvarovat sa bludom ? Preco v tejto dobe tak hazardujete so svojou vierou , ze ju necharanite
Naco ti tu mam citovat aky postoj k tomu zaujimali predkoncilovi papezi ? K comu by to bolo dobre ?

Sudit a sudit je rozdiel. Kazdy sme povolany k niecomu inemu. Na zachovavanie cistoty viery je tu vieroucne magisterium Cirkvi. Jasne ze sa mame vyvarovat bludom a zachovavat cistotu viery, aku sme zdedili. Preco mas pocit ze hazardujeme s vierou? Ja osobne som sa dost motal okolo vsetkeho mozneho z religiozneho gulasu co sa v dnesnej dobe podava... a nemam pocit, ze by ma to nejako strhlo... isty cas som sa tomu venoval naplno, ked som vydaval casopis pre otazky duchovneho boja Michal Archanjel, ktory sa tiez pokusal istym sposobom chranit katolicke ucenie pred zradymi utokmi skupin New Age, siekt a roznych okultnych skupin, ktore sa snazia vpasovat nieco zo svojich bludov do Cirkvi. Ale v charizmatickych skupinach som naozaj nenasiel bludy... samozrejme kazdy moze tresnut hlupost niekedy... ale ruku na srdce... odides zo skoly kde niekto povie nejaku blbost? Nevylievas takto s vodou z vane aj dieta... vlastne nevyhadzujes rovno aj celu vanu? Pre istotu?

quote:
Inak este som nemal tu cest stretnut charizmatika , s ktorym ked som poriadne zatriasol , tak nevypadol z neho blud . Chod sa pozriet na katolik.cz ake bludy hlasaju katolicki charizmatici . Chod tam a vysvetli im pravu vieru . Mozes mi pomoct prave je tam spochybnene , ze knazi maju moc odpustat hriechy . S Pavelbom je lepsia diskusia , ten aspon cuvne pred silou argumentov .
Ti charizmatici aj keby anjel z neba prisiel tak neustupia .

No ja som mal taku cest zatriast charizmatika a ziaden blud z neho nevypadol. A viacerych, ale na jedneho velmi rad spominam, lebo je to katolicky knaz, ktory vedie projekt Evanjelizacnych skol KE KA KO v Polsku. Zalozene na Eucharistii a zdravej marianskej ucte. Tak inteligentneho a rozvazneho cloveka som davno nevidel... a je to charizmatik telom aj dusou.
Tak dost detinsky sa odvolavas na pismenkovu diskusiu na katolik.cz. Posobim v Cesku, konkretne v Prahe a viem ako to tu vypada. Na tych diskusnych forach chodi kadekto a kadekto sa onalepkuje ako charizmatik. Z tohoto Ty vychadzas? Nuz... potom nema naozaj zmysel o nicom s Tebou diskutovat na tuto temu minimalne. Bol som na charizmatickej konferencii v Ceskych Budejoviciach pred par tyzdnami a bol som ohromeny vysokou urovnou ... neporovnatelne vyssou ako na tych, co som zazil na Slovensku... ako host tam bol papezsky kazatel Cantallamessa a mnoho knazov a reholnikov... uzasna atmosfera, ale nie na tom bola postavena ... ale na Eucharistii a adoracii... a modlitbach... je na tom nieco nekatolicke? V kazdej skupine ludi sa moze najst niekto kto zabludi... ale to neznamena ze ta skupina je mimo... to by Katolicka Cirkev so vsetkymi skandalmi a preslapmi ktore ludia v nej posobiacich sposobili, uz davno neexitovala...
Zatial nemam dovod cuvat jednak preto lebo nemam potrebu tu ukazovat svaly a pretahovat sa ako s lanom... a jednak preto lebo pravda vyslobodzuje... neustupovat ale prijat pravdu je rozdiel...

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 september 2005 :  21:48:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Cit: S Pavelbom je lepsia diskusia , ten aspon cuvne pred silou argumentov .

Opatrnejšie s tým cúvaním..... , cúvam pred tým ako si vyjasňujeme pozície v Duchu Písma... nehovor, že všetko čo som popísal boli bludy...
Nejde tu o to kto vyhráva, ide o pravdy a postoje chápania Božieho Slova. Tak ako Tvoje názory môžu obohatiť moje, môže to byť i naopak, nie?



Vsetko , co si povedal neboli bludy , ved som oznacil vzdy , co je katolicke a pravoverne ! Uz som myslel , ze si konvertoval ! Obohacuje , obohacuje , len pokracuj ,. Aj mojich katolickych bratov to obohacuje . Vatne , spytaj sa ich . Ty si poklad tohto fora , aspon pocuju katolicku exegezu .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 september 2005 :  21:49:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Patrik

quote:
Vyjadrim sa len k jednej tvojej casti ostatne necham tak mam na to svoje dovody , ktore tu rozvadzat nebudem .
Preco stale operujete pojmami nam nie je dovolene sudit , ked povinnostou kazdeho katolika je vyvarovat sa bludom ? Preco v tejto dobe tak hazardujete so svojou vierou , ze ju necharanite
Naco ti tu mam citovat aky postoj k tomu zaujimali predkoncilovi papezi ? K comu by to bolo dobre ?

Sudit a sudit je rozdiel. Kazdy sme povolany k niecomu inemu. Na zachovavanie cistoty viery je tu vieroucne magisterium Cirkvi. Jasne ze sa mame vyvarovat bludom a zachovavat cistotu viery, aku sme zdedili. Preco mas pocit ze hazardujeme s vierou? Ja osobne som sa dost motal okolo vsetkeho mozneho z religiozneho gulasu co sa v dnesnej dobe podava... a nemam pocit, ze by ma to nejako strhlo... isty cas som sa tomu venoval naplno, ked som vydaval casopis pre otazky duchovneho boja Michal Archanjel, ktory sa tiez pokusal istym sposobom chranit katolicke ucenie pred zradymi utokmi skupin New Age, siekt a roznych okultnych skupin, ktore sa snazia vpasovat nieco zo svojich bludov do Cirkvi. Ale v charizmatickych skupinach som naozaj nenasiel bludy... samozrejme kazdy moze tresnut hlupost niekedy... ale ruku na srdce... odides zo skoly kde niekto povie nejaku blbost? Nevylievas takto s vodou z vane aj dieta... vlastne nevyhadzujes rovno aj celu vanu? Pre istotu?

quote:
Inak este som nemal tu cest stretnut charizmatika , s ktorym ked som poriadne zatriasol , tak nevypadol z neho blud . Chod sa pozriet na katolik.cz ake bludy hlasaju katolicki charizmatici . Chod tam a vysvetli im pravu vieru . Mozes mi pomoct prave je tam spochybnene , ze knazi maju moc odpustat hriechy . S Pavelbom je lepsia diskusia , ten aspon cuvne pred silou argumentov .
Ti charizmatici aj keby anjel z neba prisiel tak neustupia .

No ja som mal taku cest zatriast charizmatika a ziaden blud z neho nevypadol. A viacerych, ale na jedneho velmi rad spominam, lebo je to katolicky knaz, ktory vedie projekt Evanjelizacnych skol KE KA KO v Polsku. Zalozene na Eucharistii a zdravej marianskej ucte. Tak inteligentneho a rozvazneho cloveka som davno nevidel... a je to charizmatik telom aj dusou.
Tak dost detinsky sa odvolavas na pismenkovu diskusiu na katolik.cz. Posobim v Cesku, konkretne v Prahe a viem ako to tu vypada. Na tych diskusnych forach chodi kadekto a kadekto sa onalepkuje ako charizmatik. Z tohoto Ty vychadzas? Nuz... potom nema naozaj zmysel o nicom s Tebou diskutovat na tuto temu minimalne. Bol som na charizmatickej konferencii v Ceskych Budejoviciach pred par tyzdnami a bol som ohromeny vysokou urovnou ... neporovnatelne vyssou ako na tych, co som zazil na Slovensku... ako host tam bol papezsky kazatel Cantallamessa a mnoho knazov a reholnikov... uzasna atmosfera, ale nie na tom bola postavena ... ale na Eucharistii a adoracii... a modlitbach... je na tom nieco nekatolicke? V kazdej skupine ludi sa moze najst niekto kto zabludi... ale to neznamena ze ta skupina je mimo... to by Katolicka Cirkev so vsetkymi skandalmi a preslapmi ktore ludia v nej posobiacich sposobili, uz davno neexitovala...
Zatial nemam dovod cuvat jednak preto lebo nemam potrebu tu ukazovat svaly a pretahovat sa ako s lanom... a jednak preto lebo pravda vyslobodzuje... neustupovat ale prijat pravdu je rozdiel...



Ak si katolik tak pod do katolickeho fora . Ty budes obhajovat pravdu charizmatikov a ja budem advocatus diabolo
Suhlasis ?
Ty mas vyhodu poznas aj CHar. skoly a ja len doma trcim

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 18 september 2005 :  21:55:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Ak si katolik tak pod do katolickeho fora . Ty budes obhajovat pravdu charizmatikov a ja budem advocatus diabolo
Suhlasis ?

Vobec si to nepochopil? Ja nechcem obhajovat nijaku skupinu. Ja chcem zit katolicku vieru. Nehladam tabory ku ktoremu sa pridat... to su len zbytocne zvasty a kazdy si bude mliet to svoje... Ty si si povedal svoj nazor, ze by si rozprasil vsetkych charizmatikov, ja som si povedal svoj nazor, ze nie vsetci su rozprasenia hodni... to je vsetko. Ja nepotrebujem Teba presvedcit. Ak Ty mna ano...je to Tvoj problem.

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 18 september 2005 :  23:09:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
No neviem ci len moj , ale problem to je Nechces obhajovat a obhajujes Kto sa v tom ma vyznat

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  06:02:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
amerika1, na poslednom sude nebudeme sudeni za nase vyhrate a prehrate obhajoby, ale za nas cely zivot. Patrik sa snazi zit zivot viery, chce tu vieru zit, nie ju mat iba na perach.
Inak vdaka vsetkym, ktori sem prispievaju, tato tema ma naozaj uroven a obohacuje...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  09:45:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Ty mas vyhodu poznas aj CHar. skoly a ja len doma trcim

Neviem preco len doma trcis, ale ja za to nemozem. Mal som take obdobia, ze som len doma trcal a padal do sebalutosti a plakal ze ini chodia kade tade a ja nikam.. ale ved nakoniec to bola moja vina ze trcim doma... nie inych. Ak chces spoznat char. skolu neni problem, je ich mnoho dneska.. ale oni za Tebou nepridu, musis Ty za nimi. Samozrejme vynimka je ak si nahodou invalid a nemozes nikam ist... To je ina situacia ale ani tak neni vsetko stratene... su skupiny modlitebne ktore kludne dojdu k takym ludom a utvoria spolocenstvo na mieste.

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  10:48:12  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
len jedna pripomienka: Nie som Pavlov, Petrov, Apollov....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  11:13:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal mirecnr

amerika1, na poslednom sude nebudeme sudeni za nase vyhrate a prehrate obhajoby, ale za nas cely zivot. Patrik sa snazi zit zivot viery, chce tu vieru zit, nie ju mat iba na perach.
Inak vdaka vsetkym, ktori sem prispievaju, tato tema ma naozaj uroven a obohacuje...



Kto mna vyzna pred ludmi , toho aj ja vyznam pred mojim Otcom , ktory je na nebesiach
Naco sa potom pisali apologeticke spisy ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  11:23:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ak chces spoznat char. skolu neni problem, je ich mnoho dneska.. ale oni za Tebou nepridu, musis Ty za nimi.

To by som si dal ! Vyobcovali by ma za pat minut

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  11:28:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Kto mna vyzna pred ludmi , toho aj ja vyznam pred mojim Otcom , ktory je na nebesiach. Naco sa potom pisali apologeticke spisy ?


Ano, ale hlavne zivotom Ho vyznavat... tiez som po obrateni pred 10 rokmi mal plne usta Jezisa vsade kde som vkrocil ale... ale moje spravanie a skutky boli proti tomu co sho hlasal... iba som o Jezisovi hovoril ale nekonal tak... mohol som Ho vyznavat kolko som chcel ked ludia videli ako sa hrozne spravam a nedavam dobry priklad svojim zivotom... potom som pochopil co znamena ked Jezis povedal... ..nie kazdy, kto mi hovori Pane Pane, vojde do Nebeskeho kralovstva.. ake iba ten kto plni volu mojho Otca, ktory je na nebesiach... citujem spamati mozno nepresne...
Tak ako som pochopil ze nie kriz nosit na krku, ale hlavne v srdci je to dolezite... roky mi to trvalo... uznavam, ze som nedaval dobry priklad. Robim vo firme kde neni nikto zo zamestnancov veriaci krestan... len by som skusil tu o Jezisovi hovorit slovami... nejde to... tu sa ucim hovorit o Panovi inac a je to naozaj tazke... myslis ze ma nevyzna pred Otcom?

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  11:30:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
To by som si dal ! Vyobcovali by ma za pat minut

Tak potom o co Ti ide? Chces aby nieco nebolo co neni podla Tvojho gusta? Mne sa tiez vela veci nepaci... ale to je moj problem... ine ich.. musis potom sam v sebe urobit poriadok... okolo nikoho z nas sa nekruti svet a tak je to dobre... ved On dobre pamata ze sme len prach...

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  11:35:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ved ja netvrdim , ze nie Co ma vyznanie zivotom spolocne s obhajobou Pravdy ? Preco staviate do protikladu to , co ma ladit ? Jedno z druhym sa nevylucuje , ale vy to postavite do protikladu Neviem , co si mam o tom mysliet
V dejinach Cirkvi tisice mucenikov obetovali za tu Pravdu zivot aj ked boli hriesni , ale ich laska k Pravde zvitazila

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  11:40:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Patrik

quote:
To by som si dal ! Vyobcovali by ma za pat minut

Tak potom o co Ti ide? Chces aby nieco nebolo co neni podla Tvojho gusta? Mne sa tiez vela veci nepaci... ale to je moj problem... ine ich.. musis potom sam v sebe urobit poriadok... okolo nikoho z nas sa nekruti svet a tak je to dobre... ved On dobre pamata ze sme len prach...


Podla mojho gusta ? 19 . storoci sa na taketo prejavy Cirkev pozera s nedoverou ? Ale to je podla mojho gusta Asi sa Duch svaty 19 . storoci mylil , ked tak viedol svoju Cirkev nie ?
sv . Jan z Kriza , a to bol nejaky mystik pise , ze veriaci po takychto prejavoch nemaju tuzit ! Ale to je podla mojho gusta

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  11:45:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Podla mojho gusta ? 19 . storoci sa na taketo prejavy Cirkev pozera s nedoverou ? Ale to je podla mojho gusta


No a? Jezisa tiez vtedajsia Cirkev obvinovala ze je posadnutym zlym duchom... a On si pritom ctil Otca... mozno aj ludia si v char. hnutiach ctia Boha prave tymto sposobom... nic noveho na svete... nakoniec bola to prave vtedajsia Cirkev spriahnuta so svetskou mocou ktora Jezisa dala ukrizovat...

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  11:55:39  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
kazdy z nas je charizmatikom. len treba objavit ten dar.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  12:13:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Patrik

quote:
Podla mojho gusta ? 19 . storoci sa na taketo prejavy Cirkev pozera s nedoverou ? Ale to je podla mojho gusta


No a? Jezisa tiez vtedajsia Cirkev obvinovala ze je posadnutym zlym duchom... a On si pritom ctil Otca... mozno aj ludia si v char. hnutiach ctia Boha prave tymto sposobom... nic noveho na svete... nakoniec bola to prave vtedajsia Cirkev spriahnuta so svetskou mocou ktora Jezisa dala ukrizovat...



Nic noveho na svete 19 a pol storocia Cirkevnej praxe hodime do kosa

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2005 :  12:15:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Jezisa tiez vtedajsia Cirkev obvinovala ze je posadnutym zlym duchom...

Jasne , ze vtedajsia Cirkev , ved co na tom , ze Cirkev vznikla z prebodnuteho boku Spasitela na krizi ? Cirkev bola aj predtym ?
Vidis namiesto toho , aby si rojcil o charizmatickych daroch by si si mohol dat doporiadku svoju vierouku



Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Rim - vecne mesto Téma Next Topic: Pobyt v cisterciánskom kláštore  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06