Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Nestastia a mozny pohlad na ne
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Stratil som niečo vierou v Boha? Téma Next Topic: Otvorený dopis  

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2005 :  14:37:13  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Pri vcerjasich citaniach ma zaujali tieto verse a nejako sa mi spojili s ludmi, ktori zahynu pri prirodnych katastrofach.
Mud 3,1-7
Co si o tom myslite Vy?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora 

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2005 :  14:42:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov

...že je to pekné. A asi sa to môže vzťahovať na Tebou uvedených ľudí...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2005 :  14:42:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Porovnaj s Jezisovimi slovami, jak vravel ucenikom, poculi ste, ako v dajakom meste zabilo pri stavbe veze tolko a tolko ludi...

**** happens. Krestanstvo nestavia barieru proti tomu. Len dava spravny navod ako sa vysporiadat so zivotom a vsetkym, co prinasa.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 10 august 2005 :  15:03:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Dufam Mato, ze na uvod debaty hned neposuniem temu inym smerom ...

Casto pozorujem pri nestastiach, ze ludia z fleku hovoria o Bozom treste, ci o skuske, ti z druheho brehu zasa oznacuju Boha ako krvilacneho zlosyna, ktory sposobil tolke nestastie. V principe maju pravdu, pretoze my, veriaci verime, ze za vsetkym je Boh. On nastavil principy, on je autorom diela(sveta), ...

Ale ...
Zoberme si posledny priklad. Tsunami v Azii. Statisice mrtvych, debaty o trestajucej(?) Bozej ruke.
Povazovali by sme za Bozi trest, ak by sme strcili vlkovi do tlamy ruku a ten by sa nam do nej zahryzol ? Predpokladam, ze nie. Skor za nas nerozum. Je cudne ze v oblasti juhovychodnej Azie je burliva geologicka cinnost ? Nie, stretavaju sa tam dva platne, uvolnuje sa pnutie. Logicky vznikaju zemetrasenia, ci sopecna cinnost(mozno si niekto spomenie na Krakatou). Skor by som hladal Bozi zasah, keby sa tam nic podobne nedialo. Je cudne, ze ked si ludia zvolia prave taketo miesto, a skonstatuju ze je pre nich najvhodnejsie na osidlenie, vystavuju sa riziku ? Je cudne, ze je potom tolko obeti ? Preto ma trocha prekvapuje, ze ludia po logicky predvidatelnych javoch, naraz stavaju Boha do roznych roli, ktore mu urcuju podla svojej lubovole.

O co mi ide ? Antropologizujeme bozie zamery. Preto by som v pripade nestasti opatrnejsie vyslovoval sudy o Bozom treste, ci prekliati. Mozno si za to casto mozeme sami.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  03:26:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
...Mozno si za to casto mozeme sami...

..a najma vtedy ak by ozaj bolo nieco na tom pravdy, ze to tsunamy bol dosledok skusobneho termonuklearneho vybuchu...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  06:35:18  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
...doplnok : Kto vyvolal tsunami?...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  11:58:29  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Vopred sa všetkým ospravedlňujem za príspevok, ktorý teraz uvádzam, zvlášť Vĺčkovi,/ je to ctrl+c a ctrl+v/ no sám by som to nevedel tak napísať. Ak sa už opakujem, prosím o prepáčenie a kľudne môže admin Mato tento príspevok zmazať. Hovorí sa síce v ňom o najväčšej tragédii, ktorá postihla USA, no podstata slov dcéry pána Grahama, vysvetľuje tú základnú otázku: "Prečo?"

Cit:
Predmet správy: Skutočná pravda o udalostiach z 11. septembra

Dcéra evanjelizátora Billyho Grahama sa zúčastnila rozhovoru v programe "Early Show" a moderátorka Jane Claysonová sa jej spýtala: "Ako mohol Boh niečo také dopustiť?" Anna Grahamová jej dala veľmi hlbokú a múdru odpoveď. Povedala:

"Verím, že Boh je hlboko zarmútený tým, čo sa stalo, tak ako aj my, ale roky sme Bohu hovorili, aby odišiel z našich škôl, z našej vlády a z nášho života. A keďže je gentleman, verím, že sa potichu stiahol. Ako môžeme očakávať, že nás Boh požehná a ochráni, keď ho žiadame, aby nás nechal na pokoji?"
Viem, že sa poslalo už veľa emailov ohľadom udalostí z 11. septembra 2001, ale tento jeden ťa určite prinúti zamyslieť sa. Ak nemáš čas prezrieť si ho pozorne celý, určite sa zamysli aspoň nad posledným riadkom... vo svetle nedávnych udalostí, teroristických útokov, streľby v školách atď.

Pozrime sa teda na to. Myslím si, že sa to začalo, keď sa Madeline Murrayová - O'Harová (bola zavraždená, jej telo sa našlo nedávno) sťažovala, že nechce v školách žiadne modlitby, a my sme povedali OK. Potom niekto povedal, že by bolo lepšie, keby sa Biblia v školách nečítala... Biblia, ktorá hovorí, nezabiješ, nepokradneš, a miluj svojho blížneho ako seba samého. A my sme povedali OK.
Potom Dr. Benjamin Spock začal tvrdiť, že by sme nemali svoje deti trestať, keď sa zle správajú, lebo by sme tak mohli zraniť ich mladé osobnosti a narušiť ich sebaúctu (syn Dr. Spocka spáchal samovraždu), a my sme súhlasili: "Odborník určite vie, čo hovorí." Tak sme znovu povedali OK.
Potom niekto povedal učiteľom a riaditeľom, aby nevychovávali naše deti, keď sa správajú zle. A riaditelia povedali, aby žiadny člen učiteľského zboru netrestal študentov, keď sa neprístojne správajú, lebo nechcú stratiť dobré meno a určite nechcú, aby ich zažalovali. (Medzi výchovou a mlátením, fackaním, ponižovaním a kopaním je veľký rozdiel.) A my sme povedali OK.
Potom niekto povedal, dovoľme našim dcéram, aby šli na potrat, keď chcú, a nemusia o tom dokonca povedať ani svojim rodičom. A my sme povedali OK.
Potom nejaký múdry člen školskej rady povedal, že chlapci zostanú chlapcami a aj tak budú robiť, čo chcú, takže dajme našim synom toľko kondómov, koľko si len zažiadajú, aby si užili toľko zábavy, koľko len chcú. Nemusíme pritom hovoriť ich rodičom, že ich dostali v škole. A my sme povedali OK.
Potom niekto z vyšších úradníkov povedal, že nezáleží na tom, čo robíme v súkromí, ak poctivo pracujeme. Zase sme súhlasili a povedali, že nám nezáleží na tom, čo človek robí v súkromí, vrátane prezidenta, ak máme prácu a naša ekonomika je v poriadku.
Potom niekto povedal: "Vydávajme časopisy s obrázkami nahých žien a nazvime to dobrým, realistickým ocenením krásy ženského tela ." A my sme povedali OK.
Potom niekto posunul toto ocenenie ešte o krok ďalej a publikoval obrázky nahých detí. Ďalší krok urobil, keď ich sprístupnil na internete. A my sme povedali OK, odvolali sa predsa na slobodu prejavu.
Potom prišiel zábavný priemysel s tým, aby sme urobili televízne programy a natočili filmy, ktoré propagujú rúhanie, násilie a nezákonný sex. Povedali: "Nahrávajme hudbu, ktorá povzbudzuje ľudí k znásilňovaniu, drogám, vraždám, samovraždám a k preberaniu satanských vzorov." A my sme povedali: "Veď je to len zábava, nemá to žiadne negatívne vplyvy, aj tak to nikto neberie vážne, tak poďme na to."
Teraz sa pýtame sami seba, prečo naše deti nemajú svedomie, prečo nerozoznávajú dobré od zlého, a prečo pre nich nie je problémom zabiť cudzincov, svojich spolužiakov a samých seba.
Keby sme o tom dlhšie popremýšľali a pozreli sa hlbšie, možno by sme našli odpoveď. Myslím, že to má veľa do činenia s tým, že "ČLOVEK ŽNE, ČO ZASADIL".

"Drahý Bože, prečo si nezachránil to malé dievčatko, ktoré zabili v triede?"
S pozdravom, znepokojený študent
ODPOVEĎ ZNIE: "Drahý, znepokojený študent, mám zakázané ísť do škôl."
S pozdravom, Boh.

Je smiešne, ako ľahko ľudia zavrhnú Boha, a potom sa čudujú, prečo sa svet rúti do pekla. Je smiešne, ako veríme všetkému, čo sa píše v novinách, a spochybňujeme všetko, čo hovorí Biblia.
Je smiešne, ako chce ísť každý do neba s tým, že nemusí veriť, myslieť si, hovoriť alebo robiť to, čo prikazuje Biblia.
Je smiešne, že niekto povie "Verím v Boha," ale stále nasleduje Satana, ktorý, mimochodom, tiež "verí" v Boha.
Je smiešne, ako rýchlo sme pripravení súdiť, ale sami nechceme byť súdení.
Je smiešne, ako môžeš poslať tisíce "vtipov" emailom, ktoré sa budú rozširovať rýchlo ako oheň, keď však pošleš správy, ktoré hovoria o Bohu, ľudia si dvakrát premyslia, či ich pošlú ďalej.
Je smiešne, ako sa neslušné, nemravné, vulgárne a obscénne správy slobodne šíria kyber-priestorom, ale verejné diskusie o Bohu sú v školách a na pracoviskách potlačované.
Je smiešne, ako môže byť niekto v nedeľu zapálený pre Krista, ale ostatné dni v týždni je neviditeľným kresťanom.

A s týmto úplne súhlasím.Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  13:46:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Nedalo by sa to pali nalinkovat? Naco to cele kopirujes?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  13:48:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Nemám odkiaľ.... mám to iba vo worde, ale ak by si našiel odkiaľ som to pred rokmi stiahol... iste by som dal iba link.
Prepáč.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  14:07:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Nemám odkiaľ.... mám to iba vo worde, ale ak by si našiel odkiaľ som to pred rokmi stiahol... iste by som dal iba link.
Prepáč.http://www.hcjb.cz/04_O_cloveku/06_Spolecnost/Dcera_Billy_Grahama.html

nehovor, ze nepoznas google !


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  14:07:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  14:23:28  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Vďaka, Milan.

Čerpám a zhromažďujem materiály z toľkých zdrojov a hcjb, kde som takmer každý deň mi úplne vyšumelo z hlavy. Inak google používam dosť riedko, radšej jyxo.cz

A tak prepáčte všetci, budem sa snažiť dávať iba linky.

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  14:26:18  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Teraz ma napadlo Veritas, keby som chcel niekde použiť smajlík, tak ako Ty v poslednom príspevku,/11 Aug 2005 : 14:07:58/ nebudeš to hádam považovať za kopírovanie Tvojho duševného vlastníctva.... xixixixi

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  14:31:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Na "území" Blumentálu môžeš (Viď moja klauzula). Inde Ti tento konkrétny smajlík tak ľahko nepôjde urobiť...

P.S.
No, odborník môjho rangu by dokázal dať aj tento konkrétny smajlík kdekoľvek inde (je s tým však dosť roboty) ale netreba...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  14:40:02  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Vďaka, Milan.

Čerpám a zhromažďujem materiály z toľkých zdrojov a hcjb, kde som takmer každý deň mi úplne vyšumelo z hlavy. Inak google používam dosť riedko, radšej jyxo.cz

A tak prepáčte všetci, budem sa snažiť dávať iba linky.


....nemas za co, akurat, ze toto je stary a myslim si, ze najma pre veriacich znamy prispevok...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  16:21:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
to all: Aspon sa oplatil citat ten palyho prispevok ?

to Milan: Nesranduj. Mam na mysli to, ze clovek vie umelo(atomovy vybuch) sposobit kataklizmu podobnu tej s tsunami. Nieco podobne sa tam stalo aj pred cca 100 rokmi - Krakatoa. Vtedy o atomovych zbraniach nebolo ani chyru ani slychu.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  16:30:21  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Vlkodlak
to Milan: Nesranduj...


... tiez to beriem silne z rezervou, to len take info z druhej strany...ale pamatam si okamih, ked sa tato sprava mihla v spravodajstvach kratko po katastrofe, odvolavka bola na nejaky zdroj izraelskej agentury...nedari sa mi to najst......no a potom zakratko ticho bez akehokolvek dementovania...nieco podobne ako utoky lietadiel 9.11...CNN uverejnilo spravu o zostreleni civilneho lietadla a neskor s toho bolo hrdinstvo cestujucich, ktori sami radsej volili smrt...no ktovie...mozno bolo treba podporit moralku a tak vytvorit urcity obraz...ale toto patri skor do temy o mediach (veritas)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 11 august 2005 :  20:36:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
A neprisiel s tym vyhlasenim ako prvy Majster N ?

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Stratil som niečo vierou v Boha? Téma Next Topic: Otvorený dopis  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06