Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Veľké zázraky Božie v tvojom živote
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ponuka modlitby Téma Next Topic: Prosím o pomoc a modlitbu
Strana: z 3

desdemona

Stav: offline

Odoslaný - 25 november 2008 :  02:28:44  Zobraziť profil  Pridať desdemona do zoznamu priateľov
Ferino, aj za mna by si sa mohol občas pomodliť. Teraz veru prežívam krízové obdobie.

Nebuď smiešna, duša moja, hrmotom márností neohluš ucho svojho srdca.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 7  ~  Člen od: 06 november 2008  ~  Posledná návšteva: 25 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Odoslaný - 25 november 2008 :  06:13:09  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
D: a prečo si myslíš, že sa každý deň za Teba nemodlím? A modlí sa za Teba aj veľa ľudí o ktorých ani nevieš. . .

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 25 november 2008 :  08:11:29  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Ahojte, ja si myslím, že každá sekunda, v ktorej vieme byť vďačný za niečo je zázrakom, darom.
Pôvodne zaslal evikaakive - 24 november 2008 :  21:46:26

myslím si že každá sekunda , ktorú tu môžeme byť je zázrakom. A svet sa nezakladá len na tých veľkých zázrakoch ktoré si uvedomíme, ale hlavne na tých malých ktoré si ani neuvedomujeme. ale inač dík z apekne svedectvo.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

evika

Odoslaný - 02 máj 2009 :  21:09:17  Zobraziť profil  Pridať evika do zoznamu priateľov
Ahojte, keď si ja osobne chcem predstaviť nejaký "zázrak", tak ma napadne už len to,ž že žiijeme, veď toľko nástrah na nás číhalo už od počatia cez pôrod nehovoriac o popôrodnom období, jednoducho, keby som si už len zobrala matematickú pravdepodobnosť toho-nie je moc vysoká u každého z nás.
Potom ako ďalšie chcem touto cestou Bohu veľmi poďakovať za každú šťastlivú cestu do zahraničia mojich rodičov aj súrodencov (každý na inú svetovú stranu a iným dopravným prostriedkom), kedy sme sa veľmi modlili za šťastný príchod- vďaka Ti Bože!

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4  ~  Člen od: 16 január 2008  ~  Posledná návšteva: 02 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

evika

Odoslaný - 02 máj 2009 :  21:58:51  Zobraziť profil  Pridať evika do zoznamu priateľov
A ozaj skoro som zabudla poďakovať za minulý piatok, kedy som sa s mojim psíkom vracala z prechádzky z hory a napriek tomu, že "mračná nám vyseli nad hlavou" a blesky trieskali dookola a pršalo a išli sme cez jedinú možnú trasu- cez rozľahlé opustené pole, sme nedostali ani krokové napätie, hoc sme z nevedomosti ešte aj bežali-čím sme zvyšovali vzdialenosť krokov a ešte aj výrili vzduch, čo zvyšovalo nebezpečie a pravdepodobnosť nielen krokového napätia ale aj priameho zasiahnutia blesku. Zdá sa že vrúcna modlitba k Bohu je silnejšia ako matematika.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4  ~  Člen od: 16 január 2008  ~  Posledná návšteva: 02 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Odoslaný - 03 máj 2009 :  06:47:30  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- evika, ono sa tomu hovori aj mat stastie ... , ktore bohužial chybalo hlboko veriacemu otcovi Maťka Sýkoru, ktoremu blesk zabil zenu a dieta ...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Odoslaný - 03 máj 2009 :  09:10:25  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
a "kto" je šťastie?
Je nerozum ísť do prírody a nevedieť ešte aj ako sa v nej správať.
Boh nie je démonom a šťastie nežnou vílou... Nik nepozná ani deň, ani hodinu svojho odchodu. A určite ani spôsob, ako zíde z tohoto sveta. To ani nie je podstatné. Podstatné je žiť takým životom, aby človeka ten odchod nezaskočil nepripraveného...

Judith

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Odoslaný - 03 máj 2009 :  11:40:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- stastie to ti je „muška jenom zlatá!” ...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Odoslaný - 03 máj 2009 :  13:05:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Šťastie je pominutelné a nestále ale večnosť je stála a nepomineňuteľná.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

handulka

Odoslaný - 03 máj 2009 :  13:44:21  Zobraziť profil  Pridať handulka do zoznamu priateľov
pred 6rokmi mi zomrel brat 40 ročný Velmi sa ku kostolu nemal Ked ochorel a trvala tá jeho choroba asi 4 alebo 5 rokov velmi som chcela aby sa obratil. Velmi vela som sa za neho modlila posielala som za ním knaza ,stále sa vyspovedal ked prišiel za ním ale to bolo všetko,ked prišiel domov z nemocnice pokračoval v svojom zabehnutom živote a zase ten nezaujem.prišla osudná chila ked to prepuklo na rakovinu Doslova som sa pohadala S pánpm Bohom,že kolko som sa modlila za neho kolko deviatnikov,ružencov a On neobmakčil jeho srdce,že aj prenho išiel na kríž Vtedy som si aj uvedomila že Boh nám dal slobodnú volu bud to sme s ím alebo ked mi nechceme nasilu nežiada od nás nič .Asi týžden pred smrtou som sa ho pýtala pri návšteve v nemocnici či sa nechce vyspovedat,povedal "nie" Vtedy som velmi sklamaná a zmorená išla od neho a stretla som sa s knazom počkala som ho ,lebo sme sa poznali vyrozpravala mu všetko Povedal mi ja za ním pôjdem ešte dnes alebo zajtra modlite sa na ten úmysel aj vy.Bol ešte v ten den ,pospovedal asi pol oddelenia aspon tak mi tvrdila sestrička ,že niektorí neboli roky pri spovedi a vtedy sa vyspovedali.Chodila so za ním každý den.Raz mi primárka hovorí "Dobre že ste prišli od rána je nejaký ospalý pritažilo sa mu chodte ho nejako rozveselit"(bol titiž slobodný boli sme iba my dvaja/ Ked som prišla na izbu vedela som že už je to koniec Zavolala som mame prišla asi o hodinu lebo býva mimo mesta Ked prišla na izbu hned za nou prišiel ten knaz a ja mu že spovedli ste ho nedávno nie? a on že stretol sa s ošetrovatelom a ten ho poslal.Ešte raz ho vyspovedal prijal Eucharistiu a o pár hodín zomrel Tým svedectvom som chcela povedat ,že Pán Boh stále vypočuje naše odlitby ked prosime o dobrú vec ale nie vtedy kedy chceme my,ale vtedy ked to on uzná za vhodné Zomrel spokojný bolo to vidiet aj na jeho usmiatych perách.Ako chlapec miništroval a robil si prvé piatky a Pán Ježiš pridlubil.že kto si urbí 9 prvých piatkov dá u milost kajúcnosti nezomrie bez jeho milosti ,ani bez prijatia svätych sviatosti.Ukazal mi to v plnej miere Vtedy som pochopila že aj ked som sa modlila Pane bud vôla tvoja ja som chcela kedy sa má obratit a Pán Ježiš mi ukázal,že vyslyšal moju modlitbu

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 16 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 10 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Odoslaný - 03 máj 2009 :  22:04:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Často sa modlíme na istý úmysel a výsledok našich prosieb nie a nie prísť.
Musíme byť trpezliví a Pán v čase ním určenom zrealizuje naše prosby ak sú v zhode z jeho svätou vôľou.
Vždy treba mať na panäti, že nie moja vôľa ale vôľa Pána Boha nech sa stane.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Odoslaný - 03 máj 2009 :  22:40:24  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Aj ja to mám overené, veeľa krát overené že Boh spĺňa naše prosby, a to spôsobom, ktorý uzná za vhodný a kedy to uzná za vhodné, čiže platí Božia vôľa.

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PavolKukucka

Odoslaný - 10 máj 2009 :  12:16:03  Zobraziť profil  Pridať PavolKukucka do zoznamu priateľov
Boh vždy vysliší našu modlitbu, ale nemusí vyslišať našu predstavu.
Keď prišiel malomocný k Ježišovi, osobne sa s ním stretol, prosil ho slovami: !Ježišu, ak chceš, môžeš ma očistiť". No tu nešlo o očistenie či o uzdravenie v našom ponímaní. Tu išlo o navrátenie bytosti (malomocného) do života. Veď tento malomocný sa vo svojej chorobe ponevieral vylúčený z ľudskej spoločnosti po smetiskách, bol mu zakázaný akýkoľvek styk s rodinou, priateľmi. Bol vyhnancom, vyvrheľom. A tento človek potreboval vrátiť sa medzi ľudí (a jedinou možnosťou bolo, že ho Ježiš telesne uzdraví). No ľudia prosia často Boha v modlitbe nie o navrátenie do života s Bohom, o jednotu s Bohom, o intýnmi život s Bohom (žížnim, vykríkol JEžiš na kríži, a v tomto výkriku je obsiahnutá všetka túžba Boha po človeku), ale o zdravie, hmotné potreby, alebo i nepotreby. Človek prosí Boha v modlitbe o to, aby Boh vyslišal jeho predstavy, jeho túžby či jeho potreby. A ono to je ako keď človek odvracia tvár od teplého hrejivého Slnka, a túži po svetle "svojej" biednej lampy či baterky. Modlime sa, ale nie preto, aby Boh vyslišal naše predstavy a túžby, ale aby Boh prebýval v nás. Tak ako tí priatelia toho porazeného nemohli dostať tohto človeka do domu, lebo bol plný, tak rozobrali strechu a spustili ho pred Ježiša. Spustili ho pred neho, a čakali. A čo Ježiš? Najskôr odpustil hriechy, lebo to bolo prvoradé, najdôležitejšie. A potom mohol konať ďalej, potom vrátil i zdravie.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 157  ~  Člen od: 20 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 05 október 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 10 máj 2009 :  12:28:54  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
- evika, ono sa tomu hovori aj mat stastie ... , ktore bohužial chybalo hlboko veriacemu otcovi Maťka Sýkoru, ktoremu blesk zabil zenu a dieta ...
mnuz milan to zas bol urcite naky kriz ktory mu bo udeleny niekedy mam pocit ze je videnie vysieho zaujmu iba manipulacia s vnimanim reality... za zazrak by som ja osobne povazoval len naozaj nieco vynimocne nie kazdu stastnu okolnost ..

http://www.bagras.sk/

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 11 máj 2009 :  11:00:31  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Volsung,
Boh je vsade a kto si je toho vedomy, potom ho vidi vsade...pre teba ten zazitok moze byt o nicom, pre ineho zas moze byt na posilnenie viery, utuzi to vztah medzi Bohom a clovekom, sposobi mu vnutornu radost...

citala som rozhovor s tym muzom, co mu zabilo manzelku a syna...byvali spolu s jeho rodicmi, nemohli si dovolit vlastne byvanie a ona tym velmi trpela...po tom celom clanku mi napadli slova z Pisma, ze Boh na cloveka nedopusti vacsi kriz ako dokaze uniest

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Odoslaný - 11 máj 2009 :  12:52:04  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
citácia:
......po tom celom clanku mi napadli slova z Pisma, ze Boh na cloveka nedopusti vacsi kriz ako dokaze uniest

Pôvodne zaslal janka - 11 máj 2009 :  11:00:31

... ??? .... neviem ci rozumiem správne ... to akoze ju takto vlastne zbavil tych starosti ??? .... a to dieta ????

juja

Odoslaný - 11 máj 2009 :  16:32:23  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
no a tu vidno ten názorový rozdiel - kresťan verí, že život je Božím darom - On ho dáva, On ho má právo brať, ako chce - je to tajomstvo, ktoré človek nemôže preniknúť, pretože nevidí ani do minulosti, ani do budúcnosti a často ani žitú "realitu" nedokáže pochopiť a mať úplne v rukách. Ale oddaná viera Bohu, že On má poznanie i moc, človeka oslobodzuje od "tej starosti" času a spôsobu úmrtia, zmysluplnosti života i smrti...
Smrť nie je trestom!!! Ale je iba procesom prechodu na druhý svet a my veríme, aj k Bohu.

Judith

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 11 máj 2009 :  19:12:36  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
......po tom celom clanku mi napadli slova z Pisma, ze Boh na cloveka nedopusti vacsi kriz ako dokaze uniest

Pôvodne zaslal janka - 11 máj 2009 :  11:00:31

... ??? .... neviem ci rozumiem správne ... to akoze ju takto vlastne zbavil tych starosti ??? .... a to dieta ????

Pôvodne zaslal Milan - 11 máj 2009 :  12:52:04

naozaj nikto nevidi dopredu tak ako Boh...vedel preco sa to muselo stat...smrt je sucastou zivota
a to co som napisala, tak to mna napadlo, ze ju zbavil starosti, lebo ja som mala v tom case podobne problemy, ako to tam opisoval jej manzel...ked som si to teda precitala, mala som na mysli tie slova z Pisma a povzbudzovali ma v mojich problemoch, ze Boh sa o nas stara

len tak pre zaujimavost este co bolo v tom rozhovore:ked umreli bola nedela...predtym boli vsetci spolu na sv. omsi, na sv. prijimani a deti na pozehnani...tu vidiet starostlivost Boziu o cloveka...nenechal ich zomriet nepripravenych

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Odoslaný - 11 máj 2009 :  20:19:44  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- juja, ja netvrdim, ze smrt je trestom ... ale aby tak vyriesil akoze jej problem z byvanim ??? ...

- suhlasim tebou podanou, opakovanou starou pravdou, ze nikto nevie kedy mu je koniec a ako ...

- ale jankou podany mozny dovod ... trochu prisilne nasilne ... a to dieta

- celkovo, nikdy nepochopim, preco cely zivot svedomito zijuci napriklad veriaci clovek musi zahynut rukou bestialneho vraha, ci inou nasilnou smrtou ... to su privelmi nevyspytatelne a nepochopitelne bozie cesty pre mna ... velmi by som chcel tomu rozumiet, ale este sa nenasiel nikto, kto by mi to dokazal vysvetlit a presvedcit ma ....

Aladar

Odoslaný - 11 máj 2009 :  20:53:11  Zobraziť profil  Pridať Aladar do zoznamu priateľov
Keď pochopime že nemusime chapať,vtedy mame ,,vyhrane,,v najťažšich chviľach sa odovzdame Bohu , a nemusime mať pri tom a ani pravdepodobne nebudeme mať ,,všetko jasne,,... aj ked pride temna noc, depka,bezmocnosť,opustenosť, ked sa nam bude zdať že nebo sa zavrelo a že Boh nas ,,opustil,, vtedy ked si uvedomim že Boh ma miluje stale rovnako lebo ON je nemenny a ja sa stale menim-nalady atd... vtedy mame vyhrane... je to jednoduche ale zaroveň naročne ....

Lebo v ňom žijeme, hýbeme sa a sme“ (Sk 17,27-28).

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 20  ~  Člen od: 09 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 24 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 11 máj 2009 :  21:18:52  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
to su privelmi nevyspytatelne a nepochopitelne bozie cesty pre mna ... velmi by som chcel tomu rozumiet, ale este sa nenasiel nikto, kto by mi to dokazal vysvetlit a presvedcit ma ....

Pôvodne zaslal Milan - 11 máj 2009 :  20:19:44

To bude tym, ze Bozie cesty su tak vysoko nad nasimi...
Prilis trufale prianie, zelat si vidiet veci ako Boh...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12060  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 20 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 11 máj 2009 :  21:33:36  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
podla mna ludia moc niekedy fantaziruju o skutocnosti a ked im pride nieco nepochopitelne alebo moc tvrde ci krute zacnu hladat vyssi zamer.. mne to pride sem tam az alibisticke ..a ako vysvetlovat ze zabitie bleskom bolo ok pretoze boh im zobral zivot rovnako ako dal je pritiahnute za vlasi ako sorac... mam rad seversku mytologiu a aj grecku tam boli casto velky hrdinovia a ludovo povedane bohovia si museli cosi dokazat a tak im nicili zivot...aj napriek tomu su oni oblubenejsi u nas nez ty bohovia..a na toto si spomeniem vzdy ked mi niekto zacne vraviet o tom ze vse je len bozi zamer a ze boh ma pravo na vse..

http://www.bagras.sk/

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aladar

Odoslaný - 11 máj 2009 :  21:47:03  Zobraziť profil  Pridať Aladar do zoznamu priateľov
amen,amen.... už som sa naučil po dlhej dobe že na všetko nemusime mať priamu odpoveď....dokonca -ešte som to nezisťoval Ježišovi bolo v evanjeliach položenych 183 otazok a priamu odpoveď dal iba na tri...

Lebo v ňom žijeme, hýbeme sa a sme“ (Sk 17,27-28).

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 20  ~  Člen od: 09 máj 2009  ~  Posledná návšteva: 24 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Odoslaný - 11 máj 2009 :  22:35:11  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
citácia:
- juja, ja netvrdim, ze smrt je trestom ... ale aby tak vyriesil akoze jej problem z byvanim ??? ...

- suhlasim tebou podanou, opakovanou starou pravdou, ze nikto nevie kedy mu je koniec a ako ...

- ale jankou podany mozny dovod ... trochu prisilne nasilne ... a to dieta

- celkovo, nikdy nepochopim, preco cely zivot svedomito zijuci napriklad veriaci clovek musi zahynut rukou bestialneho vraha, ci inou nasilnou smrtou ... to su privelmi nevyspytatelne a nepochopitelne bozie cesty pre mna ... velmi by som chcel tomu rozumiet, ale este sa nenasiel nikto, kto by mi to dokazal vysvetlit a presvedcit ma ....

Pôvodne zaslal Milan - 11 máj 2009 :  20:19:44

Milan, veď ja netvrdím, že tvrdíš... - ja konštatujem, že smrť nie je trestom, a dokonca pridám, že nie je ani nespravodlivá, či spravodlivá, prosto smrť JE...ale konštatujem, že tomu, tak ako aj Maťo píše, naozaj nik nevie prísť na koreň, ak sa len neoprie o vieru a z nej plynúce určité faktá, napr. niečo ako dedičný hriech - možno sa Ti to bude zdať akoby zase kdesi z diaľky, ale ak niekto "inklinuje" k zlému, tak nemá problém poctivého človeka zabiť, alebo niekto sa rozhodne ísť do prírody a nevie sa v nej chrániť a teda sú to v podstate skutky ľudí, ktoré sú nevyspytateľné, nepremyslené, dobré aj chybné, kruté, či nespravodlivé... je to presne ich slobodná, hoci zlá vôľa - a Boh ponechal každému človeku slobodnú vôľu, nech už sa rozhodne pre dobro, či zlo. Aj preto sa potrebuje človek opierať o pomoc Vyššieho - aj to je dôvod, že vo svojej histórii vždy hľadal ten božský princíp...

citácia:
podla mna ludia moc niekedy fantaziruju o skutocnosti a ked im pride nieco nepochopitelne alebo moc tvrde ci krute zacnu hladat vyssi zamer.. mne to pride sem tam az alibisticke ..a ako vysvetlovat ze zabitie bleskom bolo ok pretoze boh im zobral zivot rovnako ako dal je pritiahnute za vlasi ako sorac... mam rad seversku mytologiu a aj grecku tam boli casto velky hrdinovia a ludovo povedane bohovia si museli cosi dokazat a tak im nicili zivot...aj napriek tomu su oni oblubenejsi u nas nez ty bohovia..a na toto si spomeniem vzdy ked mi niekto zacne vraviet o tom ze vse je len bozi zamer a ze boh ma pravo na vse..

Pôvodne zaslal volsung - 11 máj 2009 : 21:33:36

- spomínaná slobodná vôľa možno niekomu evokuje určitý alibizmus, ale je to aj o tom, aby človek zvažoval svoje konanie a neobviňoval vždy ten "vyšší zámer" - z toho potom vznikajú tie falošné obrazy Boha, ktoré človek častokrát až nenávidí a nevidí just pre tú nenávisť, že chyba je v ňom samotnom - zabitie bleskom netvrdím, že bolo OK, jednoducho len bolo čohosi následkom, čomu predchádzala príčina. No tiež nehovorím o mytológii - či už antickej, alebo severskej, že v nej nie sú bohovia, ktorí si musia niečo dokazovať a to predovšetkým preto, že majú predovšetkým ľudské vlastnosti - preto sú viac zlí, ako dobrí a dobrí sú z istej vypočítateľnosti a pod. - ale to je ľudský rozmer takýchto bohov - teda sú ľahko prekúknuteľní a ani ich nemožno vlastne nazvať bohmi. Kresťanský Boh je Bohom lásky, dokonca lásky voči nepriateľovi, aj keď tomu mnohí nechcú takto "podľahnúť" - a šúčasne je v skutku aj Pánom, tak života, ako aj smrti; ktohovie, či smrť poniektorých bola fakt Ním naplánovaná a či ju dotyčný v skutočnosti sám nejako neurýchlil... to je to tajomstvo - ale jedno je isté, človek život nedáva, on ho len prijíma, alebo aj nie - teda ho zničí, to je všetko, čo vie. Tak potom KTO ten život dáva a KTO je jeho skutočným Pánom?

Judith

zrno

Odoslaný - 11 máj 2009 :  22:38:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Nechcime vedieť viac ako nám je dané lebo to poznanie by sme neuniesli.
Všetky otázky nám budú zodpovedané vo večnosti kde všetko zvládneme pochopiť.

Strana: z 3 Previous Topic: Ponuka modlitby Téma Next Topic: Prosím o pomoc a modlitbu  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06