Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Veľké zázraky Božie v tvojom živote
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ponuka modlitby Téma Next Topic: Prosím o pomoc a modlitbu
Strana: z 3

Mirka

Stav: offline

Odoslaný - 07 júl 2005 :  10:10:59  Zobraziť profil  Pridať Mirka do zoznamu priateľov
Nedávno sa mi stalo, že som veelmi prosila v ťažkých chvíľach Boha o pomoc, ale pritom som vedela, že ON sa na mňa nevykašľal, že to všetko utrpenie má slúžiť ako skúška, prosila som od srdca ...a On ma vyslišal práve vtedy, keď som to najmenej čakala. Teraz viem, že nech robím čokoľvek, Boh je stále so mnou a zázrakom je už to, že sa ráno zobudím a som zdravá, so strechou nad hlavou a rodinou.

Mirik

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 07 júl 2005  ~  Posledná návšteva: 25 október 2005 Upozorniť moderátora 

Vlkodlak

Odoslaný - 07 júl 2005 :  10:54:53  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Mirka,
nieco podobne som zazil, ked som si uvedomil, ze Boh je nas Nebesky Otec. Jednoduchy slovny zvrat, dennodenne ho viackrat verklikujeme v Otcenas-i, ale s nesmiernym vyznamom, zdrojom dalsich suvislosti.

Bol to pre mna velmi silny emocionalny zazitok.

Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 07 júl 2005 :  10:59:49  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ahoj Mirka a vitaj v nasom fore!

Existuje jedna piesen, ktora okem ineho hovori o Bohu "..slow in anger, rich in love". Myslim, ze to je dokonca podla Zalmu.
Vzdy ked si uvedomim aky som hriesny a aako som Boha zasa urazil, toto mi dava nadej a silu znova vstat...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12060  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 20 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 07 júl 2005 :  11:00:22  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pre mna bol silny zazitok, ked som si uvedomil, ze dobry Pan Boh, je ozaj pritomny pri modlitbe a takisto, ked som ako ministrant mohol citat prosby a uvedomit si, ze pri citani prosieb sa stava na chvilu zo mna knaz. Vdaka Ti, Paneeeeee.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Odoslaný - 07 júl 2005 :  12:38:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Ja Božiu pomoc a ochranu a podanie pomocnej ruky (keď to najviac potrebujem, ale najmenej očakávam) zažívam často...
Aj preto verím, že Boh existuje, lebo ho denne stretám...
Dobrý Pán Boh je úžastný!

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Odoslaný - 12 júl 2005 :  03:16:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Pane, kazdy den s Tebou je zazrak. Skoda, ze nemame slova, ktorymi by sa to dalo opisat. Vdaka Ti, Pane.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 16 júl 2005 :  15:43:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

pre mna bol silny zazitok, ked som si uvedomil, ze dobry Pan Boh, je ozaj pritomny pri modlitbe a takisto, ked som ako ministrant mohol citat prosby a uvedomit si, ze pri citani prosieb sa stava na chvilu zo mna knaz. Vdaka Ti, Paneeeeee.

Dufam , ze za tu chvilu nepremenis vino na krv Pana

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mirka

Odoslaný - 16 júl 2005 :  15:54:39  Zobraziť profil  Pridať Mirka do zoznamu priateľov
Stáva sa aj vám niekedy, že vás naplní niečo tak veľké, že sa rozplačete? Ja sa napríklad najradšej rozprávam s Bohom tak, ako s najlepším priateľom...rozprávam mu všetko, aj keď viem, že to, čo Mu chcem povedať On dávno vie.Ale vtedy cítim tak úžasnú silu, a viem, že Boh je práve vtedy celkom blízko pri mne.
Ta super ne???

Mirik

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 07 júl 2005  ~  Posledná návšteva: 25 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 16 júl 2005 :  16:15:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Mna rozplace pohlad na vyplatnu pasku

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 18 júl 2005 :  07:10:16  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
amerika, ja viem ze viera nie je o emociach. ak mi Pan da milost, chcem byt knazom, ak mi da milost byt manzelom chcem byt manzelom. Mna uchvatila jedna a to sa mi na knazovi najviac paci, ked prosi za ostatnych a pri prosbach som mal aj ja moznost sa stretnut s Panom Jezisom v takomto rozhovore.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Odoslaný - 18 júl 2005 :  08:43:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
No len neviem ako sa ti moze pacit najviac na knazovi to , ze sa prihovara za ostatnych a nie to , ze ma moc premienat chlieb na telo a vino na krv a vysluhuje sviatosti . To je najvacsi poklad v knazovi . Prihovarat sa mozem aj ja , ale to druhe nemozem .

Ales

Odoslaný - 18 júl 2005 :  13:10:37  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a myslis si, ze by bola omsa platna, keby som siel premienat chlieb a vodu?
Ale mas pravdu. suhlasim s tebou.

Mirka

Odoslaný - 18 júl 2005 :  13:15:59  Zobraziť profil  Pridať Mirka do zoznamu priateľov
alesko, pozri mail

Mirik

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 16  ~  Člen od: 07 júl 2005  ~  Posledná návšteva: 25 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Monikalv

Odoslaný - 24 august 2005 :  12:34:06  Zobraziť profil  Pridať Monikalv do zoznamu priateľov
Pre mňa osobne bol najväčší zázrak to, že som bola naším Pánom uzdravená.Keď som Pána Ježiša spoznala,mala som problém,s ktorým som si nevedela poradiť.Ani som netušila,že tým trpím,pretože som si to nechcela priznať.Ale Pán vedel,ako ma osloviť,a zasiahol ma tak,že som si to priznala,ba čo viac,On sám ma z toho vyslobodil.
Ja viem,že dnes by som nežila,keby som Boha nestretla.
Chvála Pánovi,že ma oslovil a vyslobodením uzdravil...

Hľadajme pravdu, lebo pravda nás vyslobodí, a to pravda o Ježišovi...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 30  ~  Člen od: 27 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 06 október 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Odoslaný - 25 august 2005 :  05:47:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Vdaka Ti, Pane. Amen.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 08 december 2005 :  10:42:09  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
pre mna je velkym zazrakom to, ze pan ma so mnou trpezlivost...dakujem mu za to,lebo ked to vidim na nom, ze je taky ku mne,skor ho mozem nasledovat v tomto akokeby som to na nom nevidela...vdaka ti pane

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Odijan

Odoslaný - 12 december 2005 :  18:22:56  Zobraziť profil  Pridať Odijan do zoznamu priateľov
Pre mňa je najkrajším Božím zázrakom,keď som zažil pri obrátení Boži lásku,jednoducho je to neopísateľný zážitok Božieho milosrdenstva,a vďaka Pánovi mám možnosť byť v Jeho milosti každý deň.

Johnny:-)

Počet príspevkov: 245  ~  Člen od: 11 december 2005  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 07 november 2006 :  12:08:44  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
tak si v duchu pospominajme ako pan boh zmenil nas zivot...aky bol nas zivot bez neho a aky je teraz

vdaka ti pane za dar viery!!!

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Odoslaný - 07 november 2006 :  12:16:51  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Pre mna je kazdy den zazrak, zazrakom je uz len to, ze si to uvedomujem. Pzriem na manzelku - zazrak, pozriem na dcery - zazrak, mam kde byvat - zazrak, mam pracu - zarak... Bozia milost a kazdodenna pritomnost je zazrak

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 07 november 2006 :  14:26:15  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
Chvala Ti Pane za to...

Matea

Odoslaný - 30 október 2008 :  14:29:43  Zobraziť profil  Pridať Matea do zoznamu priateľov
Velakrát ma Boh obdaril zázrakmi...a robí to stále... a doslova možem potvrdit, že mi pomohol VŽDY.
Napriek tomu mám ten problém že sa stále "bojím" že už nabudúce sa božej ochrany ,či pomoci nedovolám, čím má moja viera tieto nepevné body.
Mnohí kamaráti -krestania ma za to karhajú, že tak trochu tým aj urážam Boha...a ja s nimi súhlasím.
Neviem ako by som to mohla napravit, lebo vieru mám dost pevnú...a aj viem, že Otec nebeský ma neopustí...no aj tak, je u mna prítomný strach a obavy...že možno sa stane, že pomoc božia niekedy ani nemusí príst.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 65  ~  Člen od: 26 apríl 2008  ~  Posledná návšteva: 09 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Odoslaný - 30 október 2008 :  16:16:45  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
Keby sme sa poriadne pozerali okolo seba, tak by sme videli, že zázraky sa dejú každý deň. Takmer nám môžu "oči vyklať", ale aj tak chodíme okolo nich ako slepé stádo, ktoré vedie pomätený vodca. Pre mňa je zázrakom každý nový deň, ktorý môžem prežiť s Pánom, každý dobrý skutok, ktorý mi Pán ponúka spraviť, každý okamih v ktorom myslím na tých, ktorých mám rád, každá sv. omša a každé sv. prijímanie. . . Lebo je dôležité si uvedomiť, že nie každý človek má rodinu, nie každý človek môže slobodne veriť, nie každý človek má každý deň čo jesť a piť, nie každý človek má niekoho, koho miluje a naozaj málokto z nás si dokáže toto všetko každý deň uvedomiť a podľa toho nahliadať na svoj život.

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 31 október 2008 :  11:32:21  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ked som si precitala v tejto teme stare prispevky...akoby som ich ani ja nepisala...nejak sa nedokazem tesit ani z malych veci, ani z velkych...a ani v nich Boha nevidim...vlastne snazim sa, ale som akoby slepa, tvrdeho srdca...

Ela

Odoslaný - 31 október 2008 :  12:07:22  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
mila Janka, netrap sa pre momentalnu situaciu, ver ze takuto "pust duse" obcas zakusil a iste este neraz zakusi kazdy z nas. Staci unava, neuspechy, clovek si prestane verit, zivot sa mu javi prazdny, "bez chuti a bez vone". Ja si vzdy v takej situacii spomeniem na Pana Jezisa, isiel na pust a postil sa a co urobil Diabol? Pockal si, ked bolo jeho telo a tym aj vôla a duch oslabeny postom a zacal pokusat. A tak nejako to posobi aj v nas. Oslabeni neuspechmi, unavou, niekedy iba tym, ze zivot sa nam javi ako stereotyp a kolotoc bez konca, ked nam niekto nepravom ublizi a pod. a nastane situacia aku popisujes. Najhorsie je, ked do toho pridu este aj pochybnosti vo viere, to uz clovek moze zacat v duchovnom zivote az "panikarit" (na velku radost Zleho). Ale vzdy je tu iba jedine vychodisko, najprv sa "premoct", najst si cas na chvilku samoty a ticha a vsetko to uprimne vyrozpravat Panovi, aj o pochybnostiach, aj o sklamaniach, aj s tou "otazkou" na neho ze "kde si bol Pane, ked mi bolo najtazsie" a zrazu zistis, ze On tu bol a je, len Teba prevalcovali problemy. Urcite sa Ti ulavi, On Ta nenecha "v stichu", no a potom to uz chce len zajst za dobrym spovednikom a vsetko toto uprimne vyznat a po sviatosti zmierenia pride taka ulava, ze opat budes zazivat to, co ako pises si zazivala, ale uz nezazivas. ALe to neznamena, ze situacia s tou pustou v dusi, niekedy opat nezazijes, ved k zivotu patria aj krize a trapenia a clovek je tvor slaby.. lahke je verit a milovat Boha, ked sa nam dari, ked je vsetko podla nasich zelani a predstav, ked nam Boh plni aj nase obycajne ludske zelania (a robi to vela razy v nasom zivote), ale taku cestu, na ktorej su len uspechy a splnene zelania nam Boh neponuka, taka k spase nevedie, takze musime prosit aj o silu a trpezlivost ked je nasa viera obcas "odskusana", a to aj krizom a trapeniami . Nechcem, aby tieto moje riadky vyzneli ako "prazdne frazy", ver ze vsetko toto je z "praxe" a urcite nielen z mojej. Zelam Ti vela sily a vytrvalosti na Tvojej ceste z "puste". Ela

Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferino

Odoslaný - 31 október 2008 :  23:27:14  Zobraziť profil  Pridať ferino do zoznamu priateľov
Ela, to si veľmi pekne a trefne napísala a jediné, čo by som sa odvážil k tomu dodať je, že my všetci sme tu na to, aby sme sa vedeli navzájom povzbudiť vo viere pri takýchto pokušeniach--aspoň ja sem chodím načerpať silu a zároveň sa ju snažím ponúkať komukoľvek z vás, ak ju potrebujete--som tu pre vás. Janka--budem sa za Teba modliť

Blázon je, kto čaká od Boha odpoveď. Ak Ťa Boh prijme, ak Ťa uzdraví, potom jedine tak, že zmaže svojou rukou Tvoje otázky.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 141  ~  Člen od: 26 august 2008  ~  Posledná návšteva: 01 október 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

evikaakive

Odoslaný - 24 november 2008 :  21:46:26  Zobraziť profil  Pridať evikaakive do zoznamu priateľov
Ahojte, ja si myslím, že každá sekunda, v ktorej vieme byť vďačný za niečo je zázrakom, darom. Veľkých zázrakov bolo v mojom živote mnoho (napr. skoro ma zrazilo auto, no v poslednej chvíli, keď som povedala Bohu že sa mu odovzdávam, auto po 5 metrovom šmiku na ľade zrazu zabrzdilo a kapota auta zastala doslovne predomnou dotknúc sa mojich kolien, alebo bez protekcie alebo úplatku ma vzali na medicínu, čo bol môj sen od malička aj keď som v škole patrila vždy iba medzi priemer alebo možno dokonca slabších, atď.). Uznávam, je to skôr môj subjektívny pocit šťastia a zázraku, to, či to bolo naozaj zázrakom by mali skôr povedať ľudia, ktorým som možno niekedy v niečom pomohla a sú teraz vďačný za mňa. Pôvodne som chcela ďakovať za vypočuté modlitby skrze Máriu, za nespočetné množstvo tak ďalekých ciest mojej mamičky do zahraničia, napriek nepokoju vo svete

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1  ~  Člen od: 24 november 2008  ~  Posledná návšteva: 24 november 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Ponuka modlitby Téma Next Topic: Prosím o pomoc a modlitbu  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06