Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Krst a spasa
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Otvorený dopis Téma Next Topic: Mám problém
Strana: z 14

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 30 júl 2005 :  09:07:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal quisutdeus

Cit.: Všetci vodcovia, či už to bol Abrahám.. Mojžiš... v NZ je to Pavel, Peter ... všetci apoštoli, učeníci.. iba siali a netvrdili že to čo oni učia sa nedá overiť Písmom, práve naopak vyzývali k tomu aby si ľudia to, čo počujú overili v Písme /NZ, skutky/.

Malá poznámočka. Sv. Pavol, Peter asi ťažko mohli vyzývať, aby si niekto niečo overil v NZ. Pokiaľ sa odvolávajú na Písmo, odvolávajú sa len na Starý Zákon.


Ahoj QuisUtDeus!!!


GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

quisutdeus

Stav: offline

 Odoslaný - 30 júl 2005 :  09:26:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: quisutdeus  Pridať quisutdeus do zoznamu priateľov
Cau, GMK! [ ]

 Počet príspevkov: 342  ~  Člen od: 08 február 2004  ~  Posledná návšteva: 17 september 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 júl 2005 :  22:16:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Neviem , ja som dost prchky clovek . Mam chut ti napisat , ze bud nie si rozumovo schopny pochopit , alebo pochopit nechces , alebo to robis ako provokaciu .
Mnoho ráz a rozličným spôsobom hovoril kedysi Boh otcom skrze prorokov. 2 V týchto posledných dňoch prehovoril k nám v Synovi, ktorého ustanovil za dediča všetkého a skrze ktorého stvoril aj svet.

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 30 júl 2005 :  22:19:53  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To ale nie je odpoveď na moju otázku, bez ohľadu na to, či si prchký alebo nie...

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 30 júl 2005 :  22:21:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Pýtam sa preto znova:

akú úlohu zohráva Mária v Božom pláne.... takže ukáž mi v Písme, akú úlohu má Mária po ukrižovaní Krista v cirkvi... akú úlohu mala pred tým, keď neberieme do úvahy jej vieru, ktorá sa síce vyznačuje absolútnou, no v Pavlovom prípade je to oveľa transparentnejšie

Pavlov prípad je skutočné a viditeľné obrátenie sa z prenasledovateľa na vyznavača, nasledovníka a apoštola-posla Pánovho učenia Kým Máriin prístup k Bohu je "iba" súhlas s Božou vôlou....
Vieš si predstaviť iný príchod Boha Spasiteľa na svet, než skrze pannu tak aby mal i človečenskú podstatu i Božskú?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 31 júl 2005 :  10:18:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

To ale nie je odpoveď na moju otázku, bez ohľadu na to, či si prchký alebo nie...


Na aku otazku ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 31 júl 2005 :  10:37:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Pýtam sa preto znova:

akú úlohu zohráva Mária v Božom pláne.... takže ukáž mi v Písme, akú úlohu má Mária po ukrižovaní Krista v cirkvi... akú úlohu mala pred tým, keď neberieme do úvahy jej vieru, ktorá sa síce vyznačuje absolútnou, no v Pavlovom prípade je to oveľa transparentnejšie

Pavlov prípad je skutočné a viditeľné obrátenie sa z prenasledovateľa na vyznavača, nasledovníka a apoštola-posla Pánovho učenia Kým Máriin prístup k Bohu je "iba" súhlas s Božou vôlou....
Vieš si predstaviť iný príchod Boha Spasiteľa na svet, než skrze pannu tak aby mal i človečenskú podstatu i Božskú?



Po ukrizovani preberaju Cirkev apostoli na cele s Petrom . A po ukrizovani je Bozi plan spasy zavrseny . To ti totalne uslo . Maju moc konat bohosluzbu , premienat chlieb a vino , odpustat hriechy . Maria po ukrizovani je Matkou Cirkvi , tak ako je Matkou Spasitela , s ktoreho prebodnuteho boku sa Cirkev zrodila . To vsak neznamena , ze zasahuje do apostolskych kometencii , alebo do uradu Petra - skaly . Opat , tak ako pri verejnom ucinkovani zachovava tu poziciu , ktora je jej urcena v bozom plane . Pokorna sluzobnica Pana .
Co je v Pavlovom pripade transparentnejsie ? Viera ? To snad nie ! Sv . Pavol je velky muz Cirkvi , ale nemienim reagovat na to , ak niekto postavi v diskusii niekoho proti niekomu .

Suhlas s bozou volou je pre teba nepodstatny detail ? Ved to je alfa a omega viery ! A napokon takze Maria prejavila iba suhlas a nebola nesledovnickou nasho Pana . Ona , ktora stala vzdy pri svojom synovi , aj vtedy , ked apostoli zbabelo usli ( okrem Jana) nie je dostatocnou nasledovnickou ? Apostolom nebola lebo jej ako zene neprisluchal knazsky urad . A ona pokorne prima ulohu , ktoru od nej Boh ocakava , a tym sa stava vacsou ako apostoli .
Posledna tvoja replika je uplne bezpredmetna . Kedze sa vtelenie uskutocnuje skrze pannu , tak Panna Maria nema zasluhu na vteleni , pretoze aj tak by to Boh musel tak urobit . To je logika , s ktorou nemozno udrzat krok .
Proste u teba je uplne bohoruhacske vidiet vedla Boha v ekonomii spasy cloveka , ako spolupracuje s Bohom na plane vtelenia , vykupenia a spasy cloveka . A tak si mimo Pisma viac ako si myslis . Cele Pismo , od padu prarodicov , cez povolanie Abrahama , vyvoleny narod , prorokov az po vtelenie je spolupraca cloveka s Bohom na plane spasy . A preto , ked ctime prorokov ako krestanskych svatcov , ctime ich pre ich spolupracu s Bohom na plane spasy , a tym oslevujeme Boha , s ktoreho milosti ja velkej lasky k clovekovi je tento plan spasy uskutocnovani .
To je vsetko , co k nasej polemike som povedat chcel a mal , a viac sa k tvojim bludnym argumentom vracat nebudem .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 31 júl 2005 :  11:18:10  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Amerika

Otázka znela: takže ukáž mi v Písme, akú úlohu má Mária po ukrižovaní Krista v cirkvi...

Odpoveď bola: Opat , tak ako pri verejnom ucinkovani zachovava tu poziciu , ktora je jej urcena v bozom plane . Pokorna sluzobnica Pana .

To je s Písma jasné,súhlasím i keď si neuviedol kde to nájdem...

Ďalej: Maria po ukrizovani je Matkou Cirkvi

Ako pokorná služobnica si zasluhuje privilégium Matky cirkvi a máme ju uctievať a skrze ňu pristupovať k Bohu a Synovi??? Kde to nájdem?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 31 júl 2005 :  13:04:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ked nie si schopny pochopit , ze je biblicky uplne jasne , ze Boh uskutocneuje plan spasy a vtelenia skrze Mariu , to jest , ze Boh prichadza spasit cloveka skrze Mariu , tak ona je branou , skrze ktorej clovek prichadza k Bohu . Este raz Boh skrze Mariu k clovekovi , clovek skrze Mariu k Bohu . Koniec !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 31 júl 2005 :  13:20:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: Boh prichadza spasit cloveka skrze Mariu , tak ona je branou , skrze ktorej clovek prichadza k Bohu . Este raz Boh skrze Mariu k clovekovi , clovek skrze Mariu k Bohu .

Týmto názorom si vyhlásil za neplatné a klamlivé slová samotného Pána Ježiša Krista:

Ján 14:6  A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa.

Takže Ježiš nemal pravdu?

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 31 júl 2005 :  13:26:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Cit: Boh prichadza spasit cloveka skrze Mariu , tak ona je branou

Áno, to nepopieram a naopak som to uviedol, že skrze Máriu ako bránu, prišiel na svet Spasiteľ.

A zároveň som sa Ťa pýtal, či by si mohol navrhnúť nejaký iný spôsob príchodu Krista na svet, aby bol i človekom, po mame, a Bohom po Duchu Svätom.... Žiadny iný spôsob totiž neexistuje!

Ale! Boh prišiel skrze Máriu ako skrze bránu. Zaslúži si táto brána uctievanie, keď ju predsa otvoril Boh vo svojej prozreteľnosti a s predzvedením?
Podľa mňa nie... a preto tie slová o tom, že Mária bola "iba....."


Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 31 júl 2005 :  15:10:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Ste smiesny. OBAJAAAAAAA!!!!

Kontrolna otazka: Akym sposobom tymto naplnime lasku k Blhu ci bliznemu???

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 31 júl 2005 :  19:56:04  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Amerika1

Cit: Koniec !

Ak som správne pochopil, už nebudeš na moje otázky odpovedať? Pochopil som to správne?

Teda v Písme mi nevieš ukázať úlohu Márie po ukrižovaní a skrývaš sa za dogmy, za učenie Vašej cirkvi, a za vyhlásenie, že som nechápajúci a uvádzam bludné argumenty....

Cit: a viac sa k tvojim bludnym argumentom vracat nebudem .

Podľa Teba je Písmo bludnými argumentami? A učenie ľudí správnou cestou?

Amerika1, amerika1, mal by si prehodnotiť komu veríš, na základe čoho veríš, a čo to v konečnom dôsledku bude pre Teba znamenať.....

Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 01 august 2005 :  05:28:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
pali, pali... pavla mas za vacsi vzor ako Mariu nie preto, ze Ti je menovec, ale ze konvertoval z prenasledovatela krestanov na vyznavaca krestanstva (cize zrejme ista paralela s Tvojim zivotom, ale opacna, lebo Ty prenasledujes katolikov teraz, tlcuc ich Pismom po hlave). Nijako Ta to vsak neopravnuje napisat "iba" pri Marii, ze ona "iba" suhlasila s Bozou volou. Pripomina mi to dnesne reality show, ludi nezaujima pokorny zivot veriaceho, zijuceho v pokoji a modlitbe, chcu vidiet obrovske zmeny, a tomu poslu hlas...nezabudaj vsak, ze Boh vidi aj v skrytosti. Pavol je pre mna uzasny clovek, ale davat ho pred Mariu iba preto, ze toho vela, hoci krasne napisal? neviem...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 august 2005 :  16:52:21  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja myslim, ze 23 stran jednej temy je dost. Kto ma zaujem pokracovat, nech otvori novu temu, uz davno sa nehovori o tom, co bolo predmetom temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 14 Previous Topic: Otvorený dopis Téma Next Topic: Mám problém  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06