Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Velkonocna vigilia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor  Téma Next Topic: Pontifikalna sv. omsa  

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2023 :  12:11:23  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
Prosim vas, kedy zmenili liturgicka komisia, ze na velkonocnu vigiliu pride knaz zo zapalenym paskalom..Kristus svetlo sveta..dnes..svetlo Kristovo a otazka...je zhasnité svetlo v celom kostole počas vsetkych čítaní a spievaní žalmov, teda tma v kostole skoro hodinu.

Bola som na materskej , jonecne som sa dostala aj na omsu a nevsimla som si to, ako dlho to takto je, vyhovuje vam to?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2023 :  13:56:09  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Nerozumiem presne co sa pytate, skuste preformulovat otazku.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Greta

Stav: offline

 Odoslaný - 29 máj 2023 :  15:39:31  Zobraziť profil  Pridať Greta do zoznamu priateľov
Ze či to bolo aj inde. Že bolo zhasnuté svetlo, počas vsetkých čítaní a spievaní žalmov v kostole..na Velkonočnej vigilii, v sobotu vecer, vzdy sa zapálilo po vstupe do kostola a tri krát sa zvolalo Kristus svetlo sveta a to bolo v tme, dobre, ale potom keď sa spieval chválospev uz sa svetlo v kostole zapálilo. Ale u nás sa teraz v kostole nezapálilo a v celom kostole bola úplná tma asi 45 minút, ja som odišla lebo som dostala z toho šok. Proste v úplnej tme sme tam sedeli a svetlo mali slabe len na ambone kto cital, spieval. Prepacte za pisanie, to fakt som otrasne napisala. Či je to nejaka zmena, nariadenie, mať zhasnuté svetlá počas čítaní a spievaní, žalmov, predtým to tak nebolo, alebo to bolo len u nás.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 372  ~  Člen od: 29 august 2011  ~  Posledná návšteva: 01 jún 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
   Téma Next Topic: Pontifikalna sv. omsa  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06