Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Fuhrich
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pekna piesen Téma Next Topic: Bazilika sv.Pia X  

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2022 :  10:19:32  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Tu iny obraz, potom len Fuhrich.

Este jeden obraz, od ineho duchplneho autora- znazornuje zhon ludstva za stastim. V pozadi vidno ruch velkych miest, dymiace kominy tovarni, dediny...Vpredu strmi sa vysoka skala. Nad jej vrcholom v oblakoch usmievavo kynie ludstvu vzdusna postava stastia. "Stastie"- pozyva vsetkych, aby sa priblizili.

Laska Bozia postavila okol nebezpecnej skaly ohradu. Tou ohradou je Desatoro, ktore upomina cloveka na to, ze stastie mozno najst jedine v plneni Bozej vole, nie v prestupoveni Jeho zakona.
Ludstvo vsak slepo chvata za "stastim"- preraza ohradu, prestupuje zakon Bozi a derie a nahor, blizsie ku "stastiu". V ocich davu je obraz neuspokojenej tuzby- ruky krcovite vztiahnute nahor, v srdci zavist... preco ja nie som tak blizko stastiu a preco sa na mna neusmieva ako na toho cloveka...
Vidime vydriducha bezohladne zrazajuceho tych, co ho zdrzuju na ceste za stastim. Iny slape necitelne po zarkrvacanych prsich cloveka, ktory sa v tom zhone zastrelil. Ani ludia bohati, urodzeni nie su spokojni- tuzia byt vyssie.
A tak zuri na skale sebecky boj sily s nadanim, lsti a poctivosti, pravdy so lzou...a mnohi premnohi lezia uslapani, skor nez dospeli na vrchol...
Ale najvacsi boj je na vrchole- moj sused, je blizsie k stastiu nez ja, treba ho odstranit- tak myslia mnohi.
Stovky ruk sa vzpina, chce uchopit statie- ved je tak blizko. A "stastie"- usmieva sa, ponuka, ale od nikoho sa neda uchopit. A ti ktori stoja dole, zavidia tym co su na vrchole, pretoze si myslia, ze stastie maju iste. A preto stale viac ludi sa zbieha, deru sa nahor. A tak ti co stali stastiu najblizsie, rutia sa do hlbiny po stmej stene...
A dole je vidno cintorin, kde kamene trochu pripominaju, ze ten ci onen bol na vrchole stastia.... ale... tu odpociva.

sami zaradme ako dokreslenie ignacianskych cviceni...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2022 :  15:22:12  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Od koho je ten obraz?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2022 :  08:47:30  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
To je jediny obraz tu, ktory nie je od zbozneho Fuhricha, ale dobre vystihuje dnesok- G. Rochegrosse: Boj o stastie.

Autor ma rad Fuhlicha, kde mnohe clanky su len vyklady k nim. Rozhodol sa nimi ozdobit svoje dielo. Pri kazdom hovori : "Pozri rozjimavo ..." Napr. obraz Vtelenie Pana. Na vrchu obrazu nebo a medzi Otcom a Duchom Svatym stoji Bozi Syn. Luto mu bolo ludstva a chysta sa ho obnovit k obrazu a podobenstvu svojmu. Preto odklada kralovsky hav Bozskej slavy - Boh Otec mu ho snima- a prijima rucho obetne, ktory mu oblieka Duch Svaty. (aj Duch je zobrazeny postavou, nie ako tradicna holubica). Ludsku prirodzenost schopnu trpiet prijima z najcistejsej Panny posobenim vsemohucej Lasky Ducha Svateho. Odklada i zlatu korunu slavy a prijima z ruk anjela korunu trnovu, odklada zezlo a prijima kriz... Tu vidime co napisal Pavol: Seba sameho zmaril, prijal sposob sluzobnika tak, ze sa stal podobny ludom a vonkajsiu podobu mal ako clovek" Na dolnej casti vidis Jeho, Jednorodeneho Syna Bozieho- krala vekov, ako dietko, chudobnej maticky, polozene v cudzich jasliach, obvinute prostymi plienkami, v studenej jaskyni, kde bol vyhnany, skor ako sa narodil. To je ponizenie, akeho svet nevidel a neuvidi...od zivota v Nazarete, kde bol podanny Matke a pestunovi. On ktoremu patri svet, pracoval ako nudzny tesar, ukryty ociam sveta po tridsat rokov... a ponizenie sa stupnuje ... obraz umyvania noh...a ucinil viac, v dome Kajfasa je vyhlaseny za ruhaca a popluvany, u Pilata, kde je ceneny nizsie ako Barabas, Herodes, kde je obleceny ako blazon...a dosahuje vrchol na krizi...Preto obrovske povysenie...
A vieme, ze jeho chudobna pritomnost pokracuje v chudobnych sposoboch chleba...

Naozaj velmi pekne rozjimanie, ako v ignacianskych cviceniach, tu pekne zobrazene aj obrazovo..

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2022 :  09:58:44  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Kedze sa blizi jesen, intenzivne myslime na jesen zivota. Casto myslime na sud, ci posledny ci osobny. Dam nieco z dalsieho obrazku.

Pohlad na bratov odchadzajucich s korunami roztrpci srdce zavrhnutych. Vtedy sa vzdiali Panna Maria od zavrhnutych ako hovori sv. Augustin. V den sudny bude vitazit spravodlivost.

Vidime aky bôl sa zraci v tvari vteleneho Syna Bozieho. Ved nas stvoril vsetkych z lasky, zahrnuje nas milostami. Dohovara vnutornym hlasom, hlasom priatelovym, alebo knihou, ktora "nahodou" prichadza do ruk. Vola i hriesnikov k Srdcu svojmu. A oni? Pripravovali si vyhovorky, chtejuc omamit rozum svoj "namietkami a dokazmi" modernej vedy". Proste hresili na milosrdenstvo Bozie. Den sudu prisiel ked to najmenej cakali. Vo svetle spravodliveho hnevu Bozieho, uzru ako si zahravali s Bozou zhovievavostou. Ako ostne hriechu rozbodavali Srdce Pana- Uvidia koho prebodli...
Kresba Fuhrichova- patriaca ku klasickym dielam 19. storocia uzastnou silou a presvedcivostou znazornuje nestastie hriesnikov.
Vidme uboheho muza z ludu. Maval vieru v bozskeho Spasitela. Ale zli druhovia ho zviedli, opustil vieru svateho Vaclava. Teraz sice odmieta od seba svojho zvodcu a zufalo si rve vlasy. Zufalo upiera oci na knihu kde je zapisana jeho vina- Odpadlictvo. Akoby zaznievali slova neskorej lutosti- veru tak ucila Cirkev Katolicka o Kristu, varovala ma, zaprisahavala ma. Matke svojej som neveril, zradil som ju, zradcom viery a zvodcom naroda som veril. Teraz sa odrieka spolku s nimi... ale pozde.
Zamysli sa nad zurivym zufalstvom tych ktori perom, alebo prednaskami snazili sa vyrvat vieru v Ukrizovaneho zo srdc bliznych. S akym bolom povstavaju duse pohorsene, aby vycitali nemravnym spisovatelom, ze boli vrahovia dusi, hrobom rodin, morom naroda. Ako zosinaju nad sebou sami spisovatelia, ktori pre zisk alebo biednu cest pohorsovali! Az uvidia ze boli morom nesciselnych dusi- Ubohi...
Dalej pohliadnime na cloveka co si zufale zviera hlavu- ach preco som len nezachovaval Bozi zakon? Teraz vidim, ze len z lasky mi bol dany... ale bohom som si ucinil vasne.
Zvlast zaujme postava ucenca, ktory hovorieval ludom, ze hlada uprimne pravdu a Boha. A zatial co mu Boh v tichej chvili dohovaral v hlbinach duse- hned svetlo v sebe zahasinal. Bolo mu nepohodlne. Co by povedali ludia, keby som sa obratil. Preto bojoval dalej proti Kristu, Svetlu sveta. Vo svojich spisoch dokazoval, ze Cirkev mat pravdu nemoze. Nauku o sude a pravdach vecnych nazyval bajkou, v mene "vied" hlasal, ze po smrti nic je pranic.
Teraz ale uznava, ze one tajne vycitky, ktore v sebe dusil, boli dokazom zhovievavosti a lasky toho Syna Bozieho, ktoreho popieral. Jeho zrak neznesie teraz pohlad na toho, ktory bol Svetlom, Pravdou, Zivotom. Hanba ho tlaci v priepasti, ze pricinou jeho nestastie su - ohlady ludske...
Kde su ti co mu tlieskali, lichotili jeho vasnam...
Prv vyzyval ruhavo v prednaskach Boha, aby sa len zjavil, ak existuje. Zhovievavo posluchal Boh svojho tvora, cervicka. Cakal, daval cas na pokanie.
Vidme usta cloveka, ktory maval plnu ruhavych namietok a dokazov z "vedy"... pevne su zatate. Voci pravde vecnej onemel...zahaleny v hanbu ako plastom a nemom zufalstve sa ruti do vecnych muk.
Ale predchadzaju ho mocni tohto sveta, ktorym Boh prepozical korunu a zezlo a moc nad narodmi a v dejepisoch su chvaleni. Rutia sa do priepasti...terorom tlace a verejnej mienenky dali sa zviest ku krivdam na pravde a pravach Cirkvi...
Zamyslime sa nad laskou, ktora svieti zo slov Spasitelovych- Co prospeje cloveku, keby aj cely svet ziskal a svojej dusi uskodil...

Mozno pozname Michelangelov posledny sud a zatratenca co si zakryva jedno oko a akoby hovori - kde som to len dopracoval...

Casto nad tym rozjimajme, aj v ignacovych cviceniach ho mame. Len si ho pripominajme co najcastejsie!!!... dnes je priam sprisahanie mlcania o pekle!!! O tejto vecnej pravde!!!

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2022 :  19:07:34  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Tu iny obraz, potom len Fuhrich.


Pôvodne zaslal pascendi-mino - 28 august 2022 :  10:19:32



Od koho je ten obraz? Vedeli by ste sem vlozit link na jeho fotografiu?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 08 september 2022 :  08:31:24  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Skoda, nemam fotak. Mobil mam len jednoduchy na telefonovanie a spravy. Tak iba popis autora davam. Vsak to mame(temy) aj tych cviceniach co som daval. Troska inak, ale mam viac verzii cviceni. Ale tiez su ozdobene Fuhrichom. Pozeral som co je aj na nete, ale nevidel som prave tieto. Nech niekto skusi - Josef Fuhrich. Su tam vacsinou ine- umenie v sluzbach viery. Kto nie je ikonoklasta a sektar, ktory vraj vycital z biblie, ze vraj nema sa zobrazovat Boh(judaizmus ci jeho dvojca mohamedanizmus, co je zas on),tak ten vytazi z toho. Kto ma Katolicke nazory na veci tak si pomoze, teraz je obklopovany samymi deformovanymi vecami, ktore ho deformuju. Katolikovi je jasne, ze po Vteleni, ked sa Boha bolo mozne dotykat a vidiet ho sa veci zmenili... a kadejaki sektari nech si bludia na svoju skodu. Odstranili to a ono az prisli o vieru. Dnesny modernizmus musi sa hrat na katolicizmus, tak to popierat nemoze, ale moze deformovat tiez. Vsak vidime "moderne umenie" v sluzbach deformovania...

Pridam inu vec. Nadpis: Cim clovek zacina byt mudrym. Citat: O smrti, dobry je tvoj sud.(Sirach 41 3)

Ked putujeme udolim sveta(2 Kor 5,6), lahko podliehame klamom. Niekedy veci stvorene sa nam zdaju drahocennejsie nez nas vecny ciel. Zabudame na to, ze maju byt iba pomockou. Pohliadni kludne vo svetle viery i rozumu na ludsky zivot, ze hladiska smrti. Duch Svaty nam tu dava radu- Pamataj na posledne veci" (Sirach 7,40)

Pohlad rozjimavo na kresbu umelcovu. Povedz mi: kedy odtialto odides? Nevies? Mozno ulomi ta smrt ako mladu pupavu v rozkvete sil, snad zlomi ti putnicku palicu az zosedivies a unavis sa pozemskou putou... kto vie? A odznaky tvojej moci? Tvoje nadanie, tvoje sila, tvoje krasa, bohatstvo... Pred Bohom maju cenu len potial, pokial ich uzijes ako pomocok k sluzbe Bozej. Pozeraj a vid, ako smrt zametie ako smetie vsetko to, na com tvoje srdce lpie.
Ako mudro hovori Pavol, ze vsetko povazuje ako smetie, aby ziskal Krista.(Flp 3,8). Bude na tom zalezat, ci nosis korunu a zezlo kralovske? Ci chodis snad v halene zobrackej? Smrt zameta oboje. Jednemu je prepozicane od Boha to, inemu ono, oboje ako pomocka k vecnemu cielu. Naozaj len pomocka to ma byt ku spase. Ak si krasne urasteny a dobyvas vyznamenania vrodenou statocnostou, pre tieto veci seba nezboznuj, nie su tvojim cielom, len pomockou, nie osidlom k pokuseniu... Pride cas, ked zmiznu. A preto pokial mozes k chvale Bozej uzivaj jazyka a zdrave kolena svoje sklanaj rad pred Stvoritelom k vdacnej modlitbe! A ty neklesaj na mysli a nezufaj si, ze si ustavicne chory a chodis o barlach. I to mozes a mas pouzit ako pomocok k spase.
Pod sem clovece zmyselny a vid, ze tvoje vyhovorka- nemozem sa vzdat tejto prilezitosti k hriechu- je vlastne v zivote sebeklamom. Smrt ti vezme tu nezriadenu ziadost a presvedcis sa, ze si to mal a mohol ucinit z lasky k Bohu uz davno. Lebo mozes povedat s milostou Bozou i ty: "Vsetko mozem skrze Toho, ktory ma posilnuje."(Flp 4,13).

Presvec sa ze tvoje nadanie clovece nezriadeny, tvoja pamat, mudrost, dobre hovorenie, krasa, nemozu byt cielom cloveka!!! Su to pomocky k tomu aby si Boha hladal, nasiel, poznal, miloval...Kam sa podeje pri smrti to co si ziskal za tridsat rokov v skolach, knihach, rozhovorov z mudrymi a bohabojnymi ludmi? V hodinu smrti poznas, ze to boli len pomocky...
Ci si myslis, ze stratu spasy moze nahradit vavrin ludskeho uznanie, alebo vysada kralovska ci bohatstvo???

"Trochu prachu, nieco kosti zostalo z ich "slovutnosti" - starozitny napis na cintorine.

"Veru mudrejsi je pokorny rolnik, ktory sluzi Bohu, nez pysny filozof, ktory skuma obehy hviezd, ale seba zanedbava"(Nasledovanie (1, 2)

Cin co len mozes, lebo nevies, kedy umries.

Pride chvila, kedy zatuzis po jedinom dni, ba hodine pokania, ale neviem ci dostanes. O nemudry, co pomyslas na dlhy zivot, ked tu nemas ani jedneho dna isteho. (Nasledovanie 1, 23)

Veru ako stahovavy vtak chvata k juhu, tak aj ja chvatam k hodine smrti. Zavrie sa za nim roztvoreny vzduch a marne budeme hladat kade isiel. A tam prejdem svetom a zavrie sa za mnou zivot. Ako smetie zmiznu mi vsetky veci sveta a pojdem na tvoj sud Pane! Len dobre skutky ma tam doprovodia. Kedy som nezriadene lnul k veciam stvorenym, zahynulo by s tym aj moje srdce. Pozdvihujem svoje srdce k Tebe, ty si moj ciel, moje vsetko.

Vnukni mi k comu mam uzivat svoje zamestnanie, svoje nadanie. Pane co chces aby som urobil? Spasitelu moj, vyber mi staleho spovednika, takeho aby som rad nan spominal aj v smrti i pri sude. Vnukni mi naco sa ho mam pytat a jeho ustami hovor ku mne, Pane, lebo pocuva sluzobnik tvoj. Pane co chces aby som cinil. Majster dobry, co mam cinit, aby som dosiel zivota vecneho?
Tak sa rad s Panom... (to je dnes len pre vytrvalych toto, vsak vieme ze musime hladat!!!)

Uvidis ze ovocim castej uvahy o smrti nebude poburenie a smutok, ale klud a radost v Duchu Svatom. Lebo smrt sama nie je nic zleho. Iba smrt na ktoru sa clovek nepripravil byva hrozna, jej ostnom je hriech. Ak budes casto rozjimat o smrti povies si- O smrt, dobry je sud tvoj...

Na obrazku vidno, ako kostlivec zameta vsetko, koruny kralovske, zobracky klobuk... vsetko, vsetko...

Dnes budu v tom vidiet hadam aj patologiu, myslienke na smrt... paveda... nehladme na nazory nevereckeho sveta, hladme na tych co uz su v nebi a okusaju ovocie dobreho rozjimania o smrti... len vytrvajme!!!

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2022 :  08:56:26  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Teraz budeme dalej rozmyslat nad tym- ako je nadpis- Ako raz obstojis pred prisnym sudcom?

Vsetci sa musime ukazat pred sudnou stolicou Kristovou.(2 Kor 5,10)

Teraz su dni nase. Zijeme v dnoch obetavej lasky k Bohu ale i v dnoch zdanliveho vitazstva nevery, v dobe nanavisti proti Bohu a jeho Cirkvi... (pisane pred sto rokmi, ale situacia sa nezmenila, este graduje. Mnohi myslia, ze dnes je predsa sloboda a mozem si robit a hovorit co chcem... vsak budeme zodpovedat sa aj z kazdeho zbytocneho slova). Nepatrne dni, nas nepatrnych ludi. Kedy vzides nad nami velky den Panov? Dni nielen spravodliveho hnevu ale aj korunovania... a obraz posledneho dna... anjeli s polniciami, dole ludia vyliezaju z hrobov...
Potom sud, daval som moment odsudenia, ale je tam aj moment: Podte pozehnani...obidve nech posilnuju aj bazen aj nesmiernu radost.

Teraz zrovna sami masoni odchadzaju a to vo vysokom veku... tomko, gorbacov, alzbeta... ktovie ci aspon na konci lutovali... pozemskej slavy dostali, chvaly, oslavovanie... no ktovie ako obstali. Boh je trpezlivy a caka, az do poslednej chvile...

Je aj modlitba od Leva XIII za obratenie sekty slobodnych murarov... s odpustkami kazdy den(o odpustkoch som pisal, ale sa este nedalo)... a tam je: ...Nedopustaj aby este dalej krivdili svatej Cirkvi, neveste Tvojej. Rac sa uzmierit primluvou najsvatejsej Panny Marie, Matky Tvojej a modlitbami spravodlivych. Zabudni na zlobu slobodnych murarov, ucin, aby sa obratili k Tebe, aby potesili Cirkev pokanim, co mozno dokonalym, aby napravili svoje zlociny a mohli dojst vecnej spasy...

Len tam na konci uvidime, kolki boli zachraneni...

My mame zachranovat duse, lebo najvacsia nenavist proti Bohu je ked mu diabol kradne duse... vykupene Krvou Kristovou. Naozaj nema uctu ku Krvi Jeho, kto nie je zapaleny a horlivy za zachranu dusi!!!

Som sa zamyslel nad tym preco dnes ludia nechcu vediet o pekle, sude, diablovi... vsak to su akoze neexistujuce veci. Maliari ktori znazornovali toto, su hned oznackovani za vysinutych, nadrogovanych ci podobne... vsetko je presietovane a hned zachytava "cudzorode" prvky, ktore sa hned oznackuju...do pasce novoslov, vyrazov... maju za ulohu len precitit teren, aby sa len sterilne hovorilo. Nieco ine trebars maju hned aj za "trestny cin"... proste cistia si teren...

Majme vzdy lasku k pravde a vyznavajme tieto vecne pravdy, tak ako su!!! (pozname aj modernisticke zahmlievanie, x zmyselnost!!! a pod. sofisikovane praktiky)- asi aj pozname obete tychto praktik... kadejakych pseudokatolikov, ktori su betovo presvedceni, za su katolici...

Som si spomenul na niekoho, kto mi hovoril, ze bol trebars uzdraveny v Lurdoch... aj potvrdenie ma. Moze to byt aj pravda, potvrdenie je iba o tom, ze dnesna "veda" este nevie vysvetlit ako sa uzdravil...(diabol vie viac ako "veda").
Ja to vidim podla ovocie... ak ho to taha do nejakej sekty(trebars modernistickej), asi tazko to moze byt od Boha... ale moze rozmyslat a hladat dalej... a mat ovocie praveho obratenia- na Katolika.(o ktorom sme nieco hovorili). A to je dnes trnista cesta... hladania, overovania...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 14 september 2022 :  10:22:08  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Dnes sa zamyslime, akej to aj pravde maju byt aj oddani Katolici. Z majstrovskej kresby Fuhrichovej vanie osviezujuci dych sucitnej lasky k bliznemu, dych lasky vpravde apostolskej, ktora tuzi zachranit duse vcastnym upozornenim.
Obrazok Pana s kosakom ako odnasa snop psenice... a v pozadi nepriatel rohaty zapaluje snopy kukola...

Napdpis: Chcem sa dat premoct pravde. Rozumnemu cloveku nie je dostojne zahravat si s pravdou. Vsak nic nemozeme proti pravde(2 Kor 13,8), ktora zostava naveky. (Zalm 116, 2). Cim trvalejsie blaho zabezpecuje nam ta ci ona pravda, tym nerozumnejsie jedna ten, kto sa nezbavi predsudkov proti nej. A cim vacsiemu nestastiu moze nejaka pravda zabranit, tym hanebnejsie je, zbabelejsie je, pred tou pravdou sa ukryvat, na nu zabudat. Pravda vas oslobodi hovori Pan.
A dana je pravda v zabudnutie. (Iz 59, 13). Ktora pravda? Ta o ktorej vyslovne a casto ucil Syn Bozi(Lk 16,28, Mar 9,43, Mt 23, 6) a na nu nam Duch Svaty odporucil spominat. (Sir 7,40)- totiz pravda o vecnych trestoch Bozich, ktore postihnu tych co sa minu cielu. Tiez vo vytvarnom umeni je dana tato pravda v zabudnutie. (uz vtedy pred 100 rokmi, teraz este viac!!!) Preco zabuda sa na nu? Cini to z ludskych ohladov. Boji sa ludskych reci... no dnes este horsie, ked je vsetko oznacovane za kadeco... stredoveke tmarstvo, nejake psychoticke predstavy atd... my sa budeme zaoberat radsej kresbou veriaceho ducha znazornujuce vecne tresty. (hovorili sme).
Sv. Augustin priznava- zalezalo mi na tom, tak ako vam, aby som poprel vecnost trestov, keby to bolo mozne. Citim, ze i pre mna plynie z toho nebezpecenstvo. Ale som veriaci: chcem sa dat premoct pravde!!!

Nie su dnes ludia tak uprimni, skryvaju sa za barikadu lichych namietok a hovoria "ze neveria v peklo".
Zaujimave je skumat preco my ludia tak radi pochybujeme o pekle. Je mnoho sposobov, preco my ludia stracame vieru. Niekedy je to pycha rozumu, inokedy nedostatok dobrej vole.

1, ked clovek padne do viru vasni, nemoze sa dobre modlit. Spomienka na Boha stane sa mu obtiaznou. Vyhyba sa slovu Boziemu.
2. Aby zabudol, vrhne sa do viru vasni.
3. Rychlo sa presvedci ze nie je mozne takto zit trvalo. Ak ma byt o samote, citi dvojnasobne svoje muky. Co urobi? Zacne rozumovat proti pravdam nabozenskym, snazi sa ich zviklat pred sudnou stolicou svojho rozumu.
4. proti ktorej pravde rozumuje? Snad tej ze Boh je milosrdny? Ze dusa je urcena aby vecne zila v nebi? Nie! Tie pravdy sa mu lubia. A ktore sa mu nehodia? Ze Boh je Spravodlivy, za vecne tresty stihnu nekajucich hriesnikov...Tieto pravdy su nepohodlne ludskym vasnam.
Preto si zacne vymyslat mravouku pohodlnejsiu. Tak znova povstavaju klamne sustavy filozoficke, ktore tu uz x krat boli.
Obcas od svojho rozumu dostane nove pokaranie. Co urobi? snazi sa vyzit ...Vymysli si, ze vsetko co cini je bozske, jeho vasne su bozske... a jeho rozum, ktory vymysla nove "zivotne nazory a sustavy", chce len zboznit svoje vasne.

A dnes vznikaju nove a nove sustavy a zivotne nazory...
Mame... materializmus, panteizmus, naturalizmus, kult humanity- dnes vitazi a vsetko prelieza aj krestanske pravdy a robi ich nekrestanskymi... clovek na trone... mravna autonomia, nabozenstvo kultury... dnes namnozene tieto uchylky... to je len snaha zostat otrokom zboznovanych vasni. A to vsetko je navodom toho, co uz v raji povedal: Budete ako bohovia...vtedy klamal a klame doteraz, lebo "pravdy v nom niet", "ked hovori loz, z vlastneho hovori."
To su uskoky, ktore pouziva nerest, aby sa zbavila nepohodlnej viery a s nou aj vycitiek rozumu...

A dnes stara prastara namietka o milosrdnom Bohu. Ja verim Cirkvi az do posledneho dychu, ze aj najvacsi hriesnik ak sa kaja moze pre zasluhy Jezisa Krista dojst spasy. To je jasne!!!

Ale aj dnes sa vymyslelo, ze Boh je milosrdny... ale bez spravodlivosti...
Prislo pokusenie a povedalo: co by si sa bal? Vsak Boh je milosrdny, netresta hned, da ti cas na pokanie. Zhresil si dalej "co si sa polakal? vsak sa ti nic sa ti nestalo. A stupnuje sa: zhresil si raz, ucin to zas. A clovek zhresi. Vsak Boh je milosrdny, Boh je laska. A vies kto je v pekle? Ti ktori hresili na Bozie milosrdenstvo...

Dnes vymysleny fikany kult "bozieho milosrdenstva", vraj Boh ho len tak rozdava hlava nehlava... Milosrdenstvo nie je zadarmo!!! Milost je zadarmo!!! Tu dostavame kazdy... ked nespolupracujeme, odobera sa nam...
Ta zvratena poboznost tu je rozobrata velmi dobre, snad len treba pripomenut masonske znaky co ma obraz, aby bolo jasne odkial je... priamo z pekla...aj celkovym "teologickym" ponimanim, aj historiou atd. Ale to dufam maju Katolici uz davno daleko od ruk!!!
Amputovat Bohu Spravodlivost a ponechat vygradovane len akesi milosrdenstvo... nieco zvratene!!!
Len platme poctivo skutkami pokania, umrtvovania, kajania sa... za Milosrdenstvo.

Vsetci sme obklopeni plamenmi pokuseni a nezriadenych vasni. (veru len prosit: Neuved nas do pokusenia)A ktore to su? Sv. Pavol ich menuje jasne v Gal 5,19...kto toto cini Bozieho kralovstva nedojde.(bez kajania sa urcite nie!!!) Nebudme ako protestanti, za staci "verit" a nebo je nam otvorene...
Veru len "platme" poctivo!!! aby nam to vydrzalo az dokonca!!!

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2022 :  11:43:22  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Este dam aby sme vedeli kam patrime my Katolici. Na nahrobku svajciarskeho kardinala Mermilloda v Rime je kratky napis: Dilexit Ecclesiam- miloval Cirkev. Neni tym oznacene, ze bol vernym nasledovnokom Bozskeho Srdca Pana? Tiez o Kristovi Panovi napisal tie iste slova sv. Pavol. "Kristus miloval Cirkev" napisal a dodal "a vydal sebe sama za nu, aby ju posvatil. Chcel ju mat baz poskvrny a bez vrasky, svatu a bezuhonnu. Pan miloval Cirkev ako svoju manzelku. Aj milacik Pana, sv. Jan nazyva ju vo svojom Zjaveni nevestou Barankovou. Svati Otcovia hovorili o nej, ze vysla zprebodnuteho boku, tak ako Eva vysla z boku spiaceho Adama. Naozaj sv. Cirkev je vyznacnym predmetom lasky Srdca Pana. Jej patrili jeho modlitby, jeho slzy, jeho prace, utrpenie i smrt. "Vydal seba sameho za nu." S nou sa rozdelil o vsetky svoje poklady. Priniesol nebesku pravdu a zveril ju svojej Cirkvi. Dal jej svojho Ducha aby s nou bol naveky. On neomylny, dal jej neomylnost vo veciach viery a mravov a ucinil ji stlpom pravdy.(o boji proti nej som hovoril, aj o obraze Fuhrichovom)

Je to Cirkev eucharisticka, marianska, papezska. (presne tak skumali aj japonski veriaci misionarov)
Taka je a my Katolici k nej patrime... Davajme si bacha na jej nepodarene napodobeniny!!!
Kadeco sa dnes hlasa od hercov a zaskodnikov. Ti sa staraju len o kadejake hluposti- ludske prava, enviromentalne veci a skutocne podobne hluposti. To ze sa vedie boj proti Bohu ich nezaujima, vsak jasne, to nemaju v naplni prace riesit toto. Su nato aby trhali a nicili stado... posluchaju svojho pana!!!

Vsak nam to je jasne. My sa drzime iba svojho a nehladime na podvodnikov a hercov zaskodnickych, aj ked sa tvaria ako anjeli svetla... Naozaj svetla? Vsak tam hned vidno mega medzery...neskutocne bludy a nepravdy sa dnes hlasaju!!! ja som minule pocuval gavendu o svatej omsi... ako uzastne 2vat koncil umoznil aktivnu ucast??? aktivnu? iba aktivisticku... dialogovu... aby laici kafrali do vsetkeho... proste strasne bludy a nepravdy!!! fakt odporna hoministicka satano liturgia!!! Od takeho niecoho Katolici utekaju prec!!! "Dobre" to satan vymyslel a jeho onuce zaviedli a servilne onuce konaju!!! a este servilnejsie sa zucastnuju!!!
Uplne spervertovana teologia svatej omse!!!


V modlitbe k sv.Ignacovi je ... aby som sa dobre poznal, hriechy svoje opravdivo lutoval, Bohu z celeho srdca sluzil, od vsetkych zemskych veci sa uplne odtrhoval a v ustavicnom cviceni v cnostiach len za nebeskymi pokladmi dychtil...zvlast pros aby som ta vo vrucnej laske k Bohu nasledoval a v skutocnej poboznosti k Bohu a blahoslavenej Panne Marii sa cvicil, a v horlivosti ku vecnemu spaseniu seba a blizneho svojho viest neustaval... aby som neustale v Panu zil a na ostatok v jeho milosti zomrel...aby som bol hodny s tebou Boha vidiet, milovat a oslavovat naveky...

Inde sa prosi o zbavenie sa hriechu, tohoto najvacsieho zla na svete...(vieme ze dnes su kadejake zla.. vojna... ekologia... odvadza sa pozornost od najdolezitejsieho!!!) aby sme o spasenie bliznych a svoje sily zasadzovali... o milost ktora je korunou vsetkych milosti- vytrvalost v dobrom az do smrti...

Ja neviem co viac si priat? Dnes sa treba mnohym lakavym pozlatkam vyhybat!!! Zachranit si dusu je nasa prva uloha!!!

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Pekna piesen Téma Next Topic: Bazilika sv.Pia X  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06