Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Koho posluchat?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Je to Samovrazda? Téma Next Topic: Dohnalovci si zvolili pápeža  

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 23 júl 2022 :  13:45:59  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Moze sa aj "diskutovat", velmi neuznavam, ale trebars.
Scholastiku pokladam za uzitocnu a venujem sa jej len konickovo. Nemyslim si ze ju maju poznat a ovladat vsetci. V Katolickej Cirkvi, ked vsetko klape, tak knazi take veci rozmienaju na drobne pre lud.

A aj plati, ze prostriedky poznania su - skusenost, rozum a autorita. Nejdem sa zaujimat ake ma kto skusenosti ci rozum (to iba ak by podrobnejsie bola moznost) ale autorita dnes leti a neviem komu kto veri.(ci servilne ako zakazuje mravouka) Knazov som bral a ocenoval, ine musi prejst trebars mojim sitom. Dnes kadejaki svedkovia "odborni" nie su pre mna autorita, ktoru by som bral vzdy do uvahy. Nezaujimaju ma tituly ci vek, to nie je dolezite pri pravde. Ta zavisi od inych veci. Dnes je doba po dobe nicenia scholastiky a trebars metafyziky (podla bludara kanta sparanie sa vo vzduchoprazdne), ktora robi dobry most pre dokazovanie takych veci ako Boh, dusa atd... Takze dnes je uz precisteny teren a iba dojmy, pojmy a pocity dnes letia. Nositelov hentoho neberiem do uvahy ani ich pozitivisticke vedomosti- nevedomosti.

"Odbornikom" som v rukach bol, uz nechcem. Nahodil som svoje metody, nikoho nenutim, nech si posudi ci berie ci nie. Za nimi stojim, sam som vyskusal, nie su iba prebrate niekde z netu. Neviem co moze mat kto proti nim, vsak ma ine, ma "medicinu" a jej dava priestor, nenamietam. Vsak vieme o co ide, co musime zachranovat. Ja iba mravoukou sa riadim. Urcite nie tym co pravdolaskari odbornici hovoria. To je na kazdom, ma svoj rozum nech sa rozhoduje, aby v pripade najhorsom obstal pred sudom.

Vsak boli taki co tvrdil, ze kovid neexistuje... len neviem co tie truhy boli. To je urcite nerozumne a neriadim sa tym, vyskusal som svoje, netvrdim ze neexistuje, spravam sa zodpovedne a tak zijem. Ak pride uctovanie, chcem sa postavit s cistym stitom v tomto ohlade.

V kazdom pripade nevidm zlu volu u tychto nabubranych "odbornikov" a niekedy aj mozu (zvacsa nacas) pomoct.
Kto veri nenamietam a nenutim k nicomu inemu. Maju svoje vedomosti- svoje sudidla. A aj oni sa niekedy mozu strafit, kludne moze byt.
Ale byt iba svedkom "vedeckym", mi urcite nesedi a kto veri bezhranicne tomu... jeho vec. (napr ockovanie principialne odmietam, ale keby som mal ine indicie kludne by som zobral, teraz neviem kolke uz zmysleli... Boh sa nezjavi a nepovie mi to priamo do oci, ma ine cesticky a tie hodnotim...( doporucovanie satanistu sodomskeho padlo na vahu u mna, preto som zvolil ine)

Hovorili sme o Bozej voli, ze sa prejavuje vo vsetkom, napr. Pilatova manzelka a Jobova manzelka... dve rozdielne rady... a musime si vybrat, ak nahodou niekto riesi, zazil som inde, ale to sa tyka inych otazok ako napr. vlastne malicherne zdravie.(co je presna kategoria)

Tak neviem, ak som nieco nekatolicke povedal ci nepravdive, kludne povedat... mozme podiskutovat...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora 

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2022 :  06:48:41  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
No dnes mam povinnosti modlitbove, tak ine nie je cas. Ale kto rozmyslal napr. mohol vidiet nejake nepresnosti. Napr. mne casto splyva analyza- synteza a indukcia- dedukcia... ale nech si, kto vie doplni a overuje, ako mu budu vychadzat ludske prava a rozne zvratenosti dnes. Ked sa kontroluje okyptenou syntezou ci dedukciou bez Boha, s najvyssimi hodnotami atd... dnes(nekontrolovana, resp kontrolovana s okyptenou dedukciou) indukcia ako postup v prirodnych vedach prevlada a mame co mame... vsak skusme co bude bez Boha(a toho nasledujuceho) vychadzat... staci Boha odstranit a pole je volne a "logicky" vychadzaju kadejake veci...

Teda kto vie a venuje sa tomu napr. aj konickovo ako ja... no idem rozchodit co som vcera zazrel... love parade... este stale mam nevolnosti...zvratenost pochoduje uliciami...duhove vlajky... fakt na grc...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 25 júl 2022 :  12:14:37  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
No neviem co sa myslelo, aka pravda presne, ktoru nejako mutim. Neviem... dogmy sa snazim presne, tie ine veci davam aj ako to bolo s Neposkvrnenym, ako to postupovalo postupne, kym sa prislo na dogmu o ktorej sa nediskutuje. Predtym aj zakazy urcene nejakym skupinam, ale nie laikom, ti cusia vzdy a "suchaju nohami"...

Logike sa venujem konickovo, mam aj znamu filozofiu od (asi dona) Benu, a aj tu niekde je. Ci som si kupil Gahera a logiku pre kazdeho a sem tam sa hrabem. A ine veci.(beriem aj proti janovsky(j23) ci protipavlovsky(p6) odboj... pekne veci vytvoril...

Kludne treba povedat kde som sa mylil, ci niekde zavadzam. Mozno iba preklep, neviem vzdy co kto vidi. Prepisujem katolicke veci, tie volne davam na uvahu.
Vsak vieme, ze zavaznost poznat Katechizmus je ina ako trebars nejake nazory. Pristupujeme s opatrnostou a ak tam ja nejake odobrenie tak berieme ako pravdepodobne... pisal som. Ja pracujem so vsetkym a odlisujem to od trebars dogiem... skumam ako nam kaze viera.

Kludne treba povedat, rad si opravim ak niekoho mutim. Urcite nie umyselne ci zo zlou volou... vsak sa aj modlime ...od hnevu, nenavisti a vsetkej zlej vole vyslobod nas Pane...

Tak neviem, aspon uvaha o donovi Benovi, ci ako sa nazyvaju tu- benovci... co ma nadych sekty. Ja fandim vsetkemu co chce navratit nieco dobre, katolicke... Ale zas chybal zdroj, co asi netusil ani on(myslel si asi, ze je len novy, "vylepseny")... a postupne to zapadlo, kadejake zvady, hnevy, rozbroje, rozkoly sa vludili... oznacilo sa to za sektarstvo, "stredoveke tmarstvo", spiatocnictvo... to je uz typicka metoda s.s...a poslo to.
Ale ja fandim... ale s tym sa jednoducho nedalo!!!

Aj protest za rodinu...mama, otec deti... to neviem ci je Katolicke manzelstvo- sviatost... ale zahmlievanie a nejednoznacnost je znak s.s...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2022 :  09:31:13  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Pozeram podrobnejsie... to je (vypaseny)burke??? skor sa mi podoba na felayya... cert ako diabol...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 03 október 2022 :  11:32:10  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
No to mal byt asi iny "celebrant"... davame si bacha nech nas neohuri hentake pozlatko, ktore by som zvladol aj ja v tych minimalistickych(alebo aj skutocnych) oblekoch, podla zriedenej predlohy. Vecna omsa zatial nie je znicena, len sa treba viac ponamahat a pohladat si.
Tieto veci boli dobre riesene tak nebudem viac riesit nejakych zasvatencov alebo laikov co saskuju kdesi a znesvacuju byvale kostoly a su (vedome ci nevedome)una cum so zasvatencom svojim...

Venujme sa radsej Katolickemu Ruzencu teraz, ja tiez neviem co bude so mnou, preto som poprosil tych co sa vedia modlit, aby aj za mna dali nejaky ten Zdravas. Trebars aj na skutocnej vecnej Tridentskej omsi ak sa zadari.

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2022 :  18:15:52  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Pozeram podrobnejsie... to je (vypaseny)burke??? skor sa mi podoba na felayya... cert ako diabol...

Pôvodne zaslal pascendi-mino - 03 október 2022 :  09:31:13


Uprimne Mino, Vy ste nestastnik. Zobrat si na svedomie urazku biskupa nedokaze hocikto. Nuz, budete mat co vysvetlovat, nezavidim.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2022 :  08:26:44  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Neviem o tom ze je tam nejaky biskup. Jeden "vysvateny 1975 pisu ze p6(tym nepokrstenym maranom), takze ani knaz to nie je, druhy sa rucickoval znamymi znakmi s vrchnym zasvatencom b16- https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQB7lmh9Gf-qCMJnhGBnSPuMgB-Mkj0tthMNTFSsHB6vqKr0lkcCQ3GkjOsNBw&s

takze patri do hry ... takze zradca...(zrejme platne vysvateny- schizofrenicky tradijec) ... ale takych zradcov bolo a je dost.(platne svatenie dava iba moznost platne sluzit sviatosti.. staci si urobit inu intenciu a je to- ja by som si nebol isty ani krstom od laika f zasvateneho... radsej podmienecne pokrstit znovu)

Taketo "urazky" si rad zoberiem na triko, aby som inych upozornil na ich sarady hrane... velmi rad. Takze staci mat mundur akoze biskupa a vsetko je fajn? Ved vlastne na tom to stoji...naozaj nezavidim tym co naletia. Budu musiet vela co vysvetlovat. (ostatni si pozistuju aka je ich ta "vysviacka" a aj ine okolnosti- pri moznych platnych). To su zname veci. Velmi nelichotive a nedobre sa pocuvaju. Mnohi sa tvaria ze "nepocuju"... na svoju obrovsku skodu.

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2022 :  13:17:27  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:


Taketo "urazky" si rad zoberiem na triko, aby som inych upozornil na ich sarady hrane... velmi rad.
Pôvodne zaslal pascendi-mino - 06 október 2022 :  08:26:44


Pitie skazeneho mocu zacina mat svoje neblahe nasledky.

Aj keby ste si myseli o biskupovi cokolvek, dokonca ja keby ste mali dokazy o nejakom jeho hriechu, stale ste povinny prejavovat mu uctu. Pokial neviete taketo zakladne veci a rad si zoberiete na svedomie urazku biskupa, tak len dufam, ze ten moč Vam bude sluzit ako polahcujuca okolnost, lebo inak by som nechcel byt vo Vasej kozi...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 08 október 2022 :  17:11:12  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Skazeny moc nepijem ak sa mysli nejakymi jedmi(liekmi)nakazeny.

Ale na skodne rad upozornim... nebodaj sa mysli felay? (ten druhy laik dufam nie)Tento zradny (ktovie ci ) vysvateny- nekladol nahodou obex svateniu? - biskup sluziaci nejaku zriedeninu ma nezaujima. Zradca na ntu a okrem toho neviem ci patrim do jeho "diecezy".

Tak ci tak, skodna na ktoru rad vzdy upozornim... radsej si treba riesit pocitadlo, kde sa pocitaju vseliake kixy. A to sa obavam viac ako nejakej akoze "urazky", akoze biskupa.

Ale pravda, patri mu honor, aj ked je podpadly, skazeny, zradny, mutic oveciek... ak je teda biskup. To nevieme presne, nevidime do jeho hlavy. Takze radsej distanc. Ale ovocie prezradza a to musi Katolikovi stacit, ze sa treba vyhnut.

Ja do tejto partie nepatrim, aj keby bol teoreticky platne svateny... sluziaci nejaku zriedninu(to nie je v mojej hlave) a paktujuci zo zasvatencami( to moze byt iba v mojej hlave), iny moze vidiet to co chce vidiet... to uz nech posudi Sudca skumajuci ladviny a srdce... ci sa vedelo, nevedelo, nechcelo vediet atd... ci sa kladol sa "obex" pravde.

Normalne kazdy odmietne cokolvek kde je mala pochybnost, ci platna ci neplatna nezalezi... ale pochybna- neviem s moralnou istotou ani jedno ani druhe. Treba sa vyhnut hriechu a z ten nestoji za ziadny risk.
Ale ovocie je zjavne, pochybnost jasna... uvazujme ci sme nezamenili (mozno platnu) sviatost- uz to je hriesne, za ucast na niecom nekalom... robme zlo, aby sme ziskali dobro?

Na take veci nikdy nepristupujeme!!!

Tridentska omsa to isto nie je, tak vyhnut sa oblukom!!!

Urcite nepatri ani medzi kandidatov pri poziadani o sviatosti v nebezpecenstve smrti. To skor napr. korec, ak by bola moznost. Ale tento nie.(ani tomko natril). Ale modlim sa aby som dostal od nespochybnitelneho knaza!!!

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Je to Samovrazda? Téma Next Topic: Dohnalovci si zvolili pápeža  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06