Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Modlitby IV
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor  Téma Next Topic: Iskry III  

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 27 jún 2022 :  07:07:43  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Rozjimanie je vyhňa, v ktorej dusa znova a znova obnovuje svoju bdelost. Vernostou k rozjimaniu sa ozivia vsetky ostatne duchovne ukony. Dusa pozvolna nadobuda ducha bdelosti a modlitby t.j zvyka si cim dalej tym viac obracat sa k Bohu. Ak je spojena s Bohom pri vnutornej modlitbe, zostava s nim spojena aj za najunavnejsej prace!!!
Dusa, ktora zije spojena Panom Jezisom, nadobuda bdelost viac a viac darov Ducha Svateho i vliatych cnosti a mozno ju Boh povolava k hlbsej vnutornej modlitbe.

Naozaj budem si vsimat pri Katolikoch rozjimanie a trebars prepinanie na jednoduchu slovnu, pri trebars vyprahlosti. A samozrejme stalost, ak si nieco stanovime. Vsak hadam sme si veci rozmysleli a neberieme kazde sustnutie!!! Mame mocnu zbran v rukach, tak pouzivajme!!!

Tiez budem nejak pozornejsie sa pozerat ci sa riesia sviatosti - hovorili sme o krste, ci sme si trebars doplnili, ci podmienecne opakovali, co deti, ci ine sviatosti sa pripravujeme rozjimanim, ci sme si poriesili manzelstvo ak bolo treba atd.

Tiez si myslim, ked som hovoril o sv.Alfonzovi, ci riesime veci trebars systemami. Nie take kolisanie kadejake, raz jablko, raz hruska, raz kamen... a striedame to ako vietor fuka. To je znak asi vieme coho takto rozkolisane svedomie, zabordelene... to si tiez riesime!!!

Dobre ja aj vytesnit rozne vieme koho bajky z hlavy... ja som nahodou pozeral, bolo nieco o sexualite a tam uz tie nove bajky o tom, ze uz nie je moderny vztah monogamny, kadejake trans, tretia pohlavie a take tie korunovane hluposti supernoderne, "pokrokove"(samozrejme usa)... s.s stale pracuje a rozbujnuje pojmy, parceluje skutocnost a odvadza z nej kadejake zvratenosti.
To si vytesnujme z hlavy take nieco pseudovedecke a falosne a jedno z ktorej oblasti pavied dnes a ich dosahov trebars aj na sexualitu, vychovu, socialny zivot... Tam mame senzus katolikus, samozrejme ziskany zas modlitbou a duchovnym citanim(ktore neobohacuje len intelekt)...pouzivajme vsetko v dosahu!!! Neplavajme s massou, kdesi na sirociznu cestu!!!

Proste curvatio okamzite prec!!!

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora 

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 02 júl 2022 :  09:25:29  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Daval som modlitbu sv. Augustina zo zaciatku, dam Modlitba Klementa XI z konca, ktora je v Nasledovania:

Verim Pane, ale nech verim pevnejsie, dufam Pane, ale nech dufam bezpecnejsie, milujem Pane, ale nech milujem vrucnejsie. Lutujem Pane, ale nech lutujem este vacsmi.

Klaniam sa Ti, ako prvemu pociatku, tuzim po Tebe, ako po poslednom cieli, chvalim Ta, ako vecneho dobrodincu, vzyvam Ta, ako svojho milostiveho ochrancu.

Ved ma svojou mudrostou, ovladaj svojou spravodlivostou, utesuj svojou laskavostou, chran ma svojou mocou.

Obetujem Ti Boze svoje myslienky, aby sa vztahovali len na Teba, svoje reci, aby zneli len o Tebe, svoje skutky, aby boli podla Tvojej vole. Vsetko co mam znasat, aby bolo na Tvoju cest.

Chcem co Ty chces, chcem, pretoze Ty chces, chcem, ako Ty chces, chcem dokedy Ty chces.

Prosim Pane osviet moj rozum, rozniet volu, ocist moje telo, posvat moju dusu.

Nech oplakavam predosle hriechy, nech odhanam buduce pokusenia, nech napravam svoje hriesne sklony, nech sa cvicim vo vhodnych cnostiach.

Daj mi Boze dobry, lasku k Teba, nenavist k sebe, starostlivost o blizneho, opovrhnutie oproti svetu.

Nech sa usilujem predstavenych posluchat, podriadenym pomahat, priatelov chranit, nepriatelom odpustat.

Nech telesne ziadosti premaham prisnostou, skupost stedrostou, hnev vludnostou, vlaznost zboznostou.

Daj mi mudrost v rozhodovani, vytrvalosti v nebezpecenstvach, trpezlivosti v protivenstvach, pokory v stasti.

Daj, Pane aby som bol v modlitbe pozorny a horlivy, v jedle mierny, v praci usilovny v predsavzatiach staly a pevny.

Nech sa usilujem byt vnutorne nevinny, v zovnajsku skromny, nech je moje obcovanie s ludmi prikladne, moj zivot podla Tvojich prikazani.

Nech pecujem o skrotenie prirodzenosti, nech sa staram o zachovanie milosti, nech zachovavam zakony a nech si zasluzim spasenie.

Nech sa naucim od Teba, ake nepatrne je vsetko pozemske, ake vznesene vsetko nebeske, ake kratke vsetko casne, ake trvanlive co je vecne.

Daj aby som sa na smrt pripravil, aby som sa bal sudu, aby som usiel peklu a aby som prisiel do raja. Skrze nasho Krista Pana. Amen.

Treba si dat pravdolskove okuliare dole... ja sa modlim ked pridem na koniec... a zas od zaciatku...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 05 júl 2022 :  07:53:03  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Dufam, ze modlitbu riesime a tu mame aj desat sposobov ako konat vnutornu modlitbu, niektore pozname, ale hadam trosku inak podane oslovia:

1, vezmime duchovnu knihu. (Novy zakon, Nasledovanie...)citajme s prestavkami vzdy niekolko riadkov, trochu premyslame o tom, snazime sa porozumiet a zapamatat. Potom vzbudzujeme ukony lasky, lutosti atd. a rozhodneme sa, ze budeme prilezitostne a cvicit v spominanych cnostiach. Necitajme mnoho a mnoho neuvazujme. Pri kazdej prestavke sa zdrzme tak dlho, dokial tam duch nachadza prijemnu a uzitocnu potravu. (spominali sme)

2, Vezmime niektore slova Pisma, alebo niektorej ustnej modlitby - Otcenas, Zdravas, Verim atd. Opakujeme ich a zdrzime sa u kazdeho slova, vzbudzujeme zbozne pocity, pri ktorych vytrvame tak dlho, ako sa nam paci. Na koniec prosime Boha o milost, alebo cnost, plynucu z predmetu rozjimania. Ak sa pri nejakom slove nudime, ci pocitujeme nelubost, nezdrzujme sa pri nom a prejdime kludne na dalsie slovo. Ak najdeme nieco co nas povzbudi, zostanme pri tom, pokial dojem trva, nemysliac na to aby sme postupovali. Nie je treba, aby sme vzbudzovali ukony nove a nove. Niekedy staci ak sa udrzujeme v pritomnosti Bozej, opakujuc si ticho slova rozjimania, alebo ticho hovieme v dojme, ktory vznikol v srdci rozjimanim.

3, Ak nenachadzame v pripravenom predmete dost latky k rozjimaniu, mozeme vzbudzovat ukony viery, klanania, dikov, nadeje, lasky atd. Poddavame sa tymto pocitom podla lubosti a u kazdeho trochu zotrvame, aby sme si ho uzili.

... to be kontinud...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 06 júl 2022 :  07:12:55  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
4, ak nemozeme rozjimat, ani vzbudzovat pocity(afekty sa mysli) pre neschopnost a vyprahlost, uistujeme Pana, ze by sme chceli vzbudit tolko ukonov napr. lutosti, kolkokrat vdychneme a vydychneme, kolko ruzencovych zrniek pustime prstami, alebo kolkokrat vyslovime nejaku kratku modlitbu. Toto uistovanie obcas opakujeme. Ak nam Boh da iny zbozny pocit, prijmeme ho vdacne a pokorne a zotrvavame v nom.

5, pri vnutornom utrpeni a pri vyprahlosti, ak sme prazdni a neschopni mysliet a jednat, ponechavame sa velkodusne utrpeniu, neznepokojujeme sa ani nepricinujeme, aby sme sa z neho vyprostili a nevzbudzujeme ine ukony, ako ukony oddanosti do vole Bozej, ze ponesieme trpezlivo tuto skusku a akekolvek ine utrpenie, ktore sa Bohu zlubi na nas zoslat. Alebo spojujeme svoju modlitbu so smrtelnou uzkostou Pana na Olivovej hore a s jeho opustenostou na krizi, predstavujeme si, ze sme tam so svojim Spasitelom a povzbudzujeme sa jeho prikladom, aby sme vydrzali a zotrvali trpezlivo az do smrti.

6, pohlad do svojho vnutra. Poznavame svoje chyby, vasne, slabosti, nedokonalosti, svoju neschopnost, biedu, nicotu. Klaniame sa uradkom Bozim v tomto stave, v ktorom prave sme. Podrobujeme sa jeho svatej voli, velebime ho za jeho spravodlive tresty i za dokaz jeho milosrdenstva. Pokorujeme sa pred bozskou Velebnostou, uprimne sa Bohu vyznavame zo svojich nevernosti a hriechov, prosime za odpustenie - odvolavame sa na naspravne usudky a omyly, lutujeme vsetky previnenia a umienujeme si, ze sa polepsime. Toto rozjimanie sa deje nenutene a mozno pri nom vzbudzovat vsetky svate pocity. Mozeme ho konat kedykolvek, predovstkym pri nepredvidanej udalosti, aby sme sa podrobili spravodlivemu trestu Boziemu, alebo pri obtiaznej praci, aby sme sa opat sustredili na mysli.

Pouzime, ak sme prave takto naladeni...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 07 júl 2022 :  06:57:12  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
7, predstavujeme si zivo posledne veci. Vidime sa v smrtelnom zapase medzi casom a vecnostou. Medzi minulym zivotom a sudom Bozim. Co by som si prial, aby som ucinil? Ako by som si prial, aby som zil? Z toho povstane bolest, ktoru si zapamatame. Pamatame si svoje hriechy, svoj neusporiadany zivot, na zneuzivanie milosti. Ako by som si prial, aby som sa choval v tej ci onej prilezitosti?
Umienime si, ze skutocne napravime, coho by sme sa museli obavat. Predstavime si, ako sme pochovani, zhnity v hrobe, zabudnuty od vsetkych, pred sudnou stolicou Jezisa Krista, v ocistci, pekle. Cim zivsia predstava, tym viac uzitku mame z rozjimania. Tato mysticka smrt je nutna, aby sme dusu zbavili vsetkej telesnosti a opat ju k sebe priviedli t.j aby sme boli uplne vymaneni z porusenosti hriechu. Tymto ocistcom musime prejst, aby sme sa uz v tomto zivote mohli radovat v Bohu.

8, zotrvavame v duchu u Jezisa v Najsvatejsej Sviatosti Oltarnej. Pozdravujeme Ho vo Velebnej Sviatosti s uctou, ktoru vyzaduje jeho skutocna pritomnost, spojujeme sa s nim a so vsetkymi Jeho bozskymi ukonmi v Najsvatejsej Sviatosti, kde ustavicne miluje a velebi nebeskeho Otca, ktoremu sa klania v mene vsetkych ludi, ako obet za ludstvo.
Snazime sa, aby sme porozumeli Jeho svatej sustredenosti, jeho skrytemu zivotu, odriekaniu, poslusnosti, pokore atd. Povzbudzujeme sa, aby sme Ho v tychto cnostiach nasledovali a umienujeme si, ze ich budeme prilezitostne konat.
Obetujeme Jezisa Krista nebeskemu Otcovi, ako jedinu obet Boha hodnu - a to obet chvaly, dakovania, zmieru a prosby. Obetujeme mu celu svoju bytost, svoj zivot, svoje prace, cnostny ukon, ktory chceme konat, umrtvenie, ktoremu sa chceme podrobit a to na ten umysel, s ktorym sa Jezis Kristus sam obetuje vo Velebnej Sviatosti. Tuto obet prinasame s vrelou tuzbou, aby sme co najviac rozmnozili uctu, ktoru vzdava Jezis Kristus v Najsvatejsej Sviatosti, nebeskemu Otcovi.
Ukoncime duchovnym svatym prijimanim. - to je vytecne rozjimanie, zvlast pri navstevach Velebnej Sviatosti. Je treba si nan navyknut, lebo nase stastie v tomto zivote zavisi na tom, ako sme spojeni s Jezisom Kristom v Najsvatejsej Sviatosti Oltarnej.

Inspirujme sa a zoberme si pre nas duchovny zivot...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 09 júl 2022 :  06:55:31  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Vidim, ze to dalej ide vyssie, vsak mame postupovat stale...

9, Koname v mene Jezisa Krista. Toto rozjimanie roznecuje doveru v Boha a uvadza nas v ducha a zmyslanie Jezisa Krista. Zaklada sa na skutocnosti, ze sme spojeni so Synom Bozim, ze sme jeho bratia, udy jeho Mystickeho Tela, ze nam postupil vsetky svoje zasluhy a odmenu, ktoru mu Otec nebesky je povinny dat za jeho prace a pre Jeho smrt.
Tym sa stavame schopnymi, aby sme Boha uctievali sposobom Boha dostojnym a nadobudame prava, aby sme s Bohom jednali a ziadali na nom akekolvek milosti ako ex justitia.

- nemame toho prava ako tvory, este menej ako hriesnici, lebo nepomer medzi Bohom a tvorom je prilis velky, protiva medzi Bohom a hriesnikom nekonecna. Ale kedze sme spojeni s Vtelenym Slovom, mozeme sa ako jeho bratia a udy s doverou objavit pred Bohom, doverne s nim jednat a zaviazat si ho, aby nas dobrotive vypocul, aby vyslysal nase prosby a udelil nam milosti zo zretelom na svojho Syna, s nim sme spojeni a zjednoteni.
Mozeme teda prichazat k Bohu, aby sme sa mu klanali, ho milovali, alebo ho chvalili skrze Jezisa Krista, ktory v nas posobi ako hlava v udoch a svojim duchom nas povznasa do bozskeho stavu, alebo aby sme prosili o milost pre zasluhy Jezisa Krista. A mozeme mu obetovat sluzby, ktore mu preukazal Jeho milovany Syn, jeho zivot, smrt, utrpenie, ktorych odmena nam prinalezi dedickym pravom - v tomto duchu potom recitujeme svate oficium.(to maju knazi, my len bezne modlitby hadam... i ked u knazov sa predpoklada velka dokonalost, ktoru nemusia vzdy mat... ale aj laici mozu ist daleko, dost daleko... napr len zeny, co nemozu byt knazi, nas musia presviedcat... a ake velke svatice, mysticky...Terezia Velka, ako dlho a postupne sa dopracovavala)

No to je dost vysoko a asi pre hlavne knazov. Ale necham, nikto nevie kam az ma zajst, alebo moze porovnavat ci jeho knazi sa snazia a ci su nebodaj tam... zaviazat si Boha... jednat ex justitia... neuveritelne!!! To je hadam len sen, pre nas ubohych hriesnikov... my by sme radi isli len do neba...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 12 júl 2022 :  08:01:46  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
10. Prosta pozornost na pritomnost Boziu a rozjimanie. Najprv si premyslime latku pripravenu k rozjimaniu. Potom sa vzijeme v pritomnost Boziu, nemajuc ine urcite myslienky, ani nevzbudzujeme ineho pocitu nez pocity ucty a lasky k Bohu, ktore sa nam vlievaju jeho pritomnostou. Uspokojime sa s tym, ze sa tak pokojne a mlcky udrzujeme v pritomnosti Bozej, dokial sa nam paci. Potom rozjimame ako obycajne. Je dobre, ak sa zacina tak kazde rozjimanie a prospieva nam to v kazdom bode rozjimania. Trvame tu v tichej pozornosti na Boha, ustalujeme sa vo vnutornej susredenosti, navykame si upierat ducha na Boha a pripravujeme sa postupne na nazeranie. Ale nezotrvavame v tomto klude z lenivosti, ani preto aby sme sa vyhli namahe, spojenej s rozjimanim.

No vyberme si na co sme naladeni. Mame aj nizke aj vysoke moznosti... k comu nas to pudi to robme, nic neurychlujme, nic neznasilnujme. Pomalicky, postupne s tym ako sa to nabaluje v nas...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 17 júl 2022 :  08:35:51  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
No dnes budem mysliet pri duchovnej ucasti, pri spajani sa s Konsekraciou sa pomodlim nieco od Serafinskeho Ucitela Bonaventuru -

O Pane, srdce moje zran svojimi ranami a mysel moju opoj tvojou krvou, aby som ta videl pre mna vzdy ukrizovaneho a kdekolvek sa pozriem a obratim, aby sa mi javilo tvojou krvou zruzovatene.

Pri premeneni vina, kde myslim na prebodnutie stotnikovo:

Vojdi do archy branou, ktoru ti kopija vojaka otvorila, vojdi az k Srdcu sameho Pana a tam spojena (premenena) s Kristom a preniknuta kopijou lasky, nic ineho si nepraj, len aby si mohla i ty s Nim zomriet na krizi...

Troska takto mysticky sa snazim, vsak Bonaventura je velky mystik... (podla vyjadrenia Leva XIII, jednoducho princeps).
Vsak svata omsa je velky mysticky zazitok, kde mysticky umierame... neviem ci sa da pri tom randale hopsandovom, vyprazdnenom, kde sa nic neudeje... (actus sacrificium chyba)

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 20 júl 2022 :  08:42:15  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Teraz sa modlievam antifonu - Zdravas Kralovna... tu kde sv. Bernard doplnil o clemens, o pia, o dulcis virgo Maria!
A tam sa modli...a preto Orodovnica nasa, obrat k nam tie milosrdne oci... a v Chvalach som nasiel, ze sv. Gertruda sa prave modlila toto a ukazala sa Panna Maria, ktora ukazovala na oci Jeziska a povedala: Toto su tie premilosrdne oci, ktore obratit mozem, kam chcem, na spasenie tych, ktori ma vzyvaju.

Aspon mozem mysliet na to, ked sa modlim, kazdy den...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 24 júl 2022 :  06:29:30  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
No dnes budem si spominat aj Obetovanie pri svatej omsi a teraz prisposobene pri duchovnej ucasti. Tam som spominal, ze mam znamu modlitbu odovzdanie... Pane Boze moj, s vrucnej lasky k Tebe a s opravdivou dokonalou lutostou nad vsetkymi svojimi hriechami vdacne prijimam atd.

Potom som si urobi taku modlitbu pospajanim inych- Otce nebesky! V spojeni s Panom Jezisom a s Jeho nekonecnou laskou, s Pannou Mariou a skrze nu, so vsetkymi anjelmi a svatymi, cez ruky obetujuceho knaza, obetujem Ti tuto svatu omsu, obetujem Ti Tvojho premileho Syna, obetujem Ti Jeho Vtelenie, obetujem Ti Jeho narodenie, ...Jeho bolestne utrpenie, ... Jeho krvavy pot, ... Jeho bicovanie, ... Jeho trnimkorunovanie, ... Jeho nesenie kriza, ... Jeho ukrizovanie, ... Jeho krvave rany, ... Jeho prebolestnu smrt, ... Jeho predrahu krv, ... Jeho Najsvatejsie Srdce. Obetujem Ti vsetko co Tvoj Syn za nas vykonal a vytrpel a co v tejto omsi znovu obnovuje.

Spajam sa s Pannou Mariou bolestnou, jej obetovanim pod krizom, jej umyslami, prosbami, spajam sa s jej bolestnym srdcom, kropim sa s jej bolestnymi slzami, cez jej ruky, spolu s knazom kladiem na patenu a do kalicha seba so vsetkym co mam a co som, spolu so vsetkym co obetovala pod krizom.

Tak nejako som rozjimal pri Obetovani, podla casu aby som sa striafal do diania na svatej omsi. Teraz je to volnejsie, iba duchovne, ale dari sa mi urobit to do cca pol - stvrt hodiny.
Dlho som si to ladil, aby som sa zmestil a zosuladil s knazom
A to mi ostalo aj dnes, uz nie tak prisne, netreba robit podla knaza, tak mi niekde myslienky zaletia sirsie, teda aspon v nedelu, cez tyzden len kratsie, napr Otcenasom.
Aj kazdy mame to, co nas oslovuje a priblizuje co najblizsie k pate Kalvarskeho Kriza, lebo o to hlavne ide!!!
Kazdy mozme urobit svoje, kto vie misalik moze skusit, co treba tiez cvik...
Hlavne nech prezije hlboko ten posvateny cas...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 31 júl 2022 :  06:20:50  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Dnes si pripomeniem, ako som na omsi preberal kanon. (vyberam):

Strabat autem cruce Jesu, Mater ejus. (stala pri Jezisovom krizi, jeho Matka)
A tam hned myslienky ... jej usta mlcia, ale srdce bez prestania obetuva zivot Syna spravodlivosti Bozej...
Dvojitou konsekraciou som si pripomenul aj Vtelenie, aj Utrpenie.
Pocas premenenia chleba, som myslel, na pekny vers Pisma:

Hostiam et oblationem noluisti, corpus autem aplasti mihi, holocaustamata pro peccato non tibi placerunt. Tunc dixi: Ecce venio, in capite libri scriptum est de me u faciam, Deus, voluntatem Tuam... obety a dary si nechcel, ale dal si mi telo atd.(Zid 10, 5- 7)

Cas medzi konsekraciami som si pripomenul udalost pri krizi:

Mullier, ecce filius tuus... Ecce Mater tua... et ex illa hora accepit eam discipulus in sua...
(a prijal som ju za Matku) Accepi Te in mea...

Druha konsekracia-

Unus militum lancea latus Ejus aperuint, et contunio sanguis et aqua...(jeden vojak, kopijou prebodol bok a vysla krv a voda)

Filioi mei, quos iterum parturio, donec formetur Christus in vobis...(pekny vers- deti moje v bolestiach vas rodim, kym vo vas nebude stvarneny Kristus...)
Fac ut Tecum lugeam...(daj nech zialim s tebou)

Verse Pisma som si odpisal z Vulghaty, to ine trebars z Chval, ci inde), a pekne myslienky som rozvijal, trafiac sa do diania. Teraz volnejsie, tak to zabehne sirsie... vsak na rozjimanie je toho dost... kostra je a okolo som rozvijal...

Potom islo to co som minule daval, tie nadherne Bonaventurove modlitby...
Takto som sa snazil byt u paty Kriza a adoroval som pritomneho obetujuceho sa Boha... dnes pri duchovnej ucasti, duchovne...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pascendi-mino

Stav: offline

 Odoslaný - 30 september 2022 :  08:42:56  Zobraziť profil  Pridať pascendi-mino do zoznamu priateľov
Tak sa modlime Ruzenec a zaberajme nastavajuci mesiac... Ak bude moznost aj dusickovy tu byt, mozno si viac povieme o Cirkvi, o bludoch ktore dnes sa hlasaju. Ze ma dve miliardy a pod. hluposti. To hadam Katolici prehliadli akou fintou, klamanim, prekrucanim toto urobili.

Ja sa vzdy modlim za zvysok... maly zvysok. Lebo taka dnes je Katolicka Cirkev. My tam chcime patrit, aby sme mohli aj na konci povedat Bohu a aj pokusitelovi: Verim to co Katolicka Cirkev a ona veri to co ja!!! Veru prosme o svetlo a silu, aby sme bludom a klamstvam oddolali a zomreli ako synovia a dcery Katolickj Cirkvi, jedinej archy Noemovej, ktora nas zachrani pred potopou spiny a bezboznosti dneska!!!

Ja sa vratim... ak sa tu bude dobre Katolicky modlit...

DEUS LO VULT

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 353  ~  Člen od: 22 apríl 2022  ~  Posledná návšteva: 11 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
   Téma Next Topic: Iskry III  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06